כללי מה עושים עם קבצים שאינם מתאימים

נסים בן חיי

משתמש רשום
עיצוב גרפי
הפעם, אני רוצה לפנות אליכם מזוית עינו של בעל בית הדפוס:
מה אני אמור לעשות כאשר מגיע מישהו שרוצה רק להדפיס ויש לו קבצים מוכנים, אבל כאשר פותחים את הקבצים במחשב פתאום מתגלות כל מיני תקלות, הדורשות ממני עבודה על הקובץ הקיים
למשל: הקובץ הוא A4 בדיוק ללא כל גלישה, והוא רוצה הדפסה A4 מלא, כמובן אנחנו מדפיסים על ניר גדול יותר, אבל מה קורה עם הקובץ שהגיע מהגרפיקאי/ת שהוא כאמור ללא כל תוספת גלישה וכמובן בלי סימני חיתוך
בעל העבודה צריך את העבודה בדחיפות (לאתמול) ואין לו זמן לחזור לגרפיקאי/ת ע"מ לתקן את העבודה, הוא רוצה עבודה איכותית, מדוייקת ויפה - אז מה? אני צריך לעשות זאת בחינם?
במקרה מסוים הכפלתי את קובץ הpdf שקבלתי 4 פעמים לכל ארבעת הצדדים ע"מ להוסיף את הצבע שהיה בקצה לצורך גלישה ואח"כ הכפלות נוספות כדי ליצור ריבועים בקצוות.
חשוב לי לשמוע בנדון שני דברים:
1. האם אכן ישנם גרפיקאים/יות שאינם מודעים לנושא הזה? (אני כמובן לא רוצה להכליל, ישנם גם עבודות שמגיעות בצורה מצויינת)
2. האם זה הוגן שאני מוסיף סכום מעבר לסכום שנקבע על ההדפסה, במקרה שהיה צורך ל"שפץ" את הקובץ
תודה לכל המגיבים

נמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אולי הלקוח הביא את הpdf שקיבל לחוות דעת בלבד להדפסה?
היום בעידן המייל לוקח שתי דקות ליצור קשר עם הגרפיקאי ולבקש שיסגרו עם גלישה ופסרים וישלחו חזרה במייל. (במיוחד a4 פשוט ולא עבודה מסובכת עם קיפולים וכו')
במקרה והגרפיקאי/ת לא יודעים איך לסגור לדפוס אז הוגן לדרוש תשלום על השיפוץ
כמו שבזמנו היו דורשים סכום גבוה יותר אם הביאו לבית דפוס או לשכת שירות קובץ פתוח

מעוף

משתמש רשום
גרפיקאיים אמורים לסגור לדפוס כמו שצריך...
ואם הגרפיקאי לא יכול לתקן, אתה לא צריך לספוג את העבודה
וזה הרבה יותר עבודה להוסיף גלישה לקובץ סגור מאשר שהגרפיקאי יוסיף...

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מבקשים את הטלפון של הגרפיקאי, ומיידעים אותו טלפונית שהמודעה לא סגורה כמו שצריך, או שצריך להוסיף בליד וכו'. אם הוא אומר שהוא לא יכול, תיידע אותו ואת הלקוח שאתה מדפיס אותו כמו שזה ומסיר אחריות מהתוצאות.

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני בפירוש מחזיר מייל ללקוח שהעבודה לא נסגרה באופן מקצועי + דרישות ההדפסה.
בדרך כלל משתדל מאוד לא לגעת בעבודות של מישהו אחר, ונותן ללקוח לשבור את הראש עם הגרפיקאי .

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם הקובץ לא נסגר טוב בהחלט - ליידע את הלקוח, שיחזיר לגרפיקאי.

לסגור קובץ מחדש ולשלוח במייל לדפוס לוקח 2 דקות. אם הגרפיקאי לא יודע לסגור - בוודאי קח על זה תוספת ותעשה מה שצריך. או שתסיר אחריות כמו שנעמה הציעה, אם הוא לא רוצה לשלם על הסגירה.

אני זוכרת שבזמנו, לפני כ-5 שנים, היו לוקחים על סגירה בלבד - 40 ש"ח.

natittt

משתמש פעיל
עימוד ספרים
הרבה פעמים דרישות הדפוס שונות, דפוס אחד רוצה עם סימני חיתוך ואחר לא רוצה, והגרפיקאי לא יכול לדעת.
תחזיר לו שיסגור. ואם הלקוח לחוץ - תקח כסף על התיקונים.

הר ברזל

משתמש רשום
אני מבין שזה מקרה שאי אפשר להשיג את הגרפיקאי

אני מבין שזה רק במקרה שאי אפשר להשיג את הגרפיקאי כי אם כן? אז..............

אם אתה צריך לעבוד כדי להוסיף גלישה אז בוודאי תיידע את הלקוח שזה יעלה לו עוד כמה שקלים
אגב למה לא להגדיל את הקובץ ב2 אחוז ובד"כ זה לא מזיק לתוכן הקובץ

נסים בן חיי

משתמש רשום
עיצוב גרפי
אגב למה לא להגדיל את הקובץ ב2 אחוז ובד"כ זה לא מזיק לתוכן הקובץ
במקרים מסויימים זה גם לא עוזר, כי הטקסט כ"כ קרוב לקצה הקובץ......

הרבה פעמים דרישות הדפוס שונות, דפוס אחד רוצה עם סימני חיתוך ואחר לא רוצה, והגרפיקאי לא יכול לדעת.
בשביל זה יש טלפון.....

natittt

משתמש פעיל
עימוד ספרים
נכתב ע"י נסים בן חיי;495301:
בשביל זה יש טלפון.....
הגרפיקאי לא אמור להתעסק מול הדפוס, בפרט שהרבה פעמים הלקוח בעצמו לא החליט עדיין איזה דפוס הוא לוקח.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י natittt;495339:
הגרפיקאי לא אמור להתעסק מול הדפוס, בפרט שהרבה פעמים הלקוח בעצמו לא החליט עדיין איזה דפוס הוא לוקח.

אם הגרפיקאי עובד נכון, והוא לא מטפל בהבאה לדפוס אתה צודק

אבל אם הוא עושה פשלות - הוא צריך לקחת אחריות ולתת את השירות עליהם

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
[נסים בן חיי; במקרים מסויימים זה גם לא עוזר, כי הטקסט כ"כ קרוב לקצה הקובץ......]

במקרים מסוימים?
מניסיון - ברוב המקרים.
גרפיקאי ממוצע או נכון יותר, אלה שלא מבינים את המושג של 'להדפיס אחרי הגרפיקה' נוטים להצמיד עצמים לשוליים. בס"ד צמוד צמוד (שלא יתפוס מקום...) מקטעי טקטס לימין-ימין (כי יותר מזה אי אפשר...) וכדו'.

נכתב ע"י natittt;495339:

גרפיקאי בהחלט אמור להוציא עבודה שניתן יהיה להדפיסה. גרפיקאי לא מוציא עבודה כדי לראות אותה על המסך (אלא אם כן הוא עוסק בבניית אתרים...). ועל כן עליו להוציא עבודה שתתאים למרבית דרישות הדפוס הסטנדרטיות.

אביגדורית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
לצערי כמעט אין קובץ שלא עובר אצלי שוב לסגירה טובה ונכונה,
לפעמים הגרפיקאי מודע לזה ולפעמים אני אפילו לא מיידע אותו על העבודה.

יותר קל לסגור את הקובץ כמו שצריך, מלרדוף אחרי הגרפיקאי, לטרוח חצי שעה להסביר איך צריך לסגור נכון, ואז לראות שלא היה מובן או שחסר לו ידע בסיסי, ואז לסגור לבד כמו שצריך.

אני לא גובה על זה תוספת תשלום,
אלא במקרים חריגים שבהם נצרכת עבודה מרובה.

מזמן חשבתי לפתוח אשכול ובו הוראות סגירה לדפוס כמו שצריך, או לפחות דברים בסיסיים שאני נתקל בהם בקבצים שלא סגורים טוב להדפסה.

natittt

משתמש פעיל
עימוד ספרים
נכתב ע"י אברהם;495342:
אם הגרפיקאי עובד נכון, והוא לא מטפל בהבאה לדפוס אתה צודק

אבל אם הוא עושה פשלות - הוא צריך לקחת אחריות ולתת את השירות עליהם
ברור- -
אבל אני ציינתי שלא ניתן לדעת מראש את דרישות הדפוס. ברור שהגרפיקאי אמור לתת את השירות עד הסוף, ולהתאים מול הדפוס לפי הצורך.

אלי770

משתמש רשום
מנקודת מבט של מפיק ומדפיס אז כך: הכל מאוד תלוי מי הלקוח ועד כמה דברים הם קשים לביצוע לפעמים עדיף לי לשנות עם הגרפיקאית שלי בידיעה שזה לקוח שגם משלם טוב ויחזור להדפיס עוד , לפעמים שווה לוותר ולא להיתפס לעוד כמה שקלים - (שוב תלוי ברמת הקושי!!) והעיקר לשמור על חווית קניה. מנסיון עם הרבה בתי דפוס לי גרם לחזור ולעשות פרוייקטים ולפעמים טיפה אפילו לשלם יותר בעקבות יחס וגמישות.

לקוח תדע לך מנסיון : ממליץ לחברים וחוזר ע"פ רוב.

עד כאן.. מנסיון רב.. בהצלחה !

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י natittt;495339:

הגרפיקאי כן, בהחלט כן! אמור להתעסק מול הדפוס.
לדעתי האישית זה חלק מהשירות, וזה חלק מהמקצוע.
המקצוע שלנו לא מנותק בחלל החיצון, אלא חלק ממערך של - עיצוב, הבאה לדפוס, הדפסה.
הרבה טעויות נובעות מהניתוק הזה, של "אני את שלי עשיתי, שהלקוח/הדפוס ישבור את הראש"
אישית, אני מעדיפה תמיד לדבר עם הדפוס אם זה מקום לא מוכר, או אם זו עבודה מסובכת, ולפעמים קורה שסוגרים עבודה בצורה סטנדרטית ואז מהדפוס מבקשים לסגור אחרת. לא רואה בזה בעיה. להיפך.
וגם, מעדיפה שיתקשרו אלי להגיד אם משהו לא בסדר, וללמוד על הדרך עוד דברים שקשורים להבאה לדפוס.
ואם הלקוח לא יודע, אני אפילו מבקשת - תגיד לדפוס שיצרו איתי קשר לפני שמדפיסים (לא תמיד, לא לכל עבודה, ולא עם כל לקוח, אבל הרבה פעמים כן)

tal_hc

משתמש רשום
עיצוב גרפי
משהו יכול בבקשה להכין מדריך איך סוגרים טוב קובץ להדפסה ?

מיליארד

משתמש פעיל
D I G I T A L
קרה לי פעם שהבאתי חוברת לבית הדפוס עם גלישה וסימני חיתוך, וקיבלתי אותו חזרה כמו שהבאתי... בין הדפים ראו את הגלישה, את הסימני חיתוך ואת הנימה הלבנה. בקיצור- אם יש לבית הדפוס העדפות מסוימות, כדאי מאוד שיידע את הגרפיקאי לפני ההדפסה. מה הבעיה להרים טלפון ולהגיד- לסגור עם, בלי, וכו'?

מיליארד

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכתב ע"י tal_hc;495457:
משהו יכול בבקשה להכין מדריך איך סוגרים טוב קובץ להדפסה ?

יש ספר מצוין "דפוס על בטוח" שעוסק בכל הנושא הזה. גרפיקאי חייב לשלוט בכל עניני הדפוס.

נמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
איך אפשר להקרא גרפיקאי בלי לדעת הבאה לדפוס?
ואם עובדים עם בית דפוס חדש מתקשרים לשאול מה הדרישות של הדפוס הספציפי לסגירת קבצים!
זה א'ב'
(ואם הלקוח רוצה להתעסק עם הדפוס בעצמו תמיד על הדיסק לכתוב:אם יש שאלות אן בעיות נא לפנות לטל' מייל וכו')

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה