עיניים מה עושים כשהעין קופצת?

פלפל חריף

משתמש צעיר
לאחר תחקיר ארוך,
הגעתי למסקנא שזה אך ורק קפאין.
בדידי הווה עובדא, ולאחר הפסקה- נעלם הכל
(התופעה מתגברת כאשר הגוף עייף מאוג אבל הוא מתוחזק עם קפאין שאז התנגודת הזו יוצרת את הלחץ בעין)
זה לא הקפאין , זה העייפות (חוסר שינה ) גם אם תשתה הרבה קפה חוסר שינה יהיה לך ומזה זה בא

שניונת

משתמש פעיל
לאחר תחקיר ארוך,
הגעתי למסקנא שזה אך ורק קפאין.
בדידי הווה עובדא, ולאחר הפסקה- נעלם הכל
(התופעה מתגברת כאשר הגוף עייף מאוג אבל הוא מתוחזק עם קפאין שאז התנגודת הזו יוצרת את הלחץ בעין)
אף פעם לא צרכתי קופאין וקורה לי כשאני עיפה

אף פעם לא צרכתי קופאין וקורה לי כשאני עיפה

עפעף קופץ (עוויתות עפעפיים), המכונה רפואית מיוקימיה (myokymia), היא תופעה שכיחה שחווים אנשים ברחבי העולם. זה בדרך כלל מתבטא בעווית בלתי רצונית, חוזרת ונשנית או רפרוף של שריר העפעף שיכול לנוע בין רעד קל, בקושי מורגש, לריצוד בולט ומרגיז יותר. למרות שבדרך כלל שפיר וחולף, עבור חלק, התרחשות של עפעף קופץ עשויה להיות מתמשכת ולגרום לאי נוחות במקרה הקל וסימן מדאיג במקרים מסוימים

סיבות אפשריות ל- עפעף קופץ

הבנת הגורמים הפוטנציאליים של עוויתות עפעפיים היא הצעד הראשון בטיפול בתופעה זו. ישנם מספר גורמים שעשויים לתרום לעפעף קופץ.

1. עייפות: אחד הגורמים הנפוצים ביותר לעפעף קופץ היא עייפות. כאשר הגוף עייף, במיוחד לאחר יום ארוך או חוסר שינה, השרירים עשויים להתנהג בצורה לא סדירה, כולל אלו השולטים בעפעפיים.

2. מאמץ בעיניים: אורח החיים המודרני כולל לרוב שעות ארוכות בילוי מול מסכים, מה שעלול להוביל למאמץ בעיניים. כאשר העיניים עייפות מדי או מתוחות, הן עשויות להגיב בעוויתות.

3. קפאין ואלכוהול: צריכה מופרזת של קפאין ואלכוהול עלולה לעורר את מערכת העצבים, ועלולה להוביל להתכווצויות שרירים לא רצוניות, כולל עוויתות בעפעפיים.

4. מתח: מתח הוא טריגר משמעותי לתגובות פיזיות רבות, כולל עוויתות בעפעפיים. במצבי לחץ הגוף משחרר הורמונים שעלולים לגרום לתגובות שונות, שאחת מהן עשויה להיות התכווצויות שרירים.

5. חסרים תזונתיים: חסרים תזונתיים מסוימים, כמו חוסר במגנזיום, יכולים לתרום להתכווצויות שרירים ולעוויתות, כולל בעפעפיים.

6. עיניים יבשות: נפוץ במיוחד בקרב מבוגרים ואנשים שמשתמשים במחשבים לתקופות ממושכות, משתמשים בעדשות מגע או צורכים תרופות מסוימות, עיניים יבשות עלולות לגרום לעוויתות בעפעפיים.

בעוד שהסיבות שהוזכרו לעיל הן שפירות, עוויתות בעפעפיים יכולות לפעמים להיות סימפטום של מצבים נוירולוגיים יותר חמורים כמו blepharospasm (בלפרוספאסם) או סוגים מסוימים של דיסטוניה (dystonia), כאשר העוויתות הופכות לכרוניות ועשויות לערב שרירי פנים אחרים. עם זאת, מדובר במצבים נדירים, והרוב המכריע של מקרי עווית העפעפיים אינם מזיקים וזמניים.

מנהטן

משתמש מקצוען
עיי"ש
אני לא נולדתי אתמול
אני לא שותה או אוכלת בדגש לחודשיים האחרונים קפאין
עכשיו זה יותר ברור?

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מכירים את התופעה הזו?
מה אפשר לעשות?
זה בדר"כ משהו זמני שמסתיים מתי שהוא -- קשור לעצבים --נובע מלחץ ואולי גם חוסר שינה כמו שכתבו
תרופת סבתא להרגעה --ואין מה להפסיד --- להטביל צמר גפן בתמצית תה חמה לשכב על הגב ולהניח על העייניים
למשך כמה דקות --זה מאוד מרגיע

בי. נ

משתמש צעיר
מה ת'כלס??
לקחת ויטמינים?
כדאי להתייעץ עם מבין ברפואה / רופא משפחה מקצועי וותיק.
התופעה הזו יכולה להיות סימפטום לכמה דברים - חוסר ויטמינים, עייפות, לחץ, ובמקרים נדירים גם לחץ דם גבוה.
חשוב לגלות מה גורם לזה אצלכם.
*
כמובן שאינני רופא, כותב ממה שהוסבר לי כשחוויתי את זה.

רו"חית

משתמש חדש
אז אני אארוס לך.. חח
אני חווה את זה לאחרונה
ואין לי קפאין בתפריט (קפה שוקולד תה קולה וכו׳)
קורה לי רק מחוסר שינה
כנ"ל
אין לי קפאין בתפריט
אולי קצת חוסר שינה:(
כמו כולם

ויטמינים אין לי דרך לדעת(עד הבדיקות דם, כמובן.)

תודה לכולם על העיצות...

הירקן

משתמש פעיל
כנ"ל בד"כ מדובר בתקופה של מתח ועייפות מצטברת, תעברי את התקופה וזה יעלם
לא להבהל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה