מה עדיף ליחידת דיור?

מוזיקאית בנשמה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אנחנו גרים ביחידה קטנה, ואני רואה מעלה גדולה שהסלון והמטבח מחוברים,כך יש עוד חדר לשינה, ועוד חדרון קטן לשירותים ואמבטיה קטנה.ולנקות לפסח זה פשוט כיף,ביום אחד גמרתי את כל היחידה ברוך ה'.

לנדור

משתמש רשום
אני רואה שאין הכרעה ברורה בענין. כנראה זה לא שחור-לבן. אלא משהו שמשתנה אצל כל אחד ואחד לפי טעמו.

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בגלל החלון היחיד שיש כאן- חושבת שעדיף הפרדה בין החללים
גם במידה ושניהם היו מאווררים טבעית- עדין היה צד להשאיר נפרד
אבל אז הייתי מציעה לכם לבדוק את הסביבה בה ממוקמת היחידה
יש מקומות שכאלו יחידות משמשות משפחות של ממש, ואז ודאי שיש מעלה גדולה לחדר נוסף
אך יש מקומות שזוגות גרים ביחידה בגודל כזה חצי שנה, מקסימום שנה וחצי ואז עוברים לדירה
ממילא- יהיה קל יותר להשכיר את היחידה ככזו שיש לה סלון מרווח ומטבח נפרד ומרווח

סקר שוק זה חשוב!
אפשר להתייעץ עם מתווך שמכיר את האזור

לנדור

משתמש רשום
אחרי הסקר כאן, פחות יותר הדעות שוות עם נטייה קלה ל"נפרד".

השיקול לטובת מטבח-סלון משולב הוא, כי במטבח נפרד שטח העמידה של המשתמש מתבזבז לריק, בעוד כשהמטבח עומד בתוך הסלון אז כל השטח משוחרר ופתוח.
מסכימים איתי?

C

משתמש מקצוען
אחרי הסקר כאן, פחות יותר הדעות שוות עם נטייה קלה ל"נפרד".

השיקול לטובת מטבח-סלון משולב הוא, כי במטבח נפרד שטח העמידה של המשתמש מתבזבז לריק, בעוד כשהמטבח עומד בתוך הסלון אז כל השטח משוחרר ופתוח.
מסכימים איתי?
לא מסכימה. ממה שאני רואה בעיתון: אם כתוב מטבח בנפרד זה מעלה.
שים לב שרוב אלו שכתבו לך לשים את המטבח בסלון, לא התכוונו שיהיו ספות בחלל שנוצר, אלא חדר נוסף, שישמש לילד גדול יותר.
תבדוק האם בסביבתך יש מצוקת יחידות שתגרום ליחידה של 30 מ"ר לשמש גם ל2 ילדים ומעלה.
אם זה בבני ברק לדוגמה, זה רק יגרום ליחידה להיות צפופה מדי ולא מבוקשת.
אולי בערים אחרות זה שונה

yafit gal

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
בס"ד

כמו שכתבו לפני
הביקוש באזור הוא שצריך להיות השיקול
יש עניין של 2.5 חדרים או 2 חדרים
ליחידה שגודל הסלון שלה 300/400 אפשר לתכנן מטבחון וסלון נחמדים לזוג צעיר עם חדרון קטן לתינוק/לימוד/עבודה
רשמו כאן שכדאי להעביר את השירותים לקרבת חדר השינה, תבדקו האם הצנרת בדירה מאפשרת זאת.
בלי קשר ונכון שזו לא היתה השאלה כדאי שתבדקו אם התכנון עובד לפי הגדלים של החלל ליחידות.

dini pitrkowski

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
D I G I T A L
לא ראיתי רווח גדול בזה.
אולי תחכימו אותי?
תחשבו אם נעים לכם לעבור בכל הבית אחרי המקלחת רק כדי להגיע למיטה או בבוקר מהמיטה לאמבטיה דרך הסלון...
ושירותים לתוך הסלון, לא משהו...

styehoshua

משתמש מקצוען
תחשבו אם נעים לכם לעבור בכל הבית אחרי המקלחת רק כדי להגיע למיטה או בבוקר מהמיטה לאמבטיה דרך הסלון...
ושירותים לתוך הסלון, לא משהו...
כשראיתי את השאלה חשבתי לענות כמוך אבל במחשבה שניה הבנתי שקשה להכנס לראש של יחידה בלי לגור אף פעם ביחידה.
כל הבית הוא אישי ואינטימי כמו חדר שינה גדול.
המרחק מהאמבטיה למיטה לא הרבה יותר גדול מהמרחק בדירה עם יחידת הורים.
בעצם לגור ביחידת 30 מטר זה משהו כמו לגור ביחידת הורים מאד משודרגת..

לנדור

משתמש רשום
ובכן במידה והולכים על מטבח משולב סלון, ארצה את חוו"ד על אופציות חלופות לגבי מיקום המטבח בחלל.

אופציה א - ישר (עיין למעלה בראשית האשכול)
אופציה ב - פינתי
אופציה ג - פינתי בכניסה
יחידה ד.png

פינתי בכניסה:
יחידה ג.png

לנדור

משתמש רשום
מניסיון במגורים ביחידות שלי ושל אחים ואחיות ברור ובטוח שעדיף נפרד בכל מקום אני לא בטוח לגבי המחיר אבל זה בטוח יושכר הרבה יותר מהר
זה נכון מאוד שהנפרדים הולכים יותר טוב. אך לעומת רווח של חדר נוסף לא בטוח שזה שווה.

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
מי עוד יכול להחכים אותי בענין?
[

צפה בקובץ המצורף 932374

ראשית גילוי נאות ב"ה לא גרתי מעולם ביחידה
אני אנמק לך את היתרונות שאני ראיתי בתוכנית:
1) ראיתי שגם זוגות צעירים ממש מכניסים אנשים הביתה. לדוגמא, מורה שעושה שיעורים פרטיים. לכן נראה לי נכון להרחיק מהכניסה את החלקים ה"אינטימיים" של המשפחה.
2) חשבתי שנכון שהדלת של השירותים תהיה יותר קרובה לחלון (למרות שעדיין אין שם אוורור ישיר). יצא לי לבקר ביחידה עם וונטה, הריח בשירותים פשוט לא נעים. (ריח חמוץ של חוסר איוורור)
3) נראה לי שהתוכנית נותנת מקום מרווח, מאוורר ויחסית מוסתר למטבח שנוטה להתבלגן. ובדרך כלל בשימוש אינטנסיבי יותר משאר החלקים בבית

לנדור

משתמש רשום
ראשית גילוי נאות ב"ה לא גרתי מעולם ביחידה
אני אנמק לך את היתרונות שאני ראיתי בתוכנית:
1) ראיתי שגם זוגות צעירים ממש מכניסים אנשים הביתה. לדוגמא, מורה שעושה שיעורים פרטיים. לכן נראה לי נכון להרחיק מהכניסה את החלקים ה"אינטימיים" של המשפחה.
2) חשבתי שנכון שהדלת של השירותים תהיה יותר קרובה לחלון (למרות שעדיין אין שם אוורור ישיר). יצא לי לבקר ביחידה עם וונטה, הריח בשירותים פשוט לא נעים. (ריח חמוץ של חוסר איוורור)
3) נראה לי שהתוכנית נותנת מקום מרווח, מאוורר ויחסית מוסתר למטבח שנוטה להתבלגן. ובדרך כלל בשימוש אינטנסיבי יותר משאר החלקים בבית
כל מילה נכונה מצד הנוחות. אך באופן כזה אתה מאבד את קהל היעד של מחפשי דירות 2 חדרים.
לא?

אילה זייברט

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נקודת מבט שלא עלתה פה והייתי עדה לה כשחיתנו זוג
מצאנו יחידה בעלת מטבח נפרד + 2 חדרים
אלא שבמטבח לא היה מקום לפינת אוכל והשולחן היה בסלון
הזוג לא היה מרוצה מהיחידה
הם אמרו שבכל פעם שהיא קמה להגיש אוכל הם נישארים כל אחד לבד ולא יכולים להמשיך לשוחח
אז קחו לתשומת ליבכם אם המטבח קטן מאד ואין לו פינת ישיבה עדיף לחבר אותו עם הסלון

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה