מה עדיף להגביה ריצוף ולעשות מדרגה או שיפוע קל?

להודות ולהלל!

משתמש מקצוען
כעת אני בבניה והיציקה גבוהה בגלל דרישת מהנדס ,והצנרת מים וחשמל מפריע לריצוף ,חצבו כמה שיכולים,
השאלה מה לעשות האם שיפוע קל מאמצע הבית של 3 ס"מ וכך
לא נצרך לחתוך דלת ממ"ד וכ"ו האם השיפוע מורגש
או לעשות מדרגה בכניסה לבית של 3 -4 ס"מ או מדרגה במרפסת שירות בלבד ששם הבעיה?

נערך לאחרונה ב:

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
כעת אני בבניה והיציקה גבוהה בגלל דרישת מהנדס ,והצנרת מים וחשמל מפריע לריצוף ,חצבו כמה שיכולים,
השאלה מה לעשות האם שיפוע קל מאמצע הבית של 3 ס"מ וכך
לא נצרך לחתוך דלת ממ"ד וכ"ו האם השיפוע מורגש
או לעשות מדרגה בכניסה לבית של 3 -4 ס"מ או מדרגה במרפסת שירות בלבד ששם הבעיה?

אם עיקר הבעיה במרפסת השירות
אולי אפשר לדחוף את הצנרת אל האזור שיהיה מתחת למכונת הכביסה / ארונות וכו'
ומרכז המרפסת יהיה בשיפוע קל...
עדיף על פני מדרגה/ שיפוע בחצי הבית

עט הדר

משתמש מקצוען
אם השאלה היא: שיפוע או מדרגה
לכאורה עדיף מדרגה
מתרגלים ולא קרה כלום

• תודה
Reactions: A F

עגורן

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מדריגה באמצע הבית לא רצוי. יכול להיות מסוכן.
אם בכניסה הראשית או בכניסה לשירות, קשה לי להכריע.
מה שכן, לגבי שיפוע לא כל כך נראה לי. אך לפחות צריך לבדוק
1. שזה לא שיפוע מידי גדול ומעצבן. (השלחן יעמוד עקום, והשתיה בכוסות יהיו באלכסון:D וכו'. וזה תלוי כבר כמה מרחב יש בשביל 'לפרוש' את השיפוע.
2. לגבי שטיפת הרצפות, שהשיפוע לא יגרום למים 'לברוח' היפך מכיון הניקוז. מצד שני שהמים יכנסו מיד לניקוז, זה גם בעייתי.

VB200

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
כמעט בכל הבתים ישנים שאני עובד נוצרת מדרגה של כ3/4 ס"מ אחרי הריצוף הדבקה וזה בסדר כששמים סף איכותי אני משתמש בכמה סוגים למקרה שנוצרה מדרגה גבוהה יש מעוגל שמיועד במקור לפרקט כ 4 ס"מ רוחב באלכסון כך שנוצרת מדרגה ממש מעוגלת ונוחה .

עט הדר

משתמש מקצוען
אם עושים מדרגה
תשקיעו בשיש
פלטה של שיש במפתן משדרג מאד וגם עמיד

ירושלמי 1

משתמש רשום
אני שמתי מדרגה של 6 ס"מ בכניסה לבית עם שיש יקר ומעוגל, כך שהוא ניגב לי חלק ניכר מהגובה, גם שמתי שטיח עבה במפתן

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
נכון - כמו שאמרו קודמי
במקרה של מדרגה בשום אופן לא להשאיר את המדרגה ללא משהו סוגר -או שיש או פרופיל -זה נראה רע ומחליש את המרצפות באותו מקום

מתוקינג

מגשי אירוח מלוחים ומתוקים בכשרות העדה החרדית
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
לי היתה בדיוק את ההתלבטות הזו
ובחרתי ב- ירידה ולא מדרגה.
ואני מרוצה מאד מההחלטה.
עד שאני לא מסיבה את תשומת לב האורחים - הם בדרך כלל לא שמים לב.
הפעם היחידה שזה בא ליידי ביטוי זה בשטיפת רצפה - שהמים בורחים בירידה....
מעבר לזה - מושלם.

במקום שאין איש...

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
ליוויתי שכן שבנה והצעתי לו שיפוע במקום מדרגה הוא הודה לי מאוד זה רעיון מעולה לא מורגש מידי והרבה פחות מסוכן ומעיק ממדרגה

להודות ולהלל!

משתמש מקצוען
כ
לי היתה בדיוק את ההתלבטות הזו
ובחרתי ב- ירידה ולא מדרגה.
ואני מרוצה מאד מההחלטה.
עד שאני לא מסיבה את תשומת לב האורחים - הם בדרך כלל לא שמים לב.
הפעם היחידה שזה בא ליידי ביטוי זה בשטיפת רצפה - שהמים בורחים בירידה....
מעבר לזה - מושלם.
כמה שיפוע?

מתוקינג

מגשי אירוח מלוחים ומתוקים בכשרות העדה החרדית
מנוי פרימיום
פרסום וקופי

אקראי

משתמש מקצוען
איפה ניתן להזמין שיש לכניסה ? משו שגם יתקין אותו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה