מה מילת היחיד של "שנתות" ומה ההסבר המילוני שלו?

ישראלה

ללמוד תוכנות בכייף :)
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
אני צריכה הסבר מילוני מדוייק למילה הזו.
כתוב לי שמילת היחיד של שנתות היא: "שֶׁנֶת"

מישהו שמע על מילה כזו?
יש לכם את ההסבר המילוני המדוייק של מילה זו?
איזה אתר נותן הסבר מילוני חינם?

תודה רבה מראש.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כמובן, מי שעובד במעבדה שמדברים בה עברית משתמש די הרבה במלה זו (וגם אֵם חובבת ויודעת לשון משתמשת בה לציון ה'פסים' בבקבוק התינוק). הגדרתו של אבן שושן:
1*כל אחד מן הזיזים או החריצים העשויים בכלי קיבול במרחק מסוים זה מזה לסימון כמות החומר שניתן בו: "שנתות היו בהין - עד כאן לפר, עד כאן לאיל, עד כאן לכבש" (מנחות ט ב), "שנתות היו במידות" (בבא בתרא פז: ) שנתות במשורה.
2 (כאן מופיע במילון עיגול, איך אין לי אפשרות לעצב זאת כאן. העיגול מסמן הגדרה בעברית המודרנית, להבדיל מן הכוכבית במספר 1, המסמנת משמעות בלשון חכמים) ציון, סימן חקוק: שנתות בגררת הרובה.

ישראלה

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
איפכא, ישר כח!

זה הגדרת "שנת" או "שנתות"
יש את זה באתר, או העתקת ממילון מודפס?

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
"שנת" היא צורת היחיד של "שנתות". כל פס (במבחנה, בבקבוק התינוק, בכלי מדידה של מערבלי מטבח וכיו"ב) נקרא "שנת". העתקתי לך את ההגדרה ממילון אבן שושן - מה לעשות, טרם הסתגלתי (וטרם למדתי לתת אמון, ודי בצדק) ל/במילונים הממוחשבים.

ישראלה

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
תודה רבה!
עזרת לי מאוד!

ישראלה

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
נקדתי בנקדן. קצת עברתי לבדוק.
יש שגיאות?
שֶׁנֶת 1. *כָּל אֶחָד מִן הַזִּיזִים אוֹ הַחֲרִיצִים הָעֲשׂוּיִים בִּכְלִי קִבּוּל בְּמֶרְחָק מְסוּיָם זֶה מִזֶּה לְסִמּוּן כַּמּוּת הַחֹמֶר שֶׁנִּתָּן בּוֹ: "שְׁנָתוֹת הָיוּ בְּהִין - עַד כָּאן לַפָּר, עַד כָּאן לָאַיִל, עַד כָּאן לַכֶּבֶשׂ" (מנחות ט ב), ""שְׁנָתוֹת הָיוּ בְּמִדּוֹת" (בבא בתרא פז: ) שְׁנָתוֹת בַּמְּשׂוּרָה. 2. צִיּוּן, סִימָן חָקוּק: שְׁנָתוֹת בִּגְרְרַת הָרוֹבֶה.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
שֶׁנֶת1.*כָּל אֶחָד מִן הַזִּיזִים אוֹ הַחֲרִיצִים הָעֲשׂוּיִים בִּכְלִי קִבּוּל בְּמֶרְחָק מְסֻיָּם זֶה מִזֶּה לְסִמּוּן כַּמּוּת הַחֹמֶר שֶׁנִּתַּן בּוֹ: "שְׁנָתוֹת הָיוּ בַּהִין - עַד כָּאן לְפַר, עַד כָּאן לְאַיִל, עַד כָּאן לְכֶבֶשׂ" (מנחות ט ב), "שְׁנָתוֹת הָיוּ בַּמִּדּוֹת"(בבא בתרא פז: )שְׁנָתוֹת בִּמְשׂוּרָה.2. צִיּוּן, סִימָן חָקוּק: שְׁנָתוֹת בִּגְרָרַת הָרוֹבֶה.

יעלולה

משתמש מקצוען
כמורה למתמטיקה אנו משתמשות הרבה בשנת/ שנתות על ישר המספרים.
כל שנה בכיתה ה' אני מוצאת את עצמי מחדשת להן את המושג. הקוים המחלקים את הישר נקראים שנתות וביחיד שנת. וזה כמובן תואם את ההגדרות המילוניות הנ"ל

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
השימוש במושג 'שנת' במתמטיקה מתאים להגדרה מס' 2, כלומר בלשון ימינו ולא על פי לשון חכמים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה