התייעצות מה הייתם עושים אם היו מוציאים לכם כל יום את ההתחזקות היומית ששמתם בבניין?

מצב
הנושא נעול.

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
קניתי את הערכה של ה"התחזקות היומית" ואני תולה בבניין כל יום
ומשום מה מישהו דואג להוציא לי את זה מידי יום
לא ממש שמתי לב באיזה שעות אבל בערב אין את זה
מה הייתם עושים?
אני נהנה מהערכה הזאת שתלוי בבניין שלנו.
אבל זכותו של כל דייר בבניין שהמעלית שלו תהיה ריקה מתוכן. נקודה
ולשים מצלמות במעלית ציבורית זה עבירה פלילית (רק בהסכמה של כל וועד הבית והדיירים אפשר)

וגם מבחינה הלכתית אין שום היתר לדבר הזה,
זכותו לשמור על המעלית ריקה מתוכן
זכותו לבקש שיפסיקו או לרמז זאת בצורה הזאת

זה שאנחנו רוצים לדחוף תוכן ולזכות את הרבים זה עניין אחד
אבל לא מצדיק כל דבר.
הרי באותה מידה המעלית שלכם עוד שבוע יכולה להיות עם חיזוק יומי והלכה יומית,
וסטיקר פוגעני נגד פאה
ודף חיזוק יומי נגד איך שאת מתלבשת
ופתק יומי נגד יציאת נשים לעבודה שאת ממהרת אליה במעלית

ודף חיזוק יומי של ברסלב, של חב"ד, של גור, של ויזיניץ, וויזניץ מרכז. של הפלג, של מרביצי ושל העדה
של מתנגדי קורונה, מתנגדי מכחישי קורונה, חיסונים, ועולם שטוח.
ומצלמות להידור מצווה לחיזוק הצניעות

אבל לא! מעלית זה שטח משותף בבניין ויש לו את ההלכות והחוקים שלו

באסיפת דיירים הבאה אפשר להעלות להצבעה ומה שיוחלט זה מה שיהיה

*אגב המצלמות, תדמייני רגע אחד מה יקרה אם מחר את מגלה שהמעלית מצולמת 24/7 כבר שנתיים ועוברת בשידור ישיר למחשב של אחד מדיירי הבניין. צופה ומביט ובוחן בכל מה שקורה במעלית גם כשחשבת שאת בפרטיות שם

נערך לאחרונה ב:

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
העיקר, אל תוותרו!!!!!!!!!!!
זכותכם לחשוב שזה דבר נחוץ ושאנשים יהנו מזה, אף אחד לא מוכרח לקרוא את ההתחזקות
זה דבר שיש כמעט בכל בנין, וזאת חוצפה אדירה וגזל להוריד בלי רשות.
מי שיש לו בעיה עם זה, אמור לפנות אליכם ולומר, אולי יש לו אולי בעיה בתקשורת............
וזכותו לחשוב שזה שטח ציבורי, וזו האמת
וחוצפה אדירה לשים מצלמות ללא אישור מכל הדיירים או רובם.
לנו במעלית התחילו בהתחלה עם הלכה יומית במתקן, לאחריו הגיע מוסר יומי עם דבק סלוטייפ, השלישי הוסיף סיפור מחזק
ואחריהם המבול...
דירות לשבת, יד שניה ושמרטפות.
וכל זה במעלית 1.5 מ"ר.
הורדנו הכל ומי שרוצה לחנך את הדור שישמיע את הגיגיו בקו עם צינתוק. (לפחות שיתפרנס מזה)

נערך לאחרונה ב:

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען

מותר או אסור להתקין מצלמות במעליות?​

הגענו לשאלת מיליון הדולר. האם מותר או אסור לבעלי הדירה להתקין מצלמות במעליות? מקרה שבו מתקינים מצלמה במעלית הוא מקרה אשר יכול לפגוע בפרטיות של האחר לכל דבר ועניין. המעלית נחשבת למקום שהוא אינטימי והיא נותנת תחושה של פרטיות כאשר האדם נמצא בתוכה לבד. במידה והתקבלה הסכמתם של כל דיירי הבניין, יהיה אפשר להתקין מצלמה בתוך המעלית, בתנאי שיותקנו שלטים ברורים.

האם לדייר מותר או אסור להתקין מצלמות על דעת עצמו?​

אין פה בכלל שאלה של מותר או אסור. כשזה מגיע להתקנת מצלמות בבית משותף, אף דייר אינו רשאי להתקין מצלמות על דעת עצמו מבלי שקיבל את הסכמתם של שאר הדיירים. זה אסור בתכלית האיסור.

טייס דמוקרטי

משתמש רשום
אשמח שתעזרו לי אין לי מושג בעניין
איזה מצלמה לקנות? יש אפשרות להשכיר?
כי אני רק רוצה לראות מי מוציא
תודה!
יש לי מצלמות נסתרות .....
אבל עד כדי כך ???
חוץ מזה שאני מבין כעת לפי מה שהעלו באשכול - זה בכלל לא חוקי במעלית

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
אני הייתי תולה עם דבק חזק מאד וגבוה יותר.
וכדי שלא יקחו ויהיה לכם גם הפסד, כדאי לצלם את הדף היומי ולתלות צילום.
אולי ללכת למסגר ולעשות כלוב קטן שאף אחד לא יכול להוריד את זה
בנוסף לתלות את הכלוב על תיקרה שלא יהיה גישה..
העיקר, אל תוותרו!!!!!!!!!!!
זה הכי חשוב בעולם!!
רק גוים מוותרים ואנחנו הרי יהודים

שולחים בלשים שיעקבו מי מוצא, אפשר ילדים קטנים שנראים תמימים ואז כשמגלים את הברנש לדבר איתו ואם זה ילדים להגיד להורים. זה באמת מתסכל

פרפר

משתמש מקצוען
לנו במעלית התחילו בהתחלה עם הלכה יומית במתקן, לאחריו הגיע מוסר יומי עם דבק סלוטייפ, השלישי הוסיף סיפור מחזק
ואחריהם המבול...
וכל זה במעלית 1.5 מ"ר.
הורדנו הכל ומי שרוצה לחנך את הדור שישמיע את הגיגיו בקו עם צינתוק. (לפחות שיתפרנס מזה)
כל מילה.
אצלנו במעלית מורידים את הכל. ולא מעניין בכלל אם זה חיזוק/ווארט/מכירה/קייטנה/דירה לשבת/הגרלה/השבת אבידה. המעלית אמורה להיות נקיה, ריקה וחפה מכל מודעה.
לא מבינה ראש של אנשים שבטוחים שהמעלית היא לוח מודעות. מבחינתי הבניין שאני גרה בו צריך להיות מטופח ואסתטי. לא ביקשתי שום חיזוק. תודה.

טייס דמוקרטי

משתמש רשום
כל מילה.
אצלנו במעלית מורידים את הכל. ולא מעניין בכלל אם זה חיזוק/ווארט/מכירה/קייטנה/דירה לשבת/הגרלה/השבת אבידה. המעלית אמורה להיות נקיה, ריקה וחפה מכל מודעה.
לא מבינה ראש של אנשים שבטוחים שהמעלית היא לוח מודעות. מבחינתי הבניין שאני גרה בו צריך להיות מטופח ואסתטי. לא ביקשתי שום חיזוק. תודה.
אוהב את זה שאנשים אוהבים לדאוג לחיזוק של אחרים ....עושה לי טוב :rolleyes: :geek:

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מקצועי ואליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אני חושבת שזה לא יפה להדביק במעלית.
אפשר לפרסם בלוח מודעות "חיזוק יומי אפשר לקבל בבית משפחת @0551 "
ומי שרוצה יבוא לקחת, אפילו להניח על שולחן קטן ליד הדלת שלכם, או להדביק על הדלת ;)

sol key

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
1- אם זה היה מפריע למשהו מבחינת לכלוך - הוא היה מוריד את כל הניילונית ולא רק את הפתק היומי...
2- הייתי כותבת שזה לקריאה בלבד.
ולא להוציא את זה מהניילונית.

אגב איך אפשר להזמין כאלו?

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
קניתי את הערכה של ה"התחזקות היומית" ואני תולה בבניין כל יום
ומשום מה מישהו דואג להוציא לי את זה מידי יום
לא ממש שמתי לב באיזה שעות אבל בערב אין את זה
מה הייתם עושים?
כל הכבוד שאתם רוצים לחזק אנשים,
אבל יש גם מושג של אונס,

לא חושב שהקב"ה רוצה שתהפכו לשוטר שעוקב אחרי כל השכנים עד שתמצאו את הגנב הפושע...

הגמרא אומרת:
אפילו חשב אדם לעשות מצוה, ונאנס ולא עשאה, מעלה עליו הכתוב כאילו עשאה.

פשוט תשחררו וזהו.

שימי הכבאי

משתמש מקצוען

מותר או אסור להתקין מצלמות במעליות?​

הגענו לשאלת מיליון הדולר. האם מותר או אסור לבעלי הדירה להתקין מצלמות במעליות? מקרה שבו מתקינים מצלמה במעלית הוא מקרה אשר יכול לפגוע בפרטיות של האחר לכל דבר ועניין. המעלית נחשבת למקום שהוא אינטימי והיא נותנת תחושה של פרטיות כאשר האדם נמצא בתוכה לבד. במידה והתקבלה הסכמתם של כל דיירי הבניין, יהיה אפשר להתקין מצלמה בתוך המעלית, בתנאי שיותקנו שלטים ברורים.

האם לדייר מותר או אסור להתקין מצלמות על דעת עצמו?​

אין פה בכלל שאלה של מותר או אסור. כשזה מגיע להתקנת מצלמות בבית משותף, אף דייר אינו רשאי להתקין מצלמות על דעת עצמו מבלי שקיבל את הסכמתם של שאר הדיירים. זה אסור בתכלית האיסור.

סתם דבר מעניין
מחקרים אומרים שאנשים במעלית בדרך כלל עושים בצורה בלתי מודעת פרצופים במראה, בודקים פתאום איזה חצ’קון, מגרדים בשיניים, פשוט קשה להם להסתכל לעצמם בעיניים...
ועכשיו מה נראה לך, איך מחקרים בדקו את זה אם לא במצלימה נסתרת

אשר פרידמן

משתמש פעיל
ואחריהם המבול...
וכל זה במעלית 1.5 מ"ר.
דווקא הייתי שמח שיהיה אצלנו במעלית מכל זה. יש רק את ההלכה היומית, אני קורא את זה כמה פעמים ביום....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

תודה
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה