מה החוק?

efratrutti

משתמש פעיל
נו... אז אולי תמצאו לי עבודה אחרת לפי התאור שנתתם ,מחכה........

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
פרסמתי מודעת דרושים לפני קצת זמן בפרוג, אבל היא נתפסה מהר מאד. (ותודה לשתי העובדות החדשות הנהדרות שהגיעו בזכות PROG שלנו).

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
מיכל123!

אם פעם אחת לא הספיקה, הנה מגיעה הפעם השנייה.
נא לא לדבר בשם התורה ובשם ההלכה, כאשר הבנתך בעניין, אינה שונה מהבנתו של נהג מונית ממוצע.

ובהקשר לחוקי המדינה, קחי עצה בחינם.
זכויות היסוד המגיעות לעובד, הם אכן זכויותיו, אבל הם גם חוקי המדינה.
לכן, גם אם העובדות אצלך מרוצות מאד, ואף לא אחת מהן תלך להתלונן על הפרת החוק, אם ישמעו במחלקת האכיפה של משרד הכלכלה והמסחר (זה השם החדש של משרד התמ"ת) שישנה הפרת זכויות עובדים על ידך, את צפויה לעמוד למשפט פלילי, וכפי העונשים הקבועים בחוק.

לכן, גם אם הסכמתם במפורש, עצתי לך, שלא להפר את הזכויות היסודיות המגיעות לעובד.

את יכולה להמשיך לטמון את הראש באדמה. אבל אני פונה מכאן למנהלי הפורום, למנוע השמצה והסתה נגד העמותות החרדיות בפרט, ונגד הציבור החרדי בכלל, מצד הניק "מיכל123". הציבור החרדי ככלל, הוא ציבור שומר חוק. הוא ציבור הגון, הן בפני עובדיו, והן בפני הרשויות. כשם שלא יעלה על הדעת להאשים את הצבור החרדי באי תשלום מיסים, כך לא יעלה על הדעת להפיץ את הבדותות הללו. העבריין, שיתן את הדין. אבל יש גבול להשמצות נגד ציבור שלם.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י ביג;988639:
אני מכירה מישהי שעובדת שם.

כן, אצלינו גם כן יש עובדים יותר טובים, פחות טובים, יותר מרוצים, פחות מרוצים וכו'

ולכל מי שהעליל עלי עלילות שוא. מקבלים אצלינו בזמן העבודה את כל מה שהמדינה מחייבת לתת.

מכיון שזה גלש לפסים אישיים אני מסיימת כאן את הערותי באשכול הזה, כי לדעתי המסר הועבר - המדינה מחייבת את המעסיקים לתת מדי הרבה לעובדים. מי שלא קלטה, אין לי מה להוסיף. מי שקלטה, אין צורך להוסיף. ושלום על ישראל.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;988617:
מיכל123!

את יכולה להמשיך לטמון את הראש באדמה. אבל אני פונה מכאן למנהלי הפורום, למנוע השמצה והסתה נגד העמותות החרדיות בפרט, ונגד הציבור החרדי בכלל, מצד הניק "מיכל123". הציבור החרדי ככלל, הוא ציבור שומר חוק. הוא ציבור הגון, הן בפני עובדיו, והן בפני הרשויות. כשם שלא יעלה על הדעת להאשים את הצבור החרדי באי תשלום מיסים, כך לא יעלה על הדעת להפיץ את הבדותות הללו. העבריין, שיתן את הדין. אבל יש גבול להשמצות נגד ציבור שלם.

http://www.prog.co.il/showthread.php?t=129922

למה נדמה לי שהמעסיק הוא חרדי ?

אני לא באה להאשים ח"ו את הציבור החרדי, (לדעתי זה לא האשמה, זה באמת אמור להיות כך מכיון שחוקי המדינה הם ממש לא הונים) אני חוזרת על זה כל הזמן לומר שזה מנהג הציבור שלנו וכמו שהשכירים קופצים על זה שהם לא קיבלו את השכר אפילו שזה מנהג המדינה כי החוק יותר חזק אותו דבר צריך לדעת שההפסקות הקצרות שלא על דעת המעסיק וכו' באמצע העבודה זה מנהג המדינה ונוגד את החוק.

וכאן בל"נ סיימתי לחלוטין עם האשכול.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
רק שאלה אחרונה במסדר השאלות:
את אומרת מה שהמדינה מחיבת לתת חוץ מהשכר הבסיסי הוא עוול.
חשבי נא את כל הסכום 23.15 +כל התשלומים שמעצבנים את המעבידים ++++ יצא לך 100 שקל לשעה? או קי זה הסכום הבסיסי בו מותר להעסיק עובד במדינתינו. מה רע? למה לחשוב שמגיע לו רבע ואת מחוייבת מטעם המדינה לכל התוספות. נסי לשוב שכל הברוטו מגיע לו ביושר. למה לא לחשוב כך???

ואגב אני עובדת תחת עמותה חרדית אבל מדהימה... מאמינה שיש מליונים כאלו בארץ.

pessi&chani

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עוד נקודת מבט, תחשבו על זה-
לפעמים העובדים בעצמם קובעים את יחס המעביד אליהם. מעביד שיש לו רצון מאד טוב להייטיב עם העובדים שלו, אבל יש לו עובדים שמחפפים או מנצלים, הוא לא יכול בשום פנים ואופן - עם כל הרצון הטוב - להיות איתם הוגן ואכפתי וטוב.
מכאן נגזר שאם אתם בצוות של כאלו מחפפים, אפילו שאתם לא כאלה, תסבלו קצת בגלל העמיתים לצוות.
כמו"כ, מעביד שיש לו צוות גדול מאד של עובדים, מרגיש אולי שהצוות גדול עליו ומאיים עליו, ואין לו מספיק שליטה עליהם, מה יעשה? אולי אם הוא יהיה קפדן ומאיים זה יעזור להעמיד את הצוות על המקום וכולם יעבדו כמו שצריך. זה בא לפעמים מחוסר ברירה. (ולא נדבר על ההשלכות של זה לטוב או למוטב, את זה כבר תשלימו לבד)
ואל תבינו לא נכון, אני לא עומדת בראש צוות כזה, אני כן אחת מתוך צוות גדול ומגוון שיכול בהחלט לענות על הקריטריונים הנ"ל.

ביג

משתמש רשום
אצלינו בעבודה זה גם כך, עובדים מקבלים את כל מה שהם רוצים, וכמובן, שהעובדים שמשקיעים את הנשמה שלהם בעסק. (מי קדם למי ? הביצה או התרנגול ? לא יודעת.)

אני מדברת על עובדים במקומות עבודה אחרים ולא אצלינו בעבודה !!!

היי,

דברתי עם המכרה שלי שעובדת שם, וקיבלתי חזק על הראש........

העובדים מרוצים שם מאד לפי מה שהבנתי ממנה.

מיכל123 עלי והצליחי!!!

רק חבל שהגולשים כאן בפורום נכשלים בך... וגורמים למידותיהם לצאת החוצה....

efratrutti

משתמש פעיל
אז אולי תעלו לכאן את זכויות העובדים כלומר מה מגיע לי עפ"י חוק לקבל למרות שלא סגרתי חוזה מסודר עם המעביד.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י efratrutti;993675:
אז אולי תעלו לכאן את זכויות העובדים כלומר מה מגיע לי עפ"י חוק לקבל למרות שלא סגרתי חוזה מסודר עם המעביד.

כל מה שאת יכולה לחלום... (ויותר מזה)

מגיע לך:

1. חופשות בתשלום - תלוי לפי הוותק.
2. שווי נסיעות - אם אתה גרה במרחק של שתי תחנות אוטובוס ויותר. (גם אם את הולכת ברגל, מגיע לך תשלום כאליו נסעת)
3. הפרשה לביטוח לאומי.
4. הפרשה לפנסיה (כ 10% מהמשכורת, וזה הולך ועולה במשך הזמן)
5. דמי הבראה - תשלום עבור אפשרות לנסוע לבית מלון בימי החופשה בתשלום. (דמי ההבראה מגיעים לך גם אם את נשארת בבית), התשלום לפי הוותק.
6. פיצויים - אם ילדת ואת רוצה לעזוב את מקום העבודה/יצאת לפנסיה/פיטרו אותך בלי סיבה מוצדקת מאד. - שכר של חודש לכל שנת עבודה.
7. חופשה לאחר לידה (תלוי אם ילדת בן אחד או תאומים)
8. שעות הנקה לאחר החזרה לעבודה
9. שעות רופא בזמן ההריון.
10 כבר אין לי כח לכתוב עוד... אולי אחרים יוסיפו.

efratrutti

משתמש פעיל
תודה רבה, רק רציתי לשאול ,לדוג' הפרשה לפנסיה ממתי הוא מתחיל להפריש כי כרגע איני רואה שזה מתבטא בירידה במשכורת והאם הוא יכול לאמר לי שלא סיכמנו חוזה אז אינו מחוייב בכך??

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
גם אם לא סיכמו בחוזה הוא חייב.

הפנסיה מגיעה לאחר שלשה חודשים רטרואקטיבית מהחודש הראשון (אם אינני טועה)

הביטוי לכך אמור להיות בתלוש.

adr חשבונאו

משתמש רשום
לסעי' 6 של מיכל - התנאים של אחרי לידה וכו' זה רק על התוספת ממה שנצבר בקופה, אבל הפרשות של המעביד לקופת פיצויים (ע"פ חוק) הם של העובד בכל מקרה גם של התפטרות מרצון.
לגבי פנסיה - אם העובדת קיבלה פנסיה במקום אחר לפני העבודה במקום הזה (רצף זכויות) אז אכן מקבלים אחרי 3 חדשים רטרואקטיבית, אבל אם לא קיבלה, אז רק אחרי חצי שנה ולא רטרואקטיבית.
לגבי משרה מלאה (לא עקבתי אחרי כל הדיון) זה לא בדיוק 9 שעות כל יום כי יש מגבלה של 43 ש"ש לכן זה יוצא 8.6 כל יום ( חמישה ימים).

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י adr חשבונאו;993764:
לסעי' 6 של מיכל - התנאים של אחרי לידה וכו' זה רק על התוספת ממה שנצבר בקופה, אבל הפרשות של המעביד לקופת פיצויים (ע"פ חוק) הם של העובד בכל מקרה גם של התפטרות מרצון.

אתה בטוח בזה ?

תילתן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מיכל123;993705:
כל מה שאת יכולה לחלום... (ויותר מזה)

מגיע לך:

1. חופשות בתשלום - תלוי לפי הוותק.
2. שווי נסיעות - אם אתה גרה במרחק של שתי תחנות אוטובוס ויותר. (גם אם את הולכת ברגל, מגיע לך תשלום כאליו נסעת)
3. הפרשה לביטוח לאומי.
4. הפרשה לפנסיה (כ 10% מהמשכורת, וזה הולך ועולה במשך הזמן)
5. דמי הבראה - תשלום עבור אפשרות לנסוע לבית מלון בימי החופשה בתשלום. (דמי ההבראה מגיעים לך גם אם את נשארת בבית), התשלום לפי הוותק.
6. פיצויים - אם ילדת ואת רוצה לעזוב את מקום העבודה/יצאת לפנסיה/פיטרו אותך בלי סיבה מוצדקת מאד. - שכר של חודש לכל שנת עבודה.
7. חופשה לאחר לידה (תלוי אם ילדת בן אחד או תאומים)
8. שעות הנקה לאחר החזרה לעבודה
9. שעות רופא בזמן ההריון.
10 כבר אין לי כח לכתוב עוד... אולי אחרים יוסיפו.

נדמה לי שאם היה לך מה לכתוב בסעיף 10 לא היית כותבת "כבר אין לי כח לכתוב עוד... אולי אחרים יוסיפו."
היית פשוט כותבת אותו ואת 10 הופכת ל - 11...

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
10. הפסקה באמצע העבודה (המעסיק חייב לאפשר הפסקה באמצע העבודה, תלוי בשעות העבודה, ברוב המקרים זה על חשבון העובד - לא מגיע לו על זה שכר עבודה - יש מקרים שזה על חשבון המעסיק)

11. כבר אין לי כח לכתוב עוד... אולי אחרים יוסיפו.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
נו טוב, הצלחת לגרד עוד משהו;) אבל ברור שסעיף זה לא היה נכנס לתשיעייה הפותחת:)

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י תילתן;993916:
נו טוב, הצלחת לגרד עוד משהו;) אבל ברור שסעיף זה לא היה נכנס לתשיעייה הפותחת:)

כי ברור לך שזה בקושי נקרא זכות.

נכון שזה זכות מחוייבת המציאות, כי אי אפשר לעבוד טוב בלי להפסיק באמצע בשביל לאכול משהו, אבל שתדעי לך שלמעסיק זה זכות שעולה לו הרבה מאד כסף (לקוחות חדשים שמפספסים אותם בשעה שמברכים ברכת המזון, שירות פחות טובו וכו').

אני עדיין לא נכנסתי לכל הזכויות שמוגדרות אצל השכירים "מנהג המדינה".... (להתקשר לאמא, לשוויגער, לבעל, לשכנה, לילדים, לצוטט עם חברים במייל, להכנס למייל האישי באמצע העבודה וכו')

דודוד

משתמש רשום
בתורה יש כזה "נבל ברשות התורה"
האם קיים גם מושג "נבל ברשות החוק" ? (או שכל החוק בעצם 'נבול')

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה