מה ההבדל?

mishu

משתמש רשום
סליחה על השאלה, חסרת האינטליגנציה:
מה ההבדל בין אתר שבונים בחינם לבין אתר שנותנים למשהו לעצב ומשלמים עליו ... אוהו...?
(השאלה לא מתוך קינטור, כן מתוך בורות...)

dem

משתמש מקצוען
D I G I T A L
שמיים וארץ
אבל איך אוכל להסביר לך (בלי אינטלגנציה) ? :)

mishu

משתמש רשום
נראה לי שאפשר לפתח אינטליגנציה, לא? אשמח להסבר

dem

משתמש מקצוען
D I G I T A L
סליחה :eek:, חשבתי שאת לא רוצה להיכנס לזה... כי יש כמה פרמטרים שצריך להבין מה הם כדי לקלוט את העסק,
אבל על איזה סוג אתר את מדברת?

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
הכלים ל"בניית אתר בחינם" או במילים אחרות, לבניית אתר ללא ידע מקצועי, הם כלים שמטבע הדברים מוגבלים לרמה מסויימת.

אם המטרה היא לבנות אתר קטן ופשוט בעל עיצוב בסיסי ויכולות בסיסיות, בהחלט כדאי לשקול לעשות את זה לבד בעזרת אחד הכלים האלה.

אבל אם אתם זקוקים לאתר בעל יכולות קצת יותר מתקדמות, מותאם אישית או בעל עיצוב מקצועי ברמה גבוהה, אתם עלולים להיתקל במכשולים בלתי עבירים אם תנסו להקים את זה בכוחות עצמכם ללא ידע מקצועי.

באופן דומה אפשר לשאול מה ההבדל בין ארוחה במסעדה יוקרתית לבין ארוחה ביתית, או מה ההבדל בין הדפסת קטלוג במדפסת ביתית לבין הדפסתו בבית דפוס...

mishu

משתמש רשום
אם רוצים חשיפה לציבור? יש הבדל משמעותי חוץ מעיצוב לא-מי-יודע-מה? יש סיבה להמנע?

dem

משתמש מקצוען
D I G I T A L
הנה קיבלת תשובה מפורטת מהמומחים :p

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י golea;1268730:
אם רוצים חשיפה לציבור? יש הבדל משמעותי חוץ מעיצוב לא-מי-יודע-מה? יש סיבה להמנע?

נראה לי שכל אתר קם במטרה לזכות ב"חשיפה לציבור".
השאלה היא איזה סוג של שימוש הציבור אמור לעשות באתר ואיזה צרכים האתר נועד לשרת.

אם למשל אתם מעוניינים להקים בלוג עם קצת מאמרים, ישנם שירותים חינמיים לפתיחת בלוג פשוט שאפשר להעלות בו תכנים באופן שוטף ואף לשלוט במידה מסויימת במראה שלו.
החיסרון יתבטא בכך שהשליטה על העיצוב מוגבלת למדי וגם לא יהיה ניתן לעשות שם הרבה מעבר לייעוד הספציפי של בלוג.

דוגמה אחרת, אם אתם מעוניינים להקים אתר קטן המכיל קצת אינפורמציה ותמונות על עסק קטן, גם את זה ניתן להגשים ברמה בסיסית בעזרת כלים חינמיים.
החיסרון הוא שהשליטה על העיצוב גם כן מוגבלת. ומערכת ניהול התוכן היא מאוד בסיסית ופשטנית ולא מתאימה לניהול אתר עתיר תוכן או בעל ארכיטקטורה מורכבת, אלא ליצירה ידנית של כמה דפים בודדים בעזרת עורך ויזואלי קל לשימוש, אך נעדר תחכום.

אם אתם מעוניינים להקים אינדקס עסקים, חנות, אתר עתיר תוכן, אפשרות לנהל גלריות תמונות מרובות או כל דבר שהוא מעבר לרמה הבסיסית הדומה לשתי הדוגמאות שלעיל, תצטרכו פתרון מתקדם יותר, בדמות מערכת ניהול תוכן מקצועית.

בעזרת מערכת מקצועית ניתן לנהל באופן יעיל תכנים רבים ולארגן אותם בכל מיני אופנים. ניתן לשלב פיצ'רים משוכללים כגון חיפוש וסינון של תכנים באתר, ניהול חשבונות משתמשים, מכירת מוצרים, טיפול בהיבטים של קידום אתרים, ועוד אינספור יכולות שלא ניתן להגשים אותם בעזרת כלי בסיסי שנועד להיות מספיק קל ופשוט כדי שכל ילד יוכל להשתמש בו.

mishu

משתמש רשום
אם העסק עדיין קטן, לא כדאי להתחיל בחינמי ואם יגדל לגדול איתו ליוקרתי יותר?
ואיזה אתר אתם ממליצים ליצירת אתר חינמי?
תודה מאד! העזרה גדולה בשבילי.

dem

משתמש מקצוען
D I G I T A L
כן כדאי
אני הייתי ממליצה לך ללכת על וורדפרס, עם תבנית חינמית וכך תוכלי תמיד לשדרג לתבנית פרימיום או עיצוב מיוחד
אבל זה לא חינמי לגמרי, כי יש את העלות של האחסון שמתחיל מ6 דולר לחודש בערך + שם דומיין ב70 שח לשנה בערך.
חינם -חינם זה אם את פותחת כמו בלוג למשל בבלוגר, או אפילו ב wordpress.com ואז מוסיפה עמודים לתיק עבודות, אודות וכדו׳.
יותר מזה את החינמיים - לא מכירה, בטוחה שיש עוד.
והעיקר שיהיה בהצלחה!

רחל ז.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שופט/ת באתגר דריבל
יש באתר ממון הדרכה לבניית אתר פשוט ועממי בוורדפרס.
אם את מוכנה להשקיע זמן - תתחילי משם
מקסימום תהיה לך תשתית לאתר מקצועי יותר. (ההשקעה שלך היא בדומיין ואחסון זה בכל מקרה תצטרכי גם אם תחליטי לבנות אתר מקצועי)
אפשרות נוספת היא לבנות בגוגל סייט - שנה ראשונה חינם כולל אחסון.
תראי איך הולך ואח"כ תחליטי אם שווה לך להשקיע באתר.
יש עוד אופציות של מעין שכירות אתר, בתשלום חודשי נמוך.

אני מאמינה שאם העסק שלך צריך אתר - לא יהיה מנוס מבניית אתר מקצועי בהמשך,
אך ע"י הנסיונות האלו תוכלי לדעת טוב יותר מה את באמת רוצה וצריכה כשתחליטי להשקיע כסף.
(קחי בחשבון שיש כאלו שזמן אצלם גם שווה כסף - אם זה המצב אצלך אז האופציה הזו ממש לא שווה כי זה ייקח לך המו-ן זמן)

תעשי כאן חיפושים על לייב סיטי, מערכות קוד פתוח, בלוגר, גוגל סייט - תמצאי המון חומר שנדון כבר בעבר

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יש את וויקס. wix.com
ויש את הפלטפורמה של pojo.me שזה כבר אם תשלום אבל ממש לא גבוה

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אין פלטפורמה של pojo
הפלטפורמה נסגרה לאחר תקופת הבטא.
עכשיו יש תבניות וורדפרס של pojo

mishu

משתמש רשום
מה יותר מומלץ? livecity.co.il‬‏ או wix.com או COI או טואול?
ואגב, מה מרויחים האתרים האלה אם הם חינמיים?

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י golea;1270415:
מה יותר מומלץ? livecity.co.il‬‏ או wix.com או COI או טואול?
ואגב, מה מרויחים האתרים האלה אם הם חינמיים?

חוץ מוויקס שום פלטפורמה שהזכרת לא באמת חינמית. והנה לך מה מרוויחים האתרים האלה. את מקבלת חודש נסיון בחינם. חינם לגמרי. באמת. אבל רק חודש. משקיעה כדי להגיע לתוצאות טובות ומעניינות. וזהו.

תשלום בקופה בבקשה. לא. את לא יכולה לקחת את האתר שלך. ויש לך בסך הכל יומיים להחליט אם את מפקירה את הכל, או משלמת.

וכשאת מחליטה לשלם. טיפה. רק 30 שקל לחודש. קורים שני דברים. הדבר הראשון: שאחרי תקופה קצרה פתאום את שמה לב שהאתר שלך מוגבל. מה זה מוגבל? עשית מבצע בפרוג, ופתאום השרת לא מאפשר לאנשים להיכנס. כי רוחב הפס מוגבל ל-400 גולשים ביום, (מי המציא את זה?!). ואז קורה הדבר השני. את מתחילה לקבל פרסומות. מלחיצות. רוצה להגדיל את רוחב הפס? רק היום ב-15.90 ש"ח לחודש. רוצה שמעצב גרפי יעצב לך באנר יחודי לדף הבית? רוצה עוד כמה דברים? רוצה שנפסיק לשלוח לך פרסומת ב-29 ש"ח בלבד?

מה שכן, וויקס זה בחינם. לגמרי. הרווח שלהם זה על חבילות הפרימיום. רק צריך להבין שוויקס לא תומכת בשפות מימין לשמאל בכלל. נאדה.

ועוד משהו מאד מאד חשוב. כשיש לך אתר שלך עם גישה ישירה ל-FTP שזה קבצי השרת ולפאנל הניהול של השרת, פירושו של דבר שהאתר שלך. את תמיד יכולה לגשת לשרת / למסד הנתונים לקחת את הכל וללכת למקום אחסון אחר. לשנות את האתר, לתת למתכנת או בונה אתרים אחר.

בכל הפלטפורמות שהזכרת, זה לא קיים. האתר לא באמת שלך. זה שלך כל עוד את נמצאת על האחסון שלהם. ברגע שתחליטי שזהו, תצטרכי להתחיל במקום אחר מתחילה. (ההערה האחרונה שייכת גם לאתרים שמשלמים עליהם המון. כמו זאפגרופ-דפי זהב ודומיו).

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
שמואל היטיב לתמצת את העניין. לא מעט אשכולות אחרים בפורום הזה עסקו בנושא בהרחבה רבה.

אם חבר טוב היה פונה אלי בבקשה שאתן לו עצה טובה כיצד להקים אתר קטן עבור העסק הקטן שלו, בתקציב מינימלי, הייתי מציע לו כמה דברים:
א. לא להתפתות לכל מיני שירותי קסם חינמיים מהסוג שהאשכול הזה נסוב סביבם. אין מתנות חינם. תמיד יש קאטצ', תמיד תגלה בסוף שלחינם הזה יש צד שני, שעולה לך ביוקר.
ב. לקבל את זה שאתר אינטרנט הוא חלק חשוב ונחוץ מהצרכים של העסק ולכן כדאי להפריש תקציב כלשהו לטובת העניין.
ג. לרכוש דומיין ישראלי (49 ש"ח לשנה)
ד. לרכוש חבילת איכסון בסיסית בחברת איכסון ישראלית עם שם טוב. (בערך 40 ש"ח לחודש)
ה. להתקין מערכת וורדפרס (חינם)
ו. לרכוש ולהתקין תבנית תומכת עברית מ-pojo (עלות חד-פעמית של 274 ש"ח)

בשלב זה יש בידך תשתית לבניית אתר מקצועי, עם אפשרויות לצמוח ולהתפתח איתו, בלי הגבלות, עם מערכת ניהול מצויינת ומקצועית ובמחיר שנע באזור ה50 ש"ח לחודש. עסק שלא מסוגל לשלם 50 ש"ח בחודש על אתר, עדיף לו להיסגר.

באופן אישי, אני חושב שמשתלם לתת לבונה אתרים מקצועי לעשות את כל התהליך הזה עבורך. עלות של עבודה כזו היא ממש לא גדולה, ואיש מקצוע יבצע אותה ביעילות ותוך זמן קצר מאוד. אבל אם יש לכם זמן מיותר להשקיע להכיר וללמוד את הבסיס, ניתן לבצע את כל זה גם לבד.

macro

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יש לי שאלה באותו ענין ששמואל כתב

יש לי לקוח שיש לו אתר בדפי זהב כבר כמה שנים טובות
הוא מעונין לבנות אתר חדש לגמרי האם יש מצב שהוא יקבל את כתובת האתר ויוכל להמשיך עם אותה כתובת?

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י macro;1271204:
יש לי שאלה באותו ענין ששמואל כתב

יש לי לקוח שיש לו אתר בדפי זהב כבר כמה שנים טובות
הוא מעונין לבנות אתר חדש לגמרי האם יש מצב שהוא יקבל את כתובת האתר ויוכל להמשיך עם אותה כתובת?

אם זה יושב על הדומיין של דפי זהב - זאפ גרופ, אין מה לעשות בעניין.

אם הדומיין שלכם, ניתן בעיקרון לקחת אותו.

ולמה אני אומר "בעיקרון", כי בעצם הדומיין שייך ללקוח, מבחינה חוקית ומבחינה אתית. הבעיה היא, שדפי זהב רושמים הרבה פעמים את עצמם כבעלי הדומיין (לא קביל משפטית), ובשביל להעביר את הדומיין לבעלות אחרת זה בתשלום לאיגוד האינטרנט, ופרוצדורה.

ובלי קשר להנ"ל, לקחת את הדומיין מהניהול של דפי זהב, זה פרוצדורה. מנסיון. יש צורך בשליחת פקס, לוודא שהגיע, מספר שיחות עם נציגים, יחזרו אליך עם פרטי הצעה משתלמת במיוחד. אם החזקתם מעמד, בסוף תצליחו. זה עניין של כמה ימים.

מסקנות:
א. עגלון חכם יכול לצאת מהבוץ ש...
ב. עגלון פקח לא נכנס אליו.

בהצלחה

זוצית

משתמש רשום
ההבדל הוא בערך כמו בין עבודה של גרפיקאית מנוסה לבין תבנית מוכנה בוורד...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  24  פעמים

לוח מודעות

למעלה