טיול ונופש מה ההבדל בין צפת לאוסטריה?

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
כמה שכתבו פה על המחירים הזולים,
אולי זה ביחס למלונות היקרים בארץ או לאני לא יודעת מה,
אני מסתכלת סביבי לאן אני או המשפחה שלי נוסעים ומשומה לא יוצא לנו כזה יקר חופשה בארץ,
אפילו לא בבין הזמנים, נכון אנחנו לא נוסעים למלונות וסוחבים אוכל בעצמנו או קונים במקומות זולים (כמו בחו"ל ;)).
וחברותי שסיפרו לי כמה יצא להם חופשה בחו"ל ליעדים זולים ממזרח אירופה, באמצע החורף, אמצע השבוע - לא ראיתי את המחחיר הזוללל הזה בכלל :(, אולי המלונות זולים יותר, ואולי גם הטיסות זולות, אבל בשקלול של הכל, זה לא יוצא זול במיוחד לעומת סופש רגיל בארץ בצימר + אוכל ממסעדות כשרות למהדרין.
וברור שמה שיש בחו"ל זה ניתוק, וזה מהמם ומטורף, בפעמיים שטסתי - פעם לחתונה ופעם לקברי צדיקים, היה מדהים ונהניתי מכל רגע.
אבל, ואבל גדול, אין היתר לצאת מהארץ שלא למטרות מסוימות, וזה שכולם נהיו פתאום חולי נפש בשביל הטיסה לחו"ל, קצת מתמיהה לפעמים...
ועוד אגב, חברה שלי שבעלה שומר על עיניו, לא יוצא איתה לקניות בארץ, לא יושב לידה באוטובוס, כשהיא הראתה לי תמונות שלהם בחו"ל, איפה הם טיילו יחד בפארקים ובקניונים שרק הפרסומות שלהם אמורות להבריח גבר ששומר על עיניו, לא יודעת אבל זה ממש ממש צרם לי, כאילו בחו"ל מותר הכל, עצוב :confused:

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
ולהרגיש שזה הבית האמיתי שלנו
זה משהו שרק מי שהיה בחו"ל יכול להרגיש כשהוא חוזר
זו ההרגשה גם כשחוזרים מנופש במלון יוקרתי ביותר.
בלי קשר לרמת היוקרה של הבית הפרטי.
לחזור הביתה...

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק
אני חושבת שהצורך לטוס לחופשה בחו"ל
זה צורך חברתי ותו לא,
עובדה שבמקומות שמקובל לטוס, אז משום מה כולם החליטו לטוס לאותו מקום, בהתאם לצו האופנה
ואלה שלא מקובל אצלם, בכלל לא יסתכלו על הכיוון
כך שגם אם בחו"ל יש יותר נופים וכו' עדיין יש לנו עוד שיקולים בהחלטה של לצאת מהארץ או לא.
אגב גם יציאה לבין הזמנים לנופש
עם אפס תנאים ובמחירים מופקעים
זהו חלק ממוסכמות חברתיות.
בהתייחס לחו"ל ,
בהחלט לא הייתי מכלילה.
מה שכן,
מי שהתחיל לנסוע לחו"ל לנופש
מתקשה להפסיק.
גם נקודה למחשבה.

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
1655807309218.jpeg

מבט מתצפית "חמש האצבעות" דאכשטיין
על אגם והעיירה האלשטט.

מקסיקני

משתמש פעיל
שאלת ברצינות ואני אענה ברצינות
ואני יודעת שזה יעצבן כמה ממכם
אבל זו דעתי
בארץ כשאתה נופש ומטייל
יש רעש באלגן דחיפות צעקות
וליכלוך כל פינה ליכלוך
את מטייל בהרים ויש טיטולים ואריזות חטיפים זרוקים
אולי את עוברת לגור במקומות השקטים האלה
למה לך לסבול רעש ובלגן?;)

שרה.ב

מעצבת גרפית
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אולי את עוברת לגור במקומות השקטים האלה
למה לך לסבול רעש ובלגן?;)
דיברו על נופש
לא על חיי היומיום
בנופש אני נוסעת כדי להרגע מהחיים
לנוח
לצבור כח
ואם אני מבלה אותו כשיש רעש באוזניים
ולכלוך בעיניים
והכיס כואב נורא על האלפים שיצאו ממנו ל2 לילות
זה לא נופש בשבילי
ותצחקו אבל שקלנו לעבור לצרפת
רק לא מהסיבות הנ״ל

היימישער

משתמש צעיר
אני רואה כאן הרבה שמתכתבים על כל מיני חופשות בחו"ל באוסטריה או בשוויץ
אני אף פעם לא הייתי במקומות האלו אולי משהו שכבר היה שם יוכל להסביר לי את ההבדל מחופש כאן בארץ בגולן בגליל או בנגב או במושב במרכז הארץ ללא הוצאות של טיסות וכאבי ראש של נסיעות ארוכות ברכבת והצורך של לסחוב אוכל וכו'....
לבין חופשה באלפים בשוויץ או באוסטריה
אני לא יודע על חופשה באלפים בשוויץ, כי שמה יחסית באמת יקר, אבל ככלל באירופה אפשר למצוא הרבה יעדים זולים,
עיקר ההבדל בין בארץ לחו''ל זה א. הניתוק המוחלט ניקוי הראש, כל מה שאתה רואה לא מוכר לך הכל שונה וזה גורם לך לשכוח מכל מהדאגות. ב. זה הרבה יותר זול, וכמובן שצריך קצת ניסיון בזה וגם גמישות בתאריכים אבל זה יכול לצאת ממש חצי מחיר.
שני דוגמאות לפני שנתיים נסעתי לפולין הונגריה חופשי זוגית הלוך חזור מקרקוב לכמעט שבוע יצא לנו עם כל הפינוקים כולל מסעדות כל יום ומלונות 4 כוכב כולל שבת בקרעסטיר 3700 ש''ח לזוג שזה כלום ממש.

השנה היינו בהונגריה בג' אייר, שבוע שלם מראשון בבוקר עד שישי בוקר, שני זוגות, יצא לנו כל זוג 5000 ש''ח, כולל הכל הכל רכב פרימיום , (אם היינו לוקחים רכב פשוט יכולנו לחסוך לכל זוג עוד איזה 400 ש''ח לכל אחד) גם אטרקציות בוינה והונגריה, כולל המונית עד הבית כולל מטריצות , דלק, מסעדות כל יום, מלונות 4 כוכבים.

Shlomo131375

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
ההבדל הוא "ניקוי הראש" או "החלפת אווירה"
אתה במקום שאתה לא מכיר, עם נופים חדשים ונוף בראשיתי, מרחבים גדולים, תרבות אחרת ומעניינת ושפה לא מוכרת, זה מחליף אווירה
מסכימה בהחלט שיש מקומות יפים לא פחות בישראל (קצת יותר בקטן...)
אבל עצם החלפת האווירה היא חופשה, מנקה את הראש ונותנת כח לחזור אל המוכר בכוחות חדשים
לא פוסלת שאפשר לעשות את זה גם בארץ... אבל אם אני כבר בארץ, מעדיפה לישון בבית במיטה שלי:)
החלפת אוירה זה כל אחד בהרגשתו שלו.
מציאות שיש כאלה שרואים ב"חו"ל" אופציה לנופש ויש שלא רואים בעליל אופציה גם אם יש להם כסף
ההבדל ביניהם (והוא לא מחייב) שבהרגשה של חו"ל למי שנוסע הוא מרגיש חשוב יותר נעלה נאור מודרני וכדו' והוא מסתכל על צפת ועל טבריה בתור יציאה באמצע הזמן מהישיבה בטרמפים, ועל אילת גם בטרפמים אבל זה רק בתקופה שהעיפו אותו מהישיבה
ובהרגשה של אלה שלא רואים אופציה בחו"ל ההרגשה היא פשוטה ונקייה בלי רגשות נחיתיים וכדו'
ואין כאן המקום להאריך ודי למבין

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
מציאות שיש כאלה שרואים ב"חו"ל" אופציה לנופש ויש שלא רואים בעליל אופציה גם אם יש להם כסף
ההבדל ביניהם (והוא לא מחייב) שבהרגשה של חו"ל למי שנוסע הוא מרגיש חשוב יותר נעלה נאור מודרני וכדו' והוא מסתכל על צפת ועל טבריה בתור יציאה באמצע הזמן מהישיבה בטרמפים, ועל אילת גם בטרפמים אבל זה רק בתקופה שהעיפו אותו מהישיבה
ובהרגשה של אלה שלא רואים אופציה בחו"ל ההרגשה היא פשוטה ונקייה בלי רגשות נחיתיים וכדו'
לא נכון
אבל וואלה, לא מתכוונת להתדיין על זה
המלצתי לך בכללי, אף פעם אל תדברר אחרים
אתה יכול להגיד- בהרגשה שלי כשאני נוסע לחו"ל...

דפה

משתמש מקצוען
בלת"ק
אני חושבת שהצורך לטוס לחופשה בחו"ל
זה צורך חברתי ותו לא,
עובדה שבמקומות שמקובל לטוס, אז משום מה כולם החליטו לטוס לאותו מקום, בהתאם לצו האופנה
ואלה שלא מקובל אצלם, בכלל לא יסתכלו על הכיוון
כך שגם אם בחו"ל יש יותר נופים וכו' עדיין יש לנו עוד שיקולים בהחלטה של לצאת מהארץ או לא.
חברתי? מאיפה הגעת לזה?
אין לי אפילו לא חברה/שכנה אחת שנוסעת לחו"ל, ואני נוסעת כל שנה- צורך נפשי.
ואם כבר צורך זוגי משפחתי.
אבל חברתי??
אני לא בטוחה שאת צודקת לא בטוחה כי אפפם לא בדקתי את חו"ל
אבל טיסות לחול שלא לצורך רפואי זה שאלה לרב. (גם חתונת אח, וכבר שמעתי על רב שאמר לא לטוס לחתונת אח!)
וזה מרגיל את הילדים לרמת חיים גבוהה מאוד וחבל
רמת חיים גבוהה מאוד בחופשה בהרים בחו"ל????????????????????????????????????????
רק מי שלא היה יכול כך לאמר.
מטיילים רגלית בהרים, רכבלים זה בערך שיא האקסטרים, אין מסעדות, אין לונה פארקים ואטרקציות שעושים בארץ בד"כ, כמעט כל מה שעושים זה פשוט לטייל בנחת וברוגע, לפטפט עם בני המשפחה בנעימות, לחרוש את האזור, כל יום לכבוש הר אחר ולגלות נופים מדהימים.
שנה אחת נשארנו בארץ- צימר עלה לנו 1200 ללילה!!! זה המחיר ששלימנו ל-8 לילות באלפים לסוויטה מטורפת!
כל דבר עלה כסף- נסיעות, כל אתר ואטרקציה- עולה הון, שלא לדבר על הדחיפות, החום, התורים, הרעש והבלגן.

Shlomo131375

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
לא נכון
אבל וואלה, לא מתכוונת להתדיין על זה
המלצתי לך בכללי, אף פעם אל תדברר אחרים
אתה יכול להגיד- בהרגשה שלי כשאני נוסע לחו"ל...
אני לא טס לחול בכללי בגלל הלכה ואין לי צורך בשלושה היתרים שיש על חו"ל
אבל אני דיברתי מהעין שלי על הסובבים שלי שהתחרותיות שיש זה בכמה מקומות בעולם היו וכמה רחוק הם טסו זה כוונתי בלבד !

יצמח פורקניא

משתמש צעיר
מה שכתבת הכל נכון לבחורי ישיבה
אבל אחד שהוא נשוי ויש לו משפחה הוא טרוד על המחיה ועל הכלכלה ולגדל ילדים וכו' וכו'
שצריך 'פסק זמן' מטרדות החיים לא נראה לי שזה הרגשה של נאור מודרני או הרגשת נחיתות

Shlomo131375

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
מה שכתבת הכל נכון לבחורי ישיבה
אבל אחד שהוא נשוי ויש לו משפחה הוא טרוד על המחיה ועל הכלכלה ולגדל ילדים וכו' וכו'
שצריך 'פסק זמן' מטרדות החיים לא נראה לי שזה הרגשה של נאור מודרני או הרגשת נחיתות
אם ולו הייתה מציאות כזאת שלא היה חו"ל, הארץ הייתה אופציה להחלפת אווירה מטרדות החיים?
ברור שכן ע"כ שהכל זה בתודעה

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
אם ולו הייתה מציאות כזאת שלא היה חו"ל, הארץ הייתה אופציה להחלפת אווירה מטרדות החיים?
ואם לא היתה אפשרות כזו לנפוש בארץ? אז הבית שלך הוא גם אופציה להחלפת אווירה מטרדות החיים?

יצמח פורקניא

משתמש צעיר
וגם ברור שאם לא היית מציאות כזו של מכונת כביסה היינו מכבסים ביד כמו הסבתות שלנו
ואם לא היה מציאות של רכבים היינו נוסעים בסוס ועגלה ;)

ישראל דיקמן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
אם זה בגלל בעיה הלכתית מובן ליהות בארץ
אבל אם שואלים תכני מה עדיף . נכון שיש את הקטע של לארוז ולהסתדר .אבל אין כמו החלפת אווירה לגמרי , מקום חדש , נופים מאלפים , וכו....

זעירא דחברייא

משתמש פעיל
מישהו פעם אמר [כמדומני מהגרי''ז, לא מוסמך] שכאשר גלו גם המעלות של א''י גלו והאויר הטוב הגיע לשוויץ
והשתא דאתינן להכי אפשר שאוסטריה קיבלה את הנופים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה