דרוש מידע מה הבעיה לגור רחוק?

מצב
הנושא נעול.

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
כאברך צעיר, שמחפש לקנות דירה במחיר שפוי.
(לא אני, אלא קרוב משפחתי. אבל זה לא ממש משנה)
מציעים לי עמנואל, הר יונה ומקומות נוספים.
אבל מה עם הצרכים הקהילתיים שאינן מפותחים מספיק
(יש מקומות שכן יש? תגלו לי היכן)
יש מוסדות?
יש עבודה?
יש בתי כנסת?

מה יש לי לחפש שם?

צור1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
פרסום וקופי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
בוא אלינו לנתיבות מחירים שפויים תעסוקה בשפע וקרוב למרכז

יונלה

משתמש מקצוען
יכולה לענות לך על הר יונה ג',
מקום מקסים ויפה, אוכלוסיה איכותית,
יש מגוון כוללים וגם תעסוקה לנשים,
מי שמעוניין להיות משגיח כשרות יש הרבה סיכויים לקבל משרה היות שהרבה מפעלים ממוקמים באיזור.
בניה איכותית, אויר ואווירה טובה.
בקיצור, מקום שנהנים לגור שם.

לאיזה מגזר אתם משתייכים?

אין דברים כאלה

משתמש מקצוען
לא נכנס לאיפה כן כי כבר יהיו כאלה שיתחילו לדון איפה הכי כדאי והאשכול יעבור או לנושא מה עדיף X או Y או לנושא של פריפריה ויוקר המחיה והכשלים של עיריית מודיעין עילית (או בני ברק).

מה שכן צריך לדעת!
דבר ראשון הקושי המרכזי להערכתי לאברך צעיר זה המרחק מההורים, ביומיום זה פחות מורגש אבל בזמנים שונים זה יכול נורא להפריע, אם זה בחודש מתקדם ואתה רוצה עזרה מאחות/גיסה שתבוא לשעתיים לעזור בעוד שמב"ב למ"ע הגיוני ליסוע לשעתיים ולחזור לצפת זה לא שווה את נזק הנסיעה, וכן הלאה.

דבר שני כמובן לבדוק עבודות וכוללים (בהנחה שכיום יש לך במרכז.....) ומוסדות לימוד לגילאי הילדים הקיימים (וצפי להתפתחות, אם יש לך בת בכיתה ז' ואין התכנות לסמינר היא תשתגע בנסיעות.

דבר שלישי תח"צ ספציפי למגורי ההורים, יש מקומות שמשם נוח להגיע לקרית ספר אבל לירושלים זה סיוט/אופציה לרישיון נהיגה (כולל העלות של שכירות רכבים/אחזקת רכב).

וכמובן, לפי הסגנון האישי, מרחק מהמרכז (יש מקומות של שעה ויש של שעתיים וחצי) סגנון הקהילה (בפריפריה זה יותר משמעותי) גודל הקהילה, שכונה נפרדת או איזור מעורב, סגנון האוכלוסיה הכללית, יחסי חרדים חילונים.

Bot

משתמש צעיר
מוסדות ובתי כנסת זאת לא שאלה, ברור שכן.
לגבי עבודה - קרוב להורים יש עבודה? זה מאוד משתנה בין תחומי העיסוק ומיקום ההורים.

מאל"ף ועד תג

עריכה | הגהה | עימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מה יש לי לחפש שם?
נראה לי שזה מה שבסופו של דבר מרתיע הרבה אנשים.
אני גדלתי בצפת וכיום גר במרכז, ולא מתכנן לחזור בעתיד הנראה לעין לצפת.
ואני מנסה להבין עם עצמי למה?
פרנסה? אני ממילא עובד מהבית.
כוללים? יש.
מוסדות? יש בשפע (לפחות למגזר שלי).
בית כנסת? כנ"ל.
חברים? כנ"ל.
בייביסיטר מקרובי משפחה בזמני עומס? יש.
חנויות? אמנם יש פחות מבמרכז אבל אפשר לחיות עם זה.

אז למה אני לא מתכנן לעבור לצפת? כי אני לא מרגיש שיש לי מה לחפש שם, אני מרגיש שזה מקום של אנשים שזורקים את השעון וחיים מעל הזמן חוץ מהשעות בהם צריך לחתום בביטוח לאומי;), יש לי את החברים החדשים במרכז, יש לי את את החברותא שלי, את הכולל שלי, ובעיקר אני לא יחסוך כל כך הרבה כסף בשכירות בשלב הזה של החיים.

אני משער שלמי שאף פעם לא גר בפריפריה זה נראה מאיים פי כמה, גם אם הכל מסתדר על הנייר.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה