ניהול מה אפשר לשפר בפורום | אשכול ביקורת פטריוטי - תשפ"א

נודד

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
בתור חדש מאד בקהילה, אינני מתכוון לע"ע לקחת חלק פעיל בביקורת מכל סוג שהוא על הבור ממנו חפצתי לשתות (או להשקות).
רק שאלה:
מה ההיגיון בתקופת הצינון בת שלושה חודשי פעילות בפרוג?
(נשמתי יצאה אט אט עד שחלפו להם תשעים ושניים ימי ההגבלה...)

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
בתור חדש מאד בקהילה, אינני מתכוון לע"ע לקחת חלק פעיל בביקורת מכל סוג שהוא על הבור ממנו חפצתי לשתות (או להשקות).
רק שאלה:
מה ההיגיון בתקופת הצינון בת שלושה חודשי פעילות בפרוג?
(נשמתי יצאה אט אט עד שחלפו להם תשעים ושניים ימי ההגבלה...)
1. כדי לאפשר לנו לבדוק את רצינות הניק
2. כדי לאפשר לניק לבדוק את רצינותנו

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אפשר גם לפתוח אשכול של ביאורי מילים מסובכות כמו אלו שמופיעות דרך קבע בכתבות של ט. כץ ועוד.
את זה גוגל עשוי לפתור ביתר קלות.
מה שהוא יתקשה לעשות בשאלה האם בתרבות האיסלאמית מקובל לקרוא שמות לילדים על שם קרובי משפחה. (יותר נכון קשה להגדיר חיפוש יעיל).

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ראשית, תודה לכל מנהלי הפורום, בעבר, בהווה ובעתיד, ובעיקר ל@מ. י. פרצמן על הרמת הכפפה הנוכחית.

אקדים ואומר - אין לי כיום זמן לשוטט כאן, אך בכל זאת יש פה ושם דברים מקצועיים [מלבד 'אֶסוֹאֶסִים', שרובם כמובן באא"ר].
אולי איני היחיד, ולכן ארשה לעצמי לבקש: העניקו אפשרות להתמגנט אך ורק [או: כמעט רק] אל האשכולות שערכם המקצועי חריג לטובה.
הלינקייה למשל, היא דבר גדול מאד. פה ושם אני קורא בהנאה גלויה ורוכש כלי מקצוע. [@אשר לב, גם כאן המקום ללייק על הפוסטים שלך שם!] אך כמובן מספר הנעצים מוגבל, כמו גם זמנם של המנהלים.
בשורה התחתונה - את המקדם 'מדריך מקצועי', יאשרו או ישללו המנהלים בהתאם לערך מקצועי בעל משמעות מיוחדת, או לחילופין לייצר מקדם מקביל שיינתן ע"י המנהלים רק לאשכולות יקרי ערך, ואולי גם בהתאם לליוקים.

אגב, אולי באמת ניתן ליצור כעין לייקים, בהם יקבע הציבור את שיוך העניין. היה עוזר, למשל, באשכולות הקורונה בהם כל שאלה הפכה לדיון עקרוני על שמירת חיי אדם.

וכן, אני יודע שאני ממש מפסיד את הפוסטים המעולים של @נתן גלנט, @הדוויג ו@שאר המוכשרים כאן, אבל לצערי - לא הולכים איתם למכולת.

נודד

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
:eek:
למה לא השתמשת בלייקים??
השתמשתי בהחלט.
יתכן שיותר בסיפורת ופחות בשירה... ;)
פחות התחום שלי.
(אני נהנה לקרוא חריזה משובחת
ואף להציג קבל עם יכולת מוכחת
אך שירה מודרנית שהולכת ופורחת
במקום מרכזי בלבבי איננה נוכחת ;))

מ. י. פרצמן

מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
אשכול נעוץ לשאלות SOS. כן, כמו בפורום מתכונים.
יחד עם הוצאת קול-קורא לציבור להירשם למעקב על האשכול, וגיוס של כוחות אינטליגנטים.
רעיון מעולה, תודה! בעז"ה ייושם.
ראשית, תודה לכל מנהלי הפורום, בעבר, בהווה ובעתיד, ובעיקר ל@מ. י. פרצמן על הרמת הכפפה הנוכחית.

אקדים ואומר - אין לי כיום זמן לשוטט כאן, אך בכל זאת יש פה ושם דברים מקצועיים [מלבד 'אֶסוֹאֶסִים', שרובם כמובן באא"ר].
אולי איני היחיד, ולכן ארשה לעצמי לבקש: העניקו אפשרות להתמגנט אך ורק [או: כמעט רק] אל האשכולות שערכם המקצועי חריג לטובה.
הלינקייה למשל, היא דבר גדול מאד. פה ושם אני קורא בהנאה גלויה ורוכש כלי מקצוע. [@אשר לב, גם כאן המקום ללייק על הפוסטים שלך שם!] אך כמובן מספר הנעצים מוגבל, כמו גם זמנם של המנהלים.
בשורה התחתונה - את המקדם 'מדריך מקצועי', יאשרו או ישללו המנהלים בהתאם לערך מקצועי בעל משמעות מיוחדת, או לחילופין לייצר מקדם מקביל שיינתן ע"י המנהלים רק לאשכולות יקרי ערך, ואולי גם בהתאם לליוקים.

אגב, אולי באמת ניתן ליצור כעין לייקים, בהם יקבע הציבור את שיוך העניין. היה עוזר, למשל, באשכולות הקורונה בהם כל שאלה הפכה לדיון עקרוני על שמירת חיי אדם.

וכן, אני יודע שאני ממש מפסיד את הפוסטים המעולים של @נתן גלנט, @הדוויג ו@שאר המוכשרים כאן, אבל לצערי - לא הולכים איתם למכולת.
טוב לשמוע על עוד חוויות משתמש של גולשים באתר, תודה :) בטוחה שיש עוד כאלו שבגישה שלכם. המקדם 'מדריך מקצועי' נשאר לבחירת מעלה האשכול, כי אחרי הכל אנחנו לא מכללת לימודים - אלא קהילה נרתמת ונתרמת, והניק היוצר הוא זה שרשאי לקבוע את מקצועיות החומר שלו. לעומת זאת הלינקייה, שנועדה בין השאר לאלו שרוצים לסנן את האימונים ולהגיע רק לתשובות הגמר המקצועיות נטו, עונה לצורך שלכם, ולכן קיים בו סינון מעל לסינון המקדם המקצועי.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית

AtArA R

תוכן. אש.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
עלה בדעתי שכדאי לציין דד-ליין לשאלה ולחסוך תגובות כשהיא כבר לא-רלוונטית.
אולי לציין דד-ליין, אבל לשאלות שכאלה תמיד מעשיר ומחכים לשמוע תשובות... גם כשבשביל השואל התשובה כבר לא הכרחית.

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
בקריאה נוספת של שאלתו של @למאי נפקא מינה אני רואה שהוא אכן לא התכוון לשאול רק על עבודת הליקוט הנוכחית, אלא על כלל הכותבים המפרסמים חומרים בבמה זו; מדוע אתם מפרסמים פה כל כך הרבה? אתם רואים מזה כסף?
אז מעבר לעובדה שאכן יש כאלה שמקבלים תועלת כלכלית עקיפה, עצם השאלה לוקה בסוג של צרות מחשבתית.
כסף זה לא הדבר היחיד שחשוב בחיים. לא נכון לבחון את כל היצירה האנושית בפריזמה המצומצמת של 'האם זה מביא כסף או לא'.
יש ערך גם להנאה, לאמנות, להבעת דעה, לביטוי כישרון, למציאת סיפוק. ובתוך כך גם ללייקים ולמשוב חיובי.
ובהתאמה לאשכול הלינקים, הנה דיון מעשיר שהתקיים על כך בעבר.

סיפור8

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
@מ. י. פרצמן , פעם היה אשכול חוקי קהילה שבו היה אפשר להשאיר הודעת בקשה לשיחה פרטית מאחד מנהלי הפורום כשהיה צריך. מה הדין כעת?
והשאלה לא רק תאורטית... אשמח להודעה אישית:)

Talya kadosh

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
קצת מבאס שרק עכשיו אני שמה לב לדיון כאן.
מה שכן, אני די חדשה. לא יודעת איך כל כך הלך בפורום בעבר. אבל מצטרפת לכמה בקשות כאן, שיתופי תהליך. חשוב. מדי פעם מאמר שמתמקד בנושא אחר בכתיבה. ואולי עוד אתגר, להחיות פה קצת יותר ;) אגב עדיין לא ממש הצלחתי להבין, יש כאן גם אתגרי שירים?
אה, ואם אפשר, וזה כבר פנייה לכל החברים בפורום הזה. תנו ביקורת, זה כל כך מקדם. ולפעמים דווקא כי מפחדים שהיא תצא נשכנית, מוותרים על זה. וחבל.

מ. י. פרצמן

מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
@מ. י. פרצמן , פעם היה אשכול חוקי קהילה שבו היה אפשר להשאיר הודעת בקשה לשיחה פרטית מאחד מנהלי הפורום כשהיה צריך. מה הדין כעת?
והשאלה לא רק תאורטית... אשמח להודעה אישית:)
עדיין קיים, כרגע לא נעוץ.
מה שכן, אני די חדשה. לא יודעת איך כל כך הלך בפורום בעבר. אבל מצטרפת לכמה בקשות כאן, שיתופי תהליך. חשוב. מדי פעם מאמר שמתמקד בנושא אחר בכתיבה. ואולי עוד אתגר, להחיות פה קצת יותר
בעז"ה יש תכנונים לאחרי החגים :)
לגבי הביקורות, מסכימה מאוד. אומנם הרבה יותר קשה לתת ביקורת מאשר מחמאה, פשוט כי צריך להשקיע בה יותר, אבל התוצאות שוות יותר אז כדאי להשקיע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה