קופירייטינג מה אני הייתי אומר\ת במקומו ?

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
למפלגות החרדיות:
אולי כדי לעזור לבן גביר לעבור את אחוז החסימה (במין הסכמה שב"שתיקה"...). זה אמנם יפחית את הכח שלנו אבל יצור אפשרות להרכבת קואלציה טובה.
ועדיף 5 מקומות בעלי משמעות מאשר 10 נטולי השפעה...

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
למפלגות החרדיות:
אולי כדי לעזור לבן גביר לעבור את אחוז החסימה (במין הסכמה שב"שתיקה"...). זה אמנם יפחית את הכח שלנו אבל יצור אפשרות להרכבת קואלציה טובה.
ועדיף 5 מקומות בעלי משמעות מאשר 10 נטולי השפעה...
איך בדיוק?
אפשר בשוא"ת לא לתקוף, אבל לעזור, איך? לקרוא להצביע להם? ומי יצביע לחרדים? אם צריך להצביע לציונות הדתית?

האמת היא, כמדומני שהיו דברים מעולם, שבשעה שקמה ש"ס, שביום הבחירות אחרי שכבר הצביעו רבים, הורה הרב שך להצביע להם בשביל לחזק אותם, (כך זכור לי, אם אני לא טועה) אולי זה העצה שלך? אחרת, מה עוד אפשר לעשות?

כּוֹתָר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מה הייתי אומר במקומם של -

מפלגות לא נתניהו.

"ימין על מלא", "חוק וסדר בחברה הערבית", כלכלה, בטחון, שלום, וכל המילים היפות.
הבן אדם לא אמין !
את ההסכם שגדולי המשפטנים והמומחים
עמלו לסגור בו את כל הפינות,
הוא הפר בעורמה,
והוברר שמלכתחילה הוא לא חשב אפילו רגע אחד לקיימו.

פוליטקאי

משתמש פעיל
למה צריך 'להשתמש'?
השימוש הוא חלוקת הכספים, כל מילה מיותרת!
אני מדבר על מישהו שלא קורא עיתונות חרדית ושם זה לא מופיע כמשהו של ש"ס,
על גבי הכרטיס שיקבלו לא יחתום אריה דרעי כי זו תקופת בחירות.

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מפלגות לא נתניהו.

"ימין על מלא", "חוק וסדר בחברה הערבית", כלכלה, בטחון, שלום, וכל המילים היפות.
הבן אדם לא אמין !
ואת זה יגיד מי?
אנשים אמינים?
גנץ? בנט? ליברמן? סער?
אנשים ששינו את דעתם, וגם הפרו את הבטחתם?

גלילאי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
צביקא האוזר ממפלגתו של סער:
1. בנט הוא מועמד קש, אינו מתכוון להיות ראש ממשלה אלא להביא מנדטים נוספים לקואליציית נתניהו.
2. ללפיד אין סיכוי להקים ממשלה, רק לסער.

ואני הקטן שואל: אם בנט הוא קבלן קולות של ביבי, אז איך יש סיכוי לגדעון להעמיד ממשלה, מי הם מפלגות הקואליציה שלו, הרי ללא בנט, ברור שלאף צד -ואפי' בתרחיש האופטימי ביותר- אין אפשרות להקים ממשלה?

זה מה שקורה שמפמפמים בלי לחשוב, העיקר מה לומר למראיין...

אביר88

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
זה מה שקורה שמפמפמים בלי לחשוב, העיקר מה לומר למראיין...
אל תדאג, הוא חושב וגם יודע זאת היטב היטב!

הוא רק מקווה שהציבור לא מצליח לחשוב על זה בצורה מפוקסת וריאלית, ולכן כל ה'מסך עשן' הזה..

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ואת זה יגיד מי?
אנשים אמינים?
גנץ? בנט? ליברמן? סער?
אנשים ששינו את דעתם, וגם הפרו את הבטחתם?
מלבד זאת, ממתי מצביעים לאדם אמין?
מצביעים למנהיג מוביל ומוצלח, לאדם עם קסם וכריזמטיות, שהאינטרס האישי שלו לנהל באופן הטוב ביותר את המדינה.

זאת אחת הטעויות של גנץ בבחירות אלו.

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

לכתחילה אריבער

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
כמה שהוא שחקן מקצועי, ברגע שיש לו את החשש הקל ביותר שמישהו יעשה לו "מט" ואפי' הנקודתי ביותר, הוא מאבד עשתונותיו ומפזר את החיילים במו ידיו...
כשהוא חושש שגנץ יראה לציבור במדינה שהוא -נתניהו- כפוף רח"ל לחרדים, הוא מוכן למכור את הכל ולחזור להיות הבעה"ב החזק שהעמיד אותם על מקומם, הנה הוא בעצמו צעק על החרדים ולא נתן להם להתנהל כרצונם.
זהו נתניהו "שלנו" שדורש שהחרדים יחתמו לו על מסמך קבלת עול מלכותו לעולם ועד ולנצח נצחים...

ובכלל אם נספור את הפשלות שעשה ואותם הוא אוכל היום נבין קצת את אופיו הזחוח והאימפולסיבי.
את בנט הוא זרק כי הוא חשב שהוא יסתדר בלעדיו ואם על הדרך ניתן לנקום בו על כל השנים הקשות , מה טוב!
והנה ההוא צמח לו לבדו ולא הצהיר לו אמונים. חוצפה שכזאת.
את גדעון סער הוא "העמיד על המקום" לאחר מעשה המרד הנורא והנפשע שהעיז להציג מועמדות ולגרום לו להזיע בפריימריז לקראת הניצחון הצפוי.
נו, אפי' שכולם יסבירו לו שכדאי לו לתת לו איזושהיא משרה מכובדת -פחות או יותר- בממשלה, בשביל שהוא ירגיש בפוקוס ולא יחשוב מחשבות עזיבה, הטבע הנתניהותי לא יתן את זה. הוא ידחה אותו, ויחשוב שניצח את אמריקה עד ההצהרה המזעזעת של סער בו הוא החליט לפרוש מגוש הימין הרשום בטאבו לנתניהו, להפוך ל"אויב הימין" ולשמאלני מוצהר תומך אוסלו, ההתנתקות וחלוקת ירושלים...
ואת הנקמנות וצרות העין האימפולסיבית והאמוציונרית הזו הוא ימשיך גם בפעם הבאה משתי סיבות.
1. זה גדול עליו ואין לו שליטה ע"ז.
2. כי הוא ימשיך להיות גם אח"כ ראש ממשלה בלהטוטיו... אז מה הבעיה???
רק הוא לא חושב על כל הזיעה הקרה ודפיקות הלב שמעשיו גורמים ויגרמו לו, במקום שבצעד אבירי יתן גם מעט כבוד לכל אלו שפחות רשומים אצלו כאוהדיו המושבעים והפודלים הנשרכים אחריו ומשתחוים לכל מילה היוצאת מפיו המלכותי.
אז אולי גם הם לא יסתובבו כל היום עם מחשבות נקם

ואל תטעו, גם אני רשום ב"גוש של ביבי" ואני בטוח שנעשה לו עוול בכל המשפט המטורלל שמתנהל נגדו, והשמאלנים שהדבר היחידי שמוכנים להבטיח לעמישראל באם יבחרו בכך שהצליחו להזיז אותו מהשלטון מרתיעים אותי מאד, אך איני חושב עדיין שהוא רשכבה"ג ואני מכיר באופי המושחת -כן, המושחת- של ראש ממשלתינו הנכבד.
לא סובל אותו באופן אישי, אך מכיר בהצלחתו ובכך שכרגע (ובדגש על "כרגע" עד שיחליט שזה לא כ"כ טוב למר נתניהו)
הוא הכי טוב ליהדות ולקדשיה מכל הסובבים.
וע"כ אמרו בביהמ"ד: (לא יודע את המקור) "וירא בצר להם בשמעו את רנתם", כששומעים על מה אנו שמחים ועל מי אנחנו מסתמכים שהוא המושיע שלנו, רואים עד כמה צר לנו ועד כמה אנו נמצאים בעומק הגלות...

סליחה שעייפתי אתכם לקרוא את תובנותי, רק חלק מהם.
הריני שולח לך בזה רבבות אלפי לייקים!!!
אין כמוך מי שיכול להביע את האכזבה הנוראה שיש לנו מהקומבינטור התחמן דמתקריא ביבי...
אבל איך אומרים אצלינו? הרע במיעוטו...
וכולנו זוכרים את הציווי של 'ועשית ככל אשר יורוך' גם במחיר הכבד שאנו מרגישים איך שאנו יורים לעצמינו ברגלים, אבל יהודי זוכר גם כעת שגם מי שעורך עתה מסע כינוסים מסיבים בעוד שאך לפני חודש כל בתי הכניסות היו צריכים להיסגר על מסגר ובריח גם למחלימים ולמחוסנים... נחשב עדיין למועמד שעלינו להצביע לו תוך כדי חריקת שינים צורמת והתבטלות כעפרא דערא למול גדולי ישראל...

נערך לאחרונה ב:

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
כמה שהוא שחקן מקצועי, ברגע שיש לו את החשש הקל ביותר שמישהו יעשה לו "מט" ואפי' הנקודתי ביותר, הוא מאבד עשתונותיו ומפזר את החיילים במו ידיו...
כשהוא חושש שגנץ יראה לציבור במדינה שהוא -נתניהו- כפוף רח"ל לחרדים, הוא מוכן למכור את הכל ולחזור להיות הבעה"ב החזק שהעמיד אותם על מקומם, הנה הוא בעצמו צעק על החרדים ולא נתן להם להתנהל כרצונם.
זהו נתניהו "שלנו" שדורש שהחרדים יחתמו לו על מסמך קבלת עול מלכותו לעולם ועד ולנצח נצחים...

ובכלל אם נספור את הפשלות שעשה ואותם הוא אוכל היום נבין קצת את אופיו הזחוח והאימפולסיבי.
את בנט הוא זרק כי הוא חשב שהוא יסתדר בלעדיו ואם על הדרך ניתן לנקום בו על כל השנים הקשות , מה טוב!
והנה ההוא צמח לו לבדו ולא הצהיר לו אמונים. חוצפה שכזאת.
את גדעון סער הוא "העמיד על המקום" לאחר מעשה המרד הנורא והנפשע שהעיז להציג מועמדות ולגרום לו להזיע בפריימריז לקראת הניצחון הצפוי.
נו, אפי' שכולם יסבירו לו שכדאי לו לתת לו איזושהיא משרה מכובדת -פחות או יותר- בממשלה, בשביל שהוא ירגיש בפוקוס ולא יחשוב מחשבות עזיבה, הטבע הנתניהותי לא יתן את זה. הוא ידחה אותו, ויחשוב שניצח את אמריקה עד ההצהרה המזעזעת של סער בו הוא החליט לפרוש מגוש הימין הרשום בטאבו לנתניהו, להפוך ל"אויב הימין" ולשמאלני מוצהר תומך אוסלו, ההתנתקות וחלוקת ירושלים...
ואת הנקמנות וצרות העין האימפולסיבית והאמוציונרית הזו הוא ימשיך גם בפעם הבאה משתי סיבות.
1. זה גדול עליו ואין לו שליטה ע"ז.
2. כי הוא ימשיך להיות גם אח"כ ראש ממשלה בלהטוטיו... אז מה הבעיה???
רק הוא לא חושב על כל הזיעה הקרה ודפיקות הלב שמעשיו גורמים ויגרמו לו, במקום שבצעד אבירי יתן גם מעט כבוד לכל אלו שפחות רשומים אצלו כאוהדיו המושבעים והפודלים הנשרכים אחריו ומשתחוים לכל מילה היוצאת מפיו המלכותי.
אז אולי גם הם לא יסתובבו כל היום עם מחשבות נקם

ואל תטעו, גם אני רשום ב"גוש של ביבי" ואני בטוח שנעשה לו עוול בכל המשפט המטורלל שמתנהל נגדו, והשמאלנים שהדבר היחידי שמוכנים להבטיח לעמישראל באם יבחרו בכך שהצליחו להזיז אותו מהשלטון מרתיעים אותי מאד, אך איני חושב עדיין שהוא רשכבה"ג ואני מכיר באופי המושחת -כן, המושחת- של ראש ממשלתינו הנכבד.
לא סובל אותו באופן אישי, אך מכיר בהצלחתו ובכך שכרגע (ובדגש על "כרגע" עד שיחליט שזה לא כ"כ טוב למר נתניהו)
הוא הכי טוב ליהדות ולקדשיה מכל הסובבים.
וע"כ אמרו בביהמ"ד: (לא יודע את המקור) "וירא בצר להם בשמעו את רנתם", כששומעים על מה אנו שמחים ועל מי אנחנו מסתמכים שהוא המושיע שלנו, רואים עד כמה צר לנו ועד כמה אנו נמצאים בעומק הגלות...

סליחה שעייפתי אתכם לקרוא את תובנותי, רק חלק מהם.
כל מילה נכונה. אך ניתן לעשות העתק-הדבק כמעט על כל פוליטקאי דמחוזותינו בארעא דישראל.

לכתחילה אריבער

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
כל מילה נכונה. אך ניתן לעשות העתק-הדבק כמעט על כל פוליטקאי דמחוזותינו בארעא דישראל.
לא נכון לא עד כדי כך!!!
הוא בן אדם שלא עומד במילה שלו בכלום וכולם הולכים להצביע לו בעינים עצומות בניגוד לשאר הפוליטיקאים שברגע שהם נתפסים בקלקלתם הם נמצדים אל עמוד הקלון...

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא הייתי קורא 'טעות' לאדם שאין לו כריזמה, זה לא מהלך שלא להשיג כריזמה, פשוט אין לו את זה, ומולו היה בן אדם שיש לו את זה.
לא, הטעות היא בכך שבסבב הנוכחי הוא מנסה ליצור לעצמו תיוג של 'פוליטיקה עם יושר'.
אך האמת שזה כמו להגיד 'שקר עם אמת'.

וזו גם דעתי על האמור לעיל על אופיו של נתניהו -
כל אדם שאינו מרסן את מידותיו בהתמדה, ובודאי אם לא קיבל חינוך יהודי כראוי, טבעו ומידותית מושחתות, כי יצר לב האדם רע. כל פוליטיקאי חושב אך ורק על עצמו, ומופעל בין השאר מיצר נקמנות.
אלא מה, ביבי - שאין חולק על כך שהוא מוכשר בסדר גודל נדיר - עושה זאת בעוצמה הנובעת מהמוח המבריק שלו.
אחרים היו רוצים להתנהג כמוהו, אבל בגלל שאין להם את המעמד שלו + כושר ההתמודדות עם התוצאות שיש לו, אינם יכולים להרשות שאת לעצמם.

כל עוד הנהגת המדינה איננה בידי חברי מועצות גדולי וחכמי התורה, בחירתו של יהודי צריכה להיות רק לפי 'הטוב ביותר כרגע ליהדות', כי בסופו של דבר הכל יושב על אינטרסים.

אה, ועוד משהו חשוב - מי שבוחר ומבין למי צריך להצביע, הם גדולי ישראל, וגם אם נראה שהם אומרים על ימין שהוא שמאל.
באמת ובתמים, אם היה מורה לי האדמו"ר שלי להצביע לבל"ד הייתי עושה זאת בלב שלם!

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
תסריט לסרטון בחירות:

מאבטח בנתב"ג מחזיק את גלאי המתכות (אגב, לאן הם נעלמו?) ביד אחת ונשען על הקיר, קצת משועמם. פתאום מגיע אדם בהיר ונעים למראה עם עינים כחולות. המאבטח מזדקף ואומר 'הלו מיסטר!' (שלום אדוני!) האיש עונה לו 'הלו! איים ג'ואיש!' (שלום! אני יהודי!) המאבטח עונה לו 'וולקם טו איזראל! וי אר וורי גלאד ד'אט יו קיים טו ליב היר!' (ברוך הבא לישראל! אנחנו שמחים מאד שבאת לגור כאן!) והאיש מחויך נכנס בשער.
אחר כך מגיעה קבוצה של חמישה אפריקאים עם בגדים מסורתיים (עצמות באוזניים, רעמת שיער וכל מיני כאלה) ואומרים לו 'הלו, וי אר ג'ואיש!' (שלום, אנחנו יהודים!) המאבטח כבר לא מחייך, קצת מגמגם, אומר 'אה... ה... הלו!' והם נכנסים פנימה.
אחר כך מגיעים עשרה סינים מלוכסני עינים עם כובעים משולשים (אולי כמה מהם נושאים פסלון בודהה?) ואפילו לא עוצרים לידו, רק אומרים 'וי אר ג'ואיש, וי אר ג'ואיש' (אנחנו יהודים, אנחנו יהודים). המאבטח מרים את הקול ושואל 'רגע, רגע! אתם בטוחים שאתם יהודים?' שנים מהם מסתובבים אליו, מכסים את העינים ביד אחת ואומרים 'שַׁאמִי סָארֵל, שַׁאמִי סָארֵל!' וממשיכים בהילוך מהיר פנימה.
אחר כך באים עשרה אינדיאנים עם בגדים מסורתיים, נוצות, צבעים על הפנים, בשורה הם נושאים על גבם עמוד טוטם גדול עם גילופים לעבודה זרה. המאבטח מנסה לחסום אותם וצועק 'רגע, אבל אתם בכלל לא יהודים!!' בבת אחת כולם עוצרים, האינדיאני הקרוב אליו מגיש לו קלסר מלא דפים שבתוכו באותיות מאירות עינים בראש הדף "בג"צ", ומראה לו את הפסק שכל בית דין שגייר אדם מזכה אותו בחוק השבות. המאבטח מתחיל לקרוא ומתבלבל, ובינתיים האינדיאנים עם הטוטם ממשיכים פנימה בשער.
[אולי יש עכשיו עוד טייק שרואים את הקבוצות האלה בתוך הטרמינל משתחוים כל אחד לבושת שלו ורוקדים סביבו. זה חריף אבל אולי טוב כי גם המציאות חריפה!]

כאן הסרטון נגמר, ויש כיתוב "בג"צ רוצה להרוס את יסודותיו של עם ישראל. רק מפלגת _____ תעצור אותו!!! למען הילדים של כולנו." או משהו כזה. יש מקומות שאפשר להקציע.

נערך לאחרונה ב:

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
הטעות היא בכך שבסבב הנוכחי הוא מנסה ליצור לעצמו תיוג של 'פוליטיקה עם יושר'.
עם הנקודה הזאת אני לא מסכימה.
עוד לפני שהתחיל הקמפיין שלו, אמרתי כאן שגנץ צריך להציג את עצמו כאדם הגון וישר דרך שנפל למלתעותיו של ביבי כמו כל המדינה. (זה בכלאופן מה שמרגישים מתנגדיו, שהוא לוקח אותנו כבני ערובה.)
זה נשמע מצחיק שהוא יתבכיין, אבל אין לו מה להפסיד: ראש ממשלה הוא לא, שר משמעותי גם לא, אז "שר החינוך" נגיד, לא יכול להיות אדם ישר מאד שנפל קרבן לתעלול ערמומי? דווקא נשמע לי מצוין.
כל הראיונות שלו, האמירות, התמונות אפילו, מנוגדות לחלוטין למה שהוא הציג בסבב הקודם. אז הוא שיחק אותה "חזק", היום הוא מציג עצמו כ"ישר".
ולדעתי, קודם כל מועמד צריך לבדוק מה יש לו להציע, לפני שהוא בודק מה האנשים מחפשים לקנות. אחרת, גם הצורך הכי חזק שלהם לא יחזיק מעמד כשיגלו את השקר.

גלילאי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
@חגי פאהן
יפה מאד ורעיון מוצלח, רק גם אם מבינים את הכוונה, לא כל המילים המאונגלות מוכרות...
אולי ראוי שתתן הסבר מילולי בסוגריים לבורים שבינינו.

ובכלל אני לא מבין למה בפרוג שהוא אתר חרדי למהדרין ובו גולשים גם בוגרי ישיבות שלא למדו ליבה ובמסגרת עבודתם הם לא נצרכו ללימוד אנגלית, ורמת הבנתם בשפה ובאותיותיה קטנה עד מינימלית, ובכל זאת ישנם תכנים -בעיקר בפרופיל האישי- שאם אינך מבין אנגלית לא תבין מה רוצים ממך.

לשיפוטכם.
@ניהול האתר
@הכלבויניק
ולכל המנהלים הנכבדים

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ובכלל אני לא מבין למה בפרוג שהוא אתר חרדי למהדרין ובו גולשים גם בוגרי ישיבות שלא למדו ליבה ובמסגרת עבודתם הם לא נצרכו ללימוד אנגלית, ורמת הבנתם בשפה ובאותיותיה קטנה עד מינימלית, ובכל זאת ישנם תכנים -בעיקר בפרופיל האישי- שאם אינך מבין אנגלית לא תבין מה רוצים ממך.
הערתך התקבלה, הוספתי תרגום.
אם מישהו (ובעיקר מישהי) כותב את החתימה שלו באנגלית (בפרופילים אין לי זמן לשוטט), אז אולי זה אומר שהוא לא פונה אל אותם בוגרי ישיבות?.. אבל תודה על הערת תשומת הלב, יכול להיות שאנשים לא מודעים לכך שחלק מהמשתמשים (ובתוכם לקוחות פוטנציאליים) לא מבינים. אבל גם אתר חרדי למהדרין יכול להיות באנגלית. גם אינך יכול לצפות מהמתכנתים הרבים שיש פה להתחיל להסביר מושגים בתכנות ושמות שפות וכלים, רק כדי שכל האברכים יבינו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה