מהי הסיבה שבבית יעקב של החינוך העצמאי הבנות מתפללות רק חלק קטן מהתפילה?

geek

משתמש רשום
אכן אנחנו מתפללים כך, לא טעות ולא עיוות. ובטח לא בושה.
בתפילה יש נוסחים ומנהגים רבים, זה שאני מתפלל נוסח אחד אינו מבטל את תפילתו של השני.
בוודאי שזה טעות!!! מבחינה הלכתית אסור לומר פסוקים לפני ברכות השחר ומה טובו זה פסוקים
לא מכירה שום פוסק שמתיר זאת

דפה

משתמש מקצוען
@geek יקרה, את כנראה ת"ח עצומה ויכולה עם סימני קריאה לבטל דעות שונות ולקבוע שאין דעה שמתירה כך, לא נכנסתי מספיק לעומק בשביל לענות לך תשובה סדורה, אבל תעייני בשו"ע בסי' מו סעי' ט שם יש מחלוקת.

geek

משתמש רשום
@geek יקרה, את כנראה ת"ח עצומה ויכולה עם סימני קריאה לבטל דעות שונות ולקבוע שאין דעה שמתירה כך, לא נכנסתי מספיק לעומק בשביל לענות לך תשובה סדורה, אבל תעייני בשו"ע בסי' מו סעי' ט שם יש מחלוקת
כך אני הבנתי , כמובן שלא על דעת עצמי - אדרבה אני שמחה לשמוע שיש דעות אחרות

דפה

משתמש מקצוען
בוודאי שזה טעות!!! מבחינה הלכתית אסור לומר פסוקים לפני ברכות השחר ומה טובו זה פסוקים
לא מכירה שום פוסק שמתיר זאת

כך אני הבנתי , כמובן שלא על דעת עצמי - אדרבה אני שמחה לשמוע שיש דעות אחרות
לא מכירה שום פוסק שמתיר?! בוודאי שזה טעות!!! מבחינה הלכתית אסור (פלוס הדגשה).
נשמע אחרת ממה שאת כותבת עכשיו...

geek

משתמש רשום
לא מכירה שום פוסק שמתיר?! בוודאי שזה טעות!!! מבחינה הלכתית אסור (פלוס הדגשה).
נשמע אחרת ממה שאת כותבת עכשיו...
ככה אמרו לי אחרי ששאלתי , באמת שאני ממש לא מתימרת לפסוק בעצמי
ואני באמת שמחה לדעת שמה שעשיתי כל השנים - יש דעות שמתירות את זה

דפה

משתמש מקצוען
ככה אמרו לי אחרי ששאלתי , באמת שאני ממש לא מתימרת לפסוק בעצמי
ואני באמת שמחה לדעת שמה שעשיתי כל השנים - יש דעות שמתירות את זה
המלצה קטנה: תחזרי לקרוא את כל ההודעות שלך בנושא, כולל סימני קריאה וניסוח נחרץ ופסקני.

גרפיקאית מתנסה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
דיברתי השבוע עם הבת שלי בכיתה ה' (שנה הבאה בת מצוה) בבית ספר יסודי של החינוך העצמאי
היא מגיעה אחרי הרבה בנים , אז אני לא בתחום יותר מידי

והיא מספרת שהם עכשיו מתחילות להגיד "יגדל"...
הייתי בהלם.
היא מספרת שהיא מתפללת בכיתה: ברכות השחר, ברוך שאמר , מזמור לתודה, אשרי, ישתבח, קריאת שמע ושמו"ע.
בלי ברכות קריאת שמע , בלי פסוקי דזמרא...

הייתי בהלם.
הילדה הזו לומדת את לוח הכפל בעל פה, סיפורים באנגלית, בחומש הם למדו כל מיני נושאים ושברו עליהם את השיניים יותר ממה שהבנים משקיעים בחומש, וכך הם גם לומדות בחומש את כל מבנה המשכן. יודעת טבע וכו' הכל בצורה מושלמת וכו' וכו'

ודווקא "תפילה" הם לא מתפללות!
וזה אומר שבבית בחופש שכולם מתפללים יחד, היא מתפללת הרבה יותר ממה שמתפללים בכיתה
וגם בשבת שהיא מתפלל זה כולל שמונה עשרה וברכות קריאת שמע, ופתאום אני מגלה שזה הרבה יותר ממה שהיא מתפללת כל השבוע

למה זה כך?
מוזר כנראה ספציפית איפה שהיא לומדת זה כך!, גם תלוי באיזה בית ספר זה אשכנזי או חסידי או ליטאי או ספרדי. מבינה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה