דיון מדד ה-S&P500 רושם שיא היסטורי

ר' יהונתן

משתמש פעיל
שאלה למבינים
בעקבות השיא ההיסטורי במדד כמה בערך זה יעלה את התשואה בחודש הקרוב בעקבות השיא החיובי?

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
האם נכון לומר, שאף שהממוצע של המדד הוא 9% (כולל דיבדנדים וכו') זה דווקא כשנכסים כשהשוק בשיא, אבל מי שנכנס לשוק לאחר ירידות, יכול לצפות לעליה גבוהה יותר אולי 14 ו15%.
וא''כ אולי עדיף להיכנס לאחר ירידות כיון שאז הסיכון לעומת הרווח גדול יותר, לעומת מי שנכנס לשוק כשהמדד בשיא, אינו יכול לצפות ליותר מ9%?
אם אתה בין כך מסתפק מתי להיכנס, אז זה נשמע הגיוני להיכנס בירידה. ובמיוחד אם אתה לא מדבר על השקעה לטווח ארוך (תכף יצעקו עלי פה ;) )
אבל אם אתה מתכנן להתחיל להפריש כל חודש סכום מסוים להשקעה, אז לכאורה זה חסר כל משמעות.
לגבי המספרים שנקבת ורמת הדיוק שלהם - זה מוזר קצת.
שאלה למבינים
בעקבות השיא ההיסטורי במדד כמה בערך זה יעלה את התשואה בחודש הקרוב בעקבות השיא החיובי?
תנסה לגגל tom lee forecast

אבל בגדול אני מקווה שאתה מבין שכל ההתעסקות הזו היא איפה שהוא בין לנסות את המזל לבין לשפר מעט את הסיכויים.
כלומר, בעיני, אם לפני שראיתי את התחזית של טום לי, חשבתי שיש 40% שיהיה תיקון השבוע או שבועיים הקרובים, עכשיו אני מעלה את זה ל50%

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כפי שכבר כתבו פה לכותרת הזאת אין שום משמעות מבחינת קבלת החלטה על השקעה במדד כן או לא?
וגם אין שום משמעות לזה האם להיכנס עכשיו או לחכות עד שהכוכבים יסתדרו [מי שמחכה שידע שהוא עלול להפסיד בזמן הזה הרבה כסף]
בקיצור: הכותרת ככותרת זה יפה, אבל אין לזה שום משמעות מעשית למשקיעים.

בנקאי

משתמש רשום
שאלה:
לצורך העניין נגיד וקניתי ניי"ע על המדד הנ"ל, קרן שקלית של אינווסקו.
מה שאני מנסה להבין זה איך המסחר בו מתנהל.
1. המדד הנ"ל הוא אמריקאי, והמסחר בו וממילא השווי שלו בתיק שלי מתנהל בכלל בשעות המסחר בבורסה בת"א, אז מה הולך כאן?
2. בנוסף, יום מסחר מסתיים בירידות שערים, ואילו הנייר שלי למחרת דווקא עולה !, אז איך נקבע מחיר ומתי נסחר נייר ישראלי שעוקב אחרי המדדים הנ"ל, ועד כמה הוא צמוד באמת לעליות וירידות שמתרחשות בוול-סטריט?
מקווה שהובנתי ומאד אשמח להסבר.
תודה!
מישהו?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
1. המדד הוא וירטואלי ומודד מניות שנסחרות בארה"ב, ולכן זה לא משנה איפה ובאיזה שעות קונים את זה.
2. קנית נייר שנסחר בשקלים וצובר דיבידנדים, שני הפרמטרים האלו גורמים לשינוי וכן השינויים בשוק מסיום המסחר בארה"ב.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
א. השווי האמיתי שלו נקבע בבורסה בארה״ב. כאן בבורסה בארץ יש ״עושה שוק״ שמתחזק את המחיר הזה בצורה מלאכותית. זה אומר שבין 10 בבוקר ל-16:30 אם תתרגם את המחיר לדולרים, אתה לא אמור לראות כמעט שום תנודה (חוץ מתנודות זניחות).
יתכן גם שזה מושפע ממסחר חוץ משעות המסחר הרגילות ומחוזים עתידיים. כמו שכתב לי @השקעות R הון
ב. כנראה שהשקל נחלש בין לבין.

לגבי ״עושה שוק״ - יש להקדים בשאלה בסיסית יותר: איך נייר ערך שקנית נשאר מתואם עם שווי המניות של 500 חברות של סנפ׳? הרי יתכן שכולם רוצים לקנות את נייר הערך המחקה, ושווי שלו יעלה בלי קשר לעליית השווי של המניות שבמעקב.
אז ככה. אם יש ביקוש גדול מדי לנייר הערך והמחיר עולה יותר ממה שמותר לו לעלות, אז ״עושה שוק״ הולך וקונה מניות של 500 חברות, ומייצר יש מאין עוד נייר ערך מחקה, ומזרים אותו לשוק, וכך מוריד את המחיר.

בנקאי

משתמש רשום
א. השווי האמיתי שלו נקבע בבורסה בארה״ב. כאן בבורסה בארץ יש ״עושה שוק״ שמתחזק את המחיר הזה בצורה מלאכותית. זה אומר שבין 10 בבוקר ל-16:30 אם תתרגם את המחיר לדולרים, אתה לא אמור לראות כמעט שום תנודה (חוץ מתנודות זניחות).
יתכן גם שזה מושפע ממסחר חוץ משעות המסחר הרגילות ומחוזים עתידיים. כמו שכתב לי @השקעות R הון
ב. כנראה שהשקל נחלש בין לבין.

לגבי ״עושה שוק״ - יש להקדים בשאלה בסיסית יותר: איך נייר ערך שקנית נשאר מתואם עם שווי המניות של 500 חברות של סנפ׳? הרי יתכן שכולם רוצים לקנות את נייר הערך המחקה, ושווי שלו יעלה בלי קשר לעליית השווי של המניות שבמעקב.
אז ככה. אם יש ביקוש גדול מדי לנייר הערך והמחיר עולה יותר ממה שמותר לו לעלות, אז ״עושה שוק״ הולך וקונה מניות של 500 חברות, ומייצר יש מאין עוד נייר ערך מחקה, ומזרים אותו לשוק, וכך מוריד את המחיר.
זאת אומרת שאם בסוף יום מסחר בת"א הערך של הנייר היה למשל 100 ש"ח, ואח"כ עד סיום המסחר בניו יורק המדד עלה ב5 אחוז, למחרת בבוקר בשעת פתיחת המסחר בישראל הערך של הנייר יתעדכן אוטומטית ל105 ש"ח?
(אם ננטרל תנודות שקל - דולר ודיבידנדים).

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
זאת אומרת שאם בסוף יום מסחר בת"א הערך של הנייר היה למשל 100 ש"ח, ואח"כ עד סיום המסחר בניו יורק המדד עלה ב5 אחוז, למחרת בבוקר בשעת פתיחת המסחר בישראל הערך של הנייר יתעדכן אוטומטית ל105 ש"ח?
אני חושב שכן. ונדמה לי זה בדיוק מה שראינו היום בבוקר (מי שבמקרה עקב)

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
האכן כך?
@השקעות R הון @מקצועי בלבד ?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
המחיר של הנייר הוא בהתאם לביקוש והיצע שלו, ואם הוא שווה 105 אז אוטומטית אף אחד פשוט לא ימכור את זה בפחות.
[אלא א"כ הוא מאד רוצה למכור ואז הוא ימכור בקצת פחות]

וזה דבר שיכול לקרות גם באמצע המסחר שבעקבות משהו מסוים המחיר שלו בבת אחת משתנה קצת, מי שמרוויח במקרה כזה זה מי שהשינוי הוא לטובתו, ואין הבדל מהבחינה הזאת בין אמצע המסחר לאחרי המסחר, ובין אם זה מדד מניות חו"ל או מניה של חברה ספציפית בארץ, המחיר משתנה בהתאם לשינויים בין באמצע המסחר ובין לאחריו.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
המחיר של הנייר הוא בהתאם לביקוש והיצע שלו, ואם הוא שווה 105 אז אוטומטית אף אחד פשוט לא ימכור את זה בפחות.
[אלא א"כ הוא מאד רוצה למכור ואז הוא ימכור בקצת פחות]

וזה דבר שיכול לקרות גם באמצע המסחר שבעקבות משהו מסוים המחיר שלו בבת אחת משתנה קצת, מי שמרוויח במקרה כזה זה מי שהשינוי הוא לטובתו, ואין הבדל מהבחינה הזאת בין אמצע המסחר לאחרי המסחר, ובין אם זה מדד מניות חו"ל או מניה של חברה ספציפית בארץ, המחיר משתנה בהתאם לשינויים בין באמצע המסחר ובין לאחריו.
לא הבנתי.
טען מי שטען, שניירות מחקים בארץ, 'מתקנים' עצמם להשוואה למדד למחרת באופן אוטמטי.
זה אכן כך או לא?

לחידוד: האם אכן יכול להווצר בועה קטנה בין נייר מחקה למדד?
(לדוג' נייר עם שהעלה לאחוזי ניהול גבוהים, יווצר הרבה מוכרים, מה שיגרום לירידת מחיר הנייר יותר מהמדד)
אם לא, אז למה יכול להיות הפרשי מחיר בין ניירות מחקים?
ולמה יש ניירות טובים יותר ופחות?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לא הבנתי.
טען מי שטען, שניירות מחקים בארץ, 'מתקנים' עצמם להשוואה למדד למחרת באופן אוטמטי.
זה אכן כך או לא?
זה אכן כך כפי שהסברתי בתגובה הקודמת.
לחידוד: האם אכן יכול להווצר בועה קטנה בין נייר מחקה למדד?
(לדוג' נייר עם שהעלה לאחוזי ניהול גבוהים, יווצר הרבה מוכרים, מה שיגרום לירידת מחיר הנייר יותר מהמדד)
אם לא, אז למה יכול להיות הפרשי מחיר בין ניירות מחקים?
ולמה יש ניירות טובים יותר ופחות?
נכנסת פה לנושאים חדשים, שלא קשורים לשאלה הקודמת.

אוהד!ש

משתמש חדש
נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אם זה מתקן את עצמו למחרת-אז איך במערכת של 'מיטב טרייד' זה עולה ויורד לאורך כל היום?
הרי לכאורה אם זה עלה אתמול ב3% אז זה אמור לעלות למחרת ב3%-אז למה זה עולה וירד כל הזמן..?
עניתי על זה כבר בתגובותיי הקודמות.
ועוד דבר אשמח לחוות דעתך על מניית 'קמטק' שהשיגה תשואות מטורפות בשנים האחרונות...
אני לא מתייחסת פה בפורום להשקעה אקטיבית במניה זו או אחרת.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
נכנסת פה לנושאים חדשים, שלא קשורים לשאלה הקודמת.
לכא' זה חלק ישיר מהשאלה הזו (הפוסט המקורי):
שאלה:
לצורך העניין נגיד וקניתי ניי"ע על המדד הנ"ל, קרן שקלית של אינווסקו.
מה שאני מנסה להבין זה איך המסחר בו מתנהל.
1. המדד הנ"ל הוא אמריקאי, והמסחר בו וממילא השווי שלו בתיק שלי מתנהל בכלל בשעות המסחר בבורסה בת"א, אז מה הולך כאן?
2. בנוסף, יום מסחר מסתיים בירידות שערים, ואילו הנייר שלי למחרת דווקא עולה !, אז איך נקבע מחיר ומתי נסחר נייר ישראלי שעוקב אחרי המדדים הנ"ל, ועד כמה הוא צמוד באמת לעליות וירידות שמתרחשות בוול-סטריט?
מקווה שהובנתי ומאד אשמח להסבר.
תודה!

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה