התייעצות מבררת בשביל חברה שנעשה לה עוול-

סטודיו בול

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מצטרפת להמלצות על @יהודה מילר

ולפותחת האשכול- נראה לפי מה שהצגת שאכן יש מה לתבוע אותה בבית דין
נשמע כמו רשלנות של הרו''ח

נערך לאחרונה ב:

HMB

משתמש פעיל
איןאפשרות לתקן ולא לקבל,
יצא על פסק דין לאחרונה בבית משפט העליון לגבי נזק שנגרם בגין התרשלות הרו"ח
ממש במקרה כזה, שווה קריאה
מה היה הסוף של הפסיקה?
שהרו"ח חייב לשלם את כל ההפרשים בגין מה שקבל בפועל העצמאי לבין מה שבל שלמו לו בעקבות פגיעה בעבודה?
כך זכור לי או שכך הבנתי....

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ביטוח לאומי זכורני שעשיתי לבד, לא דרך הרו"ח... אבל זה היה מזמן אולי אני טועה

דאבל

משתמש מקצוען
אני חושבת שהרו"ח שגה. אין ספק
הוא היה חייב לפתוח תיק בביטוח לאומי

אבל. איפה היא היתה כאן? מה היא חשבה?
ברור לי כשמש שהו"ח אמר את הנקודה הזאת של החובות בביטוח לאומי. אין לי ספק.

היא חייבת לקחת אחריות מינימלית!!
מאד קל להאשים את הצד השני.
מילא היה יורד פחות, נגיד. לא ירד בכלל??
את יועצת מס, נכון?
מי שבתחום לפעמים ממש לא מסוגלת להבין את הלקוחות שאין להם ראש לזה
שזה טורקית בשבילם
נכון שחלק מהתפתחות עסקית היא ללמוד גם את עניני הכספים והרשויות גם אם לא אוהבים.
אני אישית יושבת עם יד על הדופק על היועצת מס שלי
ועדין, היו ויש דברים שלעולם לא אדע לשאול ואני מצפה שהיא תעורר אותי לזה.

05 תקשורת

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
את יועצת מס, נכון?
מי שבתחום לפעמים ממש לא מסוגלת להבין את הלקוחות שאין להם ראש לזה
שזה טורקית בשבילם
נכון שחלק מהתפתחות עסקית היא ללמוד גם את עניני הכספים והרשויות גם אם לא אוהבים.
אני אישית יושבת עם יד על הדופק על היועצת מס שלי
ועדין, היו ויש דברים שלעולם לא אדע לשאול ואני מצפה שהיא תעורר אותי לזה.
לגמרי צודק יש לבעלי עסקים מספק על הראש,
לוקחים אחד מקצוע לעוסק פטור
למרות שלפי החוק ניתן להגיש לבד, כדי להוריד עול...

ולא כדי להיות בייביסיטר של הרו''ח

הדס99

משתמש מקצוען
לגמרי צודק יש לבעלי עסקים מספק על הראש,
לוקחים אחד מקצוע לעוסק פטור
למרות שלפי החוק ניתן להגיש לבד, כדי להוריד עול...

ולא כדי להיות בייביסיטר של הרו''ח
קצת תלוי מה לוקחים וכמה משלמים,
כשמגיע וסק פטור ורוצה לקבל מינמום מחיר מינימום שירות- משלם רק על דברים ספציפיים כמו דוח , ופתיחת תיק מע"מ וכדומה- הוא לא מקבל מעבר- יעוץ, מעקב וכו'
כשיש תקלות כבר שוכח שהוא זה שלא רצה לשלם מעבר
זו בעיה שכיחה של עוסקים פטורים- לא מרוויחים מסיק כדי לרצות לשלם, אבל לא מסתדרים מקצועית בלי לשלם :(

אמא של נפתלי :)

משתמש מקצוען
אבהיר את דברי.
אין ספק שהרו"ח שגה. שהוא פעל לא כשורה.
שום עוסק לא אמור להיות בייביסטר של הרו"ח - ומי שחי בתחושה כזאת, שיזוב את היועץ מס שלו מיד.
אין ספק.

אבל - הנה סיפור אצלי, היתה לקוחה, ידעתי אותה בהכל, הביאה כרטיס אשראי, הקמנו הו"ק ו... הכ""א נגנב והיא ביטלה אותו.
הגיעה הלידה ואין תשלום לביטוח לאומי.
אז מי אשם?
לא יודעת. שאני ביטלתי כרטיס אשראי עברתי על כל ההו"ק שבו והקמתי אותן בכרטיס החדש.
כיועצת מס אני לא אמורה להיות בייביסטר על הלקוח. קח אחריות. ביטלת כרטיס אשראי? תתקשר להודיע
ההכנסות גדלו באופן ניכר? תתקשר לספר (כמובן שמדברת על עוסק פטור!!! ולא על עוסק מורשה שאני רואה את ההכנסות שלו כל חודש)
שינת את פעילות העסק? תדבר. זה הכל
ביטוח לאומי לא גבו החודש - תדבר!!!
אני באמת לא חושבת שרו"ח אמור לבצע את הגביה לביטוח לאומי. כל חודש לבדוק לאיזה לקוח ירד ולאיזה לא.
אני עושה בדיקה מלמעלה פעמיים בשנה ותו לא.

ללא שם

משתמש רשום
כולם פה מתלהמים על רואת החשבון בלי להבין כלום...
אני רואת חשבון ואני יכולה לנחש מה קרה, יש אפשרות לרשום עצמאי בביטוח לאומי כמבוטחת שלא עונה להגדרה ואז היא לא משלמת וגם לא זכאית לדמי לידה, אני כשאני נפגשת עם לקוחה פעם ראשונה אני מחשבנת איתה ביחד האם זה שווה לה לפעמים מדובר בכלל בבחורה לא נשואה, תמיד אני מסבירה את זה שאם היא נכנסת להריון תעדכן ונחליט מחדש. אבל לפעמים הגברת לא זוכרת ואין לי מצלמות על גופה אז מה רוצים מרואת החשבון???

RRL

משתמש מקצוען
D I G I T A L
כולם פה מתלהמים על רואת החשבון בלי להבין כלום...
אני רואת חשבון ואני יכולה לנחש מה קרה, יש אפשרות לרשום עצמאי בביטוח לאומי כמבוטחת שלא עונה להגדרה ואז היא לא משלמת וגם לא זכאית לדמי לידה, אני כשאני נפגשת עם לקוחה פעם ראשונה אני מחשבנת איתה ביחד האם זה שווה לה לפעמים מדובר בכלל בבחורה לא נשואה, תמיד אני מסבירה את זה שאם היא נכנסת להריון תעדכן ונחליט מחדש. אבל לפעמים הגברת לא זוכרת ואין לי מצלמות על גופה אז מה רוצים מרואת החשבון???
דוקא אני חושבת שהיא גם לא הייתה בסדר. רק ניסיתי לעזור לה. (כמובן שלא אמרתי לה מילה, לא חסר לה כאב עכשיו)
בן אדם צריך תמיד לעקוב ולבדוק, בסוף אתה אחראי לעצמך!
מה זאת אומרת מבוטחת שלא עונה להגדרה? היא עונה או לא?

בקבוק מים

משתמש פעיל
פה דובר שהיא כן אמרה לרואת חשבון
אבל היה עליה לבדוק למה לא משלמת מקדמות כל חודש

שפרה פרנקל

משתמש פעיל
פה דובר שהיא כן אמרה לרואת חשבון
אבל היה עליה לבדוק למה לא משלמת מקדמות כל חודש
יכול להיות שזה מה שדובר פה, השאלה אם זה מה שהיה,
וסתם אגב, עצם הטענה - שבכלל בגלל זה היא פתחה את התיק,
יכול אולי לשפוך אור על הסיפור.
כל עוסק חייב לפתוח תיק בשביל לדווח על ההכנסות (למעט מקרים ספציפים וחריגים). יש כאלו שפותחים רק בשביל לקבל דמי לידה.
יתכן שלה זה היה ברור שבשביל זה היא פותחת, לא בהכרח בכלל שזה נאמר, יתכן שהשיחה הייתה על כך שהיא רוצה רק פתיחת תיק במ"ה בתשלום מינימלי... ובסה"כ העסק קטן, ורק עזרה ספצפיצית זולה וכו', כשלעוסקת ברור שכל הנושא זה דמי לידה בעוד הרוח מבינה שהיא רוצה עזרה בהסדרת החובות החוקיות שלה.

ושוב. כמו שאמרו לפני, נראה בהחלט שהרוח התרשלה ברמה כזאת או אחרת, אבל מנסיוני, מידי הרבה אנשים בטוחים שהם יכולים להסתדר לבד , לשלם את המינימום האפשרי ואחכ להיות מופתעים מול התוצאות.

המחדל של הרוח לדעתי - זה הכניעה ללקוחות שמבקשים רק עזרה קטנה, רק ליווי חלקי, וכמובן תשלום מינימלי וסמלי , כי בסופו של דבר למרות שהלקוח יוצא מבסוט ובתחושה הצליח לסובב את המערכת, מדובר לרוב בדרך קצרה שסופה ארוכה ובעייתית מאוד...

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עצמאית שגם שכירה
איך מחשבים דמי בטל שצריכה להפריש כעצמאית?

A052

משתמש סופר מקצוען
אם עוברים את התקרה (הכנסה כשכיר+עצמאי) משלמים על החלק שמעליה את האחוזים הגבוהים.

לייץ

משתמש חדש
המשתמש נחסם
בשביל להגדיר רשלנות כנזק בר תביעה בבית דין צריך הדרכה של טוען רבני לפני הגשת התביעה, אחרת זה לא יהיה אפילו נזק של גרמא

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה