דרוש מידע מבררת בשביל חברה - השתתפות בלידת נכד (ראשון)

מצב
הנושא נעול.

אינסופית

משתמש רשום
כל מילה!
הדור הזה התרגלו לפינוקים ולסחוט את ההורים עד כדי התקף לב.
נורא!!
הקב"ה הביא לכם ילד? מזל טוב!! עכשיו תפקידכם לגדל אותו לחיים ולשלום!!
אתם תעמדו בברית ובעגלה! אם לא- תחסכו מראש!
אף אחד לא סוחט,
היתה כאן שאלה של מקובלות,
לא צריך להיסחף לכאן או לכאן..

אני לא מבינה את המבוגרים האלו שהתחתנו בלי משכנתא וכל הזמן מטיפים לצעירים שסוחטים את ההורים עד כדי התקף לב,
לא סוחטים, ואם מביאים אומרים תודה,
ויש כאן זוג מאורגן שרוצה לדעת את המקבולות ותו לא זה לא הפך את הצעירים לסחטנים,
אני כן מסכימה שזה בעיה שיש זוגות שמרגישים מסכנים שלא קיבלו,
מי שמקבל צריך להרגיש חריג ולא להפך,
אבל האמירות על הסחטנות הזאת מוציאה אותי מדעתי!!!

נערך לאחרונה ב:

משה 05276

משתמש מקצוען
קרובת משפחה שלי חיתנה בת בקיץ הקודם
בתחילת החורף היא סיפרה לי שהיא צריכה לקנות עכשיו לבת בגדי חורף ליום חול ושבת כי היא לא קנתה לה לפני החתונה כי כבר לא היו בגדי חורף בחנויות.

הייתי בהלם.
זה שונה לגמרי כי ההורים התחייבו לתת לה מלבושי כמנהג בעלי בתים חשובים

לגבי ברית אני מבית חסידי אישתי מבית לטאי
מעולם לא שמעתי שההורים חייבים לתת משהו ללידה
אבל תמיד ברוך השם ההורים נתנו כל צד כפי יכולתו
אבל לא חשבנו שמגיע לנו הם נתנו מרצונם

משה שאחא

משתמש פעיל
הוא ממש לא אשם אין אחד שלא רוצה להיות סנדק יש כאלו שמשלמים ע"כ הרבה וגם הלכתית הבאתי לכך מקורות בעניין השתתפות הסנדק

קבצים מצורפים

• צילום מסך 2024-05-28 154908.png
    צילום מסך 2024-05-28 154908.png
    KB 198.6 · צפיות: 12

אינטקסט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
ואם הילד נולד 9 חודשים אחרי החתונה?
הבעל אברך והאישה עוד לא מצאה עבודה ראויה אלא רק קצת פה ושם, מהיכן בדיוק יממנו את כל ההוצאות האלו?
מממ.. ומאיפה להורים? ילד ראשון פעמים רבות זה נכד לסבא וסבתא צעירים שמחתנים עכשיו....

לדעתי - לא לבקש כלום. להתארגן כאילו ההורים עצמם משלמים הכל.
וכל מה שמקבלים - לומר תודה.
ונראה לי שהתנהגות זו חוצה מגזרים.
[בד"כ בילד ראשון בטח - מקבלים. אם לא מההורים של ההורים, אז מהסבא והסבתא שלהם].

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה