דרוש מידע מבוגר עם הפרעת קשב

אחד משלנו

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
1. ידיעת המחלה (בקשב זה לא חולי זה אתגר) היא חצי תרופה
2. כפי הידוע לי בעיית הקשב לא נעלמת אבל כן לומדים איך להתמודד עם זה
3. אין ספק שהנושא הזה מאתגר וחשוב להבין מה הם האתגרים ואיך להתמודד איתם נכון
4. מכיר מישהו שמטפל בקשב למבוגרים, אני אשאל אותו האם אפשר לרשום את שמו כאן בפרוג
5. אולי זה הזמן לפתוח קבוצת תמיכה למתמודדי קשב כאן ב"פרוג" צריך לחפש מישהו שיסכים לקחת על עצמו את הניהול זה, מקווה שההנהלה תאשר את זה
6. אולי תשתף באתגרים נקודתיים שאתה חווה ובעלי הניסיון ישתפו מניסיונם

יורם של

משתמש פעיל
לאחרונה נמכר בבתי כנסיות ספר שנקרא מח ולב נכתב ע"י בן של הרה"ג ר דוד מורגנשטיין, יש לו חלק שלם על קשב וריכוז והוא מאד מעריך שם את הרב ארי שונפלד
מאתר זה: https://hayeladimshelanu.org/אודות/
באתר כתוב שהישטה שלהן עוזר גם למבוגרים. האם מישהו מכיר את האירגון\שיטה?

(האם כדאי לפתוח אשכול חדש על זה?)

נערך לאחרונה ב:

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
מחפש נואשות מבוגר בעל הפרעת קשב שהתמודד עם קושי בניהול זמן, התארגנות וכל הנלווה... ומצא דרך להתמודד עם זה !!!!
בפרט אם זה נעשה על ידי אימון אישי או משהו בסגנון.
אני רוצה להוסיף, שעשיתי קצת חיפוש על זה, ושאלתי אנשים ומטפלים, ורובם הכירו רק מטפלים ומאמנים לילדים או נשים....
משהו נראה לי קצת מוזר בזה...
האם אין מבוגרים שסבלו מזה והלכו לטפל בעצמם ? או שכולם פשוט התייאשו ...
חברים - זה נצרף לי מאד!!!!
אשמח מאד לשמוע את תגובת החכם - בעל הניסיון !!! תודה מראש !
היי.
לי יש ניסיון ארוך שנים עם ההפרעה.
הדכדוך והייאוש אינם במקומם. ניתן לטפל בבעיה, ולהתחיל להתנהל כמו בן אדם נורמלי.
אני מטפל בבעיה עם כדורים. קל, פשוט וזול, עובד ברוב המקרים ומאפשר לקיים שיגרה נורמלית ואפילו יותר מנורמלית.
אפשר ללמוד בכולל, להצליח בחיים, להתקדם, להיות מדוקדק בזמנים, ובקיצור - להתגבר על הבעיה.
בלילות, כשחוזרים לקרקע המשמימה, אפשר לכתוב פוסטים בפרוג, לקיים חיי חברה נורמליים, לשחק עם הילדים, לרוץ איתם - לשבת על הריצפה ולבנות בלגו, ובקיצור - להיות אבא מגניב.
שורה תחתונה - לא כל כך נורא, ואפילו לפעמים ההיפך.

liv

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
האם אתה יכול לפרט קצת יותר על הקוגפאן, ואם אתה מעוניין במייל אשמח תעדכן ואצור איתך קשר
אם תוכל תעדכן אותי מתי אתה על המחשב, ונחליף פרטים ונמחק, כנהוג...

יש באתר הזה פירוט
זה כבר היה לפני כמה שנים ואני לא ממש זוכרת הכל,

בעיקרון זה כמו שיטת פעולה למח, אני מנחשת שדומה לקאוצ'ינג שמותאם לאנשים עם בעיות קשב.
לכתוב על דף תיעדוף של משימות לפי פרמטרים: דחיפות, חשיבות, סיפוק, וכד
ואז שיטות לגיוס מאמץ לבצע משימות לפי הרשימה ולא לפי דחף ועוד כהנה וכהנה,

אני זוכרת שאז הבנתי שיש אנשים שנולדים עם רשימות במח בזמן שלי יש איזה מרחב פתוח שכל המשימות והמחשבות מסתובבות חופשי (תיאור שכל מאותגר קשב מן הסתם יכיר☺️)

הקטן שבאריות

משתמש צעיר
אני התחלתי לקחת ריטלין מאוחר (בגיל 29 אם זה עוזר)
ועשיתי אימוני קוגפאן דרך מכללת הדסה שחיפשו נסיין,

זה כבר היה לפני כמה שנים כך שיתכן וזה כבר נמצא בשוק יותר,

זה היה מאד מועיל
לא ברור מתוך התשובה.
כפי שמנחם מביתר כתב הוא וגם אנחנו אחרים בעקבותיו מנסים למצוא מישהו גבר שמטפל בקוגפאן וכדו' שטופל אצל גבר.
נראה מהתשובה שלא על זה מדובר. האמנם?
בכל מקרה אשמח לשמוע מה בדיוק המשמעות והתהליך בטיפול של קוגפאן. יהיה בזה הרבה תועלת

liv

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לא ברור מתוך התשובה.
כפי שמנחם מביתר כתב הוא וגם אנחנו אחרים בעקבותיו מנסים למצוא מישהו גבר שמטפל בקוגפאן וכדו' שטופל אצל גבר.
נראה מהתשובה שלא על זה מדובר. האמנם?
בכל מקרה אשמח לשמוע מה בדיוק המשמעות והתהליך בטיפול של קוגפאן. יהיה בזה הרבה תועלת
סליחה שלא כתבתי ברור
אני אישה ועשיתי את התהליך אצל אישה,

אבל אין שום הבדל אפשר לעשות את אותו הדבר אצל מטפל גבר,
פשוט צריך לפתוח אשכול חדש וממוקד יותר "מחפש מטפל גבר בשיטת קוגפאן.

השיטה בעצם אומרת
ישנם אנשים שנולדו עם הפרעות קשב, אבל הריטלין לא יכול לשנות הרגלים וסגנון חשיבה שהורגלו אלי במשך שנים, ולכן בנוסף הריטלין או אפילו בלעדיו אפשר ללמוד כיצד לסדר את החיים שףבצורה טובה יותר ומנוצלת.

בקישור ששלחתי יש הרבה מכונים ושמות וטלפונים רק שלא בדקתי אותם אישית.

וכמו שרשמתי בעבר- מכללת הדסה הביאו את זה לארץ אז אולי אפשר לברר גם אצלם.

הקטן שבאריות

משתמש צעיר
סליחה שלא כתבתי ברור
אני אישה ועשיתי את התהליך אצל אישה,

אבל אין שום הבדל אפשר לעשות את אותו הדבר אצל מטפל גבר,
פשוט צריך לפתוח אשכול חדש וממוקד יותר "מחפש מטפל גבר בשיטת קוגפאן.

השיטה בעצם אומרת
ישנם אנשים שנולדו עם הפרעות קשב, אבל הריטלין לא יכול לשנות הרגלים וסגנון חשיבה שהורגלו אלי במשך שנים, ולכן בנוסף הריטלין או אפילו בלעדיו אפשר ללמוד כיצד לסדר את החיים שףבצורה טובה יותר ומנוצלת.

בקישור ששלחתי יש הרבה מכונים ושמות וטלפונים רק שלא בדקתי אותם אישית.

וכמו שרשמתי בעבר- מכללת הדסה הביאו את זה לארץ אז אולי אפשר לברר גם אצלם.
תודה רבה.
באתר של קוגפאן לכל הפחות באזור ירושלים אין בכלל גברים.
האם נראה לך שטיפול בזום יכול להיות יעיל?

עני בדעת

משתמש חדש
הקו

הקושי העיקרי הוא היכולת להתמיד לבד!
וזה כבר ניסית י עם המון... ספרים !
אם יש מישהו שעבד עם זה והצליח אשמח שישתף!

אולי תשתף לתועלת הציבור עם איזה ספרים ניסית
(אני חובב ספרים על נפש האדם)
יש את הספר 'להקשיב להפרעת הקשב' של אילנה רייטקופ שהוא סוג של אימון [כמובן שאין כל השוואה לאימון אמיתי אבל זה עדיף מכלום] שממש שווה לקרוא.

חיה12

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הקו

הקושי העיקרי הוא היכולת להתמיד לבד!
וזה כבר ניסית י עם המון... ספרים !
אם יש מישהו שעבד עם זה והצליח אשמח שישתף!
זה לא אימון, סתם להבין את הכוחות האדירים שיש במי שמתמודד עם הפרעות קשה.
זאת חבילה שיש בה המון מתנות.

יהודית רשי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
שווה לנסות את הספר '168 שעות עם הפרעת קשב'
ובכללי, את התכנים של ירדן לוינסקי.
מקצועי. מבין דקויות. עם ניסיון עצום בתחום.
זה הבלוג שלו . אמור להיות גם אתר של 168 שעות.. לא מצאתי כעת.
בהצלחה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה