חלבי מאפה שמרים וחמאת שום ועירית---

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אחד הטובים.
IMG_8852_800x533.jpg

לא יודעת אם מתאים להכנה בתשעת הימים כי זה באמת כל כך טעים.
אישית נשאר לי בצק חלות ולא התחשק לי להכין לחמניות כמו בכל יום שישי כי נשארו לי במקפיא די והותר [אין לימודים, לא לוקחים חמניות לתיכון וכו'...אז נשאר].
מצאתי במקרר חמאה ועירית על השיש היו כמה ראשי שום.
מה כבר יכול להתפקשש בשמרים עם חמאה ועשבי תיבול.

במקרר היתה גם גבינה צהובה מגורדת. היא הצטרפה לחגיגה.

תכננתי לחמם לסעוד"ש, אבל החליטו כאן שלא רעבים. אז לא. יושב במקפיא וממתין. תבוא הזדמנות מן הסתם מהר.

השתמשתי כאמור בבצק חלות/לחמניות שלי
להכנה של מאפה טבעת כזה צריך כשליש כמות בצק.
תוכלו להשתמש בכל מתכון בצק שיש לכם לאחר התפחה!

חמאת השום ועירית:
150 גרם חמאה
5-6 שיני שום כתושות או 1.5 כפות שום גבישי- למשתמשים בשום גבישי+ 2 שיני שום כתושות או 1/2 כף שום גבישי
3/4 כוס עירית קצוצה [כוס אחרי קיצוץ] + רבע כוס עירית קצוצה לציפוי
1/2 כפית מלח

גבינה צהובה מגורדת בנדיבות

הכנה:
מרדדים בצק לעלה מלבני גדול שרוחבו [הצד הארוך יותר כמובן יהיה ייסגר לטבעת שתכנס לתבנית עגולה גדולה]

ממיסים 100 גרם חמאה ומוסיפים לה 5-6 שיני שום כתושות, 3/4 כוס עירית קצוצה ומלח. מערבבים היטב ומורחים בעזרת מברשת על עלה הבצק.
מפזרים גבינה צהובה מגורדת על החמאה ומגלגלים לרולדה.

מניחים את הרולדה על ניר אפיה וסוגרים לטבעת. את הקצוות משחילים פנימה האחד לשני ומהדקים.
מעבירים את ניר האפיה לתבנית עגולה. למה עגולה? כדי לשמור על הצורה, אבל למעשה אפשר להניח גם בתבנית מלבנית.
מתפיחים כ-25 דקות.

אופים ב 190 מעלות כ-35 דקות להשחמה נאה.

כאשר המאפה שחום ממש, ממיסים את יתרת החמאה [50 גרם] ומערבבים עם 2 שיני שום כתושות ו 1/4 כוס עירית קצוצה.
מורחים על המאפה בעודו חם.

מגישים חם
IMG_8853_800x533.jpg

אפשר להקפיא ולחמם לפני ההגשה

IMG_8855_800x533.jpg

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נראה מעולה!
רק שאלה, איפה את משיגה עירית? אצלינו בסופר אף פעם לא ראיתי
במשנת יוסף יש לאחרונה כל שבוע
וראיתי גם בסופרים

אפשר להמיר לבצל ירוק
הטעם דומה. העירית מעודנת יותר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה