מאמר| חוו"ד

ערך רב

משתמש פעיל
עריכה תורנית
כתוב בצורה יפה מאד לדעתי.
בקטנה, התיאור לארון הבגדים מיותר ממש ומכביד על הקורא לחינם. [למרות שהבנתי בשביל מה כתבת אותו.]

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אורי ש;1897471:
סגנון מתוווק!
אהבתי מאד.

את הסוגריים כדאי למקם במשפט באופן שלא יפריע לקריאה הרציפה.
כבוד חיוכו יכול להראות לי דוגמא למש"כ^?
-
אני ממש אוהב את האמוג'י של כבודו :)

נכתב ע"י איש שמח;1898941:
כבוד חיוכו יכול להראות לי דוגמא למש"כ^?
-
אני ממש אוהב את האמוג'י של כבודו :)

אענה על אחרון ראשון...
תודה על הפירגון, המקור הוא ללא ההתחרדות, את זה אני הוספתי.
שנית, כתבת כך:
"כיוון שכך עלעל זליבנסק'נו בעיתון החינמי (ומי קונה עיתונים בכלל היום? תמה לעצמו. עיתונים בחינם הם הכי אמינים. הרי מן הסתם זאת הסיבה שהמשקיעים מפרסמים רק שם) עב הכרס, דל התוכן וגדוש הפרסומות שקיבל לתיבת דוארו, וחיפש השקעות איכותיות, אחראיות, סולידיות ובעלות אחוזי תשואה מופרכים בעליל מובטחים מראש, רצוי בליווי של עורכי דין, ורצוי עוד יותר בליווי עורכי דין אמיתיים ולא פיקטיביים."
אפשר לשנות מעט ואז הקריאה יותר רצה:
"כיוון שכך עלעל זליבנסק'נו בעיתון החינמי עב הכרס, דל התוכן וגדוש הפרסומות שקיבל לתיבת דוארו (ומי קונה עיתונים בכלל היום? תמה לעצמו. עיתונים בחינם הם הכי אמינים. הרי מן הסתם זאת הסיבה שהמשקיעים מפרסמים רק שם), וחיפש השקעות איכותיות, אחראיות, סולידיות ובעלות אחוזי תשואה מופרכים בעליל מובטחים מראש, רצוי בליווי של עורכי דין, ורצוי עוד יותר בליווי עורכי דין אמיתיים ולא פיקטיביים."

מה שהפריע כאן, שהסוגריים נכנסו באמצע תיאור העיתון.
שאר הסוגריים היו די במקום בו הפסיק עניין והתחיל עניין אחר, כמו עם הארון שלפני הסוגריים הוא ניגש לארון לקחת משהו ואחרי הסוגריים הוא אץ רץ למגדלי קרן הצבי. (כמעט חיפשתי בגוגל מיקום מדויק...;))

אגב, אני באמת מחכה להמשך.
יש?

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מזכיר את ה"סוללה חלשה" של עיתון זמן, נכון?

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אורי ש;1899358:
אענה על אחרון ראשון...
תודה על הפירגון, המקור הוא ללא ההתחרדות, את זה אני הוספתי.
שנית, כתבת כך:
"כיוון שכך עלעל זליבנסק'נו בעיתון החינמי (ומי קונה עיתונים בכלל היום? תמה לעצמו. עיתונים בחינם הם הכי אמינים. הרי מן הסתם זאת הסיבה שהמשקיעים מפרסמים רק שם) עב הכרס, דל התוכן וגדוש הפרסומות שקיבל לתיבת דוארו, וחיפש השקעות איכותיות, אחראיות, סולידיות ובעלות אחוזי תשואה מופרכים בעליל מובטחים מראש, רצוי בליווי של עורכי דין, ורצוי עוד יותר בליווי עורכי דין אמיתיים ולא פיקטיביים."
אפשר לשנות מעט ואז הקריאה יותר רצה:
"כיוון שכך עלעל זליבנסק'נו בעיתון החינמי עב הכרס, דל התוכן וגדוש הפרסומות שקיבל לתיבת דוארו (ומי קונה עיתונים בכלל היום? תמה לעצמו. עיתונים בחינם הם הכי אמינים. הרי מן הסתם זאת הסיבה שהמשקיעים מפרסמים רק שם), וחיפש השקעות איכותיות, אחראיות, סולידיות ובעלות אחוזי תשואה מופרכים בעליל מובטחים מראש, רצוי בליווי של עורכי דין, ורצוי עוד יותר בליווי עורכי דין אמיתיים ולא פיקטיביים."

מה שהפריע כאן, שהסוגריים נכנסו באמצע תיאור העיתון.
שאר הסוגריים היו די במקום בו הפסיק עניין והתחיל עניין אחר, כמו עם הארון שלפני הסוגריים הוא ניגש לארון לקחת משהו ואחרי הסוגריים הוא אץ רץ למגדלי קרן הצבי. (כמעט חיפשתי בגוגל מיקום מדויק...;))

אגב, אני באמת מחכה להמשך.
יש?
יפה, הבנתי, תודה על ההשקעה.
תמיד טוב לקבל ביקורת איכותית.
-
אני כתבתי עד היום למגירה. לאור ההשקעה של מעלתו אני מקווה לכתוב בס"ד את המשך הכל-כך כל-כך צפוי בקרוב..
-
מה רע באימוג'י? :/

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י שפריץ;1899380:
מזכיר את ה"סוללה חלשה" של עיתון זמן, נכון?
משהו כזה. פעם היה מדור נחמד של לאה מייזל ב"בתוך".

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י איש שמח;1904209:
משהו כזה. פעם היה מדור נחמד של לאה מייזל ב"בתוך".

לא קריצה, נכון? קריצה לא כ"כ דומה.
איזה?

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י שפריץ;1904959:
לא קריצה, נכון? קריצה לא כ"כ דומה.
איזה?

כן, קריצה. אבל הקונספט שונה קצת, לא יודע.
בכל מקרה, הנה חלק 2:

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
פרק 2.

בדקה הראשונה הוא לא ממש הבין מה קרה לו. הוא אפילו לא הצליח להסביר לעצמו מה קרה. רק תחושה עמוקה של כאב בלתי צפוי. של הלם פתאומי. של התנגשות אדירה בין הרצוי למצוי. כעבור דקה הוא כבר התחיל לראות, כוכבים. בדקה השלישית הוא כבר הבחין שהוא מוטל כשק של קולמוסין שבורים תחת כנפי דלתות הזכוכית האיתנות בכניסה ללשכה המפוארת, ובדקה הרביעית הוא כבר חיפש פרטנר שיסייע לו לקום מהבושות.
למרבה השמחה כעבור דקה נוספת אחת בלבד נחפז אליו אבריימ'ל גרויס מלך המשקיעים, יצק על ראשו הקודח גלון ורבע של מים קרים מהבר המפואר, הקים אותו על רגליו, כיסה את פומית הטלפון ואמר: ר' יהודא, שים לב, יש כאן דלתות זכוכית מחוסמות בשיטה אמריקאית חדישה, יעיל נגד כל גנב. מצטער שדווקא אתה לא הבחנת בהם. אנא תשב קצת בחוץ ותנוח... מייד נקרא לך.

פילבל יהודה בעיניו וחש התרוממות הרוח של ממש. כמעט התעלות, ואף קמצוץ של תקומה: הוא עדיין לא נכנס למשרד וכבר זוכה ליחס אישי מהמנהל! ממש כמובטח במודעות...
עודו מתרומם לחש לו אבריימ'ל גרוס מלך המשקיעים: תקרא בחוברת, אני יתן לך כפיצוי אפשרות להיכנס לפוליסת הזהב שלנו!
קירטע לו לאורך הקיר, ונתיישב בכורסה העמוקה בחלל ההמתנה.
עדיין לא הספיק להסדיר את נשימתו הנושפת, ונתחבה לו בידיו חוברת עבת כרס מדושנת עונג:
Zero money ralex
תוכנית עסקית. מידע חסוי. לשותפים בלבד.

הביט יהודה נפעם בכריכת החוברת המרשימה ומישש כלא מאמין את הכריכה בחיפוי עור תחש מקורי, וקרא בעמוד הראשון:
משקיע נכבד! לפניך מידע יקר ערך בנוגע לחברתנו ופעילותה העסקית. זכור לשמור על חשאיות.

נרגש כולו, דפדף וקרא בעמוד הראשון:
"משקיע נכבד! הנני שמח בזה להגיש בפניך דו"ח מפורט אודות פעילותנו העסקית, קריאה נעימה ומועילה!
בברכה,
אברהם גרוס-
מנכ"ל Zero money ralex, מקים עמותת הנדל"ן החברתי "היום- כי מחר כבר יקר", מנכ"ל D.F.R.T השקעות נבונות בע"מ, וחבר בכיר בדירקטוריון בנק איסתרא בלגינא.

אחרי שהפנים יהודה כי הוא כבר עשה את הצעד הראשון בעסקת חייו, עלעל כה וכה בעמודים המשעממים הנוספים וניסה להבין מה מסבירים הגרפים. הוא הצליח להתרכז עד שהגיע למשפט המחץ תחת הגרף האחרון: לסיכום: אנו מבטיחים תשואה פינומנלית ותשואה נומינלית קוגנטיבית ודיסאינפורמטיבית- בנאלית!
כל מה שנשאר לך הוא רק לחתום ולהנות! אנו כאן- אתה מצליח. אנו עובדים קשה- אתה מרוויח. אנו מייצרים הזדמנויות. לך נשאר רק לנצל אותם.

המום כולו, מיהר לחפש את התכלס' של חוברת האוצרות.
יגע, טרח, ומצא. בעמוד האחרון. שם הופיע המידע החשוב מכל:
רק אצלנו!
שיטת הפוליסה! היישר מארצות הברית של ג'מייקה! רווח צפוי וידוע מראש!
המחירים כוללים מע"מ ומיסי ירושה ונישול:
מחיר "פוליסת הכסף"- יחידת השקעה פרטית: 123,888 ש"ח. רווח צפוי לאחר אישור הרגולטור והממונה על החסמים הביורוקרטיים: 794,400 ש"ח.
מחיר "פוליסת הנחושת"- יחידת השקעה קבוצתית: 78,128 ש"ח. רווח לאחר ניכוי שליש בגין התנהלות שקופה: 245,784 ש"ח.
מחיר "פוליסת זהב 33 קראט"- יחידת השקעה חברית (הכניסה לפוליסה זו מותנית באישורו האישי של המנכ"ל): 100,000 ש"ח. רווח צפוי לאחר הסרת חסמים טכניים מניפולטיביים אופציונליים: 987,666 ש"ח.

יהודה התקשה להאמין למראה עיניו. סוף סוף מצא את שחיפש! הזדמנות חייו. ליתר ביטחון ורוגע נפשי הוא קרא שוב את השורה:

מחיר "פוליסת זהב 33 קראט"- יחידת השקעה חברית (הכניסה לפוליסה זו מותנית באישורו האישי של המנכ"ל): 100,000 ש"ח. רווח צפוי לאחר הסרת חסמים טכניים מניפולטיביים אופציונליים: 987,666 ש"ח.

הוא אומנם תהה קצת מה זה בדיוק חסם ביורוקרטי מניפולטיבי והאם זה קשור לאחמד טיבי, אבל חדל מכך מהר מאוד. הוא עומד להיות עשיר, מה זה חשוב כל ההסברים הקטנים, ומיהו אחמד טיבי או הרגולטור (-זה כנראה הכינוי של נהג הטרקטור בג'מייקה, הרהר), העיקר- פרנוסע. ובשפע. כמו שכל חייו ידע שיום אחד יקרה.

כיוון שכך נשען על חלון הזכוכית החלבית, והביט בניחותא בעיר העמלנית המתרוצצת תחתיו. כעת משהגיעו ימי הנחת ותמו ימי העמל, הוציא מכיס חליפתו את סיגרייתו (יבוא אישי מאוקראינה. הסוג הכי איכותי מכל השמוצנצ'עס שהצעירים מעשנים, וכמובן הכי זול. החיסרון היחידי שלהן קשור לנושא שולי למדיי: הטעם של הסיגריות האלו. יש להן טעם נפטלין מודגש. דבר משונה וחסר פשר, הרי ידוע שסיגריות הן מהדברים הבריאים בעולם, מקום שני אחרי הגזר) נעמד והביט ימינה ושמאלה, והרהר: רק דקות ספורות קודם הייתי כאחד מאותם חלשי הרוח, דלי האופי ומעטי המעשה, אשר מתרוצצים הנה והנה כדי להוציא לחמם בכבוד. והנה אני כבר מתנשא כה הרחק מעליהם, כה רם וכה מאושר, נינוח ומסודר כלכלית.

כיוון שנזכר במטרה לשמה התכנסו הוא וצרורותיו במשרד ההשקעות, תיכף גער בעצמו: מה לך ר' יהודה, הכיצד תהין לעלוז ולנוח על זרי דפנה, שעה ששאר ה'עמך' משוועים לישועה? מצפים ומייחלים להשקעה איכותית ועיניהם רואות וכלות מצער בנותיהם הכלות המעונות, הרעבות ללחם??
אך- לא איש כר' יהודה ישאיר את רעיו ומכריו חסרי אונים וחסרי מזומנים. חלילה וחס! הוא יקבל קהל ויחלק להם מממנו וזהוביו ודולריו, מלא חופניים של נדבנות! כל העיר ושועיה עוד יווכחו כי עד היום לשווא התווכחו מה המקסימום שבן אנוש יכול לתרום מעצמו לזולתו! תור ארוך ישתרך בכניסה לביתו והוא יאיר פניו לכל חלכא, דך, עני ואביו---
מחשבותיו נקטעו ע"י קריאת המזכירה:
זליבנסקי יהודה? הנך מוזמן להיכנס לפגישה עם מר גרוס.

אולי מעניין אותך גם...