לתועלת הרבים ולמניעת עוגמת נפש מצויה - -

סופריא - הוצאה לאור

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ממש לא מדויק.
האנציקלופדיה התלמודית היתה תקועה שנים רבות בגלל שהאחראים רצו שיכתבו בה רק תלמידי חכמים ידועי שם, ולא 'סתם אברכים' מהשורה.
מנין לך שבשנים האחרונות, שבהן קיבלו כל אברך שעמד במבחני עריכה כאלו ואחרים - היא הרבה יותר טובה מ'עוז והדר'?
היא הרבה הרבה יותר טובה מ'עוז והדר'. 'כל אברך שעמד במבחני עריכה כאלו ואחרים' זו הגדרה שמקטינה מאוד את מה שהיה באמת. האמת היא שמתוך אלפי מבחני עריכה 'כאלו ואחרים' שמהותם היתה לכתוב ערך אנציקלופדי שלם, התקבלו רק כמה עשרות מובחרים ממש. ביודעי ובמכירי קאמינא. ולכן, עד היום הרמה של האנצ"ת לא ירדה בכהוא זה.
אני סמוך ובטוח שעשרות אלפי הלומדים ב'מתיבתא' על הש"ס מעדיפים בהחלט את המצב כיום, שבו המלאכה נשלמה מזמן, וכל הזמן מכניסים תיקונים, מאשר שייתקעו על כמה כרכים 'שיהיו מושלמים'.
ואני לא סמוך ובטוח בכך. אני באופן אישי לא נמנע מלעיין במתיבתא מידי פעם, אך בכל פעם מחדש אני מוצא שגיאות ממש או בעיות ניסוח וכדו'. ולא, בלי 'לחפש' חסרונות...
וכמותי, אני מכיר עוד רבים וטובים.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ואני לא סמוך ובטוח בכך. אני באופן אישי לא נמנע מלעיין במתיבתא מידי פעם, אך בכל פעם מחדש אני מוצא שגיאות ממש או בעיות ניסוח וכדו'. ולא, בלי 'לחפש' חסרונות...
וכמותי, אני מכיר עוד רבים וטובים.
בכל ספרי הקודש שיצאו מאז עידן הדפוס ועד היום - ניתן למצוא המון המון 'שגיאות ממש', ניסוח מאן דכר שמיה.
אם הם היו חותרים להגיע לשלימות - הם לא היו יוצאים לעולם.
אבל כמובן שמבחינתך עדיף שלא היו יוצאים, מאשר שיצאו וימצאו בהם 'שגיאות ממש'.

אליז

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
דרך אגב, אחרי כל השלימות של האנציקלופדיה התלמודית, יש הבדל גדול מאוד בין הערכים הראשונים לערכים האחרונים, הערכים הראשונים שנכתבו טרם המאגרים הממוחשבים - לוקים מאוד בחסר.
לדוגמא אציין את הערך על 'אמירה לגוי', שהוא ממש לא ערך מקיף.
מה שמראה שתמיד יש מקום לשפר ולהשתפר, ומי שלא יוציא ספר אא"כ הוא שלם בתכלית השלימות - לא יוציא לעולם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה