דרוש מידע לצורך מחקר, מהו ים המלח בשבילך?

מצב
הנושא נעול.

am:pm

משתמש רשום
התגובות פה הזויות.
ים המלח הוא אוצר לעולם בכלל ולישראל בפרט
המקום היבשתי הגלוי הנמוך ביותר בעולם הוא נכס בריאותי, כלכלי ותיירותי!! הרבה לפני תמונות יפות!
ירידת המפלס שלו היא כמעט בגדר אסון שמטרידה הרבה מאד אנשים.
קצת יותר אכפתיות, אנשים!

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
לא קראתי תגובות.
לשמע המושג 'ים המלח', מיד עולה בדעתי בוץ ומלח לריפוי. במחשבה שניה - בולענים - בעקבותם אוותר על ביקור באזור.

רווה נחת

משתמש צעיר
ים מופלא
מרגוע לגוף ולנפש
שווה את הבוץ והמלח, שיש להם מעלות בזכות עצמם
בשבילי ים המלח זה זכרון מופלא וקסום
הייתי שם לפני עשרים שנה ויש לי חלום לחזור לנפוש שם

יונלה

משתמש מקצוען
בשבילי, ים המלח מקום של סיוט.
כל הגוף שורף נורא,
לא נהנית משום רגע.

הייתי שם פעמיים, בשאר ההזדמנויות פשוט ויתרתי.
לא מבינה איך נהנים שם...

marvelous

משתמש רשום
מקום מלא ייחודיות ומסתוריות
כשהייתי שם בפעם הראשונה, נדהמתי מהשקט! אין גלים! דממה מוזרה ומסתורית
כמובן שמי שמגיע לשם לא חולם לגלוש או לשחות זה נטו לשבת במים להנות מהאופצייה לשבת על המים או לשכב (עדיף לבוא עם כרית טיסה) כן, לשכב כאילו זה ספה, המים מציפים בקלות ממש, לעצום עיניים וזהו.. חלום! (להיזהר לא להיסחף לעומק הים, יש סחף תמידי אפילו בלי שמרגישים)
מי ששורף לו סימן שיש לו פצעים או משהו, לי קצת שרף אבל מהר מאד הכאב נעלם ונשארה רק חוויה.
למי שמפריע השמש יכול לבוא בערך שעה- שעה וחצי לפני השקיעה, השמש כבר נעלמת מאחורי ההרים הגבוהים שמסביב.

קראתי פעם שים המלח נמוך היום ב50!!!!! מטרים מבעבר הרחוק!!! (אם אתם מצליחים לשער את עוצמת המספר)
הוא ממשיך לרדת גם בגלל סכך דגניה (שלא יפתח כנראה לעולם, לא באופן מלא לפחות ככה אמר לי מישהו שמבין שם, כי היום יש שאיבות מהכינרת שמווסתות את גובה המים, והלוואי שאתבדה)
וגם בגלל הירדנים ששואבים את רוב מי הירמוך, שזורם גם הוא לים המלח וגם בגלל השאיבות של המפעלים והאידוי הגבוה.
חבל.

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
ים צלמוות,
מקום מגעיל ומשעעממםםםםם!

סטיל יאנג

משתמש מקצוען
מקום שיפה לראות, פחות יפה להיות בו...
פלא שביעי...
הכי נמוך בעולם- מכאן רק לעלות.
כאילו נכנסים לתוך ציור, ומגלים שעדיף היה לעמוד מבחוץ ולהסתכל עליו.
מקום מסתורי. כאילו כל אנשי סדום מהלכים כשראשם הפוך מתחת לאדמה.....
ניגודי צבעים יפהיפיים.
חום הורג.
שקט מוזר.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
צריך לזכור שים המלח לא היה קיים לכאורה בששת ימי בראשית
בסך הכל היו שם פעם כמה ערים גדולות עם מטעי גידול נהדרים עד שהכל התהפך...

אפרת ;)

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בלת"ק
מקום מרגיע, מרפא ומושלם למנוחה!
המלח לו מוסיף ליחודיות ולשלמות שלו!
וסתם כבונוס, מקום מטריף לצלם בו...:)

ההתייבשות מטרידה, אך אין לי תשובה לה... אני עדיין לא מדענית.... ;)

LO

משתמש פעיל
אם כל תשובה תעזור אז-
אחד המקומות שמאד מתחשק לי להגיע אליהם, אבל זה עוד לא קרה..

ואווו מלא זיכרונות טובים יש לי מים המלח
שרצתי עם חברותי שם לאורך שנות הסמינר ...
כיף כיף ומושלם!!!
שקט, אוויר נקי, נסיעה מעניינת.

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מקום לא מעניין

שימי הכבאי

משתמש מקצוען
לצורך מחקר, מהו ים המלח בשבילך???
רוגע, השראה, שעמום, מחשבה או אולי אויר אוירה או נופש או חופשה
או כל דבר אחר
כל תשובה תעזור לי
בלת”ק
ממש כמו מלח
ממש מעט זה טעים
קצת יותר זה מלוח מידי
הייתי אומר אפילו מוות, על שם ”ים המוות”

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה