עזרה לפי איזה שער תתבצע העסקה?

מרכוס

משתמש חדש
אני רוצה להבין משהו בסיסי.
כשאני נותן לימיט קניה על שער יותר גבוה ממי שנתן לימיט מכירה, על איזה מחיר תסגר העיסקה?
ואם אני נותן פקודת מרקט וההצע זול יותר משער המניה, על איזה מחיר זה יבוצע?

מרכוס

משתמש חדש
כשאני נותן לימיט קניה על שער יותר גבוה ממי שנתן לימיט מכירה, על איזה מחיר תסגר העיסקה?
ואם אני נותן פקודת מרקט וההצע זול יותר משער המניה, על איזה מחיר זה יבוצע
@ה. שלמה @השקעות R הון תשובה בבקשה בדחיפות
תודה

דניאל נבון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
הפקודה נסגרת בפועל על פי צד ההיצע בספר הפקודות.
אתה יכול לרשום בלימיט שער גבוה ב20% אבל בפועל הפקודה עצמה מתבצעת על פי המוכר הראשון (ואם אין שם מספיק כסף אז היא מחליקה למוכר השני וכן הלאה עד שמתבצעת במלואה).
הלימיט פשוט מגביל את ההחלקה במקרה הזה עד לשער שציינת בפקודה (ואם היא לא בוצעה בפועל במלואה אז אתה תמתין בספר הפקודות עם הפקודה ששלחת במחיר הלימיט שהזנת).
ואם אני נותן פקודת מרקט וההצע זול יותר משער המניה, על איזה מחיר זה יבוצע?
פקודת מרקט אותו קונספט, היא מתחילה להעמיס מהמוכר הראשון וכן הלאה.
פשוט בפקודת מרקט אין הגבלה להחלקה ואם לחצת על מרקט אז תיאורטית אתה מוכן "לקנות בכל מחיר" (בניגוד ללימיט ששם אנחנו "מוכנים לקנות בכל מחיר עד למחיר הלימיט").
בפועל הרכישה מתבצעת על פי צד ההיצע הזמין בספר הפקודות באותו רגע.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקודה נסגרת בפועל על פי צד ההיצע בספר הפקודות.
ציטוט מהאתר של מיטב.
הוראת לימיט תתבצע רק אם שער נייר הערך מגיע לשער הניתן בפקודה, או לשער טוב יותר. כלומר, בקנייה כששער הנייר נמוך או שווה למחיר הלימיט ובמכירה כששער הנייר גבוה או שווה למחיר הלימיט. הגבלת השער היא זו שנתנה להוראה את שמה.
לדבריך כיצד ייתכן שמציע הלימיט מכירה יקבל שער גבוה יותר?

דניאל נבון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
לדבריך כיצד ייתכן שמציע הלימיט מכירה יקבל שער גבוה יותר?
לדוגמה כאשר הנייר נסחר נניח בשער 10,000, הקונה הראשון נמצא על שער 10,000 והמוכר החליט לשלוח פקודת לימיט לשער 9,800.
במצב כזה הפקודה של המוכר תתבצע לפי שער 10,000 (למרות שהוא שלח לימיט ל 9,800).
היא תתבצע באמצעות הקונה הראשון שהמתין בספר הפקודות (ואם לקונה הראשון אין מספיק כסף אז זה ימשיך להחליק הלאה לשער 9,999, 9,998 וכן הלאה עד שהפקודה תתמלא במלואה - עם מגבלת מחיר מינימלי של 9,800)

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לדוגמה כאשר הנייר נסחר נניח בשער 10,000, הקונה הראשון נמצא על שער 10,000 והמוכר החליט לשלוח פקודת לימיט לשער 9,800.
במצב כזה הפקודה של המוכר תתבצע לפי שער 10,000 (למרות שהוא שלח לימיט ל 9,800).
היא תתבצע באמצעות הקונה הראשון שהמתין בספר הפקודות (ואם לקונה הראשון אין מספיק כסף אז זה ימשיך להחליק הלאה לשער 9,999, 9,998 וכן הלאה עד שהפקודה תתמלא במלואה - עם מגבלת מחיר מינימלי של 9,800)
כלומר, מה שכתבת על צד ההיצע. אין הכוונה על צד ההיצע בדווקא, אלא על הפקודות שכבר קיימים בשוק.

דניאל נבון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
כלומר, מה שכתבת על צד ההיצע. אין הכוונה על צד ההיצע בדווקא, אלא על הפקודות שכבר קיימים בשוק.
כן, לאורך כל הדרך כוונתי היתה רק על צד ההיצע וצד הביקוש שממתינים באותה עת בספר הפקודות.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה