מלון למי שהתנסה - מה עדיף - מלון לביא או ניר עציון?

shir4

משתמש פעיל
ומה יש באזור לזוג על תינוק (אפשרי במנשא) +רכב

רחלה

משתמש חדש
אולי תשתף ??
אני גם מאוד רציתי ללכת כמה פעמים לשם וביררתי טוב ולא מצאתי מישהו מוסמך שיגיד לי שאפשר לאכול שם
המשגיח בפועל בלביא הוא הרב יעקב חיון. יהודי חרדי ירא שמיים שזמין בטלפון (תבקש בקבלה את המספר ויתנו לך)
מומחה הכשרות הרב יוסף זריצקי אמר לי שמלון לביא זה המלון הכי כשר בארץ!
נפגשנו שם והוא לקח אותי לסיור שלו בתוככי המטבח וחדרי הבדיקות.
כל הצוות יהודי. יש מטבחים נפרדים לחלבי ובשרי. יש חדר מיוחד עם בודק קטניות ירא שמיים שמעביר אח"כ את הקטניות למקרר ורק ממנו מותר לקחת.
יש בריכות מיוחדות לניקוי ירקות עלים שכולם מגידול מיוחד (חסלט), ועוד ועוד הידורים.
נכון שיש במטבח גם מחלקה שמבשלים בה בשר רבנות לבני הקיבוץ, אבל הכל מסומן ומושגח היטב שאין תערובת.
תכל'ס בבית בד"כ יותר כשר מכל מקום, כן, אפילו מארמונות חן ופרידמן...
אבל ביחס למלונות, תנו למומחים שביררו לדבר.

מנסור הבוס

משתמש צעיר
המשגיח בפועל בלביא הוא הרב יעקב חיון. יהודי חרדי ירא שמיים שזמין בטלפון (תבקש בקבלה את המספר ויתנו לך)
כל הצוות יהודי. יש מטבחים נפרדים לחלבי ובשרי. יש חדר מיוחד עם בודק קטניות ירא שמיים שמעביר אח"כ את הקטניות למקרר ורק ממנו מותר לקחת.
יש בריכות מיוחדות לניקוי ירקות עלים שכולם מגידול מיוחד (חסלט), ועוד ועוד הידורים.
נכון שיש במטבח גם מחלקה שמבשלים בה בשר רבנות לבני הקיבוץ, אבל הכל מסומן ומושגח היטב שאין תערובת.
מעניין כי אני שאלתי את הרב זריצקי לפני כשנה ואמר לי שזה הכשר לא טוב!

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
יש פה דיון על עשרות
אולי כדאי שנקיים דיון על מחירים
בדיוק אתמול ביררתי לחופשת בין הזמנים על 2 המקומות
אמאלה ואבאלה המחירים הזויים!!!!!
זה נראה שיש תחרות מי יותר יקר

rutt

משתמש מקצוען
כפי שכתבתי לעיל, ביררתי לפני כמה חודשים בנוגע לקיבוץ לביא והם אמרו לי שבעקבות העקורים הכשרות ירדה לרבנות. מומלץ לבדוק אם היא עלתה שוב למהדרין.
דבר נוסף -
ביררתי לאחרונה עם ניר עציון וכבר כמה חודשים שאין אצלם עקורים.

ספיידרמן

משתמש מקצוען
כפי שכתבתי לעיל, ביררתי לפני כמה חודשים בנוגע לקיבוץ לביא והם אמרו לי שבעקבות העקורים הכשרות ירדה לרבנות. מומלץ לבדוק אם היא עלתה שוב למהדרין.
מאז זה שונה.
יש מטבח נפרד למפונים.

נערך לאחרונה ב:

מנסור הבוס

משתמש צעיר
שאלתי אותו היום שוב פעם האם אפשר לסמוך על הכשרות של מלון לביא,
והוא אמר שלא!!!
אולי אתם מתכוונים לרב יוסף זריצקי אחר? :D על זה נאמר כמה יוסף איכא בשוקא:LOL::LOL:

רחלה

משתמש חדש
שאלתי אותו היום שוב פעם האם אפשר לסמוך על הכשרות של מלון לביא,
והוא אמר שלא!!!
אולי אתם מתכוונים לרב יוסף זריצקי אחר? :D על זה נאמר כמה יוסף איכא בשוקא:LOL::LOL:
שאלתי אותו היום שוב ואמר שהשתנה המצב
שאלתי מה השתנה ואמר שיש מפונים ושמים להם רבנות.
למעשה יש כאן טעות אופטית והיא:
עד לפני כמה שנים המצב היה שכל המוצרים בד"צ חוץ מבשר/עוף שהמעוניינים בגלאט היו צריכים להודיע זאת בהזמנה ורואים בבר היכן הבשר/עוף שכתוב שזה הגלאט.
בשנים האחרונות הם קלטו שכולם מבקשים את זה ואז העבירו את הכל לגלאט. אבל במטבח המשיכו לבשל גם רבנות לבני הקיבוץ בכלים ותנורים נפרדים! צבועים באדום או מסומנים בטבעת ברזל. (כל זאת ראיתי בעיני יחד עם הרב זריצקי)
לאחרונה בגלל המפונים חזרו לנוהל הישן שהעופות/בשר רבנות ויש אופציה נוספת לגלאט
אמרתי בהזמנות במלון שאני רוצה רובין, אמרו לי אתה לא צריך להזמין כי אוטומטית לכל האורחים שאינם מהמפונים מכינים רק רובין ויש לזה בר נפרד מסומן היטב.
דברתי עם הרב יעקב חיון שבמקום והוא אימת את הדברים הנ"ל. אגב, שאלתי אותו אם הוא דיבר עם הרב זריצקי לאחרונה ואמר לי שלא.

רחלה

משתמש חדש
ביררתי לפני כמה חודשים בנוגע לקיבוץ לביא והם אמרו לי שבעקבות העקורים הכשרות ירדה לרבנות. מומלץ לבדוק אם היא עלתה שוב למהדרין.
שימו לב מה כתוב עכשיו באתר של לביא בנוגע לכשרות:
הכשרות במלון קבוץ לביא
  • צוות מטבח המלון מורכב מיהודים שחלקם הגדול שומרי מצוות ויראי שמיים.
  • כל המוצרים חומרי הגלם, למעט עופות, בשרים ומוצרי חלב, הם משלוש כשרויות בלבד: העדה החרדית, הרב רובין והרב לנדאו.
  • הירקות העיליים ללא חשש תולעים, באישור העדה החרדית / רובין ועם זאת עוברים בדיקה קפדנית ושטיפה מיוחדת נוספת, על פי הוראות הבד"צ.
  • מוצרי החלב הם בהכשר מהדרין כולל ועדת מהדרין של תנובה בראשות הרב ויטמן. (חלק ממוצרי החלב המוגשים מיוצרים במלון, בכשרות למהדרין כנ"ל)
  • לחם ולחמניות מסופקים ע"י מאפיות בהשגחת בד"ץ העדה החרדית הרב רובין והרב לנדאו.
  • מוצרי מאפה הנאפים במקום – ניפוי קמח נעשה במקום, במכונה העומדת בכל דרישות המהדרין ומופרשת חלה כדין.
  • במקום ישנו משגיח מיוחד לצורך ברירת המוצרים הנכנסים למטבח – כולל קטניות וכל התבלינים שאינם טחונים כגון אגוזים ושקדים.
  • מוצרי עוף ובשר בהכשר של הרב רובין, לעיתים עקב שיקולי זמינות, המלון מגיש לפי שיקול דעתו בשרים ועופות בהכשר הרב לנדאו או עדה חרדית
  • אין להכניס דברי מאכל ומשקה מחוץ למלון למסעדת המלון ולמתחם הבר.
  • לברורים ושאלות ניתן לפנות למשגיח המלון, ר' יעקב חיון, 050-3231174

משיח שיבוא

משתמש חדש
משהוא היה לאחרונה בלביא? הבנתי שיש שם הרבה מפונים עדיין, האם זה מוריד בהחלט את רמת המלון? או שעדיין המלון מצליח לתפקד אותו דבר מבחינת אוכל נקיון וכו

טוב מאוד

משתמש מקצוען
שאלתי אותו היום שוב ואמר שהשתנה המצב
שאלתי מה השתנה ואמר שיש מפונים ושמים להם רבנות.
למעשה יש כאן טעות אופטית והיא:
עד לפני כמה שנים המצב היה שכל המוצרים בד"צ חוץ מבשר/עוף שהמעוניינים בגלאט היו צריכים להודיע זאת בהזמנה ורואים בבר היכן הבשר/עוף שכתוב שזה הגלאט.
בשנים האחרונות הם קלטו שכולם מבקשים את זה ואז העבירו את הכל לגלאט. אבל במטבח המשיכו לבשל גם רבנות לבני הקיבוץ בכלים ותנורים נפרדים! צבועים באדום או מסומנים בטבעת ברזל. (כל זאת ראיתי בעיני יחד עם הרב זריצקי)
לאחרונה בגלל המפונים חזרו לנוהל הישן שהעופות/בשר רבנות ויש אופציה נוספת לגלאט
אמרתי בהזמנות במלון שאני רוצה רובין, אמרו לי אתה לא צריך להזמין כי אוטומטית לכל האורחים שאינם מהמפונים מכינים רק רובין ויש לזה בר נפרד מסומן היטב.
דברתי עם הרב יעקב חיון שבמקום והוא אימת את הדברים הנ"ל. אגב, שאלתי אותו אם הוא דיבר עם הרב זריצקי לאחרונה ואמר לי שלא.
יש אפשרות ליצור איתך קשר?

אשמח לדעת האם האוכל, הסלטים וכו', הינם בכשרות בד"ץ, והאם הירקות עוברים שטיפה יסודית לפני ההכנה, או שכל המוצרים בכשרות הרבנות?

נערך לאחרונה ב:

rutt

משתמש מקצוען
יש אפשרות ליצור איתך קשר?

אשמח לדעת האם האוכל, הסלטים וכו', הינם בכשרות בד"ץ, והאם הירקות עוברים שטיפה יסודית לפני ההכנה, או שכל המוצרים בכשרות הרבנות?
לזה נראה לי שכדאי שתיצור קשר עם המשגיח במקום... יהודי חרדי משלנו. תתקשר למלון והמערכת ניתוב שיחות תפנה אותך להשגחה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה