למי יש מידע על ביה"ח החדש באשדוד

אלישקף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
מה יש לכל היולדות הללו לספר על חוויית הלידה שם מבחינת:
- יחס בקבלה
- יחס הצוות הרפואי
- המקצועיות (לפחות בתחושה המתקבלת
- האווירה במחלקה
?
תודה!

מרגלית100

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ממש חבל, כי אחד הסיבות העיקריות שהייתי הולכת לשם זה שחשבתי שמקום כזה שבסופו של דבר ישמש בעיקר יולדות חרדיות יהיה מותאם לרוח שלנו, ובשביל לקבל מנות קרב ולהרגיש בשבת כמו ב - - - -, אני לא יודעת אם כדאי לי להגיע לשם רק בשביל היופי של המקום.
הייתי גרה בירושלים ותיארתי לעצמי משהו כמו שערי צדק או ביקור חולים, לידה קודמת ילדתי בבי"ח אחר והיה לי מאוד קשה הקטע של החילוניות (עם שורוק) במקום ואם באשדוד זה אותו דבר - מה הואילו חכמים?
אני מאוד מקווה שזה רק משהו התחלתי, קשיי הסתגלות ועניינים שצריכים להסתדר, אשמח מאוד אם יש למישהי מידע מתחדש, שתעדכן, לטובת הרבה מנשות הפורום שמתעניינות.

מרגלית100

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בכלל היה לי נראה מוזר העניין שאין שום פרסומת מצידם בכלל העיתונות (בכ"א ממה שראיתי עיתוני חג הסוכות) שהייתי בטוחה שיהיו מלאים בפרסומת על בי"ח חדש שנפתח, ועל כמה הם באים לקראת היולדות והציבור, זה לא כ"כ היה נשמע לי

rivi y

משתמש פעיל
ממש חבל, כי אחד הסיבות העיקריות שהייתי הולכת לשם זה שחשבתי שמקום כזה שבסופו של דבר ישמש בעיקר יולדות חרדיות יהיה מותאם לרוח שלנו, ובשביל לקבל מנות קרב ולהרגיש בשבת כמו ב - - - -, אני לא יודעת אם כדאי לי להגיע לשם רק בשביל היופי של המקום.
הייתי גרה בירושלים ותיארתי לעצמי משהו כמו שערי צדק או ביקור חולים, לידה קודמת ילדתי בבי"ח אחר והיה לי מאוד קשה הקטע של החילוניות (עם שורוק) במקום ואם באשדוד זה אותו דבר - מה הואילו חכמים?
אני מאוד מקווה שזה רק משהו התחלתי, קשיי הסתגלות ועניינים שצריכים להסתדר, אשמח מאוד אם יש למישהי מידע מתחדש, שתעדכן, לטובת הרבה מנשות הפורום שמתעניינות.
בית חולים באשדוד זה לא בית חולים חרדי זה לכלל הציבור
מי שמאד רוצה ללדת במקום חרדי בשביל זה יש את מעייני הישועה ולניאדו
בכל בית חולים האוכל לא כשר ובשביל החרדיות מביאים חמגשיות עם אוכל כשר
האוכל זה דבר משני
אני מאמינה שדברים הסתדרו בהמשך (סכ"ה אשדוד היא עיר מאד דתית)
מחלקת יולדות פועלת בקושי שבוע וחצי
תנו לזמן לעשות את שלו

מרגלית100

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תודה, על המידע,
אצלי אחרי לידה האוכל הוא לא כ"כ משני, אבל את צודקת שזה כשהכל חוץ מזה ב"ה בסדר, ה' יעזור שבאמת רק האוכל יהיו הבעיות שלנו אחרי לידה, זה סימן טוב.

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
שמעתי היום
שהתיאום בין אנשי המקצוע עדיין בשלבי התארגנות,
עם הזמן כנראה גם זה ישתפר.,

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
חברה מאוד קרובה שלי שגרה באשדוד ילדה אתמול בתה"ש, וכששאלתי אותה למה לא אסותא, אמרה שהאדמו"ר שלהם כרגע מבקש לא ללדת שם, מאחר ואין שם מחלקת קרדיולוגיה של יילודים, וכל בעיה לבבית של התינוק(שלפעמים לא יודעים עליה קודם) חלילה צריך להטיס בנט"ן לתה"ש, ולכן עדיף כרגע עד שהמחלקה הזאת תהיה פתוחה כרגיל לא ללדת שם(כמו שהיה פעם במעיני הישועה)

רחל בלס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שמעתי מגיסתה של גיסתי (נשמע רחוק אבל קרוב....)
ילדה שם בשבוע שעבר
היתה מרוצה עד הגג מבחינת יחס ומקצועיות
לגבי כשרויות אוכל וכו' לא בררתי.
שיהיה בשעה טובה ובקלות

אלמוני

משתמש חדש
לגבי תל השומר מישהי יודעת ,אם יש שם אווירה יותר חרדית?
ובכלל איך שם?

רבקי בינעט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
מי שרוצה בפרטי טלפונים של נשים שילדו שם מוזמנת לפרטי בשמחה

בדיחה

יצירות שוקולד
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כאילו שבכל בתי החולים יש כשרות יותר טובה בבשר, (איכילוב תל השומר, וכו' יש מנות קרב כשרות בצהרים) ומה קורה שם בשבת? הכל מותאם למגזר החרדי? ממש לא,
אז לא לבוא בטענות לבית חולים שפתוח בקושי חודש,
היולדות שילדו שם עד עכשיו נהנו עד הגג, שמעתי על מס' רב של חרדיות, חסידיות, שילדו שם בברכת רבותיהם, ולא נראה לי שיפה לומר שיולדת חרדית לא יכולה להיכנס לשם, אפשר לומר זאת על כל בית חולים (מלבד מעיני הישועה ולניאדו)
תגידו תודה שיש לנו סוף סוף בית חולים באשדוד

מלכה בול

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בתור אחת שילדה בתלה"ש, האוכל כשר בכשרות הבד"ץ - נדמה לי שכך הם פרסמו לאחרונה, בכל אופן אמרו לי קודם שאפשר לסמוך על הכשרות שלהם ב- 100% (רב אמר לי...)!
דבר שני, נכון שלא כולן שם חרדיות, אבל יש שם די הרבה חרדיות, והאחיות וכל הצוות מאוד מודעים לציבור החרדי ולהלכות.
הרבה יותר נהנתי שם מאשר במעייני הישועה.
סתם אנקדוטה, לצערי אני יולדת בניתוחים, במעייני, כשבעלי ביקש שיבואו לעזור לי לקום, אף אחות לא הסכימה, ואמרו לו שהוא יכול לעזור לי אם אני מתקשה לקום לבד, הם מסכימים לעזור רק בקימה הראשונה... בעוד בתלה"ש אחיות עזרו לי מאוד, ותמיד ידעו לכבד את זה שבעלי לא יכול לסייע לי.
כשהיועצת הנקה באה לעזור לי בפעם הראשונה, היא שלחה את בעלי החוצה ואמרה לו שיתכן וזה לא יהיה כ"כ צנוע שאני מניקה...
בקיצור, אני מאוד ממליצה ללכת לשם!!! (גיסתי הלכה לשם כי אני נהנתי, ולא גמרה להודות לי על זה)

שלכם

משתמש פעיל
1) שבת: בית החולים בתוך תחום העירוב, המגיעים מכיוון כביש S עליהם לדעת שהצומת הסמוכה לביג והשביל לבית החולים מכיוון הצומת, לא כלולים בעירוב ויש להזהר לא לחצות דרך הצומת, ניתן לראות במקום היכן עובר העירוב, [בעז"ה בתקופה הקרובה יסודר העירוב לגמרי].
2) כשרות: למיטב ידיעתי האוכל בהשגחת הרבנות, ויש מנות קרב בהשגחת הבד"צ לחרדים כמו ברוב בתי החולים.
בכל מקרה לנוחתכם [ולא לנוחות המשגיח] מצורף מספר הטלפון של משגיח הכשרות בבית החולים. ישראל: 052-7141486
3) התאמה: לי באופן אישי ידוע על יולדת חרדית שהייתה שם ומאוד נהנתה, אכן ישנם רבנים שכרגע ממליצים לא להגיע לשם מכיוון ועדיין לא כל המחלקות פועלות, בזמן הקרוב כנראה הדברים ישתנו.

אלמוני

משתמש חדש
בתור אחת שילדה בתלה"ש, האוכל כשר בכשרות הבד"ץ - נדמה לי שכך הם פרסמו לאחרונה, בכל אופן אמרו לי קודם שאפשר לסמוך על הכשרות שלהם ב- 100% (רב אמר לי...)!
דבר שני, נכון שלא כולן שם חרדיות, אבל יש שם די הרבה חרדיות, והאחיות וכל הצוות מאוד מודעים לציבור החרדי ולהלכות.
הרבה יותר נהנתי שם מאשר במעייני הישועה.
סתם אנקדוטה, לצערי אני יולדת בניתוחים, במעייני, כשבעלי ביקש שיבואו לעזור לי לקום, אף אחות לא הסכימה, ואמרו לו שהוא יכול לעזור לי אם אני מתקשה לקום לבד, הם מסכימים לעזור רק בקימה הראשונה... בעוד בתלה"ש אחיות עזרו לי מאוד, ותמיד ידעו לכבד את זה שבעלי לא יכול לסייע לי.
כשהיועצת הנקה באה לעזור לי בפעם הראשונה, היא שלחה את בעלי החוצה ואמרה לו שיתכן וזה לא יהיה כ"כ צנוע שאני מניקה...
בקיצור, אני מאוד ממליצה ללכת לשם!!! (גיסתי הלכה לשם כי אני נהנתי, ולא גמרה להודות לי על זה)

תודה על התגובה עזרתי לי מאוד!

מרגלית100

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כאילו שבכל בתי החולים יש כשרות יותר טובה בבשר, (איכילוב תל השומר, וכו' יש מנות קרב כשרות בצהרים) ומה קורה שם בשבת? הכל מותאם למגזר החרדי? ממש לא,
אז לא לבוא בטענות לבית חולים שפתוח בקושי חודש,
היולדות שילדו שם עד עכשיו נהנו עד הגג, שמעתי על מס' רב של חרדיות, חסידיות, שילדו שם בברכת רבותיהם, ולא נראה לי שיפה לומר שיולדת חרדית לא יכולה להיכנס לשם, אפשר לומר זאת על כל בית חולים (מלבד מעיני הישועה ולניאדו)
תגידו תודה שיש לנו סוף סוף בית חולים באשדוד
אף אחד לא בא בטענות, פשוט לתומי חשבתי שבית חולים שנפתח במקום כה מרכזי ומשמעותי בעיקר לציבור החרדי (ובפרט בקטע של היולדות) יהיה מותאם מבחינת כשרויות ואוירה, ואני רואה שטעיתי, זו היתה סתם המחשבה האוטומטית שלי ולכן כה התפלאתי כששמעתי שיולדות שרוצות הכשר מהודר מקבלות מנות קרב,
את צודקת בהחלט שהיחס וכל השאר יכולים להיות מצוינים כמו בכל בתי החולים האחרים, אני ילדתי לידה קודמת בבי"ח אחר ממה שהזכירו כאן, כמעט ולא נפגשתי עם חרדיות, קצת דתיות, אבל היחס היה מעולה, הם העריכו אותי והסתכלו עלי הרבה יותר בכבוד והערצה ממה שהייתי רגילה עד היום כשילדתי בבי"ח חרדי, אבל הקטע של האוירה החרדית והאוכל הרגיל היה לי מאוד חסר, וזה בדיוק מה שבאתי לברר על ביה"ח החדש וקיבלתי תשובות מספקות,
תודה לכל מי שהוסיפה מידיעותיה ואשמח לשמוע אם יש עוד, וסליחה מכל מי שהשאלה שלי קוממה אותה.

עצובית

משתמש פעיל
אם כבר יש כאן דיונים על בתי חולים
אשמח לשמוע לגבי איכילוב?
האדמו"ר שלנו שלח אותי לשם במקום למעייני ואני די לחוצה מחוסר הוודאות ממקום לא מוכר.
איך שם מבחינת החדרי לידה? הקבלה? היחס?
ובכלל המחלקה והאוכל?

mali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אף אחד לא בא בטענות, פשוט לתומי חשבתי שבית חולים שנפתח במקום כה מרכזי ומשמעותי בעיקר לציבור החרדי (ובפרט בקטע של היולדות) .

החרדים מכירים את אשדוד הגלל הקהילה הגדולה הקיימת בה, אבל עדיין אשדוד היא עיר חילונית ברובה. בית החולים לא נפתח בשביל חרדים, מצחיק לחשוב את זה. הוא לא קהילתי בסגנון של מעייני ולניאדו. הוא בי"ח ציבורי המתנהל ככל בתי החולים במדינה. אם כי יש תקווה שההתנהלות האנושית בו תהיה טובה יותר. בגלל התנאים שלו, בגלל המדיניות של ההנהלה.. וכו'
מה שכן, מאמינה שהתנאים לציבור שומרי תומ"צ ישתפרו בהמשך כי אכן יש קהילה חרדית חזקה שתיעזר בו, ורק לשמחות, וגם משום שמעורבת בבי"ח, החל מהרעיון להקמתו ודרך כל גלגוליו עסקונה חרדית חזקה ומקושרת.

מה שבטוח לא העל האוכל זה יפול. ושכולם יכירו את המקום הזה רק במחלקת יולדות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה