עזרה למישהו יש מושג על בנקאות פתוחה?

קס'ניק

משתמש פעיל
בנקאות פתוחה באתר הבנק, זה אומר שגם הבנקאי רואה את הבנק השני ואת העסקאות בכרטיס או רק אני?
פשוט אני לא מעוניין שהבנקאי יראה את הפעילות בבנק השני וודאי שלא את פירוט העסקאות
תודה רבה לעונים

תמנון רב זרועות

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית
הבנקאי לא רואה!
רק אתם באפליקציה שלכם
ורק את החברות שאישרתם,
לדוג' יש לכם חשבון בפועלים ובמזרחי אתם באפליקציה של פועלים צריכים לאשר לראות את מזרחי.
אוטומטי אתם לא תראו כלום.
וכמובן צריך לאשר את כל החברות.

מאסטר באקסל

משתמש מקצוען
רואה גם רואה.
הוא לא יכול סתם לראות בבית כשבא לו.
אבל המידע נגיש לו בדיוק כמו המידע שיש לו מהבנק עצמו שהוא עובד בו.

מאסטר באקסל

משתמש מקצוען
לא נכון!!!!!!
אני אגיד על בסיס מה אני אומר, ותגיד אתה על בסיס מה אתה אומר.

אז קודם כל אקדים ואומר שאני מפתח תוכנה במקצועי, ועוסק הרבה באינטגרציות ב-API בין חברות.
בנוסף עבדתי בעבר במסגרת פרויקט פרטי, גם עם API של בנק אחד. (לא במסגרת בנקאות פתוחה, אבל קיבלתי גישה לאותו API)

עכשיו בואו נעזוב שניה את הבנקאי ונדבר על הבנק.
כל המידע על תנועות החשבון שלנו יושב בדאטהבייס (ככה כותבים את זה בעברית?) של הבנק.

ואם אני מפתח או איש DevOps (איך כותבים את זה בעברית?) או דאטה או כל תפקיד אחר שנותן לי גישה לשרתים של החברה, אז אני יכול לראות את כל המידע. כל הסיפור של שם משתמש וסיסמא, זה איך הבנק מנגיש את המידע החוצה, אבל פנימית, זה פשוט יושב מוצפן או לא, אבל נמצא.

כשהבנק מקבל הרשאה מבנק אחר לקרוא את המידע. שלב ראשון הוא קורא את המידע ורושם אצלו בדאטהבייס. שלב שני מנגיש את זה ללקוח על ידי שם משתמש וסיסמא.

כך שזה בפועל מצטרף למידע מהבנק עצמו שהבנק שומר עלינו בשרתים שלו.

עכשיו נדבר על הבנקאי. הבנק מנגיש את המידע על העסקות שלנו לבנקאי לא בצורה חופשית, מהמרפסת. אלא כשהוא מול הלקוח, (לא נראה לי הגבלה באמת, כלומר שהוא לא יכול טכנית לגשת למידע, אלא יותר ברמה של נהלים מה מותר ומה אסור)

ועכשיו נשאלת השאלה, כשהבנקאי ניגש למידע של הלקוח, האם יש הפרדה בין המידע על פעולות בחשבון עצמו, לבין מידע מבנק אחר?

והתשובה היא לא, אין שום סיבה בעולם לבנק לשמור על מידע שלא שלו, יותר מכל מידע שלו, אם כבר אז כמובן להיפך.

@תמנון רב זרועות אני ממש סקרן לשמוע על בסיס מה אתה חולק עלי בכזאת נחרצות.

תמנון רב זרועות

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית
אז כך, אני בנקאית.
ויצא לי לשוחח עם לקוחות רבים שאישרו בנקאות פתוחה.
ושום לקוח באשר הוא לא ראיתי את החשבונות, כרטיסים אחרים שלו...
יכול להיות שזה שמור איפשהוא במערכות הבנק.
אבל ללא גישה לבנקאים, מנהלים וכו'

מאסטר באקסל

משתמש מקצוען
אז כך, אני בנקאית.
ויצא לי לשוחח עם לקוחות רבים שאישרו בנקאות פתוחה.
ושום לקוח באשר הוא לא ראיתי את החשבונות, כרטיסים אחרים שלו...
יכול להיות שזה שמור איפשהוא במערכות הבנק.
אבל ללא גישה לבנקאים, מנהלים וכו'
סבבה מקבל, ועדיין אם זה מידע שאתה רוצה שהבנק לא יידע, לא הייתי נותן לו הרשאה לקבל את המידע ומצפה שהוא לא יידע.

לא כך שומרים סודות.

אז @קס'ניק אל תתן ללאומי את המידע על פאג״י (זה לפי השם שלך)

קס'ניק

משתמש פעיל
אני אגיד על בסיס מה אני אומר, ותגיד אתה על בסיס מה אתה אומר.

אז קודם כל אקדים ואומר שאני מפתח תוכנה במקצועי, ועוסק הרבה באינטגרציות ב-API בין חברות.
בנוסף עבדתי בעבר במסגרת פרויקט פרטי, גם עם API של בנק אחד. (לא במסגרת בנקאות פתוחה, אבל קיבלתי גישה לאותו API)

עכשיו בואו נעזוב שניה את הבנקאי ונדבר על הבנק.
כל המידע על תנועות החשבון שלנו יושב בדאטהבייס (ככה כותבים את זה בעברית?) של הבנק.

ואם אני מפתח או איש DevOps (איך כותבים את זה בעברית?) או דאטה או כל תפקיד אחר שנותן לי גישה לשרתים של החברה, אז אני יכול לראות את כל המידע. כל הסיפור של שם משתמש וסיסמא, זה איך הבנק מנגיש את המידע החוצה, אבל פנימית, זה פשוט יושב מוצפן או לא, אבל נמצא.

כשהבנק מקבל הרשאה מבנק אחר לקרוא את המידע. שלב ראשון הוא קורא את המידע ורושם אצלו בדאטהבייס. שלב שני מנגיש את זה ללקוח על ידי שם משתמש וסיסמא.

כך שזה בפועל מצטרף למידע מהבנק עצמו שהבנק שומר עלינו בשרתים שלו.

עכשיו נדבר על הבנקאי. הבנק מנגיש את המידע על העסקות שלנו לבנקאי לא בצורה חופשית, מהמרפסת. אלא כשהוא מול הלקוח, (לא נראה לי הגבלה באמת, כלומר שהוא לא יכול טכנית לגשת למידע, אלא יותר ברמה של נהלים מה מותר ומה אסור)

ועכשיו נשאלת השאלה, כשהבנקאי ניגש למידע של הלקוח, האם יש הפרדה בין המידע על פעולות בחשבון עצמו, לבין מידע מבנק אחר?

והתשובה היא לא, אין שום סיבה בעולם לבנק לשמור על מידע שלא שלו, יותר מכל מידע שלו, אם כבר אז כמובן להיפך.

יישר כח על העזרה וההסבר הברור גם לאנשים כמוני שאינם מתמצאים בכל מה שמאחורי התוכנה.
רק משהו אחד לא ברור לי, בעצם אתה אומר שלא מדובר במעבר מאובטח אל אתר הבנק השני אלא צפיה בנתוני הבנק השני באתר הבנק הראשון?
כל העברה שאני עושה בבנק אחד מיד מתעדכן בבנק השני?
והעברות אני לא יכול לבצע כשעברתי מהבנק השני?
כי כשאני לדוגמא נמצא באתר בנק לאומי ולוחץ על דפי פירוט של כרטיס אשראי (הכרטיס הוא של MAX) אני ישר עובר לאתר MAX ויכול לצפות במידע על כל הכרטיסים , גם החוץ בנקאיים שיש לי בMAX וכן לבצע פעולות.
(יש לציין שיש לי גם כרטיס בנקאי נוסף ע"ש אשתי של חברת כאל ומשם אי אפשר לעבור לכל הכרטיסים, אלא רק דפי מידע של הכרטיס הספציפי)

מאסטר באקסל

משתמש מקצוען
יישר כח על העזרה וההסבר הברור גם לאנשים כמוני שאינם מתמצאים בכל מה שמאחורי התוכנה.
רק משהו אחד לא ברור לי, בעצם אתה אומר שלא מדובר במעבר מאובטח אל אתר הבנק השני אלא צפיה בנתוני הבנק השני באתר הבנק הראשון?
כל העברה שאני עושה בבנק אחד מיד מתעדכן בבנק השני?
והעברות אני לא יכול לבצע כשעברתי מהבנק השני?
כי כשאני לדוגמא נמצא באתר בנק לאומי ולוחץ על דפי פירוט של כרטיס אשראי (הכרטיס הוא של MAX) אני ישר עובר לאתר MAX ויכול לצפות במידע על כל הכרטיסים , גם החוץ בנקאיים שיש לי בMAX וכן לבצע פעולות.
(יש לציין שיש לי גם כרטיס בנקאי נוסף ע"ש אשתי של חברת כאל ומשם אי אפשר לעבור לכל הכרטיסים, אלא רק דפי מידע של הכרטיס הספציפי)
כן.
אתה תוכל לצפות בנתונים של בנק ב באתר של בנק א.
בדרך כלל הם לא ישתמשו בזה רק כדי להציג נתונים יבשים, כי אז אין בזה כל כך תועלת יותר מאשר לגשת לאתר של בנק ב, הם ינסו לתת לך סיכומים ותובנות.

רק תיקון אחד, זה לא יתעדכן מייד. אין להם טריגר לדעת שביצעת פעולה ולרוץ לבדוק בנתונים של בנק ב מהי הפעולה, אלא הם פשוט שולחים בקשה מתוזמנת פעם או פעמיים ביום כדי להתעדכן.

לגבי מה שאתה מתאר לגבי מקס. אכן כך עובדים הדברים בלי הבנקאות הפתוחה.

הצפצפה

משתמש מקצוען
לבנקאי אין גישה לנתונים של בנקים אחרים גם אם הלקוח מאשר בנקאות פתוחה.
יש מידע נוסף שהבנקאי לא חשוף אליהם ומופיע באפליקציה כמו לדוגמא פירוט חיובים של כרטיס אשראי (לפחות בבנק שאני עובדת בו...)

קס'ניק

משתמש פעיל
ניסיתי כרגע להתחבר ולא הצלחתי.
יכול להיות שבגלל שהשם משתמש הוא של אשתי?
כי זה גם מזהה אותי ושולח לי קודים

מאסטר באקסל

משתמש מקצוען
ניסיתי כרגע להתחבר ולא הצלחתי.
יכול להיות שבגלל שהשם משתמש הוא של אשתי?
כי זה גם מזהה אותי ושולח לי קודים
לא הבנתי מה ניסית, למי אישרת מי.

ובכללי כשאתה (לא אישי) מתאר בעיה, נסה להניח שלאיש שקורא אותה אין שום מושג מה ניסית לעשות עכשיו.
ואז נסה לקרוא אותה כאיש שלא יודע מה עשית עכשיו ולבדוק האם היא מובנת.

קס'ניק

משתמש פעיל
כרגע נכנסתי עם שם המשתמש של אשתי (לי אין) לאתר בנק המזרחי לחשבון המשותף, וניסיתי לאשר בנקאות פתוחה לחשבון המשותף בבנק לאומי, עם שם המשתמש שלי, והתוצאה הייתה שהפעולה לא הושלמה עכב תקלה טכנית.

מאסטר באקסל

משתמש מקצוען
כרגע נכנסתי עם שם המשתמש של אשתי (לי אין) לאתר בנק המזרחי לחשבון המשותף, וניסיתי לאשר בנקאות פתוחה לחשבון המשותף בבנק לאומי, עם שם המשתמש שלי, והתוצאה הייתה שהפעולה לא הושלמה עכב תקלה טכנית.
אז ענית את התשובה.
זה אכן חייב להיות הרשאות של אותו בן אדם.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה