דרוש מידע למחמירים בשמיטה כהחזו"א (יבול נכרי) שימו לב!

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
כבר שכחנו מהשמיטה, אבל מצוי כעת שימורי מלפפון חמוץ שהם יבול נכרי.
כמובן שזמן הביעור עבר מזמן, והיות ובד"ץ העדה החרדית אינם נוהגים כהחזו"א מסתבר שלא הפקירו בזמן.
ולכן מי שמקפיד, שישים לב!
(אני נתקלתי בזה השבוע, אולי זה כבר זמן רב?)

שרה שרם צילומותק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
:eek::eek::eek:

התמר

משתמש פעיל
כלומר, לפי החזו''א כל מלפפון חמוץ שנמצא כעת וכתוב עליו 'יבול נוכרי'
עבר על איסור ביעור [וממילא תלוי במח' ראשונים אם נאסר באכילה ?].

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
כבר שכחנו מהשמיטה, אבל מצוי כעת שימורי מלפפון חמוץ שהם יבול נכרי.
כמובן שזמן הביעור עבר מזמן, והיות ובד"ץ העדה החרדית אינם נוהגים כהחזו"א מסתבר שלא הפקירו בזמן.
ולכן מי שמקפיד, שישים לב!
(אני נתקלתי בזה השבוע, אולי זה כבר זמן רב?)
גם אני נתקלתי השבת בקידוש, בזה.

בכיוון הנכון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
הודעה חשובה בהחלט.

בדיוק שאלתי פוסק גדול שבוע שעבר על זה- ואמר לי שהמקפידים על יבול נוכרי- אסור להם בתכלית האיסור לאכול את הסחורה הנ"ל!

רפ

משתמש סופר מקצוען
תמיד צריך לשים לב לזה... הקופסאות האלו נמצאות על המדפים זמן רב מאוד לאחר השמיטה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה