למחבבות קריאה

• פותח הנושא תא
  • פורסם בתאריך

תא

משתמש צעיר
על מה אתן אוהבות לקרוא? איזה נושאים וסיטואציאות? וכו'...

תפנית בעלילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כל דבר שהוא פחות או יותר,בתנאי שיהיה כתוב יפה

gp

משתמש צעיר
חוכמה, סגירת קצוות לא מוגזמת והזדהות!

עם חוכמה, תחכום וסגירת קצוות אבל לא מוגזמת.:cool:
ועוד משהו- הזדהות. לא כ"כ מעניין לקרוא על השב"כ... או החייל או העשיר וכו'
בנ"א אוהבים לקרוא ולהזדהות!-שיהיה מהשטח אבל עם אירוניה מסוימת.;)
אם למרות זאת את הולכת על הסגנון בלי ההזדהות אז שיהיה קיצוני! שבטים וכו'
או הזדהות או להיפך. אבל באמצע- משעמם...
ובלי ציטוטים שב"כ וכדומה! וגם בלי דכאון...:(
מקווה שעזרתי ואף אחד לא נפגע!

תפנית בעלילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הזדהות בעיני זו מילת המפתח,אם הסופר/ת טובה הוא יגרום לך להזדהות גם עם סוכן שב"כ.
כנ"ל לגבי דכאון-אם הכותב טוב הוא יעשה שימוש חכם בכל קשת הרגשות.שני הנ"ל חשובים לדעתי יותר מתיחכום.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
אני קוראת כל מה שכתוב (כולל ספרי טלפונים במקרי חרום).
אבל - הכי אוהבת סיפורים פשוטים מהחיים שלנו עם תובנות מחכימות
ולא סובלת - ספרי מתח זולים שבהם כל רגע מישהו מת \ נחטף\ קם לתחיה.
ומתח מהסוג הזה גם כשהוא משולב בספר טוב ואיכותי מוריד לו את הדרוג בעיני (אבל זה ממש עניין של טעם).

תפנית בעלילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ממש לא התכוונתי לספרי מתח זולים,אני אקרא קודם ספר טלפונים...

תא

משתמש צעיר
מה הכוונה שלכם בדיוק למשהו שאתם יכולים להזדהות איתו? איזה סוג דברים? הרי כל אחד עובר נסיונות שונים בחייו...?

תפנית בעלילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
רגשות של בני אדם זה משהו אוניברסלי,זה יכול להיות דמות שונה ממני לחלוטין,אבל אם הדמות מספיק אמינה והמניעים שלה מספיק מובנים בסיפור אני אזדהה עם הפעולות שלה שהם תוצאה של המניעים.אני אפילו מעדיפה לקרוא על מישהו שונה ועל התנסויות שונות משלי,כי בשביל מה את קוראת ספר?בשביל לקרוא על עצמך?את מכירה דמות חדשה,סיטואציות מפתיעות ותגובות שונות

bitcoin

משתמש פעיל
העיקר מילים , עובדה,
קראתי את הפניה שלך חחחחחחה:
מה עוד? אתן לך דוגמה מהאהובים עלי
(מהתקופה האחרונה)
הרשת, המסע אל קצה הארץ , הנורמלי האחרון,,,,
מכל סגנון קטפתי את המובחר

ממני

משתמש צעיר
אני אוהבת לקרוא על התמודדויות של אנשים, לאו דווקא התמודדויות שאני מתמודדת איתם. כמובן שבשביל לכתוב על נושא מסוים צריך לחקור אותו מאוד טוב כי גם האוכלוסיה המתמודדת הולכת לקרוא את הסיפור.

התמודדיוות לדוגמא: יתומים, אלמנות, גרושים, מחלות, חוזרים בתשובה וכו'.

וכמובן אם תצליחי למצוא נושא שלא לעוס זה יהיה מעולה.

בודקת תוכנה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני אוהבת לקרוא על רגשות, אם זה משלב עלילה ואם זה לא בנאלי כמו אימוץ, חזרה בתשובה וכו'. ספר טוב בעיני זה ספר שימשוך אותי לקרוא אותו ולא אפסיק באמצע, וזה ספר שיש מה לחשוב עליו - מה הוא יעשה בהמשך, מה המהלך הבא של הסובבים אותו וכו'. הוא צריך להיות כתוב בצורה טובה, בשפה עשירה וברמה גבוהה, והעלילה בו צריכה להיות תפורה טוב ולא כזו שאשאל עליה שאלות בלי שיהיו לי תשובות.

בת חורין

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני אוהבת שהדמויות תהינה אנושיות ואמינות, עם קונפליקטים וסתירות
פנימיות כמו לכולנו. ומכאן השמיים הם הגבול מבחינתי, עלילה מכל סוג (כמעט)
ומכל תקופה, כתיבה טובה עם קצת פלפל ומלח:)

ימס

משתמש פעיל
לפי דעתי, אין נושא מסוים או סגנון כלשהו או נושא אחד שהוא הסוד להצלחת היצירה.
סופרת טובה יכולה לקחת נושא משמים ולעוס, ולכתוב אותו בצורה מתוקה כל כך שאי אפשר יהיה שלא להתאהב בו. זה לא עניין של "תכתבי שנון" ולא של "תכניסי הרבה תיאורי רגשות". זה המיזוג של הכל בשילוב עם יכולותיו של היוצר, וחלק גדול מההצלחה היא השקעה גדולה. כקוראת אני יכולה לזהות אם הכותב חיפף או השקיע, וזה ישפיע על ההנאה שלי מן הקריאה.

בת חורין

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תא;2339328:
יותר בתור מונולוג ותיאור מחשבות או סתם מתוך הסיפור?

תיאור מחשבות הוא די הכרחי בשביל ליצור הזדהות, אבל שלא יהיה עמוס מידי או כזה
שלא מוביל לשום מקום.

nar

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
קוראת כמעט הכל אבל נהנית במיוחד מסיפורים שמשולבים בהם ארצות ותרבויות שונות. כך אני מכירה מקומות חדשים ונהנית להוסיף ידע.

ציפורת הנפש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י בת חורין;2340929:
תיאור מחשבות הוא די הכרחי בשביל ליצור הזדהות, אבל שלא יהיה עמוס מידי או כזה
שלא מוביל לשום מקום.

הספרים הטובים באמת לא נכנסים לתיאור הרגש - שלפעמים אין במילים לתארו.
הם מתארים את הסיטואציה/האדם בפעולות והקורא הנבון מתרגש לבד.

יונית3

משתמש צעיר
נכתב ע"י מאמילע;2339038:
העיקר מילים , עובדה,
קראתי את הפניה שלך חחחחחחה:
מה עוד? אתן לך דוגמה מהאהובים עלי
(מהתקופה האחרונה)
הרשת, המסע אל קצה הארץ , הנורמלי האחרון,,,,
מכל סגנון קטפתי את המובחר

אני שומעת לאחרונה לא מעט אנשים שאהבו את "המסע אל קצה הארץ".
מעניין לשמוע מה אהבת בו (בתור העורכת שלו זה מסקרן אותי...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה