למה התוכנית לא מחזירה לי שגיאה?

• פותח הנושא trew
  • פורסם בתאריך

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
אני מניח שחסר לי ידע ולכן אני שואל.
קוד פייתון הבא שאני מריץ עובד בלי בעיה, משתנה a מאבד את ערכו המספרי לטובת ערך מחרוזתי.
שאלה, לפי מה שאני רואה משתנה a מחליף את הסוג שלו למשתנה מחרוזת, האם יש דרך לקבוע בפייתון משתנה שלא יאבד את ערכו כמו שקרה בתוכנית זו?

קוד:
a,b,c,=10,20,30
str = "lama ma tapuach adama"
print a,b,c 
print a*b/c 
for a in str:
    print a 

print a
פלט
קוד:
10 20 30
6
l
a
m
a

m
a

t
a
p
u
a
c
h

a
d
a
m
a
a

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא כ"כ ברור לאיזו תוצאה אתה רוצה להגיע.
אתה הרי לוקח את המשתנה, ובמו ידיך נותן לו ערך אחר (כך הוא עכ"פ בקוד שלך), אז איך אתה רוצה שהוא לא יאבד מערכו?
(אולי אתה מתכוון לקבוע לו סוג INT, ואז כאשר אתה מנסה לתת לו ערך של STRING הוא יתן לך שגיאה?)

KingYes

משתמש צעיר
אתה מדבר ברצינות?
אתה עובר בלולאה וכל פעם מגדיר את המשתנה a לפי הערך הנוכחי של הלולאה. מה שקרה בקוד שלך (ב-print האחרון) זה לקבל את האות האחרונה.

אולי לא הבנתי את השאלה שלך..

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
אני מנסה שהלולאה תרוץ כמספר הפעמים שיש לי במשתנה a כך שהתוצאה תדפיס רק את מספר התווים שמגדיר לה משתנה a.
אני גם רואה שהתוצאה פשוט דורסת את הערך של a ולכן אני חושב שמשהו חסר לי בהבנה של foreach.

KingYes

משתמש צעיר
דבר איתי בפרטי.. אולי באמת חסר לך בהבנה.
בגדול בשביל לדעת את מספר התווים אתה משתמש ב-len. אבל דבר איתי.. משהו מוזר פה :)

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
לא ממש מוזר, מתחיל את דרכי בעולם התוכנות.
בכל אופן תודה

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
בהצלחה בהמשך
אבל הלולאה הזאת עוברת על אייטמים שברשימה ולא נוגעים בהם באמצע הריצה...

KingYes

משתמש צעיר
@wmw
הלולאה בתוכה באמת לא נוגעת בכלום, אבל האיתחול שלה נוגע :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה