להצטמצם בחתונות- לא פיתרון קסם!

מצב
הנושא נעול.

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני סוטה מהנושא, אבל איך עשית את זה? אפשר פרוט?
אני עוד פחות משנה בע"ה בבר מצווה ראשונה, מתחילה לחשבן...
בעלי אומר שרק התפילין עולות כבר 3000 ש"ח
לא כולל תפילין כמובן. התפילין לבד עולות כ 7000, וזה לא שני זוגות. בזה לא חסכנו.

סעודה רק למשפחה, באולם קטן. הזמנתי מקייטרינג ביתי כמה דברים כדי להקל ואת הרוב הכנתי בעצמי שיהיה יפה ובשפע ובזול. לקחתי מלצרים (450 שקל). זה עלה 1200 על האולם ו3500 בערך האוכל כולל חד פעמי זול ויפה, מפות ואגרטלים מגמ"ח ופרחים חיים ממשלה וסידרתי לבד באגרטלים. היה ממש מכובד, יפה, קצר! ב11 נפרדנו מכולם.

קידוש בבית כנסת בשבת כ700 שקל כולל נקיון. אירחנו בבית/ אצל שכנים רק את ההורים ולא השתגענו עם להזמין את כל המשפחה על טפה. סעודת חברים בחיידר עוד 500 שקל (בישלתי בעצמי, לא סיפור). לא כולם עם בגדים חדשים, למי אכפת? כן דאגתי שלכל אחד יהיה משהו חדש כדי שחתן הבר מצוה ירגיש שחוגגים איתו. לעצמי קניתי בכל פעם בגד שבתי נחמד ששימש אותי הלאה.
אפשר אפילו יותר בזול עם קייטרינג זול מאד ורק קבלת פנים אבל העדפתי כן להשקיע באוכל טעים ולהקטין את המוזמנים למשפחה הקרובה בלבד.

בגדול, בעיני זה כמו לבשל ליומיים חג. נראה לנו שצריך לפוצץ את המקרר באוכל ומנות וגיוונים כשבס"ה הקיבה מוגבלת והקיבולת לא מתרחבת.
עושין שמחות גדולות ומזמינים את כווולם- זה נהיה יקר- מותחים את הערב כמו מסטיק כדי להצדיק את המחיר- נהיה עול לכולם- כל אחד בתורו "מחזיר" לאחרים ומחייב נוכחות מלאה במסטיק שלו. בר מצוה זה יום הולדת גדול. מענין רק את המשפחה הממש קרובה ולא את כולה, ואם מקטינים למינימום את החגיגה היא הופכת לנסבלת ומשמחת

אה,בלי תזמורת וצלם וכל זה. להתיחס לזה המפגש משפחתי מצומצם ונעים.

נערך לאחרונה ב:

שקדנות

משתמש פעיל
240,000 ש"ח זה מעט?
והרי מקודם טענו ש15 אלף ש"ח זה הרבה מאוד?!

את יודעת שגם אם תצליחו לחסוך ע"י עריכת חתונות בבית כנסת, 15 אלף ש"ח בכל חתונה, תגיעי בסה"כ ל-150000 ש"ח, שזה פחות מ240000 ש"ח?
הרעיון הוא ש20 שנה לחסוך חודש חודש ולהידחק זה בכלל לא כמו לעשות חתונה פחות מפוארת. זה כמובן הרבה יותר קשה. ואם בסופו של דבר זה חסכון שפוטר בעיה של 2 חתונות בלבד לא יודע אם זה מצדיק.
אני באמת מסכים שגם חסכון של 15 אלף לחתונה הוא לא ביג דיל, אבל בכל זאת יותר הגיוני לחתוך 15 אלף בחתונה שהוא זמן שבין כך קשה לבן אדם מאשר מידי חודש בחדשו לחסוך אלף ש"ח מהבשר החי [הרי איננומדברים כאן על אנשים עשירים].
שלא לדבר על זה שאת יכולה להשקיע את הכסף הזה בצורה מאוד יציבה, ולהגיע עם 5% תשואה למעל 400000 ש"ח!

שלא לדבר על הרווח המשני,
שבו לימדנו את עצמינו לחסוך
ומילא יקל עלינו לחסוך בהוצאות החתונה.
אז צריך גם להפוך לאנשי נדל"ן? הם כבר יודעים בלי הרעיונות שלנו לעשות כסף
חוץ מזה לא מדובר הרי שיהיו 240,000 מהרגע הראשון אלא רק בסוף, אז זה לא יהיה 400 אלף, אלא הרבה הרבה פחות.

שלא לדבר על הרווח המשני,
שבו לימדנו את עצמינו לחסוך
ומילא יקל עלינו לחסוך בהוצאות החתונה.
זה ודאי נכון וחשוב ללמוד לחסוך, וזה מה שהעלת כאן מהתחלה, ממש מסכים במאה אחוז עם הנקודה הזו,. ותודה רבה על ההחכמה בנושא.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
יש כאן דיון ענייני, מחכים ומרחיב אופקים. כדאי שכל אחד יעלה את עמדותיו, טיעוניו והצעותיו בצורה מכובדת. כך יש יותר סיכוי שתתקבלנה על לב.

נערך לאחרונה ב:

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הרעיון הוא ש20 שנה לחסוך חודש חודש ולהידחק זה בכלל לא כמו לעשות חתונה פחות מפוארת. זה כמובן הרבה יותר קשה. ואם בסופו של דבר זה חסכון שפוטר בעיה של 2 חתונות בלבד לא יודע אם זה מצדיק.
אני באמת מסכים שגם חסכון של 15 אלף לחתונה הוא לא ביג דיל, אבל בכל זאת יותר הגיוני לחתוך 15 אלף בחתונה שהוא זמן שבין כך קשה לבן אדם מאשר מידי חודש בחדשו לחסוך אלף ש"ח מהבשר החי [הרי איננומדברים כאן על אנשים עשירים].
את זה בדיוק אני מנסה להסביר אשכול שלם.
שלצעירים קשה לחסוך אפילו אלף ש"ח בחודש
אבל הם דורשים מהמבוגרים להצטמצמם בצורה דרסטית
ולמה נראה לך שאם היום קשה לך לוותר על בגד / מאכל ממותג / יציאה / לא משנה מה
בעתיד לא יהיה לך קשה לוותר על עריכת חתונה?!
נראה לך שיכולת הצמצום והחיסכון יורד בדיוק ברגע שבו מתחילים לחתן?!
(מסתבר שה לא קורה. והראיה- כל אלה שמחתנים היום- ראו את הבור הזה בדיוק לפני 5 שנים)

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
חוץ מזה לא מדובר הרי שיהיו 240,000 מהרגע הראשון אלא רק בסוף, אז זה לא יהיה 400 אלף, אלא הרבה הרבה פחות
למה נדל"ן?!
תקראי את האשכולות של @מקצועי בלבד יש דרכים קלות לחסוך ולהשקיע ולהניב תשואה יפה בלי נדל"ן.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
לא בהכרח שחסכון משמעותו להדחק.
ובפרט זוגות אחרי חתונה, שאין להם הרבה הוצאות יכולים לחסוך כשהם עובדים (או אחד מהם עובד)
וחסכון של כמה מאות ש"ח בחודש בד"כ מעשי מאד.
אם אין שום אופציה לחסוך גם לא את זה, המצב דורש ברור לעומק.

חוץ מזה לא מדובר הרי שיהיו 240,000 מהרגע הראשון אלא רק בסוף, אז זה לא יהיה 400 אלף, אלא הרבה הרבה פחות.
לא. יש אפיקי חסכון פשוטים מאד. הפורום השכן מלא בידע בנושא.

ט.פריד

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
כותבים תבנו אולמות וכו' כי אנחנו נדבנים עשירים... באמת!!! בני ה 25-39 כותבים כי הם כעת מצטמצמים. וזה לא הופך אותם למשוגעים. כל אחד שרוצה לקנות עגלה יקרה זו אכן בעיה אישית שלו ויש המון צעירות שקונות יד שניה וכד' ומרגישות מצוין עם זה.
אבל נורמות של חתונה כבר צריך בהסכמה מהצד השני ולכן צריכים תקנות.
אומנם התרחקנו מהחתונה שלנו אבל אני זוכרת היטב כמה עצבן אותי כל ההתעסקות המטופשת סביב ה"נשף". וכן גם החתונות של האחים והגיסים מכבידים מאד על התקציב ואם אני מעיזה להופיע בבגד שלא מהצבע שסוכם כי לא חשבתי לקנות/לשכור והסתפקתי במלמלות מהאירוע הקודם כבר קם עלי עליהום משפחתי (מבני העשרה וחלק מהישישות ולא מגיל הביניים, הם מבינים היטב...). אני רוצה מאד את התקנות גם לחתונות של בני משפחתי וגם של הילדים שלי.
כרגע אני נמצאת בבר מצוות ורוצה בהחלט אירוע צנוע! לילד חשוב רק להיות "כמו כולם" ואם ה"כולם" צנוע אז הכל בסדר לו. באופן אישי סיכמנו עם בננו שיקבל בר מצווה קטן ונשקיע את הכסף ברכישת ספרים. נכון, לא חסכנו הרבה כסף אבל כן חינכנו שאת הכסף משקיעים בדברים שנשארים ולא בחגיגה ראוותנית. אני מאד מקווה שכשנגיע להשאתם אכן אירוע החתונה יהיה מצומצם יותר ואם יהיה לנו בעז"ה תקציב. נוכל לרכוש לזוג רהיטים או מימון נאה יותר לדירה ודברים שישארו להם לחיים, ולא לראוותנות מיותרת ומטופשת!
אני רואה לא מעט מבוגרים שמחתנים ילדים ומתנהגים כמו ילדים קטנים. אינכם רוצים להתאפק? לא צריך! תלוו כספים שאין לכם איך להחזיר ואנחנו נדבר על צמצום עד שנגיע לשלב הזה בעצמנו ואז המסר אולי יחדור סוף סוף ונוכל לעשות כהבנתנו. איני מבינה למה זה מפריע למבוגרים יעשה כל דור כהבנתו.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
א. הגיוני. אבל בכ"ז בעולם מתוקן של הוצאות לפי יכולת, המציאות אמורה להתמודד עם ההיגיון הזה בדרך כלשהי.

ב. גם אם ההנחה שלך על הגילאים שמוטרדים מהעניין נכונה, זה לא נראה לי קשור להסכמה לשנות את האחרים ולא את עצמי, (לדוג' מצוי לראות שזו"צ עושים דין לעצמם ולא קונים את הבגד היקר לעצמם לחתונה למרות שההורים לילדים שבבית כן מוציאים וכדו' מה שמראה שיש הבדלים בתפיסות ולא בגלל שכל אחד רק רוצה לתקן את השני)
ההסברים הם לדעתי בכמה נוסחאות דומות, אבל בגדול, הדור ההוא נכנס לבור הזה בעיוורון מוחלט! הדור הבא רואה כעת את המתרחש בדיעבד וחרד לעצמו.

ג. מורכב. השאלה על איזה חיסכון מדובר, אני מדבר על ציבור שחתונת בת לוקחת ממך 700-800 אלף ש"ח, גם בחיים נכונים, והשקעה נכונה של החיסכון, אולי מכסים את הבת הראשונה.

א. ומי אומר שההגיון הוא להוציא 20 שנה את כל הכסף שיש, ולעמוד לפני שוקת שבורה בגיל 40? כולנו יודעים שנצטרך לחתן אי פעם.
ובשום מצב בעולם לא יתכן שהחתונה תעלה 0 שקלים. גם אם נצטמצם הכי שאפשר. אז אולי ההגיון כן אומר שעדיף להצטמצם כבר קודם?!
(ובפרט ששקל שנחסך בגיל 20, שווה בגיל 40 פי 3.8, אם משקיעים אותו נכון)
ובכלל, לא ידעתי שיכולת הצמצום והשליטה העצמית יורדת לעולם עם שבירת הצלחת של הילד הראשון.
נדמה לי שצריך להתחיל לעבוד על זה הרבה לפני.

ב. מיהו בדיוק הדור ההוא?
לפי מה שאני יודעת, מדי שנה יש מחזור חדש של הורים,
שראו את הבור הזה לפני שנה בדיוק כמונו.
והיום הם כבר נמצאים עמוק בתוכו.

ג. אני לא רוצה לחנך ציבורים שהם לא שלי,
אבל אני כן חושבת שאפשר להגיע לדרך האמצע, כלומר לתת רק 300 א"ש, שזה סכום שניתן להגיע אליו עם חיסכון נכון כל השנים.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
את זה בדיוק אני מנסה להסביר אשכול שלם.
שלצעירים קשה לחסוך אפילו אלף ש"ח בחודש
אבל הם דורשים מהמבוגרים להצטמצמם בצורה דרסטית
ולמה נראה לך שאם היום קשה לך לוותר על בגד / מאכל ממותג / יציאה / לא משנה מה
בעתיד לא יהיה לך קשה לוותר על עריכת חתונה?!
(מסתבר שה לא קורה. והראיה- כל אלה שמחתנים היום- ראו את הבור הזה בדיוק לפני 5 שנים)
יש הבדל גדול בדברים.
ביום יום כשמרגישים שיש כסף,
וכל אחד בתקופה שבה יותר רווח לו כלכלית - מרגיש יותר "קל על ההדק" בהוצאות.
אבל אם קןרה שיש הוצאה בלתי צפויה, או משהו אחר - ומחליטים להצטמצם,
פתאום הרבה יותר קל לחסוך ולוותר על דברים.

אין שום קשר בין הצטמצמות ברמת החיים הרגילה, לבין הצטמצמות בחתונה. חתונה זה זמן שבו בד"כ בכל מקרה בהרבה בתים מהדקים את החגורה, ולכן קל אז יותר לחסוך.
ולאנשים שאומרים "מה זה כבר הפרש של 5,000 ש"ח בX"?
ועוד אלפיים פה, ועוד 15,000 ש"ח שם, מצטברים לסכום גדול!!

אנשים שמרגישים שממילא יש בור תקציבי, ונו, נכניס עוד קצת, מה זה כבר משנה. עוד גמ"ח פחות גמ"ח - זו טעות אדירה!!!
כשהוא ישאר תקוע פתאום עם החזר של 3,000 ש"ח לאיזה גמ"ח ולא ימצא מאיפה, ויכתת רגליים או טלפונים לגלגל את זה - הוא פתאום ירגיש טוב טוב מה עשו לו ה'עוד 1,500 פה, ו300 ש"ח שם'.

והקו שאותו הובלת בכמה הודעות, בעיקר הראשונות - הוא מוטעה. העוד כמה אלפי ש"ח בסופו של דבר יצטרפו לסכום משמעותי.
בפרט שיש משפחות שב"ה יש כמה ילדים ברצף, ההפרשים יכולים להגיע גם למאות אלפי ש"ח במצטבר. ולו מדובר גם 'רק' על 150,000 - זה מ-א-ד משמעותי.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
והלאה לחתונות... צריך לאמן את השריר של עמידה מול לחץ חברתי.
מהר מאד גם האורחים יאמצו את זה. בסתר ליבם כולם היו הרי רוצים לחסוך
יש שרירים שאפשר לאמן
ויש שרירים שלא.
לאטום עיניים ואזניים ולעשות חתונה עם 150 מוזמנים באולם קטן וצנוע ולמחוק סעיפים כבדי משקל ולהיות היחידה בעולם - זה דבר שקשה מאוד לעשות
אבל אם הנורמה בציבור תהיה שפויה יותר- אפשר ואפשר לעמוד בזה (ואני לא מדברת על התקנות הקיצוניות של גור) אבל לגמרי יש איפה למתן את הסחרחורת הזאת.
ולא- אי אפשר לעשות את זה לבד, כי באותו רגע את הופכת לקמצנית, שלא לומר קבצנית.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
יש שרירים שפשר לאמן
ויש שרירים שלא.
לאטום עיניים ואזניים ולעשות חתונה עם 150 מוזמנים באולם קטן וצנוע ולמחוק סעיפים כבדי משקל ולהיות היחידה בעולם - זה דבר שקשה מאוד לעשות
אבל אם הנורמה בציבור תהיה שפויה יותר- אפשר ואפשר לעמוד בזה (ואני לא מדברת על התקנות הקיצוניות של גור) אבל לגמרי יש איפה למתן את הסחרחורת הזאת.
ולא- אי אפשר לעשות את זה לבד, כי באותו רגע את הופכת לקמצנית, שלא לומר קבצנית.
לא כתבתי על משהו קיצוני.
אבל גם ההחלטות הכי שפויות, איפשהו באמצע - מישהו יצטרך להיות מהראשונים ליישם, גם אחרי שעוד הרבה חתמו.
ויש כאלו שמשפחתם המורחבת לא שמעה אפילו על ההחתמה הזאת, או שהמושגים שלהם כל כך אחרים שלעמוד מולם ולעשות חתונה ממוצעת זה גם לא קל.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אבל אני כן חושבת שאפשר להגיע לדרך האמצע, כלומר לתת רק 300 א"ש, שזה סכום שניתן להגיע אליו עם חיסכון נכון כל השנים.
חחח
300 אלף לכל ילד?
את מודעת לזה שיש משפחות עם 10 ילדים. כן?
תעשי רגע חשבון עם עצמך כמה צריך לחסוך בחודש במשך 40 שנה כדי לחסוך את הסכום הזה...

יענקף

משתמש פעיל
זוג שהתחתן בחתונה מפוארת, מוצא את עצמו שבוע או חודש אחרי החתונה
חי כמו דלפון, כי האשה עדיין לא מצאה עבודה, והבעל בקושי הסתדר עם כולל.
למה רק זוג שהתחתן בחתונה מפוארת?
לאחרונה שמעתי על זוג שהתחתן רגע לפני הקורונה, הבעל עדיין לא מצא כולל, והאשה ממלאת מקום שכמובן יצאה לחל"ת עם הקורונה, ומהכסף שאין להם הם היו צריכים לעשות פסח שלם...

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
למה רק זוג שהתחתן בחתונה מפוארת?
לאחרונה שמעתי על זוג שהתחתן רגע לפני הקורונה, הבעל עדיין לא מצא כולל, והאשה ממלאת מקום שכמובן יצאה לחל"ת עם הקורונה, ומהכסף שאין להם הם היו צריכים לעשות פסח שלם...
גם בסטנדרט זה קורה.

ועכשיו זה בכלל לא פשוט!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
חחח
300 אלף לכל ילד?
את מודעת לזה שיש משפחות עם 10 ילדים. כן?
תעשי רגע חשבון עם עצמך כמה צריך לחסוך בחודש במשך 40 שנה כדי לחסוך את הסכום הזה...
1200 ש"ח לחודש, כשמושקעים כפי שכתבתי למעלה.
ואפשר גם בפחות, בשיטות יותר מתוחכמות.

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לא כולל תפילין כמובן. התפילין לבד עולות כ 7000, וזה לא שני זוגות. בזה לא חסכנו.

סעודה רק למשפחה, באולם קטן. הזמנתי מקייטרינג ביתי כמה דברים כדי להקל ואת הרוב הכנתי בעצמי שיהיה יפה ובשפע ובזול. לקחתי מלצרים (450 שקל). זה עלה 1200 על האולם ו3500 בערך האוכל כולל חד פעמי זול ויפה, מפות ואגרטלים מגמ"ח ופרחים חיים ממשלה וסידרתי לבד באגרטלים. היה ממש מכובד, יפה, קצר! ב11 נפרדנו מכולם.

קידוש בבית כנסת בשבת כ700 שקל כולל נקיון. אירחנו בבית/ אצל שכנים רק את ההורים ולא השתגענו עם להזמין את כל המשפחה על טפה. סעודת חברים בחיידר עוד 500 שקל (בישלתי בעצמי, לא סיפור). לא כולם עם בגדים חדשים, למי אכפת? כן דאגתי שלכל אחד יהיה משהו חדש כדי שחתן הבר מצוה ירגיש שחוגגים איתו. לעצמי קניתי בכל פעם בגד שבתי נחמד ששימש אותי הלאה.
אפשר אפילו יותר בזול עם קייטרינג זול מאד ורק קבלת פנים אבל העדפתי כן להשקיע באוכל טעים ולהקטין את המוזמנים למשפחה הקרובה בלבד.

בגדול, בעיני זה כמו לבשל ליומיים חג. נראה לנו שצריך לפוצץ את המקרר באוכל ומנות וגיוונים כשבס"ה הקיבה מוגבלת והקיבולת לא מתרחבת.
עושין שמחות גדולות ומזמינים את כווולם- זה נהיה יקר- מותחים את הערב כמו מסטיק כדי להצדיק את המחיר- נהיה עול לכולם- כל אחד בתורו "מחזיר" לאחרים ומחייב נוכחות מלאה במסטיק שלו. בר מצוה זה יום הולדת גדול. מענין רק את המשפחה הממש קרובה ולא את כולה, ואם מקטינים למינימום את החגיגה היא הופכת לנסבלת ומשמחת

אה,בלי תזמורת וצלם וכל זה. להתיחס לזה המפגש משפחתי מצומצם ונעים.

תודה רבה על הפרוט!

שקדנות

משתמש פעיל
זה עוד נושא איך חוסכים
מנסיון של כמה שנים:
זוג צעיר אחרי החתונה מרויח הרבה פחות מזוג אחרי 15 שנה.
למה?
כי הם לא צריכים הרבה, אז הם לא מתאמצים הרבה.
אחרי 15 שנה ההוצאות מרובות ואין ברירה אז מתאמצים יותר משיגים יותר כסף.
בן אדם שמחתן, אין לו ברירה והוא מתאמץ יותר יש לו יותר - חלק הוא מלקיחת עבודות נוספות, וחלק מצמצום ההוצאות.

ועוד נקודה. המציאות היא שאולי קצת אחרי החתונה אפשר לחסוך, אח"כ לפחות 'משפחות בני תורה', ממש חיים על הקצה, והיכולת לחסוך דורשת מהם ממש לקצץ בבשר החי.
ברור שזה חשוב ונכון לחסוך, אבל לדעתי לא מזה תבוא הישועה.
אולי אני טועה וכן כדאי להטיף על לחסוך ולחסוך. באמת לא התעמקתי בזה עד היום. אני אלמד את הנושא באשכול המתאים.
וכמובן תודה על הצפת הנושא. למדתי ממנו רבות

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש הבדל גדול בדברים.
ביום יום כשמרגישים שיש כסף,
וכל אחד בתקופה שבה יותר רווח לו כלכלית - מרגיש יותר "קל על ההדק" בהוצאות.
אבל אם קןרה שיש הוצאה בלתי צפויה, או משהו אחר - ומחליטים להצטמצם,
פתאום הרבה יותר קל לחסוך ולוותר על דברים.

אין שום קשר בין הצטמצמות ברמת החיים הרגילה, לבין הצטמצמות בחתונה. חתונה זה זמן שבו בד"כ בכל מקרה בהרבה בתים מהדקים את החגורה, ולכן קל אז יותר לחסוך.
ולאנשים שאומרים "מה זה כבר הפרש של 5,000 ש"ח בX"?
ועוד אלפיים פה, ועוד 15,000 ש"ח שם, מצטברים לסכום גדול!!

אנשים שמרגישים שממילא יש בור תקציבי, ונו, נכניס עוד קצת, מה זה כבר משנה. עוד גמ"ח פחות גמ"ח - זו טעות אדירה!!!
כשהוא ישאר תקוע פתאום עם החזר של 3,000 ש"ח לאיזה גמ"ח ולא ימצא מאיפה, ויכתת רגליים או טלפונים לגלגל את זה - הוא פתאום ירגיש טוב טוב מה עשו לו ה'עוד 1,500 פה, ו300 ש"ח שם'.

והקו שאותו הובלת בכמה הודעות, בעיקר הראשונות - הוא מוטעה. העוד כמה אלפי ש"ח בסופו של דבר יצטרפו לסכום משמעותי.
בפרט שיש משפחות שב"ה יש כמה ילדים ברצף, ההפרשים יכולים להגיע גם למאות אלפי ש"ח במצטבר. ולו מדובר גם 'רק' על 150,000 - זה מ-א-ד משמעותי.

אני מסכימה איתך לגמרי שפרוטה לפרוטה מצטרפת לחשבון גדול.

אבל אני לא מסכימה איתך ש"אין שום קשר בין הצטמצמות ברמת החיים הרגילה, לבין הצטמצמות בחתונה."
למה? יכולת הצמצום נוחתת על האדם כמתנת חתונה?!

"חתונה זה זמן שבו בד"כ בכל מקרה בהרבה בתים מהדקים את החגורה" לי דווקא נראה ההיפך, אבל בכל מקרה, איך זה מתקשר למשפט הבא:
"ולכן קל אז יותר לחסוך." וזאת למה?
כי המחותנת אומרת לעצמה, אם בין כה אני צריכה לחסוך בצלם, ואני לוקחת צלם זול יותר, אז ברור שאני אקנה גם פיאה זולה יותר ממני לבת שלי, כי אני בין כה כבר חוסכת בצלם, ובתזמורת, אז מה הבעיה שאני אחסוך לה קצת בפאה, ותהיה לה פיאה זולה משלי, וגם אחסוך קצת בבגדים, ואני אקנה לה בגדים זולים יותר ממה שאני קונה לה עד עכשיו.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מסכימה איתך לגמרי
רק בבקשה ממך
תקחי את זה גם לצד השני.
חיסכון של כמה אלפי שקלים בזמן שבנ"א מרגיש רווחה כלכלית
יכול להצטבר אצלו בסוף למאות אלפי שקלים.

ומשום מה,
נדמה לי שיותר קל לחסוך כשנמצאים ברווחה כלכלית
מאשר להחליט לחתן באולם קטנטן בלי בני דודים.

נעמי

לעיצוב שמעיף גבוה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
לא קראתי הכלל, אבל דיי רפרפתי.
אצלינו נותנים 50-70 אלף שקל. והילדים מקבלים את זה בהערכה עצומה.
בלי פינוקים, אברכיות מאושרות, גרות בדירת "סלח לי" מושכרת שנה ע"י ההורים, והיו גם כאלה שלא זכו לשנת שכירות הזו..
ואט אט אני שומעת שה"מסכנות והאומללות" קנו יחידת דיור כהשקעה, ובעז"ה, ישלמו ויקנו משהו גדול יותר.
והם מאושרות!!!
ואם יש משהו שהכייייי מציק למחותנים ומחליא אותם זה הדירות. והתשלומים הגנדיוזים (אישה שבעלה אברך והיא מרויחה 7 בחודש ויש לה 8 ילדים, מאיפה תביא את הסכומים האלה???? ההורים יגמרו את חייהם בחובות שיפלו על הילדים המאושרים...)
בעיניין צמצום חתונות לא צריך אלפי אנשים, אבל 100 איש?? 50 בכל עזרה?? לדעתי מי שמציע את הרעיון הזה הוא ודאי כבר נשוי.
בעניין השמלות דרוש תיקווווווווון. לתפור שמלה עולה לי כולל הבד 800 ולהשכיר 700 במקרה הזול- מה נפל עליהם???
תזמורת-לי מספיק זמר וקלידן, אבל יש הרבה שירצו גם תוף, מפרגנת להם.
הזמנות-כן צריך, וזה לא ה-הוצאה. כמובן לא להשתגע עם כל השטויות שיש היום אבל צריך.
ושוב, מי שבאמת רוצה להקל את סבלם של המחותנים, זה הדירות. אצלינו אין את זה ולכן ההורים שלנו מאושרים לגמרי, בלי שום אבן בגרון.
זו מנקודת מבטי, אחת לא נשואה, וכן, כמו כל הרווקות-הארוע כן חשוב לה, מאוד.
(ו...גם הדירה חשובה לה, אבל ההורים יותר)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה