עזרה להאמין?? מבטלים חופשת חנוכה במעון????

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
רבותי ..זעזוע אחז בי כשקראתי בעיון את התגובות של כולן/ם .
יום אחד של חופשה שניתן לצוות המדהים שמטפל בילדכם וכזו מהומה ????
בטוחני שאינכם יודעים באמת מה מצב המעונות ,ולאחר הדברים שאביא כאן תבקשו אתם כהורים יום נוסף בשנה על מנת לאפשר לצוות לנשום ולאגור מעט כוח להמשך טיפול מיטבי בילדכם .

מצורף מכתב שנכתב בדם על ידי מנהלת מעון שקרסה וכל רצונה היה להביא את הטוב ביותר עבור ילדכם .

אל קברניטי המדינה וראשיה .

מעל לדף זה עולה הקריאה הנואשת , "הספינה טובעת " ...פגיעה קשה ניכרת בבטן ספינתכם- בסיסכם ואין זו מליצה כלל .

עתידו ותקוותו של מדינת ישראל שוקעת במצולות ואין פוצה פה ומצפצף ...

ילדי ישראל "השקופים" מגיל 0 ועד שלוש שנים , זועקים ואתכם שואלים :

אנו בראש מעייניכם??? לטובתנו ורווחתנו דאגתם???

האם תוכלו לומר בפה מלא, "ידינו לא שפכו דם זה "??? .

מעונות היום בישראל בקריסה .
די לטמון את הראש בחול ולקוות שגל עכור זה יעבור. הבה נביט למציאות בעיניים ונשנה את הגישה.

קומו והצילו את נפשות הילדים הרכים ,שלא יחשפו למעשי זוועה שילוו אותם לאורך החיים.
פעלו לכך שכל ילד יהיה זכאי ליד אוהבת ,מכילה ,מקצועית ומנוסה. וכן, גם ליד המתוגמלת כראוי לנושאות משרה כה חשובה ומשמעותית .

שנו את התקינה, הוסיפו סיוע לשעות הצורך והעלו את השכר המטפלות .

כשל כוח הסבל של כולנו , גם אנו רוצות לשוב הביתה ברוגע ובידיעה שהילדים שהופקדו בידינו טופלו על הצד הטוב ביותר מתוך כבוד ואהבה, ולא שחלילה התפשרנו על קצו של יוד עקב המצוקה הקשה .

מהרו והרימו את התורן שיציל את ילדינו ,עתידנו ותקוות כולנו . הביאו לכך שהתורן יתנוסס לו בגאון ויראה לכל שכאן דואגים לילדנו, לדור עתיד בריא בנפשו אשר טופל היטב כראוי לו .

אנא סייעו בידינו ,הצילו את ספינתנו .

כותבת אליכם בכאב רב,
אחת ממאות המנהלות שקורסות וכואבות את המצב ...

מילים קשות וכל כך נכונות ,
אז נכון לא קל להתארגן ולמצוא סידור לילד ליום אחד .
אבל, וכאן האבל הגדול ,
יום אחד שייתן כוח לצוות להמשיך ולתת את כולו למען ילדכם בצורה הטובה ביותר . שווה בעיני כל טרחה ...

לתשומת לבכם .
עם כל הכבוד, אתם מערבבים פה שני נושאים, נושא החופשות, ונושא השכר,
שזה שני דברים שונים לחלוטין!
אז ככה, בתור הקדמה שיהיה ברור מטפלות וגננות במעון זה לא העבודה הכי קשה במשק, וזה שיהיה ברור!!!
מה שכן העבודה שלהם לא מספיק מתגמלת, ובמיוחד לא במעונות החרדים, אבל זה לא קשור לנושא החופשות, [גם לי אין יום חופש בחנוכה, ולא פתחתי על זה אשכול בפרוג] ואם רוצים שהעובדות יהיו מרוצות שיעלו להם את השכר ל- 9,000-10,000 ש"ח לחודש. [ברוטו]
צריך לדעת דבר אחד, על פי התקינה לכל מטפלת יכול להיות 6 תינוקות, והמעון מקבל על כל תינוק בסביבות ה-2000 ש"ח לחודש *6 = 12,000, וכשמטפלת מקבלת מתוכם 6,000 והשאר הולך למנהלות * כל המטפלות במקום [אז נכון שיש שכירות של המקום והוצאות על אוכל חשמל וכדו' לא נראה לי שמגיע לכזה סכום בחודש כמה עולה אוכל לתינוק? גג 500 ש"ח]
אז אין מה לפנות להורים שרוצים שהמעון יעשה את העבודה שלשמו הוא נועד וגם לא למדינה כי גם המדינה משלמת הרבה מאד כסף למי שצריך לפנות זה רק למנהלות שפשוט ייעלו את השכר ומטפלת שתקבל 9,000 ש"ח לא נשמע ממנה שום תלונות וגם יהיה הרבה ביקוש לעבודה בתחום

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אז ככה, בתור הקדמה שיהיה ברור מטפלות וגננות במעון זה לא העבודה הכי קשה במשק, וזה שיהיה ברור!!!
מה שכן העבודה שלהם לא מספיק מתגמלת, ובמיוחד לא במעונות החרדים, אבל זה לא קשור לנושא החופשות, [גם לי אין יום חופש בחנוכה, ולא פתחתי על זה אשכול בפרוג] ואם רוצים שהעובדות יהיו מרוצות שיעלו להם את השכר ל- 9,000-10,000 ש"ח לחודש. [ברוטו]
צריך לדעת דבר אחד, על פי התקינה לכל מטפלת יכול להיות 6 תינוקות, והמעון מקבל על כל תינוק בסביבות ה-2000 ש"ח לחודש *6 = 12,000, וכשמטפלת מקבלת מתוכם 6,000 והשאר הולך למנהלות * כל המטפלות במקום [אז נכון שיש שכירות של המקום והוצאות על אוכל חשמל וכדו' לא נראה לי שמגיע לכזה סכום בחודש כמה עולה אוכל לתינוק? גג 500 ש"ח]
אז אין מה לפנות להורים שרוצים שהמעון יעשה את העבודה שלשמו הוא נועד וגם לא למדינה כי גם המדינה משלמת הרבה מאד כסף למי שצריך לפנות זה רק למנהלות שפשוט ייעלו את השכר ומטפלת שתקבל 9,000 ש"ח לא נשמע ממנה שום תלונות וגם יהיה הרבה ביקוש לעבודה בתחום
אתם כותבים בלי שום רקע וידע וחבל.. .
לך למנהלי מעונות ותשאל אותם כמה רווח נשאר להם
לא שהם עניים ,אבל רחוק מאד ממה שחישבת

ביתי

משתמש מקצוען
אולי תגידי לי באיזה מעון מקבלים כזה סכום??????????????
53000 ש"ח מינימום. זה מה שמקבלים לאחת שעובדת משרה מלאה: כל יום 8 שעות
ובבקשה מי שלא התנסתה בתור גננת \ מטפלת שתשתוק ולא תגיד שזה קל\ קשה
צריך המון סבלנות לילדים ובמיוחד קטנים שיודעים לשגע את השכל
כמה פעמים התעצבנת על ילדך בשל מה בכך? הרבה לא? הילדים במעון לא נהפכים לבובות הם משתוללים ואפילו יותר מבבית, תשאלו אמהות כמה פעמים ילד חוזר עם נשיכה
תאמיני שהמטפלת עושה הכל שלא ינשכו אבל הילדים יודעים לנשוך כשהמטפלת מוזיזה דקה את הראש
אולי מטפלת זה לא העבודה הכי קשה אבל זה כן עבודה לא קלה בכלל
אולי בתינוקיה אבל בגילאי 1-3 זה כן מאתגר ולא קל

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
איזה תנאים? של 30 שקל לשעה? בתמורה לניגוב אפים, החלפת טיטולים, נקיון יסודי של כל האזור אחרי פרעות תח ותט, סליחה, אחרי ארוחת הצהריים, ופישור בין משיכות של שערות, ולקיחת משחקים, ו"הוא עשה לי" ו"היא הסתכלה עלי"??
את לא רצינית, נכון?

הכוונה לתנאים של יום חופשי באמצע השבוע, יומיים בהם מסיימים מוקדם, ואפשרות לצאת מדי פעם לחופשה יומית ולקחת מ"מ.

הדיון כאן הוא לא על השכר או על מהות העבודה, אלא על ימי חופשה.

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
הכוונה לתנאים של יום חופשי באמצע השבוע, יומיים בהם מסיימים מוקדם, ואפשרות לצאת מדי פעם לחופשה יומית ולקחת מ"מ.

אי אפשר להסתכל רק על צד אחד של המטבע ולהתעלם מכל השאר
היום החופשי הזה הוא בתשלום ומגיעה להן מידי פעם

ביתי

משתמש מקצוען

נראה לי שהמעון שילדייך לומדים שם(אם יש לך במעון) תנאי לוקסוס אולי נלך לעבוד שם?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
בותי ..זעזוע אחז בי כשקראתי בעיון את התגובות של כולן/ם .
יום אחד של חופשה שניתן לצוות המדהים שמטפל בילדכם וכזו מהומה ????
בטוחני שאינכם יודעים באמת מה מצב המעונות ,ולאחר הדברים שאביא כאן תבקשו אתם כהורים יום נוסף בשנה על מנת לאפשר לצוות לנשום ולאגור מעט כוח להמשך טיפול מיטבי בילדכם .

אין צורך להזדעזע.
אני אישית מוכנה לשלם כל חודש למעון עוד 100 ש"ח, כדי שהסכום יעבור למטפלות. (גם 200 ש"ח. ויותר).
מניחה שרוב ההורים כך, ישמחו לשלם כדי להעלות את שכר המטפלות. אהיה הראשונה שאעודד מהלך כזה, של העלאת שכר לימוד מול העלאה ישירה בשכר המטפלות. זה היה צריך לקרות כבר מזמן, אם תשאלו אותי.

במקביל ובלי סתירה, ברוב המעונות מטפלות יכולות לקחת יום חופש לבחירתן.
וההורים שואלים בתמימות, למה שלא יתחלפו ביניהן, כל אחת תיקח חופש ביום אחר, וממלאת מקום אחת תעבור בין הקבוצות לאורך השבוע. כך המעון ימשיך לפעול, ההורים יוכלו לעבוד, והמטפלות יהיו מרוצות.

לא חוסר פרגון יש כאן, ולא קנאה ולא רוע, אלא הגיון פשוט.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אין צורך להזדעזע.
אני אישית מוכנה לשלם כל חודש למעון עוד 100 ש"ח, כדי שהסכום יעבור למטפלות. (גם 200 ש"ח. ויותר).
מניחה שרוב ההורים כך, ישמחו לשלם כדי להעלות את שכר המטפלות. אהיה הראשונה שאעודד מהלך כזה, של העלאת שכר לימוד מול העלאה ישירה בשכר המטפלות. זה היה צריך לקרות כבר מזמן, אם תשאלו אותי.

במקביל ובלי סתירה, ברוב המעונות מטפלות יכולות לקחת יום חופש לבחירתן.
וההורים שואלים בתמימות, למה שלא יתחלפו ביניהן, כל אחת תיקח חופש ביום אחר, וממלאת מקום אחת תעבור בין הקבוצות לאורך השבוע. כך המעון ימשיך לפעול, ההורים יוכלו לעבוד, והמטפלות יהיו מרוצות.

לא חוסר פרגון יש כאן, ולא קנאה ולא רוע, אלא הגיון פשוט.
ועוד משהו קטן יש כאן
מחסור חמור בכח אדם ...

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ועוד משהו קטן יש כאן
מחסור חמור בכח אדם ...

איפה כל הבחורות החרוצות והנחמדות שמחפשות עבודה?
למה שלא יבואו לעבוד בחנוכה במעון, ויקבלו 240 ש"ח ליום, ויחסכו גם תשלום ביטוח לאומי לאותו חודש?
בשבוע כזה בחורה יכולה להגיע בשקט ל - 1500 ש"ח.

rivkic

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
D I G I T A L
לא לשכוח שאחרי הכל חשוב לנו (האמהות העובדות) שהמטפלות יעשו את העבודה כמו שצריך עם כוחות נפש וסבלנות ולא שיתעצבנו ויצעקו וכדו'...
האמת?
נמאס לי לשמוע את האיומים האלה.
למה שהמטפלות תצעקנה? למה שלא יהיה להן כוחות נפש?
אולי גם אני אאיים בעבודה שאם לא יתנו לי X תנאים אעבוד בעצבים ואהרוס להם?

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
למה שלא יבואו לעבוד בחנוכה במעון, ויקבלו 240 ש"ח ליום, ויחסכו גם תשלום ביטוח לאומי לאותו חודש?
צודקת, הבעיה היא שההורים לא מתים על בחורות צעירות .. במקרה הטוב מעקמים את האף.. .
אגב אהבתי את הרעיון של תוספת 100 שח לחודש, הייתי מאד רוצה לקדם את הרעיון הזה בתור אמא, תחשבי 100 שח ,כפול ילדי כל הקבוצה ,אם זה קבוצת פעוטות זה 900 שח לחודש תוספת למטפלת ,שבוודאי משמעותית מאד !!
תוסיפי פעמיים מענק חגים של 1500 של משרד התמת, והגעת לנוסחה המושלמת!!

היכל

משתמש פעיל
צודקת, הבעיה היא שההורים לא מתים על בחורות צעירות .. במקרה הטוב מעקמים את האף.. .
אגב אהבתי את הרעיון של תוספת 100 שח לחודש, הייתי מאד רוצה לקדם את הרעיון הזה בתור אמא, תחשבי 100 שח ,כפול ילדי כל הקבוצה ,אם זה קבוצת פעוטות זה 900 שח לחודש תוספת למטפלת ,שבוודאי משמעותית מאד !!
תוסיפי פעמיים מענק חגים של 1500 של משרד התמת, והגעת לנוסחה המושלמת!!
צאו מזה אני רוצה לשמוע שהתוספת שדוברה רבות הגיעה בסוף לגננות מנהלי המעונות יקחו לכיסם גם את ה100 האלו אל תהיו נאיביים

batya11

משתמש פעיל
בגנים לפחות בירושלים ראשון שני הקרובים יש צהרון עד 16:00
ובשאר השבוע עד 13:30
החיידרים מסיימים ב1 כיתה ב' שכבר אין צהרון, כבר מהיום!
והצהרונים הודיעו בלי להתבלבל שגומרים היום ומחר ב-3. (לא משנה שהגננות גרות בשכונה)

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים

לא כל בחורה רוצה ומוכנה לבוא לעבוד במעון!!
הם מחפשות עבודה פשוטה/קלה/נחמדה יותר
מהכרות בשטח

RACHCO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
האמת?
נמאס לי לשמוע את האיומים האלה.
למה שהמטפלות תצעקנה? למה שלא יהיה להן כוחות נפש?
אולי גם אני אאיים בעבודה שאם לא יתנו לי X תנאים אעבוד בעצבים ואהרוס להם?

כי אם תעבדי בעצבים ותהרסי להם יפטרו אותך, ולכן לא תעשי את זה
אבל אם המטפלת של הילד שלך תעבוד בעצבים גם אם יפטרו אותה (ולא יפטרו כ''כ כי יש מחסור בכח אדם) הילד שלך יסבול, ואת לא רוצה שזה יקרה.
לכן האינטרס שלנו הוא שהמטפלות תהינה מרוצות, שיהיה להם כיף וכוח לבוא לעבודה, והמרויחים הראשונים יהיו הילדים שלנו.
ועל זה נאמר על תהיה צודק תהיה חכם.

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
לא כל בחורה רוצה ומוכנה לבוא לעבוד במעון!!
הם מחפשות עבודה פשוטה/קלה/נחמדה יותר
מהכרות בשטח
לא צריכים שכל בחורה מספיק רק כמה בחורות
ואגב במעון של הבן שלי יש בחורה שעובדת קבוע (לא המשיכה ה' ו' בסמינר
והיא מהממת!!! דוקא בגלל שיש לה פניות לאהוב את הילדים נטו בלי עול של בית וילדים משלה
אז יש מהכל צריך רק למצוא אותן

ושלא ישמע מדברי שאני לא מפרגנת את יום החופש הזה לעובדות המעון
אבל גם לא חושבת שיש לי זכות דיבור כי יש לי סידור לילד מאחר והבנות הגדולות בבית.
הודו לד' (מאחלת לכולן בקרוב :D )

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אתן סגורות על זה שאתן רוצות בחורות ממלאות מקום לא משנה מי, העיקר ללכת לעבודה?
רק אצלינו אם באה ממלאת מקום לא קבועה יותר מיום אחד כל האמהות נזעקות חמס?
יום חופשה רשמי. כן.
קיטנה רשמית. אולי.
אבל חגיגות? לא בבית ספרינו. ואחרי זה בסתם יום בשבט יביאו איזה ממלאת מקום ספונטנית מה נגיד? כשזה נח לנו אז כן וכשזה לא נח לנו אז לא?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אתן סגורות על זה שאתן רוצות בחורות ממלאות מקום לא משנה מי, העיקר ללכת לעבודה?

בוודאי שמשנה מי!
היא חייבת להיות טובה, עדינה, אוהבת ילדים, שמחה ונאמנה ומסורה.

ואפשר גם לקחת מישהי מהצוות הקבוע, שתמיד עובדת צהריים, ובחנוכה תעבוד גם בוקר (הילדים ממילא מכירים אותה).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה