לדוברי אידיש: איך מתרגמים המילה 'פוסטע'??

מצב
הנושא נעול.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
לדוגמה: ער האט גערעדט פוסטע שטותים פאר אפאר שעה...!

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
לפי גוגל פוסטע שטותים זה שטויות טהורות
אז משהו כזה
אני באמת לא מבין, שוב ושוב מביאים פה תשובות של 'גוגל', ואני שואל, האם אתה חושב שאין לי גישה לגוגל לשאול לבד, בגלל זה אני נכנס לכאן לשאול את השאלות שלי???

בעל ניסיון

משתמש פעיל
פּוּסטע = ריקים, ריקנות.
דיבר דברים ריקניים (אפשר גם: חלולים).
פוסטע חבר'ה - חבר'ה ריקניים. פוסטע שטותים - שטויות ריקניות / חלולות.
באידיש זה נשמע יותר ציני ועוקצני, לא יודע אם בתרגום לעברית זה יתפוס.

שפירא - ישראל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
לדעתי "ריקניים"
על אף שריקניים זה גם "ליידיגע"
ואיך אומרים "ער דרייד זיך פוסט אין ליידיג"
אלה מבינינו שלמדו בחיידר באידיש, זוכרים בטח , שאת המילים "תוהו ובוהו" מתרגמים "פוסט און ליידיג".

העשיל פרידמאן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי

איבד את הצפון

משתמש פעיל
למי זה טוב ? ההתעסקות בדקדוקי יידיש דויטש שר"י
למי שמחובר למסורת שלו ולא הולך לראות ב"פוסטע ליידיגע פעלדער".
למי שרוצה להבין את השפה שבה דיברו כל גדולי ישראל האשכנזים החל מהמהרש"א והרמ"א והמשך בבעש"ט הגאון מוילנא והחת"ס וכלה בראשי הישיבות והאדמורי"ם כולם בדור של המלחמה (וכמובן שב"ה שיש הרבה שממשיכים את המסורת היהודית הלאה).
ובאמת למי שלא מעוניין במסורת אין שום סיבה שיתעסק בשפת האידיש, וכן, גם אין שום סיבה שימשיך ללבוש חליפה וכובע (זה גם סוג של מסורת מוזרה שבאה מארצות הדייטש שר"י עפ"ל), חולצה קצרה ומכנסי ג'ינס לא כתובים בשום מקור בחז"ל שאסור ללובשם.

ישראל123456

משתמש פעיל
עריכה תורנית
נ.ב. אין לי דבר וחציע דבר נגד הבוחר לדבר או לדקדק בכל שפה שהיא ישנה או חדשה קיימת או דמיונית
הבעייה היא רק במי שרואים את היהדות שלהם (או חלקה) בקשר לשפה שאינה של היהדות.

נ.ב. 2 אין ולא הייתה כוונה לפגוע באדם או אחר כלשהו. ט.ל.ח.

איזהו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית

מליון

משתמש מקצוען
ווי האט דער הייליגער האראוו שאך געזאגט מיט וואס זעינען אייך יידן. ניט ערעץ ישראעל, ניט לאשן אקוידעש, ניט ריבנישעל אוילעם.
ווי האט דער הייליגער הרב שך געזאגט, מיט וואס זענען אייך יידן/ אידן. נישט /ניט ארץ ישראל, נישט לשון הקודש, נישט ריבונו של עולם.

תרגמתם מגוגל טרנסלייט??

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה