עזרה לגרושים/ות שבתוכינו ולמי שרוצה / יכול לעזור

מצב
הנושא נעול.

אדריכלית לאה

משתמש צעיר
אם אכן מדובר על בחורים איכותיים הייתי מציעה לחפש עבודה כמשגיח כשרות במלונות וכד'
זה גם עבודה חשובה וגם נותן פתרון לחגים ושבתות שאז בעיקר הקושי וההתמודדות
אם מדובר על בחורים שלא בעניין אפשר גם לעבוד כמלצרים בשבתות וחגים ושוב נותן מקום להיות בו ושכרו בצידו
שד' ישלח במהרה ישועה לכל עמך ישראל הזקוקים לכך

ואהבת כמוך

משתמש פעיל
לא צריך להרחיב למי שנמצא בסיטואציה זו כמה קשה היא כל שבוע לחפש מקום מחדש לשהות בשבת כי אצל ההורים לא אפשרי מכל מיני סיבות [לפחות לא על בסיס שבועי ] זה גהינום בפני עצמו מעבר לכל הקשיים הנלווים

ועתה בעת שמגיע החגים כאמור מי שנמצא במקום זה מבין היטב ... ההצפה הרגשית העולה בחגים.....הלבד... וכו.... ממפשחה שלימה לאחד/ת בודד/ה לבד:sleep::cry:
פשוט מחפש מקומות אירוח לי ולחברים [איכותיים כמובן] מידי פעם מקומות ברחבי הארץ
מכירים משפחות טובות שמכניסות אורחים שכייף לבוא אליהם ? תשתפו כאן או בפרטי בבקשה

וכן רעיונות איפה ניתן להיות בחגים ר"ה וכדו' בלי לחץ דתי והמון חיבור רוחני.....וחווייה אמיתית
למי שמבין.....

אשמח באמת למידע מי שיודע על מקומות טובים נחמדים להתארח יעזור מאוד

ובכלל אולי יהיה זה אשכול טיפים וערעיונות עזרה כללית לציבור הנ"ל (y)

תודה לעונים
ובברכה לכל טוב רק בשורות טובות
רעיון יפה…

התותחן שבקצפת

משתמש פעיל
אם אכן מדובר על בחורים איכותיים הייתי מציעה לחפש עבודה כמשגיח כשרות במלונות וכד'
זה גם עבודה חשובה וגם נותן פתרון לחגים ושבתות שאז בעיקר הקושי וההתמודדות
אם מדובר על בחורים שלא בעניין אפשר גם לעבוד כמלצרים בשבתות וחגים ושוב נותן מקום להיות בו ושכרו בצידו
שד' ישלח במהרה ישועה לכל עמך ישראל הזקוקים לכך
חברה לא מחפשים לעבוד.... יש מספיק עובדים קשה לכ השבוע .... מחפשים בית חם אוירה ובה כייך ביחד פיצוי על כל השבוע.. חח
לא חושב שאחד מחברי יסכים לעבוד במלצרות זה ממש לא הסגנון
רובם ככולם חברה איכותיים

הרב יוני

משתמש צעיר
אם מתאים לכם לנסוע לצפון ייתכן ויש אפשרות בנוף הגליל
הם מארחים בשמחה רק תבדקו לפני לפעמים יש כבר קבוצות של בחורי ישיבות או סטודנטים מתקרבים

פרטים במייל yudazipi617אין לכתוב כתובת מייל
להחליף את הסולמית כמובן

התותחן שבקצפת

משתמש פעיל
הם מארחים בשמחה רק תבדקו לפני לפעמים יש כבר קבוצות של בחורי ישיבות או סטודנטים מתקרבים

להחליף את הסולמית כמובן
וואו תודה כזה חיפשתי !!! אירוח במקומות הרגעה והשראה

גימפעל

משתמש מקצוען
אהרן קליגר בעיתון משפחה "הציבור החרדי מרחם על אלמנות ויתומים, אבל הגרושות הן הפדיחה של המגזר. כולם בורחים מהן"
WhatsApp Image 2024-09-19 at 18.37.23.jpeg

יאנקאלע

משתמש מקצוען
אפשר באמת לשהות באומן או במירון או בקרסטירר או בליזענסק וכד'
או לחילופין להתנדב בבתי חולים לעריכת סעודות
או סתם לשהות בקרבת בתי חולים ולהשתתף בסעודות הנערכות שם
דומני שהתורמים ישמחו לשמח כל אחד שאין לו בית גם אם הוא לא חולה כעת גופנית
ושם לא חייבים כלום לאף אחד כולם אורחים וכולם שמחים עם כולם ומקבלים את כולם בזרועות פתוחות

התותחן שבקצפת

משתמש פעיל
אהרן קליגר בעיתון משפחה "הציבור החרדי מרחם על אלמנות ויתומים, אבל הגרושות הן הפדיחה של המגזר. כולם בורחים מהן"
צפה בקובץ המצורף 1778201
ראיתי את הכתבה הזו ואני וחבריי ממש ממש בהלם על ההכפשה והכללה זה פוגע בנו עמוקות
ככה להכליל את כל הגרושים ? כנראה הוא מחפש זכויות לקראת ראש השנה
יש לי חברים יראים ושלמים לומדים בכוללים
לא ברור לי מה הוא מנסה להשיג בכתבה כזו
כאילו כל הגרושים פרחחים והנשים בסדר ?!
הרבה בתים התפרקו בגלל דת ולפעמים מהצד השני...

האמת לאמיתה שכל מקרה לגופו

בכל אופן פליז שלא ניגרר לשיח ....רק במטרה לעורר מודעות ולעזור לגרושים והגרושות מה שאפשר

התותחן שבקצפת

משתמש פעיל

להחליף את הסולמית כמובן
דיברתי איתו בן אדם מדהים !!
תודהה

התותחן שבקצפת

משתמש פעיל
אפשר באמת לשהות באומן או במירון או בקרסטירר או בליזענסק וכד'
או לחילופין להתנדב בבתי חולים לעריכת סעודות
או סתם לשהות בקרבת בתי חולים ולהשתתף בסעודות הנערכות שם
דומני שהתורמים ישמחו לשמח כל אחד שאין לו בית גם אם הוא לא חולה כעת גופנית
ושם לא חייבים כלום לאף אחד כולם אורחים וכולם שמחים עם כולם ומקבלים את כולם בזרועות פתוחות
במצב הנוכחי [שאין כסף לטיסה ] חושב על זה ברצינות להתנדב בבית חולים מאמין ששם יהיה שקט שליחות ותפילות טובות

התותחן שבקצפת

משתמש פעיל
צפה בקובץ המצורף 1778201
מרגיש פגיעה אישית מהכתבה המגמתית הזו !!
יש הממון גרושות שבאמת סובולות וצריך לראות לעזור להן
ומנגד יש המון גרושים שסובלים וצריך לראות לעזור להם
לאשייך בזה הכללה כלל וכלל

זה הכפשה מרוע לב
לא חסרים סיפורים שהנשים פרשו מהדת והשאירו משפחות שלימות לבכות ולהישבר ל"ע

העיקר שכ"א ייראה לשים לב שגרושים וגרושות שמכיר לדאוג להם לעזור מה שאפשר...
ויש משפחות צדיקות שבאמת עם לב טוב ודואגות ....
יש משפחה אחת יקרה מאווווד
שהאשה שם צדיקת על

מתקשרת אליי המון פעמים יום שישי אחרי צהרים בזמן הכי לחוץ למשפחה עם ילדים הכינה לי אורחה צהריים שולחת ל שקית גדולה עם אוכל חם וארוז הכל בצורה אסטטית - עוגות ומכתב שבעלה כותב
ברכתי רק שירבו אנשים טובים בישראל

mjhmjh

משתמש חדש
לא לכל בית שגוגל ממליץ אני רוצה להכנס
דבר ראשון אתה צודק לגמרי על הכתבה הסיפורים של גירושים זה חצי חצי לפעמים הבעל הבעייתי ולפעמים האישה ולפעים אף אחד פשוט לא מסתדרים לכלול את כולם זה עוול
דבר שני אתה צודק אני לא רוצה להגיע לכל מקום שגוגל מציע צריך לדעת מראש מה המקום ומה הרווח שם (ובפרט שגוגל לא באמת מציע)

חסד השם

משתמש צעיר
עריכה תורנית
העיקר שכ"א ייראה לשים לב שגרושים וגרושות שמכיר לדאוג להם לעזור מה שאפשר...
ויש משפחות צדיקות שבאמת עם לב טוב ודואגות ....
יש משפחה אחת יקרה מאווווד
שהאשה שם צדיקת על
רוצה לעדכן שבביתר עילית קיים 'גמ"ח אירוח'
מן הסתם זה יועיל למישהו....
1727034580517.png

רי

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
אם באמת מתאים לחלק ממכם לשמור על חולים בבתי חולים זה חסד ממש גדול, אפשר גם שנים ביחד שיהיה לכם גם מעניין יותר, ואפשר גם בתשלום כמובן (שיתחלק בינכם),
אם תרצו מישהו שיש לו ארגון והוא יכול להפנות אליכם משפחות שמחפשות - לא יודעת כמה התשלום בדיוק לשבת, אני יכולה לתת מישהו שאנחנו כמה פעמים נעזרנו על ידו

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
ראיתי את הכתבה הזו ואני וחבריי ממש ממש בהלם על ההכפשה והכללה זה פוגע בנו עמוקות
ככה להכליל את כל הגרושים ? כנראה הוא מחפש זכויות לקראת ראש השנה
יש לי חברים יראים ושלמים לומדים בכוללים
לא ברור לי מה הוא מנסה להשיג בכתבה כזו
כאילו כל הגרושים פרחחים והנשים בסדר ?!
הרבה בתים התפרקו בגלל דת ולפעמים מהצד השני...

האמת לאמיתה שכל מקרה לגופו

בכל אופן פליז שלא ניגרר לשיח ....רק במטרה לעורר מודעות ולעזור לגרושים והגרושות מה שאפשר
כל גרוש הוא פרחח ???
ישנם אנשים ונשים שלא שפר עליהם מזלם והנישואין שלהם לא הצליחו.
מי חכם וידע פשר ?
מכאן ועד לשפוט אותו/אותה, לא הוגן ולא נכון.
מהיכן שגרושים הם ברמה רוחנית ירודה ?
למה להוציא לעז [מספיק מר להם].
========
ובכלל כמדומני באופן כללי, הגרושים יותר מסכנים מהגרושות.

נברך את כולם/ן שיזכו לבנות את ביתם במהרה
תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
צפה בקובץ המצורף 1778201

בעיני עצוב מאד שכדי לגייס חמלה לגרושות, צריך לצייר את בעליהן לשעבר כחוזרים בשאלה ומדורדרים רוחנית, ואותן כקלות דעת ששגו בבחירת הבעל.
לא חסרות גרושות שבעליהן לשעבר מקפידים על קוצו של יוד ועם זאת עברו חיי גיהנום במחיצתם. האם הסביבה לא יכולה לעכל מקרי גירושים כאלו, להכיל את נפגעיהם?

עם זאת, כמה שורות מהטור מאד נגעו ללבי - אלו המדברות על ילדי הגרושים, אותם מתי מצווה. ילדים יתומים זוכים למעטפת אוהדת ומפנקת חומרית, ב"ה. אבל ילדי גרושים, שלא פעם הוריהם סובלים ממצוקה חריפה, וגם נזקיהם הרגשיים מרובים - לא מקבלים פורמיל, שלא לדבר על מעמדם החברתי המוחלש. הם לא אשמים בגירושי הוריהם, מוצדקים או שאינם. אין שום סיבה להעניש אותם בתור אלמנט הרתעתי נגד גירושין למי ששוקלים אותם.

מרחבית

משתמש מקצוען
איך כתבה כזו הגיעה לפרסום??
לא יאמן.
הסטיגמות הבלתי אפשריות -
כביכול הבעל בדרך כלל אשם.
כביכול בדרך כלל זה על רקע בעיות רוחניות.
כביכול בדרך כלל הוא 'מכייף' בעוד היא כורעת תחת הנטל.
כביכול בדרך כלל זה קורה כי בשלב השידוכים היא רצתה קצת להקליל.

ודאי שצריך לעזור לגרושות ולילדיהן, ולהתייחס אליהן בכבוד ובחמלה.
חשוב לעורר על זה - אך לא בצורה כזו.

לא פחות ראויים גם הגרושים.
כמה גרושים כואבים מסתובבים בתוכינו!
חיים חיי בדידות.
חלק מהם נקרעו באכזריות - ולא באשמתם - מילדיהם האהובים - גם אם הם רואים אותם פעם בשבוע.
חלק מהם רואים איך ילדיהם מקבלים חינוך אחר ממה שהם רצו לתת להם - ועיניהם כלות, ואין בידם מה לעשות.
חלק מהם חייבים לשלם הון בעבור מזונות כל חודש, גם אם לאשה יש עבודה מכניסה מאוד, והוא אברך כולל, שאין לו מאיפה לשלם כזה סכום. אבל אם לא ישלם - ישב בכלא.
ההתחייבות הכספית הזו גם מפריעה לו להקים משפחה חדשה. בת זוג פוטנציאלית נרתעת לא פעם מבעל שיצטרך לשלם כל חודש אלפי ש"ח למשפחתו הקודמת.
במקרים אחרים הדירה נשארת אצלה, והוא נע ונד.
לפעמים הצד השני מעלילים עליו עלילות נבזיות. אבל במדינה שלנו בעניינים כאלה מאמינים קודם כל לנשים, גם בלי הוכחות.
זה רק חלק ממה שעוברים.

יכולתי באותה מידה לפרט כאן עד כמה גרושות כואבות וסובלות מכל מיני מצבים נוראיים!
מטרתי לא היתה להראות שלגרושים מר יותר מלגרושות, או שנעשה להם יותר עוול.
הסיבה שאני לא מפרטת כאן על הסבל של גרושות, כי מטרתי היתה להגיב לכתבה שהובאה, ושעושה עוול עצום לאנשים רבים, טובים, ישרי דרך, ברמה רוחנית גבוהה, שעולמם התתמוטט, ולבם קרוע, וחיי היומיום לגמרי לא פשוטים להם ומלאי אתגרים מורכבים וכואבים.

נערך לאחרונה ב:

מרחבית

משתמש מקצוען
לא חסרות גרושות שבעליהן לשעבר מקפידים על קוצו של יוד ועם זאת עברו חיי גיהנום במחיצתם. האם הסביבה לא יכולה לעכל מקרי גירושים כאלו, להכיל את נפגעיהם?
כתבת כאן משהו שראוי לתשומת לב ולהרחבה.
אכן חלק מהסביבה לא יכולה לעכל מקרי גירושין ולהכיל את נפגעיהן. חלק מהסביבה יכולה לעכל גירושין רק אם זה נעשה בגלל התפקרות רוחנית או משהו אחר מאוד בולט וחזק.
מבחינה זו הכתבה לעיל מביאה שני מסרים הפוכים. מצד אחד מטרתה הגלויה להביא לשיפור ביחס לגרושות ולילדיהן. מצד שני היא משדרת כביכול חייבים להביא תאור גירושין דווקא על רקע כזה, כי גירושין על רקע אחר - אולי לא יהיה מספיק 'חזק', אולי לא יהיה מספיק משכנע את כולם - שמגיע לאנשים האלה עזרה וחמלה.

חודש אלול, חודש הרחמים. עם ישראל עוזרים אחד לשני בלי הרבה חשבונות... ממילא אין לנו אפשרות לדעת מה באמת קורה בחיים ובנפש של כל אדם. זה גם לא מתפקידינו...
שנזכה כולנו לכתיבה וחתימה טובה!

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה