עזרה לא נרדמים במוצ"ש:(

• פותח הנושא 101
  • פורסם בתאריך

אסתררר

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
יווו איזה מדויק
אני חושבת שצריך פשוט לא לישון בצהריים 6 שעות שזה בערך שנת לילה.....
הרי בחורף פחות קשה להירדם כי ישנים פחות
אני פשוט מכינה לי תעסוקה לשעות האלו, דוחה מטלות שזה אפשרי וכו'

תמיד בעליה

משתמש מקצוען
רביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן קי"ז) הענין שקשה לישון במוצאי שבת, כי במוצאי שבת מתחיל התגלות אליהו, כמו שאמרו חכמינו הקדושים (ערובין מ"ג)שאין אליהו בא בשבת ולא בערב שבת, ובמוצאי שבת יוכל לבוא, ועל כן מאז מתחיל התגלות אליהו.

לילך אור

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
צילום מקצועי
אם אתם כאן עכשיו 98 אחוז שאתם מזדהים...
כל שבוע אותו סיפור.
ולא, לא משינה טובה כ"כ בשבת
הפעם לשם שינוי אני במקום הפוך, משום מה.
הלכתי לישון אתמול מוקדם בחרוף נפש כי הייתי צריכה לקום היום ברבע לשש. השינה היתה מקוטעת כי כמה יכול בנאדם לישון אחרי שנת צהרים מלאה בשבת.
ובארבע וחצי נשבר. התעוררתי ולא מצליחה להירדם.
והנה בוקר מוקדם...

N

neomy21

אורח
נראה לי זה נהיה סוג של התניה שבמוצא"ש לא נרדמים...
גם אם לא ישנים בשבת בשביל לישון במוצא"ש...
:rolleyes::rolleyes:

קופירייטה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
הייתי פעם אצל מטפל ברפואה טבעית, שיש לו המון ידע.
הגעתי בשביל משהו אחר לגמרי, אבל יצא לי גם לשאול אותו על בעיות שינה.
כשהוא שמע שאני לא אוהבת לחם, ולכן גם לא כל כך אוכלת- הוא אמר שזה משפיע מאוד.
הוא הסביר שבלחם יש חומרים שההתפרקות שלהם מרדימה את הגוף, ומומלץ מאוד לאכול לחם כשעתיים לפני השינה.
שמעתי, קיבלתי, בדקתי - ואצלי זה עובד!
אני עדיין לא אוהבת לחם, ולא אוכלת אותו כל יום, ואני רואה הבדלים בין הימים שאכלתי לחם בערב,לבין מתי שלא.
במוצ"ש - אחריי כל סעודות השבת, ממש לא מתחשק ליטול עוד פעם ידיים ולאכול רציני, אז סתם זורקת - אולי זה קשור.
בשבתות החורף סעודת שלישית עוד מוקדמת, אז כן יוצא לאכול ארוחה נוספת, מסודרת. אבל בקיץ, גם מי שמקפיד על מלווה מלכה - בדרך כלל זה משהו מצומצם.

עוד המלצות לשינה טובה:
  • לצאת להליכה בערב או פעילות גופנית מתונה אחרת, אבל לא סמוך מדי לשינה (כי זה מעורר).
  • לקחת מגנזיום (חסר במגנזיום מוכר שמפריע להרדמות)
  • להקפיד על טקס קבוע לפני השינה - אמבטיה, צחצוח שיניים, לקרוא משהו או כל דבר אחר שמתאים, זה יוצר התניה שהמח כבר מזהה ומכין את הגוף למצב של הרפיה ותנומה.
  • להקפיד לא לישון אחר הצהריים, בשבת זה אומר להכין מראש ספר טוב, לתאם מראש ביקור אצל חברים או להזמין אורחים - כדי לא להתפתות למיטה.
  • להקפיד לקום עד 9, גם בשבת! זה משמעותי
  • להקפיד לא ללכת לישון לפני 10

נערך לאחרונה ב:

מרגלית חן

משתמש פעיל
ומה הבעיה בלקחת חצי כדור שינה - בונדורמיר מידי מוצאי שבת?
אצלי זה עובד מעולה!

פרספכתיבה

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
יוצרי ai
מקלחת חמה גם מועילה

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען
מה עושים עם זה שלא נרדמים במוצאי הצום כי ישנו כל הצום???????????
יש פתרון?????????
אני חייב לקום מחר מוקדם ואני עושה סיבובים במיטה אח"כ קצת סיבובים בפרוג ועוד סיבוב במיטה ועדיין אני לא נרדם!!!
אנא תביאו פתרונות...
(אין לי בבית עכשיו כדורי שינה.)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה