פורים לא לשלוח משלוח מנות כדי לא להטריח להחזיר?! היתכן?!

דודקע

משתמש פעיל
מה דעתכם? אני שומע הרבה את הטענה שלא רוצים לשלוח לפלוני ולאלמוני כי אני מסבכת אותם בלהחזיר לי, מה דעתכם בנידון?

**Moko**

משתמש מקצוען
אם זה מישהו שגר מחוץ לעיר- הטענה צודקת מאוד.
אם זה השכנים ממול- הטענה מעוררת גיחוך.
אם זה ההורים שלי והם טוענים ככה-אני אכבד אותם ולא אשלח.
ואם יש עוד טענות אז אני אכניס בשקית כמה ממתקים וככה הם לא ירגישו חייבים כי זה לא וואו.

שירה 34

משתמש מקצוען
אולי הכוונה לשלוח רק לשכנים בבנין ולא להתפרס לשאר הבניינים הסמוכים.

אין לזה סוף

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
תלוי גם מה הקשר שלכם.
בכל זאת אפשר להביא משהו פשוט, והם יחזירו משהו פשוט.

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הרעיון זה שלא יביאו בכלל.
שלא נצטרך לרדוף אחריהם ולהספיק ביום העמוס הזה גם להיכנס לעומס בסנהדריה רק כי מכר רחוק משם שלח לנו משלוח.

דודקע

משתמש פעיל
ואם יש עוד טענות אז אני אכניס בשקית כמה ממתקים וככה הם לא ירגישו חייבים כי זה לא וואו.

בכל זאת אפשר להביא משהו פשוט, והם יחזירו משהו פשוט.

נכון מאד, אבל לפעמים קשה לשלוח לא יפה ומכובד, וברגע ששלחתם מכובד הוא מרגיש מחויב וכו'..

ביי ושלום:)

משתמש רשום
כששולחים משלוח מנות למי שזה לא יהיה, רק תזכרו מה המטרה במשלוחי מנות,
יש ענין להרבות אהבה ורעות בין איש לרעהו.

MNM148230

משתמש חדש
היום אנשים יודעים מראש מי פחות או יותר הולך להביא להם בפורים משלוח והם מכינים משלוחים באתם אז כך שאף אחד לא מתריח את חבירו כי ברגע שתביא לו הוא יחזיר לך

MNM148230

משתמש חדש
וחוץ מזה מי שממש דואג יכול פשוט להתקשר לפני פורים ולשואל מתי אפשר לבוא להביא משלוח מנות וכבר המשפחה שהוא מביא לה תדע להכין לו גם ואז אין שום תירחה לבוא אילו (מה שכן יש את התירחה של ההכנה של המישלוחים)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה