כתובות ip קבועות למכשירים ושזה לא יתנגש אחד בשני

משה רולי

משתמש חדש
אני עובד באיזשהו מקום של משרדים, וכל פעם שהיה קצר חשמל היו צריכים להתקין מחדש את הדרייבר של המדפסות של חברת זירוקס בגלל שהמדפסות מחובר דרך הרשת וכל פעם שהיה קצר חשמל התחלפו הכתובות ip הפנימיות.
אז עשיתי כתובות ip פנימיות קבועות לכל המכשירים של המקום כדי שזה לא יתחלף, וגם למחשבים עשיתי כתובות ip קבועות כדי שהכתובות הפנימיות לא יתנגשו אחד בשני אם זה יהיה אוטומטי.
עכשיו הבעיה שלי זה שיש שמה גם wifi ומתי שמתחברים לwifi עם מכשירים שלא מוגדר להם כתובות ip קבועות אז לפעמים הם מתנגשים ואז אין אינטרנט למחשב עד שמחליפים לו את הכתובת הip,
השאלה היא:
האם זה יהיה בעיה להקצות כתובת ip קבועות רק למדפסות ולא למחשבים ואז לא יהיה בעיות?
או אם יש כזה אפשרות להגדיר בראוטר שהכתובות ip שהקציתי ידנית, שלא יתן אותם למי שמתחבר לרשת כשהוא מתחבר ומקבל כתובת אוטומטי?
או שיש למשהו איזשהו רעיון אחרת?
תודה מראש

אין דופי

משתמש סופר מקצוען
אני עובד באיזשהו מקום של משרדים, וכל פעם שהיה קצר חשמל היו צריכים להתקין מחדש את הדרייבר של המדפסות של חברת זירוקס בגלל שהמדפסות מחובר דרך הרשת וכל פעם שהיה קצר חשמל התחלפו הכתובות ip הפנימיות.
אז עשיתי כתובות ip פנימיות קבועות לכל המכשירים של המקום כדי שזה לא יתחלף, וגם למחשבים עשיתי כתובות ip קבועות כדי שהכתובות הפנימיות לא יתנגשו אחד בשני אם זה יהיה אוטומטי.
עכשיו הבעיה שלי זה שיש שמה גם wifi ומתי שמתחברים לwifi עם מכשירים שלא מוגדר להם כתובות ip קבועות אז לפעמים הם מתנגשים ואז אין אינטרנט למחשב עד שמחליפים לו את הכתובת הip,
השאלה היא:
האם זה יהיה בעיה להקצות כתובת ip קבועות רק למדפסות ולא למחשבים ואז לא יהיה בעיות?
או אם יש כזה אפשרות להגדיר בראוטר שהכתובות ip שהקציתי ידנית, שלא יתן אותם למי שמתחבר לרשת כשהוא מתחבר ומקבל כתובת אוטומטי?
או שיש למשהו איזשהו רעיון אחרת?
תודה מראש
מה טווח הרשת שלך?
במקומות שיצא לי לעבוד בהם, בד''כ שמים IP קבוע רק למדפסות, ושמים אותם בתחום הגבוה שמכשירים רגילים בד''כ לא לוקחים (לדוגמה - כל שכבת ה240-249), ואז אין לך חשש שמכשיר אורח ברשת יתנגש עם משהו.

מ.ש.

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני חושבת שאפשר להגדיר את טווח הכתובות שהDHCP מחלק לפי סוגי ההתקנים
כלומר יש אפשרות להגדיר טווח כתובות נפרד לחיבורים לWIFI

אבל לא ממש בטוחה

משה רולי

משתמש חדש
מה טווח הרשת שלך?
במקומות שיצא לי לעבוד בהם, בד''כ שמים IP קבוע רק למדפסות, ושמים אותם בתחום הגבוה שמכשירים רגילים בד''כ לא לוקחים (לדוגמה - כל שכבת ה240-249), ואז אין לך חשש שמכשיר אורח ברשת יתנגש עם משהו.
תודה רבה, ממש רעיון, אני לא מבין איך לא חשבתי א"ז מראש

משה רולי

משתמש חדש
אני חושבת שאפשר להגדיר את טווח הכתובות שהDHCP מחלק לפי סוגי ההתקנים
כלומר יש אפשרות להגדיר טווח כתובות נפרד לחיבורים לWIFI

אבל לא ממש בטוחה
יש לך מושג איך אפשר להגדיר כזה דבר בראוטר?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה