דרוש מידע כשרות חתם סופר בני ברק לפסח

חיים דוביד

משתמש סופר מקצוען
שלום וברכה
אני מחפש מידע מקצועי בלבד ממבינים בתחום
על כשרות חתם סופר בני ברק לפסח

ואני מאוד מבקש מכל אלו שמעוניינים לעזור
יעזרו לי רק שמות [וטלפונים] של אנשים שיודעים

ואני מאוד מאוד מאוד מבקש
לא לכתוב דעות פרטיות בעד ונגד
לא לכתוב מה נוהגים אצלכם בבית
ולא כל מה שיכול להיות דיון בלתי ראוי
וגם לא 'עוקב' [פשוט תעשו 'עוקב', וזהו, לא צריך לכתוב]

ממש רק אם יש מידע אמיתי, אשמח לקבל שם וטלפון
תודה רבה

א12345

משתמש פעיל
מה מיוחד דווקא לפסח ? זה אותם אנשים של ההכשר של כל השנה
זה שונה
כי נראה לי ההכשר שנותן כשרות כל השנה צריך לאשר את גוף הכשרות של פסח
ושמתי לב שכל המוצרים שכל השנה בהשגחת הבדץ
אז בפסח הם חוג חתס בב

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
זה שונה
כי נראה לי ההכשר שנותן כשרות כל השנה צריך לאשר את גוף הכשרות של פסח
ממש לא.

ושמתי לב שכל המוצרים שכל השנה בהשגחת הבדץ
אז בפסח הם חוג חתס בב
זה בגלל שהבד"ץ מסיבות עקרוניות לא נותן הכשר לדברים מסויימים (ממתקים, משקאות ממותקים, קרטיבים, ועוד), ובפסח הבד"ץ לא מתערב בכלל בחומרי גלם במבט פסחי, וממילא נשאר לך לסמוך על בד"ץ חת"ס בדיוק כמו כל השנה.

דעת חכמה

משתמש פעיל
הענין הוא אך ורק אידאולוגי שהעדה החרדית לא נותנת על פסח, ושימו לב שמשנה לשנה יש עוד מוצרים שהעדה החרדית נותנת הכשר על פסח אחרי שחח"ס בעצם הרגילו את הציבור למוצר. וד"ל
שימו לב לסעיף ה'. IMG-20210309-WA0016 (1).jpg

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
הענין הוא אך ורק אידאולוגי שהעדה החרדית לא נותנת על פסח, ושימו לב שמשנה לשנה יש עוד מוצרים שהעדה החרדית נותנת הכשר על פסח אחרי שחח"ס בעצם הרגילו את הציבור למוצר. וד"ל
שימו לב לסעיף ה'.צפה בקובץ המצורף 862396
אוקי ברור, אבל בסוף גם אם הסיבה שהכשרות היא חוג חתם סופר ולא בד"ץ היא סיבה צדדית (למרות שלפי מה שנראה במדפים העדה החרדית כבר כן נותנת הכשר על רוב המוצרים האפשריים לפסח), בסוף בשורה התחתונה הכשרות על המוצר היא שלהם ולא של העדה החרדית.

עט

משתמש מקצוען
דיברתי עם רב מאוד מבוגר בתחום הכשרות ואמר לי שהם נותנים כשרות דרך הטלפון ולא להתקרב אליהם

מה שמחזק את הטענה שההשגחה היא בעצם של הבד"ץ והם רק חותמים כי הבד"ץ לא רוצה (מסיבות מסוימות) לחתום.
(שום הכשר, אפילו לא רבנות, נותן כשרות דרך הטלפון, אלא אם סומכים על הכשר אחר)

אייזיק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
דיברתי עם רב מאוד מבוגר בתחום הכשרות ואמר לי שהם נותנים כשרות דרך הטלפון ולא להתקרב אליהם
נשמח לשמוע במי מדובר, אם הוא עומד מאחורי הדברים שלו.
וכמובן צריך לבדוק טוב אם יש כאן מניעים וכו'...ואכמ''ל

חיים דוביד

משתמש סופר מקצוען
יישר כוח
[למרות שכב' חרג מבקשתי המפורשת, שלא לכתוב בעד או נגד, בדיוק כדי לא לפתוח כאן 'דיון' על זה]
אודה מאוד אם ניתן לקבל את שם הרב ו/או טלפון

שמעתי שמועות רבות ל-2 הצדדים, והחלטתי שבל''נ השנה, אני בודק את הענין ביסודיות.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
שמעתי שמועות רבות ל-2 הצדדים, והחלטתי שבל''נ השנה, אני בודק את הענין ביסודיות.
בירור אמיתי על כשרות לא מבררים אצל מבינים בכשרות.
אם אתה רציני, לך ללמוד כדי לדעת מה נדרש ממשגיח וממערכת, אח"כ לך לשטח ותנייעס עם משגיחים, ותעשה סיור במפעלים ובמטבחים שלהם.
פה זה מתחיל, וגם אם המשגיחים טובים עדיין צריך לבדוק האם המערכת משומנת, ומה קורה אם יש בעיות האם יש היררכיה של בעלי תפקידים, או שאת הכל מנהל מישהו אחד שלא בדיוק זמין תמיד.

תקרא את זה למשל, בתור התחלה של התחלה

קריקטורה

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
לא רציתי להזדהות, אך למען האמת אזדהה.
אני הייתי במפעל מסויים כמשגיח כשרות מטעם בד"ץ חוג חתם סופר ב"ב, כאשר רוב חומרי הגלם הם בהכשר בד"ץ עד"ח.
עריכה: שכחתי לציין שכאשר היה חומר גלם בכרשרות לא טובה, העבודה נעצרה!!!

אהרן סטאריק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
אני הייתי במפעל מסויים כמשגיח כשרות מטעם בד"ץ חוג חתם סופר ב"ב, כאשר רוב חומרי הגלם הם בהכשר בד"ץ עד"ח.
רק להבהיר : הכשר העדה החרדית לא אומר שהעדה חושב שזה כשר לפסח יש גם פתיתים בהכשר העדה, וד''ל

גלינג

משתמש סופר מקצוען
1. כל הכבוד על החשיפה והאמת.
2. נותר לברר מה יעשו עם חומר גלם שאין כמותו בעדה"ח.
3. האם יש חריגים.
4 האם בכל המפעלים ישנו משגיח צמוד (לשלול את השמועה הנזכרת לעיל).
5. אין לנו מידע על איכות ההשגחה בפועל.
ושוב - תודה!

סתם אחד

משתמש פעיל
הוא כותב במפורש רוב - וכאן נשאלת השאלה, מה הוא המיעוט ?
דבר נוסף האם המשגיחים הם אותם משגיחים של בד"ץ העדה"ח או לא, כלומר האם יש כאן מערכת שעובדת תקופה אחת בשנה, והנסיון בהתאם, או לא.
ובכלל מי הרב האחראי על הכשרות אחרי שהרב לנדאו עזב.

דעת חכמה

משתמש פעיל
הוא כותב במפורש רוב - וכאן נשאלת השאלה, מה הוא המיעוט ?
דבר נוסף האם המשגיחים הם אותם משגיחים של בד"ץ העדה"ח או לא, כלומר האם יש כאן מערכת שעובדת תקופה אחת בשנה, והנסיון בהתאם, או לא.
ובכלל מי הרב האחראי על הכשרות אחרי שהרב לנדאו עזב.
הכשרות פעילה בכל השנה ובמוצרי פסח זה ניכר יותר לעין
יש להם שחיטה כל השנה שנמכרת באושר עד וכן הרבה מוצרים בעיקר ממתקים וכו'
הרבנים הם הרב זולדן המו"ץ של סערט ויזניץ בחיפה שנקרא ממוחה לשחיטה.
הרב הורוויץ חסיד בעלז שמתמחה מאוד בחומרי גלם (שמעתי פעם שיעור שלו בחול המועד והתפעלתי על כמה דברים צריך לשים לב בשעת ההשגחה על מוצרי גלם הוא הביא דוגמאות לרוב)
וכמובן את הרב אלטמן מקהילת חוג חתם סופר ב"ב
עד כאן למיטב ידיעתי.

סמוי

משתמש פעיל
גילוי נאות: בעבר הייתי קשור לגוף הכשרות.
כידוע שמפעל שמקבל כשרות מהעדה לא יכול בפתע פתאום להחליט שאת המוצר הזה בחודש הבא אעשה עם גוף אחר ואחרי זה אני יחזור אליך...כאן רואים שהעדה החרדית מסכימה בעצם לשיתוף פעולה עקיף עם חוג חתם סופר ב"ב ומסכימה שחוג יקחו את המוצר ולאחר פסח יחזור לכשרות העדה (והם לא עושים הכשרה לפני כן...)ואפילו לא מורדים את הכשרות לימות השנה עבור המוצרים המיוצרים תחת חוג בפסח.
יש מאד הרבה סיבות ישירות ועקיפות מדוע אין כשרות העדה"ח לפסח על מוצרים, יחד עם זאת משנה לשנה רואים יותר ויותר.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
גילוי נאות: בעבר הייתי קשור לגוף הכשרות.
כידוע שמפעל שמקבל כשרות מהעדה לא יכול בפתע פתאום להחליט שאת המוצר הזה בחודש הבא אעשה עם גוף אחר ואחרי זה אני יחזור אליך...כאן רואים שהעדה החרדית מסכימה בעצם לשיתוף פעולה עקיף עם חוג חתם סופר ב"ב ומסכימה שחוג יקחו את המוצר ולאחר פסח יחזור לכשרות העדה (והם לא עושים הכשרה לפני כן...)ואפילו לא מורדים את הכשרות לימות השנה עבור המוצרים המיוצרים תחת חוג בפסח.
יש מאד הרבה סיבות ישירות ועקיפות מדוע אין כשרות העדה"ח לפסח על מוצרים, יחד עם זאת משנה לשנה רואים יותר ויותר.
אם על זה אתה מסתמך אז זה ממש לא נכון.
ברגע שיש מפעל בשליטת העד"ח, ושהם חתומים עליו לימות השנה אז כל גוף כשרות שנכנס הוא כפוף לתיאום מלא איתם (וזה לא דומה לדוגמא שהבאת שכל חודש מחליפים גוף כשרות, כי העד"ח לא הולכת הביתה בפס יצור של פסח כי יש לה אחריות על ימות השנה).
ולכן
א. זה שהעדה"ח מאשרים חומר גלם לימות השנה זה לא אומר שהוא מהודר לפסח, ושסביבת היצור והאחסון שלו היא ברמה של חומרות גופי המהדרין בפסח (גם בלי העניין העקרוני).
ב. זה לא אומר כלום לגבי היכולות והנהלים של גוף הכשרות הזה בפני עצמו, במצב שאין "גדול עומד על גביו".

אציין שוב שאני לא מכיר, רק התייחסתי לראיות שהבאת - שהם לא מעלים כלום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה