דרוש מידע כשמתארחים אצל ההורים...........

מצב
הנושא נעול.

Tamarit

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
זה אולי יפתיע אותך שאני אכתוב
ואולי אפילו יראה לך מוזר
אבל לבוא להורים כשיש לך כבר משפחה מבורכת
זה בד"כ לא איזה חוויה גדולה..
מנוחה וודאי שלא.
את צריכה להשאיר את הבית שלך נקי ומסודר כמו כל שבת
לעבור נסיעה מעייפת ואז להגיע לבית שלא שלך ושוב לארגן מצעים לפתוח מיטות לחפש כריות ושמיכות ולמצוא פינה לכל ילד.
וכמובן ישנים צפופים במיטות לא שלכם.
אחרי שבוע עמוס של עבודה - זה לא מאד נחמד.
זה ממש מעייף.
זה גם לא יפה לבוא בידיים ריקות אז את נסחבת באוטובוס המהביל עם סלט, פשטידה או מאפה.

וביחד עם כל זה צריך כמובן לא לנצל את האחות הרווקה, שלא יפריעו לה לישון בלילה / בצהריים, שלא ידעו לה בחפצים, שלא ירעישו, יבלגנו וכמובן לעזור לסדר ולהגיש.
אני לא אומרת את זה בציניות.
באמת האחות לא אשמה. והיא חלילה לא משרתת.
אבל נוצר מצב שכבר שוקלים פעם פעמיים ושלוש אם לבוא להורים ובאיזה תדירות.
ואם עושים את זה - זה בשביל כיבוד הורים.
במידה והאחיות באות לקראת, למרות שהן לא חייבות, זה יכול להקל על החוויה.
וזה רק למען כיבוד הורים. ההורים שלך ושל אחותך הנשואה.
תעשי סקר סביבך ותגלי שככל שהמשפחה גדלה פשוט מעדיפים להשאר בבית...
ובסופו של דבר אתם לא רוצים להיות שבת אחרי שבת לבד. אבא אמא מזדקנים ו2 ילדי זקונים....
באמת, משפחות גדולות מוזמנות להשאר בביתן
גם ההורים שלך הפסיקו להתארח בשלב כלשהו
אין שום סיבה שמשפחה ברוכה תצא מדי שתיים- שלוש שבתות לסבול בבית ההורים
ובאמת, בלי טיפת ציניות,
תצמצמו את השבתות אצל ההורים
תסכמו על שבת פעם בחודש- חודשיים- שלושה (ואולי אז ישתדלו להשיג לכם דירה)
ובכלל, מי אמר שבאים לנוח אצל ההורים?? על המושג כיבוד הורים מישהו שמע פעם?

קפוצ'וני

משתמש פעיל
כשהייתי בחורה אח שלי הגדול התחתן ובהתחלה זאת היתה חוויה כל שבת שהם באו וכיף גדול אבל זה מהר מאד נהפך להיות עול ונוספו עוד 3 זוגות (כולל אותי ב"ה) אבל הם עדיין מרגישים הזוג היחיד שכולם משתחווים להם וממלאים את רצונם..
בערב פסח למשל מיד אחרי שהם התחתנו ועדיין היו הזוג היחיד בקשו ממני לתפור לגיסתי בגדים חדשים (אני תופרת)
ישבתי על המכונה במשך שעות על גבי שעות וזה היה מובן מאליו ולא יכולתי בכלל להגיד לא כי זה גיסה ראשונה ולא נעים והרגע התחתנו.. 5 בגדים!!!! ואמא שלי בינתיים ויתרה על העזרה שלי וזה המוןןןן עזרה...
בתכלס עד היום כשהם מגיעים אחותי (כיום בת 15) צריכה כל שבת בצהרים לשמור על הילדים שלהם ולהחליף להם טיטולים והיא כבר מזמן אמרה לי שנמאס לה ... כשניסיתי לדבר בעדינות עם אח שלי הוא אמר לי בשיא השלווה שזה מה שמשמח את אמא והם נהנים כשהם באים...
הוא מגיע להורים שלי לשבת ובמוצ"ש מרוקן להם את המקרר והמקפיא, סלטים משבת, ארוחות קפואות שיועדו לאח שלי בישיבה גדולה ואותי זה מפוצץץץץ, אני שונאת נצלנים!!!
ואני קוראת פה על נשואים שבטוחים באמת שמגיע להם הכל וזה כ"כ מקומם כי אני חוויתי את זה גם בתור רווקה והיום אני נשואה שלומדת איך לא להתנהג!!!
זה נראה לכם שזה בשמחה?? אז זה רק נראה לכם כי אם אתם עושים את זה באופן קבוע ובנצלנות אז השמחה לא אמיתית!!! אין מצב!!!!

רווקות? תלמדו לחיים איך לא להתנהג!! יש לכם דוגמאות חיות!!

אני איתכם..

מרחבית

משתמש מקצוען
כמובן שבלי מידות טובות והתחשבות של המתארחים ושל המארחים , זה כבר הופך להיות עול ומועקה ואף אחד מהצדדים לא נהנה
מידות טובות והתחשבות הן ללא ספק בסיס.
וחלק מזה זה להבין שיש גם מגבלות ותנאים אובייקטיביים.
לדוגמא נשארה בבית ההורים רק בת אחת רווקה, ויש כמה נשואים עם משפחות ברוכות, שבאות בתורנות כל שבת...
לדוגמא, זוג שיש להם כמה קטנטנים בזה אחר זה, וגם ככה הם די בהישרדות... והנסיעה לשבת זה מבצע שלם כשלעצמו...
לכן, אין כללים מה צריך לעשות ומה לא. רק לראות גם את הצד השני, לדעת שהשני לא חייב לנו כלום, להיות עם רצון טוב ועם הכרת תודה על כל דבר.

מרחבית

משתמש מקצוען
בערב פסח למשל מיד אחרי שהם התחתנו ועדיין היו הזוג היחיד בקשו ממני לתפור לגיסתי בגדים חדשים (אני תופרת)
ישבתי על המכונה במשך שעות על גבי שעות וזה היה מובן מאליו ולא יכולתי בכלל להגיד לא כי זה גיסה ראשונה ולא נעים והרגע התחתנו.. 5 בגדים!!!! ואמא שלי בינתיים ויתרה על העזרה שלי וזה המוןןןן עזרה...
חשוב במקרים כאלו לדעת לסרב.
בצורה יפה, בצורה מכבדת, אך בביטחון עצמי ובלי פחד.

Ravid.G

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אח שלי הגדול
הזוג היחיד שכולם משתחווים להם וממלאים את רצונם..
זה היה מובן מאליו ולא יכולתי בכלל להגיד לא
זה מה שמשמח את אמא והם נהנים כשהם באים...
מרוקן להם את המקרר והמקפיא, סלטים משבת, ארוחות קפואות שיועדו לאח שלי בישיבה גדולה

וכל זה עוד הרבה לפני העניין של הירושה, שבכור יורש פי 2....

פשוש

משתמש מקצוען
באמת, משפחות גדולות מוזמנות להשאר בביתן
גם ההורים שלך הפסיקו להתארח בשלב כלשהו
אין שום סיבה שמשפחה ברוכה תצא מדי שתיים- שלוש שבתות לסבול בבית ההורים
ובאמת, בלי טיפת ציניות,
תצמצמו את השבתות אצל ההורים
תסכמו על שבת פעם בחודש- חודשיים- שלושה (ואולי אז ישתדלו להשיג לכם דירה)
ברור שמצמצמים. (והלוואי שהיו משיגים דירה!!!!)
ואת הנושא של כיבוד הורים אני העליתי...
(משפחות גדולות רבות ביניהן בחגים למשל מי מוותר על ליל הסדר ביתי ומסכים להתארח אצל ההורים)

מרחבית

משתמש מקצוען
ואז עושים לך הרגשה נוראיתתתתת
ניסיתי...:confused:
לא להתרגש.
תחשבי קודם כל טוב מה את מוכנה ורוצה לעזור להם, ומה לא.
מה שאת מוכנה ורוצה מרצונך החופשי, מבחירתך - עשי.
ומה שמכריחים אותך - גם אם על ידי ניצול רגשי - אל תעשי.
כמו למשל, אולי היית מוכנה ורוצה לתפור לה פריט אחד לא מורכב, ויותר לא.
ומה שהחלטת שלא מתאים לך, תהיי שלמה בזה עם עצמך.
אני יודעת שקל לכתוב, וקשה לבצע. אך כשאדם שלם עם עצמו, יותר קשה לערער אותו.
ואחרי כמה פעמים, ילמדו שאת עושה עבורם מה שנראה לך לפי בחירתך החופשית, ומה שלא - לא.

מביאה את המשיח

משתמש פעיל
בלת''ק
הרווקות גרות אצל ההורים, ואם ההרים בחרו לארח זה ענין שלהם, בבקשה שיפנו אליהם ויבקשו שבת שקטה אחרי שבוע עמוס
כמובן ההתארחות צריכה להיות בטעם טוב ואחריות שלנו כמתארחים לעזור
אבל אם לדוגמה אני לא מרגישה טוב ואמא שלי רוצה לעזור ולארח זה ממש לא עזרה אם אני מביאה איתי חצי מהאוכל כבר מעדיפה להשאר בבית.

בדיוק כמו שכשאני הייתי רווקה ובחלק מהזמן לא יכלתי לכייף וללכת לחברות כל השבוע כי היו בבית אחים קטנים (כן אלו שעכשיו עוזרים לי בשמחה ב''ה!!) והייתי צריכה לעזור לשמור עליהם לקלח להלביש
סוף שבוע לעזור בהכנות לשבת, שבת הייתי שומרת עליהם כדי שההורים ינוחו זה היה הכיבוד הורים שלי
עכשיו הם - שכבר אין קטנים בבית כל השבוע יכולים הרבה יותר לכייף אבל בשבת אם ההורים בחרו לארח אז עוזרים להם, זו עזרה להם לא לי...

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
בדיוק כמו שכשאני הייתי רווקה ובחלק מהזמן לא יכלתי לכייף וללכת לחברות כל השבוע כי היו בבית אחים קטנים (כן אלו שעכשיו עוזרים לי בשמחה ב''ה!!) והייתי צריכה לעזור לשמור עליהם לקלח להלביש
סוף שבוע לעזור בהכנות לשבת, שבת הייתי שומרת עליהם כדי שההורים ינוחו זה היה הכיבוד הורים שלי
החלק הזה הוא היחיד הנכון כאן. את היית מחויבת לכך מדין כיבוד הורים.
אחיות שלך לא מחויבות לך. הן יכולות להציע, וזה בהחלט יהיה יפה מצידן. אבל כיבוד הורים אין כאן, ואפילו לא הכרת הטוב (את דאגת להורייך. לא להם)

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
שימי לב שבזה קיימת מצוות כיבוד הורים.
ולעומת זאת, כשאחים קטנים עוזרים לנשואים זה חסד.
זה לא נחשב להכרת הטוב,
וזה אפילו כתוב איפשהו.
גם בלעזור להורים לארח
יש פה נקודה
המארחים הם ההורים
הם הבעלים של הדירה
אני בעד להתחשב
אחיות שלך לא מחויבות לך. הן יכולות להציע, וזה בהחלט יהיה יפה מצידן. אבל כיבוד הורים אין כאן, ואפילו לא הכרת הטוב (את דאגת להורייך. לא להם)
הקפיץ אותי
שוב ההורים מארחים לעזור להם כיבוד הורים
ואיזו כפיות טובה זו לומר הוא עשה לי טובה אבל הוא חשב על ההורים
אם זה נכון אז גם הנשואים יכולים להגיב ככה בדיוק
ושוב אני בעד להתחשב
אבל בואו נזכור שההורים בדרך כלל רוצים שנבוא
והדירה שלהם לא של הרווקים
הם אלו שמבקשים מהרווקים לסדר
והרווקים מחויבים להם
וזה לא פוטר מהכרת הטוב

קופיUX

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
רווקות יקרות,
אל תחלומנה שבגלל שאתן עוזרות עכשיו עם האחינים - האחיניות לעתיד תבאנה לעזור לכן.
לא קורה.

נ.ב. אין לי טענה, רק מרחיבה אופקים ועינים לעתיד לנשואות שבטוחות שהאחיות חיבות לעזור להן כי הן טיפלו בהן כשהיו קטנות.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
צריך לשים לב בשלב מסויים לא להשאיר את ההורים לבד
ולעשות תורנות מי מגיע
ויש שלב שמארחים את ההורים בבית שלהם (מביאים הכל הכל אליהם הביתה...מגישים, מורידים, מנקים וכו')
תנצלו את השנים שאפשר להתארח, ולעשות את זה בצורה הכי יפה ומשמחת שיש.

וכמי שהיתה מהקטנים בבית (פעעעעעעםםםם)
דבר אחד היה לי מאוד חשוב אחרי כל העזרה והטיפול
בסוף לקבל תשומת לב ויחס
ולא שכל הגדולים משוחחים ביניהם שיחות של מבוגרים
והקטנים (שיכולים כבר להיות בני 17) צריכים לטפל בקטנים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה