מידע שימושי כשאדם פרטי יעשה את זה הוא יתבע לדין, אבל גוגל? מה הבעיה!

**Moko**

משתמש מקצוען
אני כותבת מייל לתומי. התחלתי מהתוכן, בלי הנושא.
כתבתי את המילים הבאות :
the password is : 123456
הופ - קפצה לי הודעה דיסקרטית שמציעה לי לגלוש במצב אנונימי כדי לשמור על חסיון ופרטיות המיילים שלי .... אוקי.
כתבתי את הר"ת הבאים :
מצ"ב
ושוב- קפצה לי הודעה שמזכירה לי לצרף קובץ, כי הרי כתבתי שאני מצרפת וטרם צירפתי.
יתרה מכך,
סיימתי לכתוב את המייל וג'ימייל בכבודו ובעצמו (!!) מציע לי רעיון לנושא של המייל, שמורכב מהתוכן שהקלדתי בגוף המייל. לא ידעתי שבינה מלאכותית עובדת גם כשלא קוראים לה ...
כשנמצאים במקום עבודה רשמי זה ידוע שלא כותבים דברים אישיים במייל של העבודה, כי יש מעקב.
אבל גוגל ? איך ייתכן שבעולם החופשי שלנו לא מתאפשרת לי חווית פרטיות כשאני כותבת מיילים לאנשים?
ודרך אגב, אני יודעת שכל המיילים נשמרים באיזה מאגר. שמעתי על זה פעם ..אבל לשמור פרטים במאגר לא פעיל זה אחרת מאשר שקופצת הודעה שיודעת שכתבתי מידע רגיש בזה הרגע ומי עוד יודע על זה על הדרך ...
ובכן ,
אם זה לא חדירה לפרטיות אז מה כן ??
מישהו כאן יודע האם זה מותר להם מבחינה חוקית?
(מקווה שהנושא בסדר ללא חריגה מהכללים)
זה נשמע לי פשוט הזוי והותיר אותי בשוק לגמרי.

הודיה בן חיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כתבתי את המילים הבאות :
הופ - קפצה לי הודעה דיסקרטית שמציעה לי לגלוש במצב אנונימי כדי לשמור על חסיון ופרטיות המיילים שלי .... אוקי.
כתבתי את הר"ת הבאים :
מצ"ב
יתרה מכך,
סיימתי לכתוב את המייל וג'ימייל בכבודו ובעצמו (!!) מציע לי רעיון לנושא של המייל, שמורכב מהתוכן שהקלדתי בגוף המייל. לא ידעתי שבינה מלאכותית עובדת גם כשלא קוראים לה ...
כשנמצאים במקום עבודה רשמי זה ידוע שלא כותבים דברים אישיים במייל של העבודה, כי יש מעקב.
אבל גוגל ? איך ייתכן שבעולם החופשי שלנו לא מתאפשרת לי חווית פרטיות כשאני כותבת מיילים לאנשים?
ודרך אגב, אני יודעת שכל המיילים נשמרים באיזה מאגר. שמעתי על זה פעם ..אבל לשמור פרטים במאגר לא פעיל זה אחרת מאשר שקופצת הודעה שיודעת שכתבתי מידע רגיש בזה הרגע ומי עוד יודע על זה על הדרך ...
ובכן ,
(מקווה שהנושא בסדר ללא חריגה מהכללים)
זה נשמע לי פשוט הזוי והותיר אותי בשוק לגמרי.
דווקא זה משהו שהיה עליו פרסום בתקשורת הלא חרדית לפני כמה חודשים, זה פונקציה חדשה של ג'ימייל.

שאקירה

משתמש מקצוען
כתבתי את המילים הבאות :
כתבתי את הר"ת הבאים :
מצ"ב
יתרה מכך,
סיימתי לכתוב את המייל וג'ימייל בכבודו ובעצמו (!!) מציע לי רעיון לנושא של המייל, שמורכב מהתוכן שהקלדתי בגוף המייל.
שיו
איזה כיף, הלואי עלי

**Moko**

משתמש מקצוען
קראת את תנאי השימוש אותם אישרת בפתיחת החשבון?
א. אתה לא באמת שואל,נכון? התשובה ברורה לשנינו
ב. הפונקציונליות הזאת התגלתה במלוא הדרה רק השנה.. מקסימום לפני שנתיים.
המייל שלי קצת יותר ותיק

lotr

משתמש מקצוען
א. אתה לא באמת שואל,נכון? התשובה ברורה לשנינו
המייל שלי קצת יותר ותיק
אבל כל כמה חודשים הם שולחים מייל על שינוי תנאי השימוש, גם אותם קראת?

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
הפיצ'ר של "מצורף" קיים כבר כמה שנים, מניסיון

אגב, מותר לשאול כמה אתם משלמים על השימוש במייל שלכם?

**Moko**

משתמש מקצוען
הפיצ'ר של "מצורף" קיים כבר כמה שנים, מניסיון

אגב, מותר לשאול כמה אתם משלמים על השימוש במייל שלכם?
למה משלמים? :unsure:
יש עוד כאלו שמתאוננים על זה😉
הזוי הזוי. כל הכתבה מובנת (גוגל קנו אותנו. אין מה לומר)
מה שהזוי זה איפה הייתי 14 שנה שלא שמתי לב (!)

**Moko**

משתמש מקצוען
מה איכפת לך שיודעים הכל עליך?
חלק מחווית הגלישה היא האנונימיות . אצלי היא לא מהווה מילת מפתח וזה לא משנה לי כל כך הרבה, אבל רמת איסוף המידע שלהם די מדאיגה ולא נשמעת כל כך נורמטיבית. הם יצרו סוג של מונופול שנותן להם שליטה בתוכן שאתה מוזן ממנו בכל אתר אליו תפנה
לו יצוייר ואני הולכת ברחוב ויש שלט ענק שמתאר בקצרה מה עברתי בחיי (או לכל הפחות את סדר היום שלי),זה לא יהיה הרגשה כל כך נעימה

lotr

משתמש מקצוען
חלק מחווית הגלישה היא האנונימיות . אצלי היא לא מהווה מילת מפתח וזה לא משנה לי כל כך הרבה, אבל רמת איסוף המידע שלהם די מדאיגה ולא נשמעת כל כך נורמטיבית. הם יצרו סוג של מונופול שנותן להם שליטה בתוכן שאתה מוזן ממנו בכל אתר אליו תפנה
לו יצוייר ואני הולכת ברחוב ויש שלט ענק שמתאר בקצרה מה עברתי בחיי (או לכל הפחות את סדר היום שלי),זה לא יהיה הרגשה כל כך נעימה
אבל כל עוד השלט הזה לא מתפרסם בשום מקום, זה לא מפריע

ניק כמעט בלי ראש

משתמש מקצוען
מי שגולש היום
צריך לדעת שיודעים עליו ה-כ-ל
ברזולוציה דמיונית
גם אם הוא גולש במצב אנונימי
יש סרט מסכי עשן
גרם להרבה אנשים לפרמט תפלאפון
ובכלל לחשוב פעמיים לפני שנוגעים במקלדת .

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
כתבתי את המילים הבאות :
לא הכרתי, אבל לא דורש AI.
מצ"ב
ישן, אבל לא דורש AI
זה כבר AI.
זה עדיין לא אומר שיש עובד של גוגל שרואה את זה.
כל החברות האלו אוספות עלינו מידע.
למה הם נותנות לנו בחינם?
כי אנחנו המוצר, מה שאנחנו מקבלים הוא המחיר...
ודרך אגב, אני יודעת שכל המיילים נשמרים באיזה מאגר. שמעתי על זה פעם ..אבל לשמור פרטים במאגר לא פעיל
ולמה אתה חושב שהמאגר לא פעיל?!
אתה חושב שהם לא מנתחים אותו כדי למטב את הפרסומות שלהם?
ולא, זה לא אומר שיש עובד של גוגל שיושב ואומר.
"אה, הנה המייל של @**Moko** , בא נסתכל עליו".
"איסוף מידע אנונימי למען שיפור השירות";)

קראת את תנאי השירות?
אבל כל עוד השלט הזה לא מתפרסם בשום מקום, זה לא מפריע
אולי הוא לא מתפרסם בראש כל חוצות, אבל אתה יודע למי יש גישה אליו?
אולי למעסיק הפונטציאלי הבא שלך?
גם אם הוא גולש במצב אנונימי
למי שרוצה אנונימיות באמת:
תשתמשו במשהו פיירפוקס.
מנוע חיפוש duckduckgo.
הכל על VPN מאובטח (למשל proton vpn להבנתי מאובטח מאוד).
שלא לדבר על TOR....
אה, ומייל?
לProton יש שירות מאובטח ופרטי, זה כבר עמד במבחנים משפטיים. הכל מוצפן, והמפתח נמצא אצלך בצד לקוח, לא על השרת שלהם.
אין להם את היכולת הטכנית להציג מה יש בחשבון שלך, אפילו כשבתי משפט באירופה ביקשו מהם.
החיסרון האמיתי הוא, שאם שכחת את הסיסמא...
mail.proton.me
(בעיני היה פחות נוח מג'ימייל וגם יותר איטי. מה לעשות. אז חזרתי לג'ימייל, כי הם בכל מקרה יודעים עלי הכל).
....
ובכל השירותים שהזכרתי, לחפור עמוק בהגדרות ולהגדיר את ההגדרות פרטיות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה