דרוש מידע כן! יש פתרון לבעיות של התחבורה הציבורית!

מצב
הנושא נעול.

רבקה זקס

משתמש מקצוען
לאחרונה נכתבו כאן כמה אשכולות די פסימיים בנוגע למצב של התחבורה הציבורית.
בנוגע לזה קיבלתי אתמול מייל על מיזם מיוחד שנפתח בקרית ספר!
מלבד כל התלונות, בינינו לבין עצמנו, בינינו לבין חברות התחבורה הציבורית, נראה שמישהו שמצא דרך, שיש לה סיכוי רציני להביא לשיפור בס"ד -- תביעה ייצוגית! שיתבעו מחברות התחבורה הציבורית סכום גבוה מאד , שיצליח לפגוע בהם באמת ולזעזע אותם!

תביעה ייצוגית נגד התחבורה הציבורית (לינק)

מה שהם מציעים, זה להסתובב עם מצלמה, להסריט את התלונות ולשלוח למייל הכתוב שם, את התביעה עם ההסרטה ושאר הפרטים.

ניתן לשלוח הסרטות (או רק תלונות ללא הסרטה) גם מהעבר.

חשוב לשים לב לכללי כתיבת המייל (כי הם עוברים עיבוד אוטומטי).

אתמול התחלתי לעקוב ולתעד (מהצד, שהנהג לא יראה!) וכשאוטובוס לא עצר בתחנה שהיו בה אנשים, התלהבתי שהצלחתי... במקום הרגשת התסכול וחוסר האונים שהיו לי תמיד. מקורבן הפכתי לצייד...
לא יודעת מה יהיו התוצאות של זה - אבל מה שכבר עכשיו בטוח: האירועים האלה לא יהרסו לי יותר את היום, אלא להפך :)

כתוב שם שהתיעודים הטובים ביותר יזכו את שולחיהם בסכום כסף נחמד, אבל עם מצב התחבורה הגרוע שיש, התחרות תהיה קשה...
שיהיה בהצלחה, לטובת כולנו!!!

asdf123

משתמש רשום
וואוו... הרעיון הזה אכן נותן תקווה.

גם אני מצטרף לצבא צילומים (כבר מרגיש איך רמת האדרנלין שלי עולה...)

ובנוסף מצהיר בזאת חגיגית, שאני מקבל על עצמי, בלי נדר, לפרסם את הקישור הנ"ל ללפחות 300 בני אדם!

ומה אתך?...

נערך לאחרונה ב:

asdf123

משתמש רשום
אוטובוס שלא יצא למסלול.
איך אפשר לתעד?
אני חושב שזה דווקא הכי קל ופה לא צריך לצלם - תלונה רגילה בחברה (להקליט ולבקש מספר פנייה) ובמשרד התחבורה (לקבל מסמך של הפנייה במייל) ולשלוח את שנייהם למייל של המיזם. למשרד התחבורה יש מערכת מבוססת GPS והם/בית משפט יכולים לבדוק בקלות שזה אכן אמת.

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
אני חושב שזה דווקא הכי קל ופה לא צריך לצלם - תלונה רגילה בחברה (להקליט ולבקש מספר פנייה) ובמשרד התחבורה (לקבל מסמך של הפנייה במייל) ולשלוח את שנייהם למייל של המיזם. למשרד התחבורה יש מערכת מבוססת GPS והם/בית משפט יכולים לבדוק בקלות שזה אכן אמת.
התקשרתי מיידית לקו של *8787, יש להם "סיוע מיידי בפתרון בעיות"
הקו הזה לאחרונה מפספס הרבה, אז החלטתי להתקשר בכל פעם
אבל לא ביקשתי מספר תלונה וגם לא הקלטתי (עוד לא קראתי את האשכול הזה...)

asdf123

משתמש רשום
התקשרתי מיידית לקו של *8787, יש להם "סיוע מיידי בפתרון בעיות"
הקו הזה לאחרונה מפספס הרבה, אז החלטתי להתקשר בכל פעם
אבל לא ביקשתי מספר תלונה וגם לא הקלטתי (עוד לא קראתי את האשכול הזה...)
אם את זוכרת את הפרטים - מספר הקו, זמן, כיוון וכו' - עדיין תפתחי פנייה רגילה באתר שלהם:

ותשלחי את המסמך שתקבלי למיזם - העיקר, איך שאני מבין, זה לרכז עובדות שניתנות לבדיקה (כאשר צילום/הסרטה זאת הוכחה הכי טובה). לכן גם מסמכים מתלונות מעבר יכולות לעזור. ואפילו אם אין מסמך רק פרטים נכונים רשומים איפשהו - אפשר תמיד לפתוח תלונה, גם אחרי שעבר הרבה זמן, ולשלוח אותה אחר כך למיזם.

הרב הגו-N

משתמש פעיל
1689583028094.png

asdf123

משתמש רשום
למי שמכיר,
מיום אחד בתחנת היציאה מבני ברק "מחלף גבעת שמואל/כביש 4"
אפשר לקבל חומר מעולה!
לדעתי, צוות צילום שיעמוד שם כמה שעות יקבל כל מה שיבקש בתמורה להסתלקות והשמדת החומרים
צילומים ממקום אחד לא יעזרו לנצח בתביעה ייצוגית - אתה צריך להוכיח שהתופעה נוגעת לציבור רחב, בהרבה מקומות ולטווח ארוך. כנראה לכן הם הקימו את המערכת אוטומטית לסינון/קיטלוג של תיעודים.

נערך לאחרונה ב:

לימוזינה

משתמש פעיל
למי שמכיר,
מיום אחד בתחנת היציאה מבני ברק "מחלף גבעת שמואל/כביש 4"
אפשר לקבל חומר מעולה!
לדעתי, צוות צילום שיעמוד שם כמה שעות יקבל כל מה שיבקש בתמורה להסתלקות והשמדת החומרים
אם האוטובוס מלא כולל עמידה, הוא אמור לעצור?
כי בדרך כלל האוטובוסים לא עוצרים שם, פשוט כי הם מפוצצים.

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
אם את זוכרת את הפרטים - מספר הקו, זמן, כיוון וכו' - עדיין תפתחי פנייה רגילה באתר שלהם:

ותשלחי את המסמך שתקבלי למיזם - העיקר, איך שאני מבין, זה לרכז עובדות שניתנות לבדיקה (כאשר צילום/הסרטה זאת הוכחה הכי טובה). לכן גם מסמכים מתלונות מעבר יכולות לעזור. ואפילו אם אין מסמך רק פרטים נכונים רשומים איפשהו - אפשר תמיד לפתוח תלונה, גם אחרי שעבר הרבה זמן, ולשלוח אותה אחר כך למיזם.
הגשתי פניה.
כשאקבל תגובה אשלח אותה.
באמת הגיע הזמן לעשות סוף לזלזול.

פרידא

משתמש מקצוען
מי ירוויח את הכסף מהתביעה הייצוגית?
אני תבעתי לבד ואקבל בעז"ה את הכסף לבד..

הרב הגו-N

משתמש פעיל

הלינק עדיין לא נבדק בנטפרי
מה לכתוב להם בפניה? במה מדובר?

קישור פתוח בנטפרי

asdf123

משתמש רשום
מי ירוויח את הכסף מהתביעה הייצוגית?
אני תבעתי לבד ואקבל בעז"ה את הכסף לבד..
העיקר הסכום מרוויח הציבור. איך ובאיזה צורה הכסף יגיע לציבור - תלוי בפשרה שהצדדים יגיעו אליה. דוגמאות איך זה יכול להיות/היה בעבר.

אבל מה שחשוב - זה שהחברה מפסידה סכום גבוה. את יכולה לתבוע לבד ולקלב כסף לבד. אבל זו תביעה קטנה, על סכום קטן - זה לא מרתיע את החברה, ובשבלך, כבן אדם פרטי, המאמץ יכול להיות יותר מדי גדול לגשת לבית משפט. לכן כאשר מתארגנים ומתאחדים - זו סכנה לחברות.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה