כמה משלמים לשדכן שזה לא המקצוע שלו?

הר סיני

משתמש פעיל
אומרים שעם דמי שדכנות לא כדאי לשחק, משלמים לשדכן כמה שהוא מבקש אפילו אם זה לא המקצוע שלו.
אכן
ושדכן צריך לקבל מכל צד לכה"פ 5000 ש"ח לשידוך רגיל ואם היה שידוך מורכב רפואי וכו' צריך לתגמל ע"כ
העבודה של השדכנים היא עבודה כ"כ קשה ולא מתגמלת ומייאשת וחסר שדכנים טובים כי הם מתעייפים ועוזים את התחום, וחבל
ואם הורים משלמים על שטריימל או פאה 15 א"ש זה לא פחות חשוב מהדמי שדכנות שצריך להיות מכובד ומתגמל ולתת לשדכן את הכוח והרצון להמשיך הלאה בעבודת הקודש

פלורה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ואם הבת שלי קנתה פאה ב6000 א"ש?? :unsure:
ושדכן צריך לקבל מכל צד לכה"פ 5000 ש"ח לשידוך רגיל
בכל אופן כל השדכנים אצלי ביקשו 4000 ש"ח ורק שדכן אחד הודיע לי מראש שהוא לוקח 5000 ש"ח מכל צד כי יש לו וותק של 25 שנים. (ז"א הוא ידע שלא זה המחיר ולכן אמר מראש)
ודווקא השדכן הזה תקע שמות בלי לחשוב אפילו והיה ממש לא לענין.
אבל כמובן שאם הוא גומר לנו שידוך הייתי משלמת לו את מלוא הסכום שהוא רצה.

עקצן

משתמש חדש
מישהו יודע כמה כסף נותנים למי שהציע שם בשידוך?
וממי זה יורד?

ביני עמודי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אם הצעת את ההצעה לשני הצדדים, אתה מקבל שליש מדמי השדכנות, זה יורד מהשדכנים של שני הצדדים.
אם הצעת רק לצד אחד, אתה מקבל שישית.
אם הצעת לשדכן, תלוי באדיבותו של השדכן, אני לא יודע אם יש בזה כללים ברורים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה