כמה הייתם מוכנים לשלם על חדר בפרויקט חרדי חדש בגילה בירושלים

• פותח הנושא mn
  • פורסם בתאריך

שירי12

משתמש סופר מקצוען
באיזור של המכרזים זה לא לכיוון בית ג'אלא, אלא מתחת לפארק גילה (רח' המחנכת). נכון?

mn

משתמש פעיל
מדובר על שטח גדול, יש שם אזורים שהם כן מול בית ג'אלה , אבל זה הרבה יותר רחוק מהיישוב הערבי ליד רמת שלמה . נשאלה השאלה הזו בביתו של הרב נויבירט זצ"ל מחבר השמירת שבת והוא בירך את העניין וכן בביתו של מרן הרב שטיינמן שליט"א ואמר ללכת על הפרויקט.

mn

משתמש פעיל
אודה מאוד אם הצופים באשכול יוכלו להביע הגיגיהם,
מה דעתם על דיור בגילה ,
האם דירת 3 חדרים 70 מ"ר ב-780,000 ש" ה מחיר שיביא את הציבור שלנו לשם
יהיו גם דירות מרווחות וגדולות ב-12,700ש"ח למ"ר.
אילו עוד פרטים עשויים להיות חשובים לרוכשים פוטנציאליים בקבוצת רכישה
המון תודות למסייעים

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
לדעתי אם יביאו קבוצה גדולה מישיבה שנחשבת מכובדת זה יכול לסייע
למשל, למכור לאברכי ישיבת מיר
או לתלמידי חברון

ANONYMUS

משתמש מקצוען
קצת מפחיד ללכת על מקום שלא ברור מה יצא ממנו בסוף.
לי זה מעלה באסוציאציה את תל ציון.
מקום שנכשל לחלוטין.
ואני לא רוצה להיות בין אלו שנכשלים...

mn

משתמש פעיל
גילה כבר התחילה להתחרד, איך נחשבת האוכלוסייה שהיגיע לשם?

ANONYMUS

משתמש מקצוען
אני אישית מכירה כמה שקנו שם דירה, ומנסים בכל דרך לא להגיע לשם כי:
אין שם מספיק חרדים,
ומספיק מוסדות
וזה לא מספיק נגיש.(זה מה שהם אומרים)
(לא בטוחה שאלו שאני מכירה הם משהו מייצג, רק במיקרה זה מה שאני מכירה...)

mn

משתמש פעיל
לכן באמת חשובה היוזמה לבנות כמות גדולה של יחידות דיור לציבור שלנו וכך גם מבני הציבור יהיו מיועדים כולם לציבור ה

גרפיקהil

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אכן, ההגעה לשם מסובכת וארוכה.
יצא לי לנסוע מספר פעמים והיה נראה כמעט כמו טיול לצפון.

אם היה אפשרי באיזשהו אופן להנגיש את ההגעה למקום, תחבורה מסודרת, אולי אפילו מיוחדת לציבור החרדי, באופן אישי אני חושבת שהקהל היה מראה יותר התענינות.

mn

משתמש פעיל
עכשיו נבנה המשך כביש בגין שיוביל ישר לכניסה לגילה דרך מנהרה והבניה המתוכננת סמוכה ליציאה , כך שבע"ה ב17 דקות יגיעו לקצה בגין ליד בניני האומה

mn

משתמש פעיל
נראה שאין פה התלהבות גדולה מהעניין , כדאי לדעתכם לוותר על בניה חדשה לחרדים בגילה?
המחיר לא מפתה? מהן הבעיות העיקריות?

ישנם כ100 גולשים בפורם הקדישו בבקשה 5 דקות והביעו דעתכם בכל עניין הקשור לנושא , במיוחד אם רכשתם דירה בקבוצת רכישה או שאתם מעוניינים ברכישת דירה. דעתכם חשובה

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
מעדיפה לקנות דירה בנויה מכמה סיבות:
א. הכי בטחותי.
ב. למה סתם לשלם דמי שכירות?
ג. מוכן מיד
ד. לפעמים העלות הסופית יוצאת במחיר זהה לדירה בנויה שנקנתה מראש בלי בזבוז של דמי שכירות.

מה יגרום לי כן לקנות?
בהר יונה היה מבצע של תשלום דמי שכירות מטעם הפרויקט עד הכניסה לדירה. אם הר יונה היתה בירושלים הייתי קונה אחרי שבדקתי את הערבויות וכל מה שצריך מבחינה בטיחותית.
מכיון שזו קבוצת רכישה ולא פרויקט אני מבינה שזה לא הגיוני.
אם זה כן היה, הייתי קונה עוד היום ומביאה חברות.

mn

משתמש פעיל
זה רעיון, השאלה איזה גובה דמי שכירות וכן עבור כמה חודשי שכירות, משום שכעת צריכים לשלם רק על הקרקע כ- 300,000 ש"ח ואת היתרה לפי התקדמות הבניה. וכאן אשאל על מי הציבור סומך כאשר הוא רוכש דירה על הנייר ?

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
780 אל"ש לדירה בירושלים, זה אכן בשורה.
אבל -
הסיכון של דירה על הנייר, לפני שהתחילו את הבניה, הוא סיכון לא פשוט, אפילו בחברות גדולות, לא כל שכן בקבוצות רכישה.

כמה דוגמאות מהשנים האחרונות:

אחסימך - אנשים שמו שם 200-300 אלף שקל על הקרקע, ותקועים כבר איזה חמש או שש שנים.
חפציבה - מדובר היה בבניינים שכבר התחילו להבנות, על ידי חברה גדולה ואמינה.
בית שמש - אחד הפרוייקטים שם תקוע כבר הרבה שנים.

בקיצר, יש סיכון בכל דבר, זה סוג הדברים שהייתי שואל רב גדול כדי לקבל החלטה.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
הפרויקט (אולי גבעת האנטנה?) בבית וגן.

שכירות- סכום סמלי של שכירות נניח כ3000 שקלים עד לקבלת המפתח.
מין דמי רצינות, מצד שני עזרה לרוצים לרכוש.
יותר קל להשיג 300000 לתשלום מידי (משכנתא שכבר יורדת על החשבון) מאשר כסף חודשי לשכירות (הלוואת גישור יקרה וכסף מבוזבז כל חודש).

mn

משתמש פעיל
לא הבנתי מה בקשר לגבעת האנטנה? ומה לגבי הלוואת גישור?

ולאיזה תקופה מדובר לשלם 3000 ש"ח דמי שכירות?
לא נראה לי שבהר יונה משלמים 3000 ש"ח דמי שכירות לחודש

mn

משתמש פעיל
לגבי הפרויקטים שנתקעו, באחיסמך מדובר היה על שינוי התכניות כאן התכניות כבר אושרו בוועדה המחוזית. ובחפציבה לא הייתה ערבות חוק מכר שכיום זה חוק מלבד זאת כמובן צריכים שכל הנוגעים בדבר יהיו ישרים
ולכן שוב אשאל על מי הציבור סומך כאשר הוא רוכש דירה על הנייר ?

עפולה

משתמש מקצוען
לא הבנתי, חברת נדל"ן ענקית מחליטה על אפיקי פעילותה לפי אוסף תגובות של ניקים עלומים בפורום:confused:

ts4

משתמש צעיר
עריכה והפקת סרטים
אני קניתי דירה בגילה א'
הסיבות שלא עברתי לשם:
א. עדיין הרבה חילוניות מסביב, הרבה חרדים שקנו שם מחכים לחרדים האחרים שקנו שם שיבואו....
ב. אין מוסדות חינוך לילדים
ג. כרגע גילה רחוקה מהריכוזים החרדים, מרחק נסיעה לא מבוטל באוטובוס (וגם ברכב!)
אבל הרבה פעמים אני חושבת על זה שבכסף שאנחנו משקיעים כדי לשפץ את הדירה או בעיקר לתקן אותה, בעיקר מבחינת אינסטלציה (לפני כשנתיים שילמנו כ 5000 ש"ח כדי לבצע איטום קיר חיצוני בגלל רטיבות בלתי נסבלת) בכסף הזה, הייתי הופכת דירה חדשה לארמון.. ואני חושבת שהרבה זוגות שקנו בגילה או קרית יובל או כל המקומות הישנים הללו, יסכימו איתי שהם היו רוצים מאוד להחליף את הדירה שלהם בדירה חדשה אם רק יתאפשר.
הסיבה שלא אוכל לקנות בפרויקט כמו שהצעת היא חוסר אפשרות לשלם את דמי הקדימה+התשלומים המתקדמים+משכנתא+סכום שאני צריכה להוסיף לשכ"ד כיום ועד שהדירה תיבנה..

מה שאני רוצה להגיד הוא, שיתכן שפרויקט מסוג שאתה מציע יכול לעניין עד מאוד גם זוגות שכבר רכשו דירה, ואפילו דירה בגילה הישנה, ויתכן שאם תבואו עם תנאים מסוימים שיכולים להתאים לזוגות כאלה, תגלו שיש עוד פלח ציבור שמתעניין..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה