כל הפרטים על הצטרפות החינוה''ע ובני יוסף לאופק חדש

אייזנבך

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
התקציב המחודש לשנת 2023 עבר כעת במליאת הכנסת בקריאה ראשונה. 62 בעד 53 נגד. כצפוי - המחנה הממלכתי התנגדו, השרים ברקת וגלנט נעדרו.

מנוי חדש

משתמש פעיל
השר שלמה קרעי במליאה לפני אישור התקציב לאופוזיציה:

אברך כולל מקבל 900 שקלים בחודש, וחייל מילואים מקבל לפחות 9,000 שקלים בחודש, וצריך לתת לו הרבה יותר. אבל הניסיון לבוא להסית, ניסיון לצאת כנגד התקציב – שמה יש בתקציב הזה? גם המחנה הממלכתי. אני יכול לספר לכם, בישיבת הממשלה השר גנץ בא, וכשהבין על מה מדובר, כשהבין שזה מורות שמספטמבר כבר עובדות אופק חדש – כבר נתנו את השעות האלה. אין שום דרך משפטית, אפילו אם היינו רוצים.
אין שום דרך לקחת ממורות מהפריפריה שלימדו כבר מספטמבר את אותם 35 מיליון שקל. פשוט מעוררים שאט נפש בדרך שבה אתם יוצאים כנגד הציבור הזה, כנגד מורות.
וכשהוא הבין שמדובר במורות שעמלות בעשר אצבעות כדי לקבל עוד 1,000 שקל במשכורת שלהן, הוא הבין שזה נכון. הוא אמר: אני מבין שזה צודק. אני נגד לא בגלל שאני נגד – אני נגד בגלל שאני בעד. למה? הוא הסביר: כי זה צריך להיראות.
למה מתכוון השר גנץ כשהוא אומר "צריך להיראות"?
הוא מסכים שהתקציב הזה מוצדק. הוא אומר: אבל בתקשורת תוקפים אותנו, בגלל שאנחנו צריכים להיראות טוב בתקשורת, אז בואו נתעמר במורות? בואו נתעמר בילדים? למה?
חכי''ם מיש עתיד: אף אחד לא דיבר על אופק חדש. אף אחד.
קרעי: כולם דיברו רק על אופק חדש. כל ישיבת הממשלה הייתה רק על אופק חדש.

נערך לאחרונה ב:

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
לחובבי הז'אנר:
ח"כ שמחה רוטמן מפרק לחתיכות את ההשואה בין ישיבות לתיאטרון.
במענה לטענה של העיתונאי עידן ארץ כי "משווים בין תקציבי ישיבות לתיאטראות, ולדעתי זו השוואה מצוינת:
תקציב תיאטרון: 128 מיליון בשנה. תקציב תמיכה במוסדות תורניים: 1,994 מיליון בשנה.
הגוף שהכי נהנה מתקציב תיאטרון: הבימה (8.7 מיליון). הגוף שהכי נהנה מתקציב ישיבות: ישיבת מיר (45.6 מיליון). קדימה סמוטריץ', אל תתרץ, קצץ
".

ועל כך השיב ח"כ רוטמן:
אם המקור שלך הוא "מפתח התקציב" מן הראוי שתדע לעשות בו שימוש נכון. 8.7 מיליון בשנה? לא לפי מפתח התקציב. אנחנו ביותר מ-10 מיליון לשנה. אבל חכה, רק התחלנו.
משום מה, הפופוליזם בער לך, אז לא טרחת לבדוק באתר של הבימה עצמה, כמה כסף היא מקבלת בתמיכות.
אז כמה קיבל הבימה בתמיכות, בואו נשאל את האתר שמחזיק את הנתונים, הגיידסטאר. מסתבר שבשנת 2023 מדובר על 20,572,707 מלש"ח לפי הגיידסטאר. אוקיי, אז לא 8 מיליון, אלא 20 מיליון, מה זה כבר טעות של 250% בין חברים ועיתונאים שעסוקים בעובדות.
אבל רגע, זה רק תמיכות ממשלתיות ממשרד התרבות.
יש להוסיף לסכום הכסף הציבורי את הויתור על החוב של 30 מיליון שקל מצד המדינה בהסדר נושים שנעשה ממש לא מזמן, ב-2020. את שטח הקרקע והמבנה הענק והציבורי שמוקצה לתיאטרון. את התמיכה של העיריה. ואת העיקר, הרבה מאוד מיליונים שהמדינה, בגופיה השונים, צה"ל, הנהלת בתי המשפט, משרד החינוך עיריות, רשויות מקומיות, מוסדות להשכלה גבוהה ועוד, משלמות על ההצגות. כשתחפש, מתוך מאות המיליונים של הוצאות תיאטרון הבימה בעשור האחרון, כמה הגיע מכיס משלם המיסים, תמצא שמדובר על בין 80 ל-90 אחוז, ונראה לי שאני נדיב.
עכשיו ישיבת מיר. קיבלה 40 מיליון מהמדינה, כמה אחוזים זה מהמחזור שלה? לפי הגיידסטאר, כחמישית. לא ידוע לי, ודי אופתע אם תספר לי שמשרדי הממשלה קונים שירותים מישיבת מיר.
זאת אומרת, שעל 40 מיליון שקל של כסף ממשלתי, ישיבת מיר הביאה 150 מיליון מבחוץ.
אני מוכן, בלי לחשוב פעמיים, לדרוש שתקצוב תרבות ולימודי מדעי הרוח יתוקצבו לפי המפתח הזה. השקעה בתרבות ובלימודי מדעי הרוח באוניברסיטאות, תהיה על פי מאטצ'ינג של 20 אחוז כסף ציבורי (מכל הסוגים והמינים) והשאר תשלומים או תרומות מהציבור.
בקיצור, אם אתה רוצה לעסוק בתחום התמיכות ובכלכלה, דבר על מהות, ואל תפרוט על השנאה או על הבורות בשביל לקושש לייקים.

צוק איתן

משתמש פעיל
הבנתי מהמנהלת שלנו שהמקדמות בחינוך העצמאי ישולמו עד אזור פסח ואחכ משכורות אופק מלא רטרו מספטמבר
מישהו יודע אחרת?

צוק איתן

משתמש פעיל
למה לי ביוניק לוקח שתי דקות לקבל דרגה? והרי יש גם כמה וכמה חשבות שכר שעושות זאת ,אז זה אמור לרוץ לכאורה אי"ה.
אם תראו במכתב ששלח החי"הע במייל בספטמבר
בשלב 3 כתב .כסליו -סוף שנה כניסת כל עובדי הוראה לאופק חדש

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
דיוני ועדת הכספים נדחו הבוקר ולמעשה כל התקציב מעוכב.
הרקע :
שר האוצר סמוטריץ׳ מנסה להסיט מאות מיליונים למשרדה של סטרוק, והגורמים המשפטיים טוענים כי לא ניתן להכשיר את הכסף הזה מבלי שעבר את ההליך הדרוש לאישור כספים קואליציוניים.
סמוטריץ׳ טוען שאלה כספים שכבר אושרו בממשלה, ושכלל לא היו אמורים להיות קואליציוניים שכן מדובר במרכיבי בטחון ליו״ש ולכן הוא דורש לאשר אותם כפי שהם.
בשורה התחתונה : אישור התקציב כולו מתעכב, ובינתיים סמוטריץ׳ יצטרך לנסות לאשר את ההעברה בממשלה.
דפנה ליאל

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
הרקע :
שר האוצר סמוטריץ׳ מנסה להסיט מאות מיליונים למשרדה של סטרוק, והגורמים המשפטיים טוענים כי לא ניתן להכשיר את הכסף הזה מבלי שעבר את ההליך הדרוש לאישור כספים קואליציוניים.
סמוטריץ׳ טוען שאלה כספים שכבר אושרו בממשלה, ושכלל לא היו אמורים להיות קואליציוניים שכן מדובר במרכיבי בטחון ליו״ש ולכן הוא דורש לאשר אותם כפי שהם.
בשורה התחתונה : אישור התקציב כולו מתעכב, ובינתיים סמוטריץ׳ יצטרך לנסות לאשר את ההעברה בממשלה.
דפנה ליאל
תגובת שר האוצר:

אני רואה שמתחיל להתפתח גל נוסף של פייק לגבי התקציב, במסגרת קמפיין השקר נגד "הכספים הקואליציוניים". אז רגע לפני בואו נעשה סדר:

העברת התקציב בוועדת הכספים מתעכבת בגלל קשיים שמערימים פקידים ויועצים משפטיים על תקציב למרכיבי ביטחון בהתיישבות ביהודה ושומרון. לא מדובר בשקל אחד נוסף אלא ביישום החלטת הממשלה שכבר עברה ובה אושרו כלל תקציבי המלחמה.

חודשיים לתוך מלחמת חרבות ברזל ששינתה לחלוטין את תרחישי הייחוס הביטחוניים גם ביהודה ושומרון, חודשיים אחרי שכולם מבינים שצריך לחזק את מערכות ההגנה האזרחיות, חודשיים אחרי שמאות רבות של מיליוני שקלים (יותר ממיליארד!) הועברו לתקצוב מרכיבי ביטחון וכיתות כוננות בכל רחבי הארץ, חודשיים אחרי ושקל אחד עוד לא הועבר למרכיבי ביטחון בהתיישבות ביהודה ושומרון.

למה? כי כמה פקידים ויועצים משפטיים החליטו כנראה שהדם של המתיישבים פחות חשוב ושמה שבכל הארץ מוגדר כסף מקצועי ומועבר די בקלות, ביהודה ושומרון מוגדר כסף קואליציוני ודורש שורה של פרוצדורות וחוות דעת שעד כה לא בוצעו.

אם בישראל היתה תקשורת אמיתית היא היתה שואלת איך יתכן שחצי מיליון אזרחים ביהודה ושומרון מופקרים והתקציבים הביטחוניים הנדרשים להם מתעכבים כבר חודשיים. היא היתה תוקפת את הפקידים שמערימים קשיים ולא את הממשלה שמנסה לקדם.

אני לא אתן להבחין בין דם לדם ולא אסכים להפלות לרעה חצי מיליון מתיישבים ביהודה ושומרון ולסכן את חייהם. לא במשמרת שלי.

כשכל התקציבים שהוקצו בממשלה יכנסו לתוך התקציב שאמור להיות מאושר בימים הקרובים בכנסת התקציב יעבור. מציאות שבה פקידים ויועצים משפטיים מסכלים את מדיניות הממשלה ונמנעים מלהכניס לחוק תקציבים שהממשלה הורתה להם להכניס היא בלתי מתקבלת על הדעת, ובהקשר הנוכחי גם מסכנת חיים.

ושוב, לא מדובר על שקל אחד נוסף. הכל אושר בממשלה וצריך להיות בחוק. מרבית הסכום במשרד הפנים (לתקצוב שוטף של הרשויות כמו שנעשה בכל הארץ) ומיעוטו דרך החטיבה להתיישבות (מרכיבי ביטחון להתיישבות הצעירה בהתאם לתכנית שהוכנה בפיקוד המרכז). כל מי שאומר משהו אחר פשוט משקר.

אני מקווה שביום הקרוב נסיים את כל הפרוצדורות והבירוקרטיות הנוראיות שמעמיסים עלינו הפקידים והיועצים המשפטיים והתקציב כולו יאושר.

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
צודק!
גורם בכיר ב'ציונות הדתית' אמר בשיחה עם 'כיכר השבת': "השר סמוטריץ נדהם מההתעקשות התמוהה של שר הפנים ארבל לא לדחות את הבחירות המונצפאליות לאחר המלחמה בזמן שארבל יודע שרוב הנציגים של הציונות הדתית ברשויות נמצאים במילואים ובלי שום יכולת לנהל קמפיין בחירות.
"האם זאת התודה של ארבל וש"ס על ההגנה העקשת של סמןטריץ בעד תקציבי אופק חדש למורים והמורות החרדיות?".

מנוי חדש

משתמש פעיל
ביום ראשון בבוקר תתקיים ההצבעה בוועדת הכספים על התקציב לקריאה 2 ו-3,
בשעות הצהרים יקבעו בוועדת הכנסת סדרי דיון לקריאה שניה ושלישית במליאת הכנסת לפי סעיף 98 (קיצור פיליבסטר).
ההצבעות בועדת הכספים וקביעת סדרי הדיון במליאה בועדת הכנסת נדחו למחר.
1702214043053.png

1702214026229.png

נערך לאחרונה ב:

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
הרקע :
דפנה ליאל
כבר צריך לפתוח אשכול חדש עם עדכוני תקציב...
אבל בכל זאת עסקנו בזה כל כך הרבה אז הנה ההמשך:

סמוטריץ' התקפל: תקציב 2023 יאושר בכנסת בלי הכספים להתנחלויות​

אחרי שעיכב את אישור התקציב במשך חמישה ימים, שר האוצר בצלאל סמוטריץ' התקפל היום (ב'). ועדת הכספים צפויה לאשר את התיקונים לתקציב 2023 ללא התוספת של כ-250 מיליון שקל שיועדו להתנחלויות, משום שטרם גובשו חוות דעת משפטיות בנושא.

עם זאת, בכוונת סמוטריץ' להעביר את הכסף ליעדו הקואליציוני בהמשך, באמצעות פניות תקציביות לוועדת הכספים.

צוק איתן

משתמש פעיל

אחרי שעיכב את אישור התקציב במשך חמישה ימים, שר האוצר בצלאל סמוטריץ' התקפל היום (ב'). ועדת הכספים צפויה לאשר את התיקונים לתקציב 2023 ללא התוספת של כ-250 מיליון שקל שיועדו להתנחלויות, משום שטרם גובשו חוות דעת משפטיות בנושא.

עם זאת, בכוונת סמוטריץ' להעביר את הכסף ליעדו הקואליציוני בהמשך, באמצעות פניות תקציביות לוועדת הכספים.

מעניין למה לא הצליח להעביר הרי לטענתו זה היה בהסכם תקציב המלחמה?
ובנוסף לה תכנית אופק חדש למשל כן הצליח להעביר ללא חוות דעת משפטית?

צוק איתן

משתמש פעיל
תקנו אם אני טועה
למיטב הבנתי מאחר שתקציב 2024 טרם הועלה לתיקון ולפי המתוכנן זה צפוי להימשך עד מרץ .א"כ הקפאת הכספים הקואליציונים בעינם עומדים אז לכאורה יהיה מצב שהמקדמות של אופק חדש שוב לא יועברו עד לאישור התקציב החדש של 2024?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ג

א מִזְמוֹר לְדָוִד בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי אַבְשָׁלוֹם בְּנוֹ:ב יְהוָה מָה רַבּוּ צָרָי רַבִּים קָמִים עָלָי:ג רַבִּים אֹמְרִים לְנַפְשִׁי אֵין יְשׁוּעָתָה לּוֹ בֵאלֹהִים סֶלָה:ד וְאַתָּה יְהוָה מָגֵן בַּעֲדִי כְּבוֹדִי וּמֵרִים רֹאשִׁי:ה קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶקְרָא וַיַּעֲנֵנִי מֵהַר קָדְשׁוֹ סֶלָה:ו אֲנִי שָׁכַבְתִּי וָאִישָׁנָה הֱקִיצוֹתִי כִּי יְהוָה יִסְמְכֵנִי:ז לֹא אִירָא מֵרִבְבוֹת עָם אֲשֶׁר סָבִיב שָׁתוּ עָלָי:ח קוּמָה יְהוָה הוֹשִׁיעֵנִי אֱלֹהַי כִּי הִכִּיתָ אֶת כָּל אֹיְבַי לֶחִי שִׁנֵּי רְשָׁעִים שִׁבַּרְתָּ:ט לַיהוָה הַיְשׁוּעָה עַל עַמְּךָ בִרְכָתֶךָ סֶּלָה:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה