כל הפרטים על הצטרפות החינוה''ע ובני יוסף לאופק חדש

יבנה המקדש

משתמש מקצוען
האם נכונות השמועות שבחינוה"ע עובדים להכניס את מורות ז ח לעוז לתמורה? בדומה לחט"ב בממ"ד?

פינגווין

משתמש מקצוען
האם נכונות השמועות שבחינוה"ע עובדים להכניס את מורות ז ח לעוז לתמורה? בדומה לחט"ב בממ"ד?
חט"ב בממ"ד אינן עוז לתמורה
זוהי העסקה שונה לחלוטין
יש להן תנאי העסקה משופרים שהלוואי ויוחלו גם בחנ"ע
אבל זה חלק מהתכנית של אופק חדש

יבנה המקדש

משתמש מקצוען
חברה
אם 50% מהעובדים לא נכנסים, המוסד לא יכול להצטרף
יש לנו את הכוח לשפר לעצמינו את התנאים!!!
לא ילך.
עם המורות, צר לי לומר, רובן "ראש קטן".
מוכנות לתת שעות לא מעטות לחנוך העצמאי בשביל כמה שקלים תוספת .
כח עבודה זול.

אבי2021

משתמש מקצוען
אבי היקר!
דעתך חשובה לי
אני ממש מבקש שתעמיק שוב במה שכתבתי כאן
אין מסרבים לגדול...

בקצרה:
עבור נתן מה שווא לו יותר? דרגה 4.5 או שמא שווא לו יותר דרגה 7.5?
עבור חדווה מה שווא לה יותר דרגה 7.5 או אולי שווא לה יותר 4.5?
התשובה מאוד פשוטה כשמסתכלים כל אחד בפני עצמו (הרי כל אחד הוא עולם מלא) לפי הוותק שלו, ברור שלשניהם שווא יותר הדרגה הגבוהה יותר למרות שהתוספת 2022 יקטן.

ובהרחבה:
קצת שיעורי בית,
רכיבי שכר עו"ה מחולקים כדלהלן:
תוספות אחוזיות, הוי אומר נגזר משכר המשולב.
תוספת שקלית, הוי אומר אינו נגזר משכר המשולב.
תוספת אחוזית מושפעת לטובה מגובה ההשכלה, והותק, לעומת תוספת שקלית לדוגמה תוספת 2016 (ובאופק חדש דווקא ולא בעולם ישן ששם זה אחיד) עובדת בצורה הפוכה כלומר החלשים מרוויחים והחזקים פחות מרוויחים את אותו תוספת, זה סוג השלמת שכר מינימום, וככל שעו"ה מתקדם כך ישפיע ולא לטובה על התוספת הנל.
כך גם תוספת 2022 היא תוספת שקלית ועובדת בצורה כמו תוספת 2016, הוי אומר החלשים מקבלים את אותו "קמחא דפיסחא" המושפע מכמה נמוך ההכנסות, וככל שעו"ה חלש כך גם יקבל יותר...

עכשיו נעבור לסקר בין נתן ו...
אין להשוואות בין וותק של 30 לוותק של 10...
אדון נתן עם וותק של 30 נחשב לסוג של חלש מאחר ורוב החברים שלו נמצאים בדרגה יותר גבוהה ולכן התוספת 2022 שלו יותר גבוה, לעומת גב' ח' שב10 שנות וותק שלה מגיע לדרגת 7.5 ולכן תוספת 2022 שלה נמוך...

מה שכן צריך להשוואות ולבדוק, אדון נתן עצמו עם הוותק שלו מה שווא לו יותר 4.5 או 7.5? ברור ששווא לו יותר 7.5...
דרך אגב מאז תוספת 2022 ובפרט אחל מ09/23 רואים באמת שבדרגות הנמוכות לא רואים את הגרויסע מציאה, בין מעבר לדרגה לדרגה תוספת מאה מאתיים... אבל מדרגה 7.5 וצפונה העסק מתחיל לרוץ (אפקט חיובי של ריבית דריבית) ומשם כן ההשפעה על השכר משמעותי, ולכן המסקנה היא לאור הדברים שברור שכדאי להגיע לדרגה יותר גבוהה, כדי שנוכל להגיע יותר מהר לדרגות הגבוהות ששם מאוד משפיע הדרגות...

(הא עוד משהו... טבלת ההמרה החדשה לבעלי תואר שני בלבלה אותי לגמרי... לא הכנס עכשיו מידי, רק כן הגיד שבעבר חישוב ההמרה לבעלי תואר שני נעשה לפי טבלת BA ולא לפי MA... והראיה שבטלאות 2016 אין טבלת המרה לMA, וכך גם מופיע בהסכם 2008, לא יודע עם שינו את זה בדקתי בהסכמים ולא מצאתי ששינו את שיטת החישוב למעט מה שראיתי את טבלת MA להמרה, אם מישהו נכנס לאופק בשנה האחרונה עם דרגת MA וכבר נקבע לו דרגה אשמח שישתף את הנתונים שלו ואת הדרגה...)

כתבתי לך כבר בפרטי, יש לי הכרת הטוב אליך.
הארת מאוד עיני בעבר בענייני הפנסיה, קרה"ש, חיסכון לכל ילד וכו, והכל במאור פנים. וע"ז אני מודה לך מאוד.

גוט שבת.

מיכי82

משתמש פעיל
אין מסרבים לגדול...

בקצרה:
עבור נתן מה שווא לו יותר? דרגה 4.5 או שמא שווא לו יותר דרגה 7.5?
עבור חדווה מה שווא לה יותר דרגה 7.5 או אולי שווא לה יותר 4.5?
התשובה מאוד פשוטה כשמסתכלים כל אחד בפני עצמו (הרי כל אחד הוא עולם מלא) לפי הוותק שלו, ברור שלשניהם שווא יותר הדרגה הגבוהה יותר למרות שהתוספת 2022 יקטן.

ובהרחבה:
קצת שיעורי בית,
רכיבי שכר עו"ה מחולקים כדלהלן:
תוספות אחוזיות, הוי אומר נגזר משכר המשולב.
תוספת שקלית, הוי אומר אינו נגזר משכר המשולב.
תוספת אחוזית מושפעת לטובה מגובה ההשכלה, והותק, לעומת תוספת שקלית לדוגמה תוספת 2016 (ובאופק חדש דווקא ולא בעולם ישן ששם זה אחיד) עובדת בצורה הפוכה כלומר החלשים מרוויחים והחזקים פחות מרוויחים את אותו תוספת, זה סוג השלמת שכר מינימום, וככל שעו"ה מתקדם כך ישפיע ולא לטובה על התוספת הנל.
כך גם תוספת 2022 היא תוספת שקלית ועובדת בצורה כמו תוספת 2016, הוי אומר החלשים מקבלים את אותו "קמחא דפיסחא" המושפע מכמה נמוך ההכנסות, וככל שעו"ה חלש כך גם יקבל יותר...

עכשיו נעבור לסקר בין נתן ו...
אין להשוואות בין וותק של 30 לוותק של 10...
אדון נתן עם וותק של 30 נחשב לסוג של חלש מאחר ורוב החברים שלו נמצאים בדרגה יותר גבוהה ולכן התוספת 2022 שלו יותר גבוה, לעומת גב' ח' שב10 שנות וותק שלה מגיע לדרגת 7.5 ולכן תוספת 2022 שלה נמוך...

מה שכן צריך להשוואות ולבדוק, אדון נתן עצמו עם הוותק שלו מה שווא לו יותר 4.5 או 7.5? ברור ששווא לו יותר 7.5...
דרך אגב מאז תוספת 2022 ובפרט אחל מ09/23 רואים באמת שבדרגות הנמוכות לא רואים את הגרויסע מציאה, בין מעבר לדרגה לדרגה תוספת מאה מאתיים... אבל מדרגה 7.5 וצפונה העסק מתחיל לרוץ (אפקט חיובי של ריבית דריבית) ומשם כן ההשפעה על השכר משמעותי, ולכן המסקנה היא לאור הדברים שברור שכדאי להגיע לדרגה יותר גבוהה, כדי שנוכל להגיע יותר מהר לדרגות הגבוהות ששם מאוד משפיע הדרגות...

(הא עוד משהו... טבלת ההמרה החדשה לבעלי תואר שני בלבלה אותי לגמרי... לא הכנס עכשיו מידי, רק כן הגיד שבעבר חישוב ההמרה לבעלי תואר שני נעשה לפי טבלת BA ולא לפי MA... והראיה שבטלאות 2016 אין טבלת המרה לMA, וכך גם מופיע בהסכם 2008, לא יודע עם שינו את זה בדקתי בהסכמים ולא מצאתי ששינו את שיטת החישוב למעט מה שראיתי את טבלת MA להמרה, אם מישהו נכנס לאופק בשנה האחרונה עם דרגת MA וכבר נקבע לו דרגה אשמח שישתף את הנתונים שלו ואת הדרגה...)

כתבתי לך כבר בפרטי, יש לי הכרת הטוב אליך.
הארת מאוד עיני בעבר בענייני הפנסיה, קרה"ש, חיסכון לכל ילד וכו, והכל במאור פנים. וע"ז אני מודה לך מאוד.

גוט שבת.
אפשר לומר יותר פשוט, כדאי להגיע לדרגות הגבוהות כי שם השכר יותר גבוה .

מנוי חדש

משתמש פעיל

abc321

משתמש פעיל
זה לא נכון.
ליבת העניין זה חישוב ההמרה.
את הדרגה אתה נאלץ לקבל
זה לא מוסיף כלום לשכר
רק גורע מהתוספת אופק
ומפריע את האפשרות להתקדם.
@אבי2021 כבר הרחיב בנושא וכמו שציינתי גם באשכול הסמוך
ודאי שעדיף דרגה גבוהה יותר,
מה שרואים בדוגמא שהבאת שעוד יותר עדיף תוספת של 20 שנה בוותק....

R112233

משתמש צעיר
לא ילך.
כח עבודה זול.
צודקת:((
אבל אולי הפעם, כשעוול כ"כ ברור, יוכיחו המורות את עצמן.
לא חותמים על כאלו תנאים מבישים!!!
(אגב, מורה שלא נכנסת תנאיה מורעים, אין לה יכולת לקבל תפקיד, יורד תוספת אופק ע"ס 450 ש"ח ועוד...)

בת צלופחד

משתמש רשום
לא ילך.
כח עבודה זול.
דווקא אצלינו וגם שמעתי בעוד מקומות מורות בכלל לא מתלהבות להוסיף שעות למרות תוספת השכר.

מצורף כאן דף שו"ת שהגיע היום מחינוה"ע- חלק ראשון. (הרוב ידוע)

קבצים מצורפים

• אופקים שאלות ומענים - חלק א.pdf
    KB 112.2 · צפיות: 85

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יש משהו שמוכן לפרט בדיוק איפה החורים בהסכמים,
ומה למעשה אנחנו מפסידות?
סכום של כמעט 2000 ש"ח משמעותי לכל משפחה.
אני קוראת כאן מלא מלל אבל לא מבינה ברור איפה הבעיה.

עבר הירדן

משתמש רשום
סכום של כמעט 2000 ש"ח משמעותי לכל משפחה.
אני קוראת כאן מלא מלל אבל לא מבינה ברור איפה הבעיה.
ליבת העניין פשוטה מאד,
כולם תלו תקוות רבות באופק חדש כמה שייטיב עם תנאי המורים והמורות ויפסיק את דמעת העשוקים,
יפסיק את העבודה בבית הבלתי נגמרת של צוותי ההוראה ע"י תוספת שעות שייועדו לאותם מטלות,
אך המציאות אחרת לגמרי,
הרשתות אמנם שבעות כעת מתקציבי ענק,
אבל המורים נשארו באותו מצב, כשהשינוי היחיד הוא שניתנת כעת אפשרות להוסיף עוד שעות שבתחשיב גס ופשוט השכר שנוסף בגללם הוא כשכר מינימום על אותם שעות נוספות...
בכזה שכר יש עוד הרבה מה לעשות חוץ מלהישאר עוד שעות כמורה...

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ליבת העניין פשוטה מאד,
כולם תלו תקוות רבות באופק חדש כמה שייטיב עם תנאי המורים והמורות ויפסיק את דמעת העשוקים,
יפסיק את העבודה בבית הבלתי נגמרת של צוותי ההוראה ע"י תוספת שעות שייועדו לאותם מטלות,
אך המציאות אחרת לגמרי,
הרשתות אמנם שבעות כעת מתקציבי ענק,
אבל המורים נשארו באותו מצב, כשהשינוי היחיד הוא שניתנת כעת אפשרות להוסיף עוד שעות שבתחשיב גס ופשוט השכר שנוסף בגללם הוא כשכר מינימום על אותם שעות נוספות...
בכזה שכר יש עוד הרבה מה לעשות חוץ מלהישאר עוד שעות כמורה...
ומה כן יש באופק חדש שלא תחת הבעליות החרדיות?
האם שם כן יש ממש בבשורה?

R112233

משתמש צעיר
יש משהו שמוכן לפרט בדיוק איפה החורים בהסכמים,
להלן שתי נקודות משמעותיות:
1. הסכם שכר שעומד על העלאה של 17% לעומת 37% בציבור הכללי.
2. תפילה שהולכת ע"ח חצי שהייה במקום פרונטלי. מה שמשאיר לך את העבודה לבית... (ואם את זכאית לשעת הורות, גם זה מתאייד...)
3. ז'ח'- לא במעמד חטיבת ביניים!!
דברים נוספים תמוהים:
1.מחשבון פרטי וסודי שמתאים רק לחינוך עצמאי, בעוד שלציבור הכללי יש מחשבון אחיד וידוע לכל.
2. המהירות בה אנחנו אמורות להחליט... לחץ!!!
3. חוסר הבהירות בכל הפרטים (לא יתכן שאכן אין להם את המידע, אחרת על מה חתמו?????)
4. הפחד של ההנהלה מהעברת מידע בין המורות.
למישהו יש מידע נוסף???

יבנה המקדש

משתמש מקצוען
מורה אחת כתבה:
רוב רובו של ציבור המורות שוקל רק דבר אחד למרבה הצער: המשכורת שתגדל בסופו של יום.
אני כותבת לכם עם דמעות: זה מצב כ"כ מאתגר! ציבור יקר ומופלא ואיכותי כ"כ שסוחבים באף עבור כמה שקלים.
זה ציבור חסר כח וממושמע שלא יעמוד על במות לדרוש הלימה בין עבודה לשכר. מציעים לו - לוקח.

R112233

משתמש צעיר
זה אומר שהמקסימום אליו את יכולה להגיע זה 17% מהמשכורת שלך, כלומר עד בערך 4000 ש"ח. גם זה רק אחרי דרגה גבוהה, גמולים שונים וכד'. וכל ההעלאה שתקבלי היא ביחס לאותם אחוזים.
בעוד שבציבור הכללי, זה עמד על 37%!!
ומדי פעם יש מענקים וכאלה... כמו עכשיו לתחילת שנה יש מענק של באזור 2000 "שח לכל מורה.
שימי לב! מדברים על אותן הדרישות....
(כמובן, מלבד העושק של השהייה וכו' שיוצר עוד פער)

בת צלופחד

משתמש רשום
איך זה מובן? גיסתי עובדת במשרד החינוך ולפי כל הפרמטרים שהזנו לסימולטור של חינוה"ע יצא סכום די דומה,
מתי הייתה עלייה של 37%
וכן כל מורה מקבלת מענק 2000 ש"ח בכל שנה? רק השנה?
אני יכולה לשאול אותה ולבדוק השאלה אם את כותב/ת מידיעה או משמועות.

ש.ז.י.

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
להלן שתי נקודות משמעותיות:
1. הסכם שכר שעומד על העלאה של 17% לעומת 37% בציבור הכללי.
2. תפילה שהולכת ע"ח חצי שהייה במקום פרונטלי. מה שמשאיר לך את העבודה לבית... (ואם את זכאית לשעת הורות, גם זה מתאייד...)
3. ז'ח'- לא במעמד חטיבת ביניים!!
דברים נוספים תמוהים:
1.מחשבון פרטי וסודי שמתאים רק לחינוך עצמאי, בעוד שלציבור הכללי יש מחשבון אחיד וידוע לכל.
2. המהירות בה אנחנו אמורות להחליט... לחץ!!!
3. חוסר הבהירות בכל הפרטים (לא יתכן שאכן אין להם את המידע, אחרת על מה חתמו?????)
4. הפחד של ההנהלה מהעברת מידע בין המורות.
למישהו יש מידע נוסף???
לגבי המרת ז-ח מסכימה איתך לגמרי
התפילה= שהייה זה לגמרי לא אמיתי בפרט שאחרי שתרמנו אלפי תפילות ותמיד הסבירו שזה כ"כ חשוב ופשוט אין איך לשלם....
לגבי 1- איך הדעת למסקנה הזו? (17%)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה