כל המוצא מקורות, פסוקים, אמרות צדיקים, וורטים וכו' בעניין מעלת תשובה מתוך שמחה, ובכלל בעניין השמחה עם בוא אלול וימי הרחמים ומתנותיהם - נשמח לקבלם דחוף

יאיר דבוש

משתמש פעיל
בדיוק קראתי מאמר בעניין

צפה בקובץ המצורף 1215440

בולללל מה שהיינו צריכים!!!
בהתרגשות ובהוקרה - אנחנו אומרים תודה רבה!
שיעמוד לכם לזכות ולשנה טובה ומתוקה!!
המאמר נפלא והמקורות שהוא מביא מהנועם אלימלך ומהתניא [כמו שכתבתי למעלה] מצויינים.
אבל עדיין ממליץ בכל פה לקרוא את הנועם אלימלך ובעיקר התניא בפנים.
זה ממש מחזק!!
כוח"ט!

אפשר לתקן

משתמש פעיל
מאוד מומלץ החוברת של "בעצתך תנחני", היה בדוכנים של בלוי השבוע

כל שורה הינה כמים קרים על נפש עייפה, נוגע בנקודות כל כך כואבות שלא מעיזים לדבר עליהם, ובקונטרס זה כל דבר קיבל מענה ראוי ונכון עד שהיו שורות שפשוט גרמו לי להוזיל דמעות...
ניתן להוריד את החוברת כאן ולשלם כאן (מי שקנה או מתכונן לקנות בדוכנים - יכול להוריד ללא תשלום)

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בולללל מה שהיינו צריכים!!!
בהתרגשות ובהוקרה - אנחנו אומרים תודה רבה!
שיעמוד לכם לזכות ולשנה טובה ומתוקה!!
אני מאוד מאוד שמח שמצאתם את מה שחיפשתם
רק לתת קרדיט: מדובר בעלון נפלא מאוד ומחזק מאוד בדרך החסידות שיוצא כל שבוע
וקוראים לו "יחידתי" מבית מערכת "קול דודי"
יש להם קו תוכן 0722531385

אפשר לתקן

משתמש פעיל
כל שורה הינה כמים קרים על נפש עייפה, נוגע בנקודות כל כך כואבות שלא מעיזים לדבר עליהם, ובקונטרס זה כל דבר קיבל מענה ראוי ונכון עד שהיו שורות שפשוט גרמו לי להוזיל דמעות...
ניתן להוריד את החוברת כאן ולשלם כאן (מי שקנה או מתכונן לקנות בדוכנים - יכול להוריד ללא תשלום)
הקישור נפתח

כמו כן ראיתי חוברת של הרב דוד ברונר זצ"ל - "בדרכיו משכיל"
מדהים ומחזק

Hi

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
וַיֹּאמֶר ה' אֶל קָיִן לָמָּה חָרָה לָךְ וְלָמָּה נָפְלוּ פָנֶיךָ

אפשר לתקן

משתמש פעיל
בס"ד / יום הכיפורים תשפ"ג

"אתה מכיר אדם שהוא עשיר בקנה מידה?" אני שואל, "מישהו בקנה מידה בינלאומי ,מישהו שנמצא בגג העולם גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה חברתית ומעמדית". "לא ,"הוא עונה. "אולי אשה כזאת?". "לא עולה לי". "אתן לך שמות. תבחר אחד, שאתה מתחבר לדמות שלו". "אוקי ."

"אליזבט קווין- מלכת אנגליה"?
"לא."

"ביל גייטס ?"
"לא ."

"דולנד טראמפ ?"
"אהבתי."

יוצאים לדרך...

"מבחינתי מהרגע הזה טראמפ הוא מלך יהודי. מקובל עליך?". "מצחיק, אבל מקובל .
זורם."

* * *

אתה יושב בביתך ליד המכתבייה, משרבט שרבוטים על איזה דף מזדמן, ואמא נכנסת ומניחה מעטפה מוזרה על השולחן. אתה הופך את המעטפה מצד לצד ומבין שמישהו חשוב עומד מאחורי המעטפה הזאת. יש עליה כל מיני סמלים בזהב וחתימות ארוכות ומסולסלות.

אתה פותח את המעטפה ורואה בפנים מכתב מהמלך... אתה משתומם. לא מבין מה קורה. אבל העיניים כבר רצות קדימה על שורות המכתב-

"שלום מר יוסי .

ברצוננו לעדכנך, כי לאחרונה התוודעה המלכות לאישיותך.

ממחקר קצר עלו ממצאים איכותיים לגביך. מצאנו לראות כי הנך אדם מהשכבה העליונה. וכי הנך יהודי עם מציאות יחידנית.

הוד רוממות המלך מתעניין מאד בחיים היהודיים שלך, וברמה הייחודית המאפיינת אותך. אי לכך תשמח המלכות לערוך איתך פגישת היכרות.

על החתום- חתימת המלך ירום הודו"

רטט! אתה קורא את המכתב שוב ושוב ולא מאמין שהוא נכתב עבורך... אתה לא מאמין שהמלך פונה אליך באופן אישי .שהוא באמת מצפה לפגוש אותך... הנשימה שלך נהיית מעט כבדה, אתה מתרגש מאד, מיליון מחשבות עולות לך לראש בו זמנית ,אתה בעצם מבין שמהיום החיים שלך הולכים להראות אחרת...

כעבור כמה דקות של הלם, אתה מרים בהתרגשות מפוצצת את הנייד ומספר לכל מי שניתן לספר על המפגש המטורף. אתה מספר על המכתב, אתה מספר על ההתרגשויות, על המחשבות על הפרפרים בבטן. אתה חי טפח אחד מעל הקרקע.

אתה ניגש בחזרה למכתבייה וביד רועדת משיב מכתב למלך. אתה מספר לו במילים מכובדות שאתה מאד שמח בפגישה. ומצפה ומייחל לה. עוד כמה מכתבים רצו ביניכם... ובסופם הוא כותב לך שהוא ממש מחכה לפגישה הזאת. והוא קובע את תאריך הפגישה לתחילת השנה... את הסיבה לתאריך המיוחד הזה הוא לא מכסה ,ומספר לך שהוא רוצה להתחיל שנה חדשה איתך!

וואי... הלב שלך עוצר. הוא רוצה אותי? הוא רוצה להיפגש איתי??? הוא רוצה להתחיל איתי שנה

היום המיוחל הגיע...
אתה מגיע בשעה היעודה לחצר הארמון, פמליה שלימה של משרתים מובילה אותך לבוטיק יפיפה בלב החצר, שם שוהה המלך... ליבך מבקש לצאת מקרבו... ואתה מעביר בבוטיק הזה פגישה עם הוד רוממות המלך. בפגישה אתה מספר על עצמך .אתה מתגאה במלך. הוא מתגאה בך. ובקיצור, נוצר קשר יציב, שלא נראה שהסתיים במהרה

ואז.. ואז הוא מבקש ממך פגישה נוספת...

מה??? אתה בקושי מעכל את הפגישה הזאת. עוד אחת ?

כן. בעוד עשרה ימים...

השיחה מתגלגלת לעוד כמה נושאים עמוקים. הרגש בניכם גואה ומגיע להתפתחות ענקית- המלך רוכן לעברך, ועוד לפני שהוא מדבר, אתה רואה שעיניו אדומות מהתרגשות השיחה.

ואז הוא אומר לך בקול בס "אני ממש מרגיש ידיד שלך- "You my friend.

הוא מתיישר, מביט לתוך עיניך ואומר "הפגישה הייתה לשביעות רצוני. אני רוצה לראות אותך עוד עשרה ימים. בפגישה הבאה אני מבטיח לתת לך משהו מיוחד .
תחשוב מה אתה רוצה ...להתראות".

אתה חוזר הביתה עם לב מרומם...

אתה מגיע הביתה, נכנס לחדר, יושב על המיטה, ומשחזר במוחך את כל הפגישה ...את הידידות... את הקשר הנפלא ...את השיחה הטובה... הוא שמע את כל השיחות והתפילות ובניתם יחד קשר איכותי

אתה נזכר שוב בקשר... בידידות... ובסיום המרגש שהוא הזמין אותך לעוד פגישה...

* * *

יש לך עשרה ימים ואתה מתחיל להתכונן לפגישה .אתה מנתק את הנייד .אתה מבקש מכל החברים לא לשוחח איתך בימים הבאים. אתה מסיר את כל מסיחי הדעת. אתה פשוט מתנתק מהעולם כולו, בכדי להתכונן לפגישה.

אתה מרים טלפון לבוס שלך ומבקש כמה ימי חופשה. אתה מסביר לו שכעת אין לך זמן לעסקים, אתה מתכונן לפגישה עם המלך.

בהכנות אתה משתדל להראות הכי טוב שיש. אתה רוצה להופיע הכי יפה שיש .
במיטב הבגדים ובמיטב הנראות.

אתה מתחיל ללמוד על אופיו של המלך. על טכסיסי המלכות. מי הוא. ומה הוא. אתה לומד איך ניתן לקבל ממנו הכי הרבה בפגישה הזאת ואיך להסב לו עונג.

והימים עוברים להם.

ואז... אתה מקבל עוד מכתב מהמלך .

שלום ידידי היקר.

מכיוון שמכיר אני אותך, יודע אני שכעת אתה מתכונן למפגש בנינו. ועוד יודע אני שזקוק אתה למזומנים בכדי להתכונן כיאות לפגישה.

אי לכך הוריתי לשר האוצר להעביר אליך בדחיפות המחאה על סך מיליון דולר.

היה שלום-
המלך.

הי... תודה... מה זה???

בימים האלו הוא שולח לך סיעתא דשמיא אדירה לכל התקדמות. כח שמימי מאד מיוחד. כוחות בלתי מוסברים ממש בכנה מידה של 'מיליון דולר'- והאמת, שיותר

שבת הגיעה- שבת שובה. שבת זהו יום של מלכות ואתה מבין שכעת זה ההזדמנות שלך לערוך שולחן עם כל טכסי המלכות, עם מיטב המאכלים ,ועם מיטב המשקאות. אתה עורך חזרות גורליות לקראת המפגש, אתה שר את הזמירות בהתרוממות הרוח ,עוסק בדברי תורת המלך, מיטיב את הופעתך, והולך עם תחושה מפוצצת. אתה לא נח ומחליט ללכת לדרשת החכם, בוודאי שם התווספו לך עוד כמה תובנות בהקשר לפגישה המיוחלת.

נגמרה השבת. ואתה ממשיך במרץ בהכנות. אתה קונה בגדים לטעמו של המלך- משהו לבן ויפה- טלית ואולי קיטל, להיראות ממש כמלאך.

אתה לא מסתפק בזה והולך למעצב אישיות, שומע דרשות, קורא בספרים, מתייעץ עם רבנים ,עושה הכל בכדי לבדוק אם ישנן בך איזה שהן טקטיקות שלא מתאימות. אתה קולט לקחים ומיישם ...

אתה לא נרגע, ליבך מלא בערגה לקראת היום הענק שבו תחול הפגישה, ואתה מחליט שכעת הזמן לבדוק, האם אין בינך לבין אחד מנתיני המלך איזו שהיא טרוניה. הרי זה לא מכבוד המלכות, להגיע לפגישה עם המלך ,בזמן שישנה מריבה בינך לבין אחד מאזרחי הממלכה. ולכן אתה יוצא למסע פיוס, לכל מי שרק אולי נפגע ממך במשך החיים. אתה ניגש אל חבר אחד ומושיט לו יד לשלום. אתה פוגש יהודי אחר וממש טורח לפייס אותו ולהרגיעו. אתה לא מתרצה בזה שיגידו לו "מחול לך", אתה מוודא שהפיוס מעומק הלב. אתה לא רוצה שיהיה שום דבר נגד המלכות. ואחר כל מסע הפיוס, אתה יושב בביתך ומשריש עמוק בתוכך אהבה עצומה, לכל אחד ואחד מאנשי המקום.

שישה ימים חלפו ...מה שאומר שרוב הימים שאתה ממתין בהם לפגישה הבאה, כבר אחריך!!! אתה מתבונן בימים האחרונים, רואה את ההתרוממות שלך, ומבין שאתה בדרך הנכונה, עוד פחות מחצי הזמן נשאר..

אתה לא מסתפק גם בזה ואתה הולך לכותב קמיעות ומבקש סגולה... סגולה שתתן לך חן ותנקה ממך כל מיני לכלוכים רוחניים. והאחרון ממליץ לך על כפרות- לסובב תרנגולת או כסף שלוש פעמים מעל הראש, להגיד לחש ,ולהתנקות. לא די לך בזה , ואתה מפזר מעות לצדקה, אתה מקווה שהמעות האלו תענקנה לך תוספת חן בעיני המלך.

ואז אתה מקבל מכתב נוסף מהארמון- במכתב כתוב שהפגישה הקודמת נערכה בטרקלין בחוץ, הפגישה הבאה תהיה בפנים בתוך הארמון... איזה התרגשות... בתוך ארמון המלוכה...

לילה לפני הפגישה... אתה מתהפך במיטה... קשה לך להירדם, אתה מחליט לעשות חזרות אחרונות להראות הכי טוב שיש...

הלילה עובר עם חצי שינה ואתה קם בבוקר. השמחה מרקיעה שחקים ואתה מחליטשזה הזמן לעשות חגיגה אמיתית. הרי בלילה הפגישה...

סיימת לסעוד את ליבך ורגע לפני שאתה יוצא מהבית, אתה לא שוכח לגשת לאבא ,ל'ברכת הבנים'... אין כמו ברכה של אבא בכאלו מצבים!

* * *

ככל שעובר הזמן הנשימה נעצרת עוד ועוד.

ואז... אתה מוצא את עצמך בשקיעה... השמש נכנסת לים... השמים מקבלים גוונים שונים, פה ושם כוכבים סוררים ...

ואתה מגיע לשער החיצוני של הארמון ונכנס לחצר ...

הנשימה של כבידה... כולך בכיסופים...

"יוסי, אתה מרגיש את האווירה?", "כן". "אתה מרגיש רעב?". "את מי מעניין עכשיו אוכל". "יפה יוסי, שאתה לפני המלך ממש לא מעניין אותך אוכל, ולא גוף, ולא מקלחת."...

אתה נכנס בלב דופק לפתח החצר... ומיד- אתה מוקף באהבה אדירה, בחום פנימי אין סופי.

אין לך כח להכיל את האהבה האדירה הזאת, וישר אתה פותח את הפה ומבקש "הלוואי שהמלך יצור קשרי ידידות עצומים עם כל ישראל, ויגאל אותנו גאולה שלימה".

ואז... אז נגש אליך שר צבא רם דרג ומגלה לך את הסיסמה האישית של הדרג הגבוה ביותר במלכות. אתה בהלם... אתה צועד עקב בצד גודל, אל פני המלך ואומר בקול רם את סיסמת המלכות... "ברוך שם כבוד מלכותו לעולם ועד", כעת אתה ברמה של מלאכים....

אתה מורשה להיכנס הלאה, והנה אתה רואה מישהו אדור מאד, שנמצא בתוך כלוב .
"מי זה?", אתה שואל, ועונים לך, "הוא החוקר האישי של המלך- תפקידו, לחקור את כל מי שמגיע אל המלך. והיה, עם פגם קטן יש בו, החוקר מונע ממנו להיכנס לארמון."

"למה הוא בכלוב"?

"לכבודך...".

כן, ביום הזה השטן בשביתה, אסור לו לחקור את העבירות שלך ולהציג אותם למלך.

ובאותו הרגע... יוצא לקראתך המלך...

המלך רואה אותך ביום הכיפורים ושמח בך ואוהב אותך אהבה אדירה... אתם יושבים לשיחה יחד חמש פעמים... וברקע מנגינות עריבות

אתה נכנס לטרקלין של השם, והוא מרעיף עליך את כל החום והאהבה שבעולם. הוא רוצה לשמוע ממך... אתה מנצל את ההזדמנות ו... מספר לו על כל הקשיים שלך "אבינו מלכנו כותבנו בספר גזרות טובות ."

השם פותח את הספר וכותב... וכמה שאתה מאמין בו, ככה הוא כותב עליך את כל הטובות שבעולם... מבטיח לך ים של הבטחות...

יום שלם אתה צועד עם המלך בארמון, יום שלם של קשר אדיר. יום שאתה מרגיש מנותק מהעולם כולו, אתה חש שאתה שוהה מחוץ למושגי זמן. יום שבו השם אומר לך, "דע לך אהובי שהכח של היום הזה הוא גדול מאד, הוא מגיע מהעולמות הכי עליונים...

באמצע היום הבטן מציקה והצמא עולה. הו... אבל זה לא נעים לעמוד עכשיו מול המלך ולאכול. אנו הרי בפגישה. הרי אפילו מול השידוך אתה לא אוכל מבושה, אז מול המלך? זה לא כבוד מלכות...

ובכלל, יום שנגזר מהעולמות העליונים ,מעולמות שאין בהן אכילה ושתיה, ביום כזה אעסוק באכילה???

אני הרי מחובר כעת לקודש פנימה. היום אני ניזון ממאכלי מלאכי השרת!!!

הרי היום אני מקבל השפעות אין סופיות ממקור האור הגדול, ואיך האור הרוחני ידבק בגוף שעוסק בגשמיות???

בלב אתה אומר לעצמך, 'אני מעוניין בצום הזה. אם היה לי כח אז- שלא יגמר לעולם .'זה הרי צום של מכובדות .נעים לך כאן. אתה זה שבחרת לא לאכול. הפגישה הזאת היא הכי מענגת בעולם, ואתה לא רוצה שהיא תגמר לעולם...
בעינך החוויה הזאת הרבה יותר שמחה ומענגת מכל אכילה ושתיה אחרים .

ואם לא די בזה, השם אומר לך "דע בני אהובי, שעל ידי ההימנעות שלך מאכילה ,והדימוי שלך למלאך, נחשב הדבר בעיני, כאילו אתה מלאך במשך כל השנה כולה.

פעמים שאתה מרגיש שהרגלים כואבות בגלל שהן יחפות. אבל אתה זוכר, שאתה נמצא במקום קדוש ולא ראוי להיות במקום קדוש עם נעליים. כן, ממש כמו משה רבינו בהר סיני.

השעות עוברות. אתה מדבר עם המלך שיחה הכי פתוחה שיש. אתה מספר לו ,שעשית דברים נגדו, אבל אתה מתחרט- אתה רוצה את הקשר הכי טוב. הוא מצידו ,טופח על השכם ואומר ,"הכל טוב, אין לי קפידה. אני רוצה יותר ממך את הקשר הזה...".

ואז מגיעה השעה הגורלית של הפרידה... אין מה לעשות צריך להיפרד... באותו הרגע אתה והמלך שוהים יחד בחדר מיוחד, אין לאף בריאה רשות להיכנס לחדר הזה. רק אתה והוא שם.

הדמעות החמות זולגות מעל העיניים. ואתה עומד מול המלך ואומר בחתימת תפילת הנעילה את סיסמת המלכות "שמע ישראל- ברוך שם כבוד מלכותו לעולם ועד". אתה מתכונן להיפרד בהכנעה וברגשות גואים.

ואז השם מוציא קמיע מהכיס. אתה רואה שרשרת עם תליון בצורת לב. הוא חוצה אותו לשניים ואומר אחד לי אחד לך. שתמיד נזכור אחד את השני. הקמע הזה זה קבלה קטנה לכבודו לתמיד... אתה מקבל קבלה קטנה לכבודו, משהו שתוכל לעמוד בו לעולם ועד, והוא, הוא שם את הקבלה על ליבו.

הוא ניגש אליך ושם גם לך את הקבלה עם הקמע על הלב. ואומר 'תמה הפגישה, אנו נפרדים, אבל... כל פעם שאתה רוצה את האור של הפגישה תמשש בקבלה, תבדוק אם אתה מיישם אותה ומיד תראה שאתה מרגיש קרוב. ואם... אם יום אחד תרגיש נטוש, תמשש בקבלה. ואני אוטומטי ירגיש את הקמע שעלי רועד. ואני אפעל....

השם מלווה אותך לחצר החיצונה... והוא מתחיל לנוע... הוא מתחיל לעלות בחזרה לשמים. ואז... ברגע המרגש הזה... אתה אומר 'השם הוא האלוקים. השם הוא האלוקים'. ובכל פעם שאתה אומר את המשפט הזה, המלך עולה עוד רקיע ועוד רקיע וכך שבע פעמים אתה אומר והוא עולה שבע רקיעים.

באותו הרגע, תקיעה של מלכות נשמעת בחלל בית הכנסת, תקיעה שאומרת, "בני היקר, תקע את החוויה הזאת עמוק בליבך למשך שאר השנה"..

תקיעה שמשמיעה תרועת ניצחון של חצוצרת מלכות.

תקיעה המריעה על ניצחון השטן!!!

תקיעה שמבשרת על יציאת הנשמה לחירות, לדיבוק אמיתי באבא אוהב...".

"להתראות אבא, להתראות מלך, שמחתי להיות ביחד ."...

באותו רגע ענק, אור עצום יוצא מהשמים לכיוונך ובת קול אומרת לך "לך אכול בשמחה לחמך, כי כבר רצך אלוקים"
* * *

"יוסי אתה איתי". "כן."
"תפתח לאט את העיניים."

יוסי פותח את העיניים. העיניים אדומות מדמעות .יוסי ניגש אלי ועוטף אותי בחיבוק חזק...

"זה יום כיפור."?

"כן יוסי."...

וזה לא נגמר, יש לנו גם פגישה עם המלך בסוכות... אבל כן, זהו יום כיפור...

יעקב כתובים

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה