שיתוף - לביקורת כך הסתיימה הפגישה שיאיר נתניהו סידר לי עם אביו

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
יאיר נתניהו הוא ידיד טוב שלי, ואל תשאלו אותי עכשיו - מאיפה אני מכיר אותו? כי רק בסוף הקטע אני אגלה לכם... לא! אל תגללו לסוף הקטע, היו סבלניים!
היה זה באחת הפגישות שלנו אי שם במרכז ירושלים
לפתע, יאיר חטף כמה צעקות מעוברי אורח שכנראה נמנים על מתנגדי נתניהו ומשפ'
אני ישבתי לידו ברכב
הוא לא שתק, הוא השיב בצעקות - 'מי אתם, אפסים, משחקים אותה נאורים, מה אתם יודעים שאני לא יודע'
הוא החל להפציץ אותם בשאלות שכחרדי לא היה לי מושג בהם, הם ניסו לענות והחלו לגמגם, מהר מאוד הם מצאו את עצמם עם פה פתוח, ו...מתנשא.
יאיר סיים את הוויכוח ב- 'ניצחנו, יאללה תתקדמו', הם חרקו שיניים, אנחנו המשכנו בדרכנו.
'אתה יודע שאני גם יכול לשאול אותך שאלות שאין לך מושג בהם' אמרתי ליאיר
'כמו מה' השיב לי יאיר כשהוא מחדד את חושיו
'כמו - בכמה דרכים אישה נקנית?'
הוא התבלבל לרגע וענה 'אהה בטבעת חופה ורב', ציחקקתי והמשכתי -
'ובכמה דרכים קרקע נקנית?'
'אני יודע? בכסף, מה עוד יכול להיות...'
'אתה רואה שאין לך מושג, ואת זה כל חרדי יודע... קיצ'ר יש לכם עוד מה ללמוד'
סנטתי בו.
יאיר היה נבוך קצת אבל המשיך בשלו, 'אתם תמשיכו ללמוד בישיבות ואנחנו באוניברסיטאות'
המשכנו בדרכנו
'אבא לי נמצא עכשיו ב'מחנה יהודה', עדכן אותי יאיר תוך כדי שצייץ תובנה חדשה על השמאל הישראלי שהפך לחלול
אני ניצלתי את ההזדמנות וביקשתי מיאיר - 'אתה יכול לסדר לי פגישה של דקה וחצי עם אבאש'ך? אני חייב להגיד לו משהו'
'בכיף'
ענה לי יאיר, 'אתה לא חבר אתה אח'
דקות אחר כך כבר ראינו את השיירה עוצרת על יד השוק, ואת ביבי נתניהו הולך מוקף בתושבים שהריעו לו ובירכו אותו על הניצחון הענק בבחירות.
אני התרגשתי, בכל זאת את יאיר אני מכיר, את אבא שלו פחות.
'שלום לך' פנה אלי ראש הממשלה המיועד
'שלום גם לך' עניתי ורעדתי קלות,
'קודם כל רציתי לברך אותך על הניצחון הגדול, זה היה צפוי אחרי מה שהתעללו בנו בשנה וחצי האחרונות', ביבי הנהן בהסכמה והשיב -
'אני כל כך שמח לפגוש אנשים כמוך ואת הציבור החרדי בכלל, שמברכים אותי על הנצחון הגדול, התמיכה שלכם חשובה לי מאוד'
'רק רציתי לבקש. ש..'
העזתי פניי, אך הוא המשיך -
'לפני הבחירות ביקרתי בבני ברק, אתה יודע כמה חיכו לי ברחוב, זה ממש ריגש אותי'
'נכון, נכון'
השבתי, וניסיתי שוב - 'רק רציתי לבקש שבהזדמנות הזאת שאתם מקימים ממשלה הומגנית בהקשרים של מסורת וזהות יהודית אולי כדאי להגביר קצת את הידע התורני - יהודי במוסדות החינוך'
'לומדים לומדים'
ביבי ניסה להתחמק ממני
'לא מספיק' השבתי, 'לא מספיק תורה, צריך גם משנה, תלמוד, קצת הלכה יהודית'
ביבי גיחך ואמר לי 'הלכת רחוק, תראה, תנ"ך לומדים, גם משנה לומדים מבחינה לשונית בדקדוק, זה מספיק!'
'ממש לא',
השבתי, 'יש עוד ים של חומר לימודי יהודי, זה אפילו לא טיפה בים, אני מתחנן אליך לקדם אפילו בקצת את הנושא הזה, יהיה לך שכר פסיעות, אפילו פסיעה אחת'
'את הפסיעה החשוכה הזאת אני לא מעוניין לעשות!'
השיב לי ביבי בנחרצות.
כשהבנתי שאין טעם להמשיך
התעוררתי מהחלום אמיתי לגמרי!
ואמרתי לעצמי - מה נראה לך, שהוא המשיח???

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה