ציוד היקפי כונן חיצוני

ראובן ליבוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L

ראובן ליבוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אז אשמח מאוד לדעת,
מה השיטה הכי טובה למנוע איבוד חומר ב-2024?
ברחל ביתך הקטנה אם אפשר,
אין לי כח לקרוא הררי חומר באנגלית (את התרגום של גוגל אני לא סובל, תרגום עילג והרבה פעמים גם לא מדוייק).

סקרן בקטנה

משתמש פעיל
@משחזר מידע אז את זה לקנות? הכי זול? לSSD לא לבדוק?
אגב מי שהחזיק לו למעלה מ20 שנה כמה GB מדובר נראה לי שלטווחים כאלה הגודל מוריד משמעותית מהאפקטיביות לא?

נערך לאחרונה ב:

מחשבים זה אני !

משתמש פעיל
אז אשמח מאוד לדעת,
מה השיטה הכי טובה למנוע איבוד חומר ב-2024?
ברחל ביתך הקטנה אם אפשר,
אין לי כח לקרוא הררי חומר באנגלית (את התרגום של גוגל אני לא סובל, תרגום עילג והרבה פעמים גם לא מדוייק).

ב 2024 נראה לי שהדרך הטובה לשמירת חומר היא נשמעת קצת מורכבת אבל פשוטה
שתי דיסקים קשיחים 1 מסוד HDD ואחד מסוג SSD הHDD נשאר בארון כל השנה ואחד לשנה (או לחודש כל אחד לפי כמות החומר שהוא מייצר) מעבירים מ SSD ל HDD את החומר שהתווסף

ההסבר לזה פשוט מאוד ל SSD מעלה גדולה שלא מזיז לו שימוש קבוע וטילטול ממקום למקום ולהעביר חומר ממחשב למחשב אחר וגם אם יפול יקבל מכה וכד' לא יקרה לו כלום (כמובן שיש יוצא מהכלל) אממה יש בעייה שיכולה להיות בגלל הכתיבת שלו על שבבים שלאחר זמן הוא יכול לזייף (העתקתי פעם 2 טרה בבת אחת לדיסק SSD והכל היה תקין ואחרי הפעלה מחדש זה לא היה שמה וזה היה NVME של סמסונג) דבר שלא מצוי בכונן לוגי HDD, מצד שני כונן של HDD אם הוא מסתובב בבית בעבודה וכו הוא מתקלקל מהר מצד שני אם הוא מתקלקל תמיד החומר קיים על הדיסק רק שיעלה הרבה כסף להוציא אותו במקרה של תקלה

בצורה של שתי דיסקים נרוויח את הכל, נוכל להשתמש ביום יום בלי לחשוש לנפילה או שבר בSSD ויהיה לנו גיבוי בארון HDD שהוא אמין יותר לשמור על החומר לטווח ארוך ושלא ניגע בו כמעט וישמור לנו על החומר למקרה נדיר שיהיה תקלה בSSD

בנוגע לדיסקים ספציפית אני ממליץ על טושיבה בHDD וסמסונג SSD

ראובן ליבוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
ב 2024 נראה לי שהדרך הטובה לשמירת חומר היא נשמעת קצת מורכבת אבל פשוטה
שתי דיסקים קשיחים 1 מסוד HDD ואחד מסוג SSD הHDD נשאר בארון כל השנה ואחד לשנה (או לחודש כל אחד לפי כמות החומר שהוא מייצר) מעבירים מ SSD ל HDD את החומר שהתווסף

ההסבר לזה פשוט מאוד ל SSD מעלה גדולה שלא מזיז לו שימוש קבוע וטילטול ממקום למקום ולהעביר חומר ממחשב למחשב אחר וגם אם יפול יקבל מכה וכד' לא יקרה לו כלום (כמובן שיש יוצא מהכלל) אממה יש בעייה שיכולה להיות בגלל הכתיבת שלו על שבבים שלאחר זמן הוא יכול לזייף (העתקתי פעם 2 טרה בבת אחת לדיסק SSD והכל היה תקין ואחרי הפעלה מחדש זה לא היה שמה וזה היה NVME של סמסונג) דבר שלא מצוי בכונן לוגי HDD, מצד שני כונן של HDD אם הוא מסתובב בבית בעבודה וכו הוא מתקלקל מהר מצד שני אם הוא מתקלקל תמיד החומר קיים על הדיסק רק שיעלה הרבה כסף להוציא אותו במקרה של תקלה

בצורה של שתי דיסקים נרוויח את הכל, נוכל להשתמש ביום יום בלי לחשוש לנפילה או שבר בSSD ויהיה לנו גיבוי בארון HDD שהוא אמין יותר לשמור על החומר לטווח ארוך ושלא ניגע בו כמעט וישמור לנו על החומר למקרה נדיר שיהיה תקלה בSSD

בנוגע לדיסקים ספציפית אני ממליץ על טושיבה בHDD וסמסונג SSD
הבנתי,
תודה רבה!
מעריך מאוד את הטירחה בכתיבת הפוסט הדי ארוך!

ראובן ליבוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
@משחזר מידע הרי שלך לפניך,
סתם אשמח לדעת מה רואים פה.
CrystalDiskInfo_20240830120746.png

אנילימילי

משתמש צעיר
צילום מקצועי
קופצת על האשכול
מה עושים במקרה שיום אחד הוכנס הכונן למחשב והוא משמיע קול שהוא נכנס אבל המחשב לא מזהה אותו
ובניהול דיסקים מראה שהדיסק תקין?

מחשבים זה אני !

משתמש פעיל
ניהול דיסקים ,קליק ימני על הדיסק הנבחר, הקצאת אות. (או שינוי אות.. משהו כזה)
אם לא הולך עדיף שתעלה תמונה של הניהול דיסקים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה