דיון כולם מדברים על ה s&p 500 , אולי זה בועה?

אזרח ותיק

משתמש מקצוען
המליצו לי בs&p500 לי על מספר קרן 1183441
מה אתה אומרים?

אתה יכול להסביר לפשוטי העם, מה זה אומר?
זו קרן סל עוקב s&p 500 של אינווסקו.
מומלץ לעיין פה

יעקב יעעקב

משתמש חדש
לעניות דעתי ואשמח עם תתקנו אותי עם אני טועה
בלי להביע דעה על סנופי השאלה על בועה מכוח הטרנד פה בארץ היא מגוכחת כיוון שיחסית לשוק האמריקאי שלא לדבר על משקיעים מכל העולם כח ההשפעה של המשקיע הישראלי שואף לאפס {אני מאמין שגם עם כל מחזיקי המדד הישראלים ינסו להפיל אותו על ידי מכירתו בזול ההשפעה לא תהיה דרמטית}

חיים של שלום

משתמש צעיר
זה נכון.
אבל הטענה שזה בועה היא לא בגלל שזה נהיה כאן טרנד אלא בגלל שזה יקר ביחס למכפיל רווח, וגם בגלל ששבע חברות גדולות ויקרות הם חלק משמעותי במדד

זה נכון.
אבל הטענה שזה בועה היא לא בגלל שזה נהיה כאן טרנד אלא בגלל שזה יקר ביחס למכפיל רווח, וגם בגלל ששבע חברות גדולות ויקרות הם חלק משמעותי במדד
אז יש משהו בטענה של בועה?
היה כזה דבר בהיסטוריה שזה קרה במצב כזה?

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אבל זה יקר ???
המומחים אומרים שזה לא בועה אבל זה יקר וכנראה בשנים הבאות לא יעלה באותו קצב של השנים האחרונות, אבל כמובן אף אחד לא באמת יודע מה יהיה
המומחים יכולים לומר מה שרוצים.
ההשקעה הפסיבית מבינה, שהשווי האמיתי של המניה, הוא השווי שהמשקיעים נתנו לה, למשקיעים יש את כל הסיבות לתמחר נכון את המניות.
אפשר להבין את הציפיה לאיזשהו תיקון או התכנסות לממוצע, יכול להיות שיקרה בקרוב, ויכול להיות שלא, מי שממתין ולא משקיע, יכנס לסטטיסטיקה של אלו שניסו להכות את המדד.
אגב, המומחים כבר טענו כך לפני שנתיים ושלוש, ובינתיים מי שציית למומחים, ולא השקיע, ספג את האינפלציה, והפסיד את השנים המעולות האחרונות.

scw

משתמש מקצוען
יוצרי ai
אגב, המומחים כבר טענו כך לפני שנתיים ושלוש, ובינתיים מי שציית למומחים, ולא השקיע, ספג את האינפלציה, והפסיד את השנים המעולות האחרונות.
מי שלא השקיע אכן הפסיד, אבל עם האינפלציה אפשר להתמודד בדרכים אחרות שלא חשופות לתנודות השוק.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מי שלא השקיע אכן הפסיד, אבל עם האינפלציה אפשר להתמודד בדרכים אחרות שלא חשופות לתנודות השוק.
כגון?? לקנות משטחי אורז??

scw

משתמש מקצוען
יוצרי ai
כגון?? לקנות משטחי אורז??

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
קרן כספית היא אג"ח, ולכן אין הגנה הרמטית מאינפלציה, בשונה ממניות או אורז או ביטקוין....

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אם אני מבין נכון, החשש של בועה נובע בעיקר מהחשש של בועת AI
אני לא יודע אם זה נכון או לא נכון, אבל בתור בן אדם שעובד בתחום אני שותף לחששות האלה
AI מראה יכולות מדהימות ממש, וזה גורם להעלאת ציפיות לשמים. הבעיה היא שבינתיים לפעמים לא בדיוק ברור איך לעשות כסף מהיכולות האלה. כך שאולי אולי באמת נוצר מצב שהציפיות הלכו קצת יותר קדימה מהיכולות. וברגע שהתחושה הזו תהפוך לנפוצה, ו/או החברות הגדלות פתאום יאטו את קצב הצמחיה - זה יכול לגרום למפולת.

זה סתם ככה חששות. מעריך אבל שזה לא יקרה.

א. ש. ט.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
לענ"ד:

1. במדד S&P500 כ 40 חברות בלבד! הם 50 אחוז מהמדד!!!, מה שבהחלט יכול לגרום לנפילות גדולות מאד.

2. מה שטענו בשרשור, שכל הכסף נכנס לחברות, זה ממש לא נכון חלק עיקרי מהקרנות העוקבות זה באמצעות אופציות, (המומים מתבקשים להסביר...

ברוך מאן

משתמש חדש
עריכה תורנית
לענ"ד:

1. במדד S&P500 כ 40 חברות בלבד! הם 50 אחוז מהמדד!!!, מה שבהחלט יכול לגרום לנפילות גדולות מאד.

2. מה שטענו בשרשור, שכל הכסף נכנס לחברות, זה ממש לא נכון חלק עיקרי מהקרנות העוקבות זה באמצעות אופציות, (המומים מתבקשים להסביר...
האם בחירתו הצפויה של טראמפ [הרבה תפילות...], אמורה להשפיע על שוק ההון, או רק על שוק הנדל"ן?
מישהו יודע?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה