כדאי ללמוד תלת מימד?

ביקי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שלום וברכה
שואלת בשם חברה
מדובר בבחורה מאד מוכשרת עם כשרון אומנותי מצוין
האם כדאי ללמוד תלת מימד? יש בזה עבודה? המקצוע מבוקש?
במה אפשר לעבוד אחר כך?
כמו כן, האם מי שעובד במקצוע חייב אינטרנט?
תודה רבה מראש על כל תשובה!

morozane

משתמש רשום
שלום,
1. האם כדאי ללמוד תלת מימד? מלבד כשרון אומנותי, צריך יכולת טכנית גבוהה יחסית. אם יש משיכה לשילוב האומנותי-טכני אז ייתכן שכדאי.
2. יש בזה עבודה? לא מספיק. אפשר לעבוד בהדמיות אדריכליות, אך ישנה תחרות לא פשוטה, מה גם שהעתיד של המקצוע לא ברור. מלבד זה יש סטודיואים שעובדים על פרסומות וסדרות טלויזיה. אני לא בטוח עד כמה מתאים לבחורה חרדית. בכל מקרה יש המון תלתיסיטים שנלחמים על המשרות הללו, כך שלא פשוט למצוא עבודה.
3. האם מי שעובד במקצוע חייב אינטרנט? לגמרי. הן בשביל עצם תהליך הלמידה (שנמשך גם אחרי שמסיימים את הקורס), והן בשביל יצירת הקשר בזמן העבודה עצמה.

מבשרת

משתמש רשום
מצטרפת לשאלה

אני בדיוק חשבתי ג"כ על התחום הזה
אני מעצבת גרפית וותיקה וחשבתי להרחיב את שרותיי לתחום של תלת מימד, (בעיקר תפס אותי הדמיות אדריכליות)
אני מבינה שהשוק די עמוס, כולם מסכימים עם זה?
כמו"כ כמה זמן לימודים זה בערך?
ולמה התכוונת שעתיד מקצוע זה לא ברור?

morozane

משתמש רשום
כמה זמן לימודים בערך?
אפשר ללמוד בקורס של כמה חודשים. אפשר לבד. בכל מקרה תמיד לומדים ומתקדמים.

לגבי עתיד המקצוע - הטכנולוגיה מתפתחת בקצב מהיר כך שככל שהזמן עובר נהיה יותר פשוט לעשות הדמיות. מה שגורם לכך שיותר ויותר אנשים מצטרפים (כי זה לא כ"כ מסובך) - דבר שמעלה את ההיצע וממילא מוריד את המחיר.
מבצעי הדמיות ברמה גבוהה ביותר כנראה לא ייפגעו - אבל רוב העבודה הנדרשת היא בינונית ובזה התחרות כך תלך ותגבר.
ככה נראה לי, בכל מקרה.

ועוד הערה אחרונה, למרות כל הנ"ל: אם את נמשכת לתחום, אז נראה לי נכון ללמוד אותו (אפי' לבד). זה כיף, ואם תתמידי ותתאמצי מן הסתם גם תצליחי.

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
אני מוסיף על מה שכבר אמרו קודם:
יש תחום "חדש" היום של הדפסות תלת מימד שעד היום היה נשלט בידי אנשי הסולידוורק וכל המהנדסים אך כיוון שתחום ההדפסה נכנס לאט למגזר הביתי/משרדי, מתחיל להיות ביקוש גם ליצירת מודלים שאפשר להדפיס במדפסות הביתיות.
נכון להיום זה או להוריד מהאינטרנט (ולשלם באתרים שמשלמים) או
להוריד מהאינטרנט.
אין כמעט אנשים שעושים מודלים לתחום ההדפסות.

אומרים שזה תחום מתפתח אז כדאי גם לקחת את זה בחשבון.
רק שצריך לשים לב שהמידול בתחום הזה הוא בעל כללים ברורים והוא קצת יותר קשה למי שרגיל למדל בצורה חופשית (אך הכל אפשר ללמוד)
התוכנות שעובדים איתם בד"כ (סולידוורק ושות') בד"כ נועדו למודלים מדוייקים אך הן נופלות בין הקרשים כאשר מדובר במודלים אורגניים כמו אנשים וכד'
בנקודה הזו לאנשי הזיבראש והמאיה והבלנדר וכו' יש יתרון עצום.

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י יניב;1270812:
אני מוסיף על מה שכבר אמרו קודם:
יש תחום "חדש" היום של הדפסות תלת מימד שעד היום היה נשלט בידי אנשי הסולידוורק וכל המהנדסים אך כיוון שתחום ההדפסה נכנס לאט למגזר הביתי/משרדי, מתחיל להיות ביקוש גם ליצירת מודלים שאפשר להדפיס במדפסות הביתיות.
נכון להיום זה או להוריד מהאינטרנט (ולשלם באתרים שמשלמים) או
להוריד מהאינטרנט.
אין כמעט אנשים שעושים מודלים לתחום ההדפסות.

אומרים שזה תחום מתפתח אז כדאי גם לקחת את זה בחשבון.
רק שצריך לשים לב שהמידול בתחום הזה הוא בעל כללים ברורים והוא קצת יותר קשה למי שרגיל למדל בצורה חופשית (אך הכל אפשר ללמוד)
התוכנות שעובדים איתם בד"כ (סולידוורק ושות') בד"כ נועדו למודלים מדוייקים אך הן נופלות בין הקרשים כאשר מדובר במודלים אורגניים כמו אנשים וכד'
בנקודה הזו לאנשי הזיבראש והמאיה והבלנדר וכו' יש יתרון עצום.

האם יש אפשרות להדפיס בקלות גם ממאיה וחברותיה או שיש צורך להמיר אותם לתוכנות שדיברת עליהם?

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
נכתב ע"י נחמי ווייס;1271167:
האם יש אפשרות להדפיס בקלות גם ממאיה וחברותיה או שיש צורך להמיר אותם לתוכנות שדיברת עליהם?
צריך להמיר לפורמט STL, אני חושב שכל תוכנה יכולה לעשות את זה חוץ מהגרסה החינמית של סקאצ'אפ.
מכסימום ממירים ל-OBJ וממירים בתוכנה אחרת.

אח"כ כדאי לבדוק את המודל בתוכנת netfabb שאפשר להוריד מכאן:
http://software.ultimaker.com
אם המודל בסדר הכל יהיה צבוע ירוק. ניתן בתוכנה הזו למדוד בקלות יחסית אזורים שונים של המודל ולדעת היכן עלולים להיות שגיאות בהדפסה בגלל עובי קטן מידי וכד'.
התוכנה גם יודעת לתקן את רוב התקלות במודל ולסגור חורים וכו'.

יש בקישור 2 תוכנות בעצם:
NetfabbInstaller_ultimaker_offline.exe - תוכנת ה-netfabb בגרסה קצת יותר משוכללת מאשר הבייסיק שעדיין חינמית.
Cura - תוכנת ליצירת gcode מ-STL, אפשר לראות איתה איך המודל נראה בהדפסה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיא

א הַלְלוּיָהּ אוֹדֶה יי בְּכָל לֵבָב בְּסוֹד יְשָׁרִים וְעֵדָה:ב גְּדֹלִים מַעֲשֵׂי יי דְּרוּשִׁים לְכָל חֶפְצֵיהֶם:ג הוֹד וְהָדָר פָּעֳלוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זֵכֶר עָשָׂה לְנִפְלְאֹתָיו חַנּוּן וְרַחוּם יי:ה טֶרֶף נָתַן לִירֵאָיו יִזְכֹּר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ:ו כֹּחַ מַעֲשָׂיו הִגִּיד לְעַמּוֹ לָתֵת לָהֶם נַחֲלַת גּוֹיִם:ז מַעֲשֵׂי יָדָיו אֱמֶת וּמִשְׁפָּט נֶאֱמָנִים כָּל פִּקּוּדָיו:ח סְמוּכִים לָעַד לְעוֹלָם עֲשׂוּיִם בֶּאֱמֶת וְיָשָׁר:ט פְּדוּת שָׁלַח לְעַמּוֹ צִוָּה לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ קָדוֹשׁ וְנוֹרָא שְׁמוֹ:י רֵאשִׁית חָכְמָה יִרְאַת יי שֵׂכֶל טוֹב לְכָל עֹשֵׂיהֶם תְּהִלָּתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה