דרוש מידע כאב בשריר ברגל בעקבות ספורט?

לונה לאבגוד

משתמש פעיל
אני מתעמלת באופן קבוע
לפני קרוב לחצי שנה עשיתי אימון מאתגר במיוחד שעבד בעיקר על אזור הרגליים
ומאז כל פעם שאני עומדת הרבה זמן אני מרגישה כאב בשריר הירך מרגיש לי כאילו השריר נמתח
מישהו נתקל בבעיה דומה?
יכול להיות שזו פציעה בגלל הספורט?
למי אני אמורה לפנות?

יעקב י ח

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לי גם היתה בעיה דומה הלכתי לרופא והוא אמר אם זה כאב שריר צריך לחכות שיעבור וכן גם במתיחה חזקה צריך להמתין שיעבור הכאב ולחזור בהדרגה אלא א"כ זה מכה בעצם שאז צריך אולי צילום בכל יש אם אפשרות להשתמש במכשיר בי קיור ליזר זה שווה מאוד ועוזר מאוד לפציעות מסוג זה מניסיון אישי

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני מתעמלת באופן קבוע
לפני קרוב לחצי שנה עשיתי אימון מאתגר במיוחד שעבד בעיקר על אזור הרגליים
ומאז כל פעם שאני עומדת הרבה זמן אני מרגישה כאב בשריר הירך מרגיש לי כאילו השריר נמתח
מישהו נתקל בבעיה דומה?
יכול להיות שזו פציעה בגלל הספורט?
למי אני אמורה לפנות?
לפעמים זה לא שריר זה גיד.
בהתחשב בכך שעשית אימון מאתגר במיוחד כפי שציינת, חצי שנה זה לא הרבה זמן.
מה שכן אם הכאב הוא חזק כדאי כן לבדוק שלא התכווץ משהו יותר מידיי או שחלילה קרעת שם משהו. למרות שזה נשמע פחות הגיוני כי כאב של קריעה הוא מטורף אבל זה כן מצוי שזה קורה שאימוני ספורט למיניהם.

יחשבאף

משתמש מקצוען
לא רוצה להלחיץ...
לבעלי בעקבות אימון רציני קרתה תופעה שנקראת רבדומיוליזיס.
היו לו כאבים והוא פנה למוקד.
בבדיקות דם התגלה שערך מסויים בדם שלו מאוד גבוה.
הערך נקרא CPK.
התופעה נגרמת ממאמץ מאוד חזק של הרגל. השריר מפריש חומר לתוך מערכת הדם, והוא עלול לפגוע בלב.
נותנים עירוי נוזלים ומנוחה מוחלטת כדי שהגוף ינקה מעצמו את החומר.
הוא קיבל עירוי נוזלים, והתבקש לחזור בערב.
בערב הערך המשיך לעלות והוא קיבל שום עירוי.
למחרת נבדק שוב והערך המשיך לעלות.
נשלחנו לאשפוז שבמהלכו הוא קיבל עירויים בקצב מסחרר
כשכל כמה שעות עשו לו בדיקות אקג כדי לראות שהלב שלו לא נפגע.
רק אחרי יומיים סוף סוף ה- CPK התחיל לרדת ואחרי 24 שעות נוספות כשראו שזה בירידה שחררו אותו.
היינו צריכים להמשיך להיבדק עוד כמה ימים עד שהערכים חזרו לנורמה.
כך שאם הכאב הוא ממש עז, רצוי ללכת להיבדק במוקד.

קרעפט

משתמש מקצוען
רצוי ונכון להתעמל תחת הדרכה או פיקוח של מאמנ/ת כושר
כך ימנעו נזקים שהרבה גורמים לעצמם שנכנסים לחדר כושר ולא יודעים מה נכון ומה יכול לגרום נזק
וגם האימון יהיה הרבה יותר יעיל

GBSA

משתמש סופר מקצוען
זה די קלאסי - מתיחות של שריר,
גם אם זה קריעה של גיד - חוסר טיפול לא כ"כ מזיק במיוחד במקרים שמרגישים כאב רק במאמץ רציני,
אפשר לבדוק,
לא בטוח שיש הרבה מה לעשות חוץ מאימון נכון ומדויק - מומלץ הדרכה של פיזותרפיסטית.

לונה לאבגוד

משתמש פעיל
לא רוצה להלחיץ...
לבעלי בעקבות אימון רציני קרתה תופעה שנקראת רבדומיוליזיס.
היו לו כאבים והוא פנה למוקד.
בבדיקות דם התגלה שערך מסויים בדם שלו מאוד גבוה.
הערך נקרא CPK.
התופעה נגרמת ממאמץ מאוד חזק של הרגל. השריר מפריש חומר לתוך מערכת הדם, והוא עלול לפגוע בלב.
נותנים עירוי נוזלים ומנוחה מוחלטת כדי שהגוף ינקה מעצמו את החומר.
הוא קיבל עירוי נוזלים, והתבקש לחזור בערב.
בערב הערך המשיך לעלות והוא קיבל שום עירוי.
למחרת נבדק שוב והערך המשיך לעלות.
נשלחנו לאשפוז שבמהלכו הוא קיבל עירויים בקצב מסחרר
כשכל כמה שעות עשו לו בדיקות אקג כדי לראות שהלב שלו לא נפגע.
רק אחרי יומיים סוף סוף ה- CPK התחיל לרדת ואחרי 24 שעות נוספות כשראו שזה בירידה שחררו אותו.
היינו צריכים להמשיך להיבדק עוד כמה ימים עד שהערכים חזרו לנורמה.
כך שאם הכאב הוא ממש עז, רצוי ללכת להיבדק במוקד.
ואי איזה הזוי!
אבל זה לא נרה לי הסיפור שלי
זה לא כאב כזה חזק כמוש את מתארת
יותר מרגיש כמו מתיחה של השריר

לונה לאבגוד

משתמש פעיל
הי ממצב?
שמעו בעקבות העצות שלכם פה
החלטתי ללכת לעיסוי/כירופרקטית
השאלה שלי האם דבר כזה כלול בשרותי הקופה? אני במכבי..
ואיך אני מוצאת מישהי שתתאים ספציפית לבעיה שלי?
אין לי שמץ של מושג מאיפה להתחיל!

GBSA

משתמש סופר מקצוען
יש מכבי טבעי - לפנות אליהם לייעוץ רופא - והלאה,
מחירים - תלוי בביטוח המשלים.

לאלה

משתמש על
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
שמעו בעקבות העצות שלכם פה
החלטתי ללכת לעיסוי/כירופרקטית
כאב ברגל כירופרקט פחות קשור, את צריכה לבדוק אם זה לא דלקת.
קרע בשריר או בגיד זה כאב ממש ממש חזק, כאב מתמשך אחרי אימון נשמע כמו דלקת.
ותמשיכי להתאמן. תנועה ממש עוזרת, רק ממש חשוב שזה יהיה מול מאמנת מוסמכת.
גם דיקור סיני או רפלקסולוגיה יכול לעזור.

רק יעוץ עולה 61 ש"ח...
נחשב זול ממש. בד"כ עולה לפחות 200 ש"ח

יש למשהי מושג על מכוני כושר באזור ירושלים??
יש את EGO בהר חוצבים ואת JUMP בבנייני האומה. שהם נפרדים. גם בבית וגן פתחו עכשיו משהו חדש.

איך זה עובד? היכן משיגים מאמן וכמה זה עולה?
אימון יכול להיות קבוצתי או פרטני.
קבוצתי יעלה בין 20 ל80 ש"ח ואישי בין 100 ל300, יש ממש טובים שיעלו יותר.
מאיזה אזור אתה?

לונה לאבגוד

משתמש פעיל
כאב ברגל כירופרקט פחות קשור, את צריכה לבדוק אם זה לא דלקת.
קרע בשריר או בגיד זה כאב ממש ממש חזק, כאב מתמשך אחרי אימון נשמע כמו דלקת.
ותמשיכי להתאמן. תנועה ממש עוזרת, רק ממש חשוב שזה יהיה מול מאמנת מוסמכת.
גם דיקור סיני או רפלקסולוגיה יכול לעזור.
תודה לאלה!
לפנות ליעוץ ראשוני לרופא משפחה גם יוכל לעזור?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה