בריאות כאבי ראש וחום אצל ילדה בת 3

שופרא

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מאתמול בערב מתלוננת על כאבי ראש, נתנו לשתות והשכבנו לישון
בבוקר היתה ניראת סביר + , אז שלחנו לגן
במהלך היום שוב התלוננה לגננת על כאבי ראש, היתה חלשה, ולקראת הצהרים התחיל לעלות לה החום
חום עולה ויורד
שוכבת במיטה וישנה מהצהרים מדי פעם קמה לבכות שכואב לה הראש, לא מסכימה לאכול ולשתות רק לישון
מצביעה על המצח
ואתמול טענה שכואב לה גם בעורף

לא היה רופא בכל האזור אחרי צהרים
מחר בבוקר נלך
אבל אני בדאגה :(
מה זה יכל להיות???
מוזר לי כאבי ראש לילדה כזו קטנה

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
במהלך היום שוב התלוננה לגננת על כאבי ראש, היתה חלשה, ולקראת הצהרים התחיל לעלות לה החום
חום עולה ויורד
שוכבת במיטה וישנה מהצהרים מדי פעם קמה לבכות שכואב לה הראש, לא מסכימה לאכול ולשתות רק לישון
מצביעה על המצח

מחר בבוקר נלך
מה זה יכל להיות???
תבדקי אם היא מצליחה לקרב סנטר לחזה - ככה בודקים קשיון בעורף.
אם היא לא מצליחה - לטוס מידית למיון, זה מחשיד לדלקת קרום המח.

ST!

משתמש פעיל
חום עולה ויורד
מצביעה על המצח

מחר בבוקר נלך
מה זה יכל להיות???
תתקשרי לייעות ע"י אחות /רופא ילדים, יש כל הלילה והם ידען להרגיע /להנחות

רפוש.

שופרא

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
התקשרתי למוקד
הרופא אמר לבדוק אם אין פריחה כדי לשלול באמת דלקת כרום המוח, ולא , אין לה פריחה בגוף
אז אמר לתת נורפן ולראות אם זה עובר
אם לא יעבור עם נורופן לפנות למוקד רפואה דחופה
אז נתתי כעת נורפן

לא הצלחתי להבין מה הקשר, נורפן מעביר את החום והכאב, אבל לא פותר את הבעיה :(

אנסה לבדוק עם הראש
הבעיה שהיא כל הזמן ישנה..

אימהית

משתמש רשום
יש כל מיני וירוסים, גם אני ככה מאמצע הלילה. לא יכולה כמעט לקום מהמיטה עם כאבי ראש כל הזמן ולא מסוגלת לאכול כלום. בדיוק כמו שתארת. מקווה שזה וירוס של 12-24 שעות ויחלוף כי שמעתי הרבה שהיה להם עכשיו....

לוטוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
תבדקי את, אם היא מצליחה להביא את הסנטר לחזה!
זה דבר ראשון (לא יודעת מה קשור פריחה)

נשמת כל חי

משתמש רשום
יכול להיות קורונה...מסתובב עכשיו מאד
הבת שלי כשהיה לה קורונה בעבר והיתה בת 5 היא צרחה מכאבי ראש
שהייתי בטוחה...שזה הגרוע מכל
אחרי איזה יום זה עבר
אבל כמובן אם מדי ישנונית או אפטית כן הייתי בודקת עוד היום
רפואה שלימה

8514

משתמש רשום
התקשרתי למוקד
הרופא אמר לבדוק אם אין פריחה כדי לשלול באמת דלקת כרום המוח, ולא , אין לה פריחה בגוף
אז אמר לתת נורפן ולראות אם זה עובר
אם לא יעבור עם נורופן לפנות למוקד רפואה דחופה
אז נתתי כעת נורפן

לא הצלחתי להבין מה הקשר, נורפן מעביר את החום והכאב, אבל לא פותר את הבעיה :(

אנסה לבדוק עם הראש
הבעיה שהיא כל הזמן ישנה..
אני גם שאלתי ככה והסבירו לי במיון במקרה דומה שאם נורפן מעביר את הכאב זה כבר מרגיע שלא מדובר במשהו מסוכן
אם הכאבים נמשכים למרות משכך הכבאים זה נורת אזהרה

אימהית

משתמש רשום
תרגעו. למה אתם הולכים כזה רחוק.....יש וירוסים בעולם , כמובן רק אם יש תסמינים חשודים מיד לבדוק. אבל לפי הסיפור של האמא נשמע וירוס כמעט 100%, בד"כ עד 24 שעות רואים שינוי/חולף.

שופרא

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
תודה על ההסבר
באמת ירגיע אם אראה שזה עוזר וישנה רצוף..

רחליז

משתמש פעיל
לבדוק מידית קשיון עורף
אפילו חלקי מייד לגשת לבדיקה
אצלי ילדה בת 5 היתה סמרטוטה ולא הצליחה ללכת מרוב חולשה היה קשיון חלקי והטיסו אותי למיון
בסוף... זה היה דלקת ויראלית

ש.י.ר

משתמש רשום
מהנסיון שלי, אם משהו חשוד לך כאמא, עדיף להבדק ומוטב בדיקת דם. גם כאשר הסימנים הקליניים מוגדרים כמו מחלת ילדים רגילה, אם הלב לא רגוע כדאי לשלול דלקות או כדו'

לוטוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
תרגעו. למה אתם הולכים כזה רחוק.....יש וירוסים בעולם , כמובן רק אם יש תסמינים חשודים מיד לבדוק. אבל לפי הסיפור של האמא נשמע וירוס כמעט 100%, בד"כ עד 24 שעות רואים שינוי/חולף.
בגלל שהיא אמרה שכואב לה גם בעורף מלבד הראש
חובה לשלול דלקת קרום המוח
מנסיון אצל 2 ילדים שצרחו מכאבי ראש. ב"ה זו היתה דלקת קרום המוח ויראלית ולא חיידקית.

שופרא

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לדלקת ויראלית אין מה לעשות בעצם, נכון?

איך אפשר לדעת אם זה ויראלי או חידקי?
הבנתי שחידקי הולך עם פריחה וכתמים בעור, זה נכון?

לוטוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לדלקת ויראלית אין מה לעשות בעצם, נכון?

איך אפשר לדעת אם זה ויראלי או חידקי?
הבנתי שחידקי הולך עם פריחה וכתמים בעור, זה נכון?
לויראלית אין מה לעשות
ונראה לי ע"י בדיקות דם אפשר לזהות

MP3+

משתמש פעיל
חום עולה ויורד
מצביעה על המצח

מחר בבוקר נלך
מה זה יכל להיות???
אני לא רופא.
אבל מה שאת מתארת קרה בדיוק לבת שלי.
וכשהיא התחילה לומר שכואב לה הראש והעורף נלחצתי ממש כבר לא ידעתי מה לחשוב ואני לא אחת שנלחצת אבל כאב ראש לילדה בת 3 היה נשמע לי הזוי.
לקחנו אותה לעזר מציון באמצע הלילה. הרופא קיבל אותה באדישות ואמר שהכאב ראש נובע מהחום.
רפו"ש.

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
זה יכול להיות הכל, מוירוס קליל ועד בכלל
אם היא מתעוררת בקלות, לא מיובשת (אם היא לא רוצה לשתות לתת לה מיץ עבנים במזרק), מכופפת את הראש לסנטר בקלות- ללכת לרופא אבל אין צורך לדאוג.
ללכת לרופא כי יכול להיות שצריך אנטיביוטיקה אם זה דלקת כלשהי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה